Lichožrouti jsou malí tvorové, kteří žijí s námi lidmi a mohou za to, že lidstvu z každého páru ponožek vždy zůstane jen jedna – lichá. Ponožkami se totiž živí! Osudy hlavních protagonistů LICHOŽROUTŮ a jejich největšího protihráče, podivínského a opuštěného PROFESORA, spojuje příběh hlavního hrdiny, malého LICHOŽROUTA HIHLÍKA, na kterého čekají ve filmu velká dobrodružství. Dny jeho dědy LAMORA, který ho vychoval, jsou u konce a HIHLÍK musí překonat strach, vylézt z okna a vydat se hledat strejdu PADREHO, o kterém neměl doteď ani tušení. Svou odvahu čerpá z toho, co mu vštípil dědeček – lásky k rodině, dobré výchovy a lichožroutího „desatera". Ani v novém lupičském domově u mafiánského strýce a dvou poťouchlých bratranců své ideály a zásady neopouští. A to i přesto, že ho zavedou do nebezpečných situací. Když nakonec s těžkým srdcem přeci jen poruší dvě základní lichožroutí pravidla „ Nikdy nevezmeš celý pár" a „Drž se lidí, ale drž se od nich dál", pak jenom proto, že věří, že vyčerpal všechny možnosti, aby došel ke svému vytouženému cíli – rodině.
S trochou nadsázky se dá říct, že poselství filmu zní: Rodina je nade vše! Drž se té, kterou máš, měj ji rád a dělej vše pro to, aby byla dobrá, protože jinou na tomhle světě mít nebudeš. A je jedno, jestli jsi člověk, nebo LICHOŽROUT! (Falcon)

eraserhead666

Další důkaz toho, že trailery nelze brát vážně a věřit jim. Když jsme si vybírali, na co dneska pojedeme do kina, syn si podle traileru vybral tohle. Nadšený jsem z toho nebyl, protože mě trailer zrovna dvakrát nenadchl a podle něj to vypadalo, že v něm odhalený příběh neutáhne celovečerní formát a bude to nuda. Ale jeli jsme a já teď nelituji. Lichožrouti jsou naprosto parádně animačně zvládnutí, to vystižení Prahy mě úplně strhlo (a to nejsem Pražák a Praha se mi vzhledově vůbec nelíbí). Postavy jsou fajn. Ženu docela mrzelo, že některé postavy normálně zemřou, ale mě to přišlo naopak překvapivě dobré. Bytosti prostě umírají. nebylo to nic explicitního. Namluvené to bylo taky fajn. Asi to mohlo být, pravda, trochu živější, ale to pozvolnější tempo mi nijak nevadilo. Nakonec z toho vyšel fajn český animák se sympatickými postavičkami a dobrý zážitek z kina. 3.5* ()

ARI50

Ponožkožrouti jako to nemyslíte vážně? Cením tu snahu něco jiného odlišného ale ten zbytek je fakt hrozný mazec film fakt. ()

malylada

Na tento animák jsem se hodně těšil, neboť z trailerů postavičky Lichožroutů vypadaly neskutečně roztomile. Bohužel jsem letos nebyl tak zklamaný z žádného animovaného filmu, tak jako z Lichožroutů. Nečekal jsem, že se objeví tak málo vtipných momentů, nápadů a přitom to jen vybízelo. Tvůrci si nečekaně málo vyhráli, až jsem měl pocit, že je to celé odbyté. Většina dialogů je pro ty nejmenší, místy až trapných, včetně písní a povedených skečů je minimum. Samotní Lichožroutí jsou super, ale celková animace je dost průměrná a to jsem shovívavý......4/10 ()

corpsy

Toto jednoznačne nemohlo dopadnúť dobre. Tradícia CGI animákov je v Československu nijaká, žiadna. To ale neznamenalo, že sa netrebalo posnažiť viac. Čo povedať. Tupý, trápny, technicky zaostalý. Proste ,,československý,, brud. Natočiť to animovanou bábkovou metódou, ktorá mala kedysi u nás svetový ohlas, snáď... ()

spaceboyCZ

S hodnocením strašně bojuju. Na jednu stranu je to mistrně odvedená roztomilá animovaná práce, s povedeným dabingem, kterých je v Česku jako šafránu. Na stranu druhou si příběh vybere svůj nejsilnější moment během prvních 15 minut a pak už je to jen courák do Hoštic, který se snaží být zábavný a dokonce vtipný, ale vůbec mu to nejde. Dokážu si představit, že Lichožrouti naprosto skvěle fungují jako večerníček. Prostě desítka nebo dvacítka krátkých příběhů z jejich života. Jako celovečerní, téměř 90 minutový biják, to bohužel nefunguje a ani kino zaplněné po okraj dětskými diváky neoplývalo výbuchy smíchu nebo projevy smutku.. Je to velká škoda, že slabinou něčeho tak krásného je právě příběh, který by se dal smrsknout do 50 minut a mohli bychom hovořit o zábavě. Takto je to jen nastavovaná kaše, kterou nakonec dobíjí i fakt, že vám připadá, že Praha má 10m čtverečních i s pruhem Vltavy dohromady =/. Přitom vyobrazení Prahy, Tančícího domu atd. jsou po vizuální stránce dokonalými artefakty. ()

Krt.Ek

Nekriticky zbožňuju české přírodopisné dokumenty, tenhle mně svou objevností připomněl Ropáky, pročež jsem chtěl udělit plný počet, pak jsem ale ze zvědavosti ochutnal ponožku (samozřejmě jenom jednu, já se dělím), kvůli čemuž jsem musel jednu hvězdičku odebrat. A další věc, vzpomněl jsem si na pana vědce (jehož jméno jsem radši zapomněl), který tam neustále mystifikoval, že Einstein získal Nobelovu cenu za fyziku za teorii relativity, to prostě není pravda, Einstein dostal Nobelovu cenu za vysvětlení fotoelektrického jevu. Tedy další penalizace, tři hvězdičky budou stačit. ()

Pierre

Lichožrouti jsou velice špatným rodinným filmem, především z hlediska scénáře. Příběh je sám o sobě bohúžel nezáživný a otravný. Velmi brzy mě začal nudit. Připadalo mi naprosto odporné, že se v pohádce pro děti vyskytuje vůbec tolik násilí. Ve filmu je málo scének, ve kterých by někdo někomu neubližoval a navíc i dost drsným způsobem. A humoru? Toho si neužijete vůbec. Vůůůůbec . Vrchol humoru ve filmu je, když se rozbije socha Eisteina. Celé se to bere strašně vážně, je to velmi kruté a jedovaté. Po duši to taky vůbec nezahřeje. Vřele nedoporočuji. ()

kaylin

Knihu jsem nečetl, ale celá myšlenka okolo ponožek se mi velmi líbí, a nutno říct, že se kolem nich podařilo vystavět celkem napínavý, docela zábavný a relativně originální příběh, který dovede zaujmout nejen dětského diváka, na kterého je primárně cíleno, ale i dospělého diváka, který si tu to svoje najde. ()

Kaluž

Uf, tak tohle se hodně nepovedlo. Po docela svižném rozjezdu a představení postav se to rozbředlo do příběhově bezpohlavní hovadiny. A je to velká škoda, protože ty knížky by si slušnou filmovou adaptaci zasloužily. Animace a dynamika samotných lichožroutů je obstojná, ale vše okolo nich stojí za starou belu. Ulice města jsou na úrovni výukového softwaru pro autoškoly a postavy lidí animoval někdo s velmi ošklivým zákalem. Když vidím práci šikovného animátora, jenž dokáže pro YouTube spíchnout amatérské tříminutové video, ze kterého málem přechází zrak a pak jdu do kina na celovečerní snímek s vyloženě odfláknutým vizuálem, jehož tvůrci za něj chtějí zaplatit, cítím se krapet podveden. Spousta lidí nad tím mávne rukou s tím, že takový je už holt český film… na tvorbu chybí finance, stát nepodpoří, distribuce rozkrade, berme co je. A já říkám hovno. Nasrat na podobný šlendriján. Příště si zase raději pustíme něco na tom YouTube. [Jonáš v kině / 11] ()

honajz2

Číst knihu byla pro mě ztráta času, když už mě znudily první stránky, tak jsem doufal, že to jako film bude koukatelné. Je to koukatelné, ale celé je to nudné, nezáživné, někdy i trapné. Když si vzpomenu na Čtyřlístek, který animačně byl zvládnut jako počítačová hra, pořád to bylo zábavnější a zajímavější než tohle... Profesor mi zde připadá jako nevyužitá postava. Prostě tu je někdo, kdo lichožrouty vidí a nějaký větší účel má pak až ke konci. Nepobaví to a příběh je sám o sobě nezajímavý - prostě gangsterka o gangu zlodějů ponožek. Rádoby akční, ale i ta akce je nijaká. Jo, a taky zde umře celkem dost postav. Hvězdička za animaci Prahy, ta se jim povedla. ()

Cheeter

Mě ten nápad s tvorečkama, co vám berou lichý ponožky přijde prostě skvělej. A tenhle příběh taky dobrej. A hlavně, je to pohádka, takže je možný prostě všechno. ()

pakobylka

Čekala jsem pozitivně laděnou až lehce rozvernou ČESKOU vyprávěnku ... kouzelnou vstupenku za hranice všedních dní a všedních domácností - do tajných skrýší a útulných komůrek obývaných lichožrouty. Namísto toho jsem obdržela obehranou a z pohledu národních specifik neukotvenou mafiánskou historku v podání avantgardních požíračů lichých (i sudých) ponožek. To se už vážně nezmůžeme na nic lepšího ? Kam se poděl náš ryze český humor a svérázná poetika ? Jakoby se tiše vytratily z našich životů - alespoň na té profesionální úrovni. Snad se jedná jen o dočasný kolaps ... určitou naději ve mně docela nedávno vzbudily "Smrtelné historky" (2016). ()

chelseaman22

Na české poměry nadprůměr, a to především proto, že řeší aktuální problém snad všech tuzemských domácností, tj. problém absentující ponožky. Film proto dává na vysvětlenou, co že se děje s touto absentující ponožkou, která je navždy odsouzena k tomu, aby již nadále netvořila tak přirozený pár. 64 % ()

Ryuuhei

Co hodně uznám, je nápad. Netušil jsem, že má ale základ v knize, jinak by to byl opravdu až geniálně podaný originální nápad vhodný tohoto animovaného filmu. Zpracování... no, česká produkce byla vždy o krok pozadu a i když je zde spousta detailů, animace působí dojmem stáří nejméně tak deseti let dozadu. A příběh? Jasně cílený na mladší publikum, ale stejně k mému překvapení beroucí v potaz téma podsvětí (mix mafie a pouličních gangů). No, nejsem nadšen, ani jsem se nějak zvlášť nebavil. A vzhledem k tomu, že jsem ani nic nečekal, nemám proč být zklamán. 55% ()

LadyPupu

Já mám ty svině malý taky doma. Dokonce je podezřívám, že u mě mají základnu. Takže jsem logicky nemohla tenhle film ignorovat. No, nadšená jsem z něj byla asi jako po každém praní, když zjistím, že mi ponožkožrouti sežrali další fusekle. ()

Tosi

Pro malého dětského diváka to je určitě povedené české dílko, mně se děj docela táhl a tak jsem se soustředil na tipovačku, kdo koho namluvil, protože dabing se hernajs povedl. ()

Lachtaan

Tenhle ojedinělý, ryze středoevropský, styl animace umí Češi točit vskutku dobře a Lichožrouti měli poměrně zajímavý dokonce i příběh. Namluvení bylo pohodové a jako dítě bych u tohoto jednoduchého animáku skákal radostí. Škoda, že už si tato díla nemůžu užít mladšíma očima. ()

RonaMidu

za nádhernou animaci čtyři body,ale příběh a to ostatní za jeden,takže vlastně dva a půl,škoda...ale to je můj pohled,nevím,jak to vidí dětští diváci :-) ()