Druhá serie ještě lepší než první, do pěkně rozjetýho vlaku přistoupil vychcanej psychotickej Hardy a pěkně doplnil Shelbyovic vypráskanou bandičku. Osobní boj Murphyho a Neilla houstne s každou minutou. Ovšem mě naprosto dostal Paul Anderson v roli Arthura, ač je naprosto zvrácenej, koks snídá obědvá i večeří, nemá žádný hranice a život má pro něj cenu jako špinavá ulice Birminghamu, jsem z něho prostě u vytržení.(23.2.2017)

Druhá série je stejně skvostná jako ta první. Kvalitativně stále na úrovni, mistrovské řemeslo, které se v televizní tvorbě stále jen tak nevidí. Herecky opět nesmírně skvostné, hudba parádní, atmosféra strhující, děj nenudící, kvalitní, daleko nad úrovní. Celou sérii si pro sebe navíc krade naprosto vynikající Tom Hardy, který ztvárnil nejlepší a nejazjímavější postavu druhé série a škoda, že nedostal ještě více prostoru. Já si opět nemohu stěžovat, prostě stále skvostný seriál, který se opravdu vyplatí sledovat a který má do ztráty času velmi daleko. 95%.(25.6.2016)

U druhé sezóny se průměrná známka mých hodnocení vyšplhala na čtyři kousky, ale musel jsem hodně přivírat oči, protože proti té předchozí byla druhá řada citelně slabší. Jednotlivé epizody obsahovaly vždy jednu nebo dvě opravdu kvalitní scény, ale pak většinou ztratily tempo. Měl jsem taky dojem, že tvůrci nepřišli s ničím novým, dělo se vlastně opět totéž, co v první sérii, jen s jinými protivníky. Potěšila až závěrečná epizoda a fantastický Alfie Solomons v podání Toma Hardyho. 4*-(19.9.2018)

"By order of the Peaky Blinders!" ... Aneb lahodný návrat plejády filmařsky kulinářských laskomin, rozšíření sortimentu v oblasti velkolepé retro podívané, a zároveň pokračování jedinečně skvostné gangsterské ságy vyprávějící o Bledých slepcích v extravagantním kabátku ladného blues rocku se vším všudy s důvtipně lahodným bonusem navíc v podobě bezchybných hereckých opojných koncertů, nevyjímaje britskou eleganci se všemi aspekty záhy s nimi spojenými a úchvatnou scenérii jednotlivých obrazových vjemů úlisně podmanivé vizuální stránky. Tvůrci zde taktéž rozjeli nejednu pozoruhodnou dějovou mozaiku - můžeme si připomenout rozpolcenost osobnosti Arthura, návrat jednoho ze ztracených dětí tety Poly, vzrůstající konflikt mezi taliány, smlouvu se samotným Winstonem Churchillem, milostný trojúhelníku mašinky Tomáše, nemluvě o paktu s pardálem Tomem Hardym - to vše se posléze pojí v jeden unikátní seriálový celek, jenž je obdivuhodnou šestihodinovou náloží řemeslné dokonalosti a vrcholnou katarzí kriminálního žánru s nejlepším seriálovým soundtrackem současnosti. Libovka nejextrémnějšího kalibru! 97%(3.7.2019)

Druhá série předčila všechna má očekávání, Tom Hardy zase ukázal, že i přes minimální přítomnost na samotné obrazovce dokáže svým výkonem ztrhnout, jeho obsazení bych označil za geniální a promyšlený tah. Dvojka se nese v podobném duchu co první série, ale může se pochlubit větším spádem, kdy se děj skoro vůbec nezadrhává, nové postavy nepůsobí vůbec ploše, ba naopak seriálu pomáhají urvat si ještě větší úspěch (postavu Toma Hardyho jsem zde již zmínil, ale italský mafiano v podání Noaha Taylora mě svou špatnou angličtinou prosáklou italským přízvukem doopravdy odrovnával, jeho rozhovor s Hardym bych označil za jeden z nejlepších momentů, ne-li rovnou ten nejvydařenější). Murphy opět ukázal extratřídu, návrat starého známého Neilla, tentokráte s vlčí hůlkou a daleko drsnějšími metodami, mě překvapil, neboť jsem po konci první série rozhodně nečekal, že ho ještě spatřím. Jak jsem již jednou zmínil, tak mě děj chytl již od počátku, vše rychleji odsýpalo do grandfinále, které rozhodně nenabídlo jen tak nějakou podívanou, ale přímo nervydrásající závěr. Nechávám si malinkou rezervu, protože si v koutku duše myslím, že třetí série bude ještě lepší. Za mě dávám 89 %(26.1.2018)