Příběh vypráví o tajném agentovi, který se snaží najít zbraně hromadného ničení. Zbraně byly ukradeny z ghetta Doupěte. Tajný agent se s prosbou o pomoc obrací na Lina, jediného člověka, co zná tento rajón a nebojí se místních gangsterů. (oficiální text distributora)

Lacike

Dejova kostra je z 99% identicka s originalom. Akcne sceny prakticky takisto. Len sa miestami namiesto bitky pridala autonahanacka, kedze Paul Walker sa bit nevie a je znamy len vdaka serii Fast and the Furious. Takze na prvy pohlad by to mohol byt dobry film pre ludi, ktory original nepoznaju. Lenze to nie je pravda. Remake uplne postrada infantilny humor, skvely soundtrack a kvalitne prevedene bitky, ktore robia z originalu zabavnu akcnu komediu. Jedina akcna scena ktora sa celkom podarila je parkourova scena Davida Bella na zaciatku. Na prvy pohlad je to velmi podobne ako v originale, ale predvedie tam aj nove dychvyrazajuce kusky. Lenze ako je to dnes zvykom. Znova mu to trochu kazi strihac, ktory sa preteka v tom kolkokrat dokaze strihnut za sekundu. Zvysne akcne sceny uz dojebal uplne. Hlavne nahanacky su uplne neprehladne. Vysledkom je podpriemerny akcny film, ktory nastoji za to vidiet ani ked ste nevideli original. 3/10. ()

Borrtex

Jeden z posledních filmů, kde jsme mohli vidět Paula. Oba herecké výkony byly skvělé, a postavy tak působily velmi věrohodně (především David Belle). Co mě na tom ale trošku zaráží, a jemně to musím zkritizovat je děj, na který se v průběhu filmu možná trošku zapomnělo. Cíl zněl jasně, odškodnit bombu. Očekával bych od toho ale nejspíše mnohem více zapletenější příběh, který se bude nějakým způsobem dále vyvíjet. Bohužel, tohoto jsem se nedočkal. Ovšem teď už k důvodu, proč dávám 4*. Film byl vcelku zajímavým především díky perfektně propracovaným rychlým potyčkám, které byly výborně nacvičené, a ještě lépe sestříhané, tzv. "slov motion", který byl ve filmu možno vidět nespočetněkrát v souladu s dramatickou elektrickou hudbou udělalo koneckonců hodně zvláštní dojem, který je rozhodně třeba vzít v potaz. A i přes trošku chabší dějovou linii je třeba podotknout, že ten závěr byl krásný, a nejspíše každého z nás překvapil, což také beru v potaz, a film jako celek se skvělými efekty a propracovanými bitkami hodnotím 80% ()

maseer2

hloupý akční výplach, který vůbec nedává smysl a jehož jediným světlým momentem je parkourová honička na začátku.. jinak ztráta času.. ()

Terva

CITÁT - Máme problém!!! Umí někdo Čínsky?.......... Už jen úvodní velice povedené titulky, daly předpovědět, že to bude prostě zábava. A byla. Dokonce o mnoho lepší, než jsem vůbec doufal. Příběh má dynamiku, dobrou hudbu a hlavně perfektní kameru. Tady bylo cítit, že se kameraman prostě vyžíval a užíval si skoro všechny záběry. CITÁT - Jiná cesta, stejný cíl........... Jsem spokojen. ()

CiTrus007

Zdá se, že sociální tématika je v Hollywoodu poslední dobou čím dál populárnější. Tuto skutečnost potvrzuje i Bessonův scénář zasazený do reálně zbankrotovaného Detroitu. Přesto se však do popředí dostává hlavně akční sekvence s Paulem Walkerem a Davidem Bellem v hlavních rolích. Ze samotné akční složky filmu mám smíšené pocity. Bojové scény jsou kvalitní, honičkám dominuje free running a rychlá auta hezky odkazují na Walkerovu sérii Rychlých a zběsilých. Celé mi to přesto připadá trochu nerealistické, nadnesené a neuvěřitelné. Když ale odhlédnu od této závady, zbytek filmu do sebe zapadne bez větších problémů. Potíže nastanou až při vyvrcholení. Chápu, co se Besson snaží říci, podle mého vkusu to ale dělá příliš kostrbatě a šlo by to i elegantněji. K hereckým výkonům nemám připomínek, uchvátila mě snad jen barevná kompozice obrazu a zvukový doprovod, který vhodně dotváří atmosféru ghetta. Celkově tedy Doupě nepovažuji za propracovanou akci nebo film s velkou myšlenkou, nýbrž za místy úsměvnou lehkou akční zábavu a poslední kompletní film zesnulého Paula Walkera. 6/10 ()

corpsy

Už originál nebol nič prevratného, remake mohol akurát vsadiť na zvučnejšieho hereckého predstaviteľa. Je škoda, že Paul Walker, ako posledný celý dokončený film spáchal práve tento. Akcia nič moc, herecké prehrávanie, trápne hlášky. Ešte, že to uteká ako sám David Belle po strechách. ()

Marsik

Kino Atlas (ČSFD projekce) - To, že scénář dosti pokulhává, že trapnost některých dialogů je zcela evidentní a že představitelka Loly je naprostá neherečka, o tom není sporu. ALE...to, že tenhle film má koule, grády, říz, super náboj, ... tak to mi nikdo nevymluví. Fakt super akční pecka s dvěma sympatickými představiteli, kde hudba, střih a akce neuvěřitelně vtahují a pokud divák na necelých 100 minut vypne, dostane se mu královské zábavy. Myslím, že se Walker, pro něhož to byl poslední počin, podílel na skvělém akčňáku. Doufám, že Doupě budou mít lidé víceméně rádi i přes jeho nedostatky (viz. výše uvedené). Díky čsfd za projekci a až bude filmík k mání ve FULL HD rozlišení, jdu do toho znovu. Po první padesátce hodnocení má Brick Mansions na kontě 58%, tak uvidíme, jak se to vyvine. Já dávám bezmála o 20% více. 76% ()

PauloZ

Lautr to stejné co Okrsek 13 a tím pádem neuvěřitelně zbytečné. Nechápu potřebu natočit něco naprosto totožně, co už natočeno bylo, navíc s polovinou stejných herců. Ještě za tím vlastně stojí i stejná banda lidí včetně Bessona. Francouzský námlask je pochopitelně lepší, už kvůli Cyrilovi Raffaelliovi, který si to fyzično dává o něco líp jak Paul a hlavně to bylo tehdy něco nového. Paul je sice větší sympaťák než Cyril, ale některé kousky mu prostě nejde moc uvěřit. Přiznám se, že jsme se ale i teď velmi bavil. Je to zas tempem nadupané, dravé, akční a rychlé, ale nemůžu dát víc jak 3*, protože je to vykrádačka snad záběr po záběru a v ničem to nejde svou vlastní cestou. ()

DEXTER099

Brick Mansions v češtině doupě mě mile překvapil.Děj je jasný-Paul Walker jako policista,David Belle jako zločinec a zároveň super skokan.Oba mají za cíl proniknout do uzavřeného města nebo spíš ghetta v Detroitu a po úvodní neshodě si pomoct v zneškodnění bomby,kterou drží RZA.Belle zná Doupě jako své boty ,protože tam žije celý život a navíc má s RZA něco nevyřízeného...a Paul Walker si má s tímto vůdcem doupěte taky co říct...Skvělá a pro mě docela originální akce,příjemná stopáž ,dobré herecké výkony.Nemohu jinak než za mě celkově 80 % a čtyři hvězdy. ()

FFilipCZ

Jestli mě něco dokáže fakt nasrat, tak je to zpackanej a naprosto zbytečnej remake kvalitního filmu. Tady prostě vzali komplet celej děj, jen vyměnili herce a čekali, že z toho bude zázrak. Líný prdele. Jedna hvězda za Paula - RIP. ()

VojinRyan

Kvalitovo to je niekde medzi jednotkou a dvojkou. Obsadením (Walker, Denis, Belle..) sa to blíži k jednotke a scénami sa to skôr blíži k dvojke. Škoda je, že väčšina scén tu už bola. Dosť sa to opakuje, a to znižuje zážitok s filmu, petože si poviete, že to som už videl. A dokonca v tom istom filme len v predošlom diely. Scenáristicky absolútne nič nové. Ale chémia medzi hlavnými hercami celkom funguje a dosť milo prekvapí Catalina Denis vo svojom oblečení. To ma vo filme držalo najviac. Plu ak rátam aj jej fight s ďalšou číčou. Inak priemerný film, u ktorého je väčšia škoda to, že bol posledným Walkerovým filmom, ktorý stihol natočiť. 55% - 3*. ()

maddy

Posledný kompletný film Paul Walkera (budúcoročný FF 7 nepočítam, nakoľko ten nestihol dokončiť celý) a popravde zaslúžil by si dôstojnejšiu filmovú rozlúčku. Americký Brick Mansions čoby remake francúzskeho Okrsku 13 je totiž až neuveriteľne tupý film. Pôvodný snímok som nevidel, takže nemôžem posúdiť nakoľko je remake verný originálnu, ale takto dementne vystavaný príbeh so scestným motívom hlavného zloducha a nezmyselným plánom s odpálením rakety, ktorý sa spolieha čisto na náhodu (to nešlo ghetto normálne odpáliť?!) som tento rok ešte nevidel. Celá tá story je tak ultimátne debilná, že je až na pozastavenie, že niekto dá v dnešnej dobe prácu a státisíce dolárov niekomu kto vyplodí z hlavy niečo podobné. Príbehovo je to tak ledva za tú jednu hviezdu (obyvatelia mesta to odsúhlasia a jednoducho vystavajú okolo problémovej oblasti vysoký múr a nechajú tam ľudí bez polície, požiarnikov, nemocníc alebo vzdelania, ale samozrejme s prístupom k všemožným druhom zbraní/rakiet a drog, aby sa vyzbrojili a prípadne prichystali odvetu. Lenže potom sa dozvedia, že sviňa starosta chce celé toto problémové ghetto, ktoré ohrozuje celé mesto a ktoré sme kvôli tomu izolovali zrovnať so zemou, aby bol svätý pokoj, tak zrazu tí istí ľudia, ktorí nemajú problém s tým, že za stenou nechali celé roky žiť ich spoluobčanov bez zabezpečenia akýchkoľvek sociálnych potrieb, kričia aká je tá stena zlá a sviniar je vlastne len starosta. Až kým neprišlo k hrozbe s bombou akože nikomu nevadilo čo sa tam deje? A vôbec načo sme ich izolovali, keď aj tak majú prístup k takému arzenálu a v podstate môžu ohroziť celý zvyšok mesta? A keď chcem to ghetto ako starosta odpáliť tak namiesto toho, aby som tam jednoducho nastražil bombu a nechať ju vybuchnúť tak vymyslím plán, ktorý zahŕňa nastavenie časovača, ktorý keď skončí odpočet, tak bomba nevybuchne, ale musím tam predtým poslať policajta, u ktorého ani nie je isté, či ju stihne nájsť a dostať sa k nej, aby za stanovený čas stihol do bomby zadať špeciálny PIN kód, inak je tá bomba kompletne useless ... Kristove rany!). Našťastie tu o príbeh ide až v druhej, ak nie tretej rade a niečo také ako príbeh začne v Brick Mansions vychádzať na povrch až takmer v samotnej záverečnej polhodinke, dovtedy je to chvalabohu priamočiary akčný výplach. A v tom prípade nemá zmysel hlbšie sa pozastavovať nad tým príbehom. Po akčnej stránke je totiž celkom fajn. Mestský parkúr bol síce vo filmoch cool asi tak pred 10 rokmi, ale Brick Mansions má stále dostatočný drive, dobre nasnímanú akciu, ktorej je našťastie dostatočné množstvo, celkom zvládnutú choreografiu s pútavými akrobatickými kúskami, nadupané ozvučenie a brať to ako akčné béčko, v ktorom bitka strieda bitku a naháňačka ďalšiu naháňačku, tak výrazne neurazí. Lenže po nejakej hodine musí nutne dôjsť aj na nejakú tú story, vysvetľovanie motívov a debilné, až naivné zvraty (naklusanie negrov z ghetta ku starostovi) a tam sa nepomáha ani vypnutie mozgu, nastupuje nuda a film zachraňuje len to, že je relatívne krátky a skončí skôr, než začne otravovať úplne. Walker je síce tradične sympaťák, ale on samotný ani pri pomyslení na jeho tragický osud film neutiahne. Viem si predstaviť, že to mohlo dopadnúť aj oveľa horšie a ani tá akcia by nebola nijako zaujímavá, ale to stále neznamená, že aj v tomto podaní sa jedná o výrazne dobrý film. Vo výsledku je to totiž len úplne zbytočný remake, ktorý zaspal o niekoľko rokov svoju dobu, dnes už v kinách nemá čo hľadať a skutočne nechápem čo viedlo Bessona k tomu zremakovať si po tých rokoch film zo svojej vlastnej dielne len s inými hercami. Dosť zbytočnosť. CELKOVO: 2* (4/10) () (méně) (více)

MartinezZ

Dementní Amíci přetočili do émeričtiny Okrsek 13 a aby to vyšperkovali, najmuli na to scénáristy z hvězdného studia Asylum (zjevně). Ale protože jim zaplatili málo, scénáristé se jim pomstili a napsali ještě něco horšího, než běžně dělají - a tak vznikl Brick Mansions. Totální nesmyslná idiotská sračka, která sbírá kredit jen jako Walkerův posmrtný odkaz. Ten si pro své účinkování zvolil jemu nejlépe sednoucí akční béčko, kde uplatnil své hvězdné kvality. Má pech, že si už hereckou reputaci nevylepší, protože rozloučit se s fanoušky a světem takovouhle debilitou je teda fakt... pech. Hvězdička za osobu Davida Belleho, kterého pro tento filmový skvost museli předabovat, protože měl příliš francouzský přízvuk - což samo o sobě je napřesdržku autorům filmu. ()

SaNcHeZ_cz

Remake Okrsku 13 nakonec jak úplný průser nedopadl, nicméně žádná sláva to také není. Kromě docela fungující dvojice Walker/Belle totiž tohle akční béčko nabízí neskutečně mizerného záporáka v podání RZA a hloupoučký scénář, který vyvolává hned na několika místech pozvednuté obočí. Solidní akce a fajn střih to alespoň trochu vyvažují, nicméně ne tolik, aby se film vyhrabal z hlubin lepšího průměru. [55%] ()

Ellmariachi

Asi jsem měl štěstí, že jsem neviděl originál. Já totiž měl tu smůlu, že jsem viděl pokračování Okresku 13 a to pro mě byla taková žumpa, že na první díl nemám nejmenší chuť. No, ale od štěstí, smůly a náhod pojďme do reality. Vlastně ani nechápu, tak hrozně negativní hodnocení a komentáře mých oblíbených uživatelů. Jistě je to blbost na entou co nedává smysl. Jenže tahle blbost, mě nenechávala často řešit jak moc velkou blbostí je, protože se tam stále něco děje a já se nemám čas nudit. PW je fajn a je ho velká škoda. Protože by časem určitě dokázal sám utáhnout něco ambicióznějšího. Tato jednohubka mu už byla malá a podle mě to sám i cítil. Takže pro mě poslední film PW není žádnej průser. Je to sice zábava na jedno odpoledne, ale pořád zábava. 60 procent. ()

Mr. Filuta

Za tři hvězdičky se tu dá vděčně užít ta povedená kamera a parkour za zvuku "wob wob" dubsteb mixů. Debilní scénář a prkené dialogy netřeba zbytečně komentovat, všichni víme co se dá od Bessonových projektů čekat, že...? Obdivuhodně gumový David Belle měl nicméně na filmové scéně zůstat u povolání kaskadéra. ()

Vyrida

Na tenhle remake jsem se neskutečně moc těšil hned z několika důvodů. Původní Banlieue 13 patří do mého TOP 10 filmového žebříčku a Paul Walker je můj nejoblíbenější herec vůbec. Když si k tomu připočtu i návrat původní postavy Leita, kterého senzačně zahrál David Bell, tak tu máme základ pro něco co by mělo být mému srdci blízké už jen z prostého principu. Z mého hodnocení však asi už tušíte, že to zase taková bomba nakonec nebyla. Zásadní problém vidím zpětně v samotném provedení, které je takové více ulajdanější než ve francouzském originálu. Pierre Morel má pro akci, prostřihy a hlavně práci s kamerou větší cit, která se pro tento typ filmu hodí víc, než předvedl režisér toho to snímku. Zpětně musím i uznat, že role Damiena Paulovi úplně nesedla. Nejspíše je to tím, že jsem namlsaný Cyril Raffaellim, který ve své ohebnosti za Bellem vůbec nezaostává, což o Paulovi napsat nemohu. Toto byla i jedna z prvních věcí, které jsem se obával když jsem se o této chystané kopii dozvěděl. Abych jen nekritizoval, tak postava Rayzah ( Ayisha Issa ) byla skvělá a úplně zastínila i K2. Ale tím asi výčet rozdílných pozitiv mezi oběma filmy končí. Bohužel ani ona hudební vložka, až na jeden moment ( když K2 vede Lolu k Tremainovi ), která jindy akčním pasážím dodávala říz a byla takovou sladkou omáčkou nad vizuálním zpracování se tady vůbec nechytá. I když to dělám nerad, tak dávám ( i trochu pravda z nostalgie ) tři hvězdičky a pokud jste francouzskou předlohu doposud neviděli, tak si oba filmy zhlédněte v opačném gardu, budete pak o to více překvapení než zklamaní... ()

erased

Něco z toho, co mě Doupě naučilo: nejen seriálové, ale i filmové úvodní titulky můžou být boží. Brzdit na parkovišti je přežitek, čelním sklem se na místo určení dostanu rychleji. Drogy jsou špatné. Cigarety zdraví neškodí, naopak ze mě na starý kolena můžou udělat fajn dědulu. Na pěkný auta se nestřílí. Střílet na šerifa i jeho zástupce není košér, a to ani v opravdové situaci. A že svět by se bez ženských zachraňoval snáz, nebo aspoň veseleji. Jinými slovy, že Bob je bůh. Vzdělanej nigga je dobrej nigga. Nikdy nevěřit politikům a bohatým. Paul Walker, parkour, ani electro soundtracky můžou být i přes můj naprostý nezájem dohromady s rychlým a zběsilým střihem zatraceně cool. Dobře mířená salva peprných hlášek dokáže i z toho, co vypadá jako neskutečná blbost a ztráta času, udělat povedený film. Nebo aspoň zábavnou jednohubku. A nakonec i to, že sama sebe dokáže s kamennou tváří parodovat je pro mě neodolatelný důvod, proč mi tvorba Luca Bessona v posledních letech sedne jak prdel na hrnec. ()