Příběh vypráví o tajném agentovi, který se snaží najít zbraně hromadného ničení. Zbraně byly ukradeny z ghetta Doupěte. Tajný agent se s prosbou o pomoc obrací na Lina, jediného člověka, co zná tento rajón a nebojí se místních gangsterů. (oficiální text distributora)

Mylouch

Výběrové řízení na šerifa okrskového doupěte s omáčkou honiček a kuních poskoků. Pořád hodně dobrá parkourová variace s pestrými vyjadřovacími prostředky, zdůraznujícími hloubku prostoru, podporujícími změny tempa a v rámci žánru sloužícími příběhu. Parkour, vizuální efekty, hudba a gansta testosteron. (Mustang je spíš slabší položkou scénáře) ()

panMartin

Klasický akčňák, mnoho tvrdých ran a na zem jdou jen ty špatný. Střílení, kopání, škrcení, parkour, mlácení, pěkné děvčata. David Bell předváděl někdy opravdu zběsilé gymnastické akrobacie, fakt super. Na druhou stranu děravý a stupidní příběh. Jako akční jízda to ,ale funguje. ()

StanislachKo

Opäť sa pýtam... Prečo sa toto vôbec točilo? Jediný dôvod som zmieňoval už niekoľko krát... Lebo sa američanom nechce čítať titulky? Scenár je takmer absolútne totožný originálu, akurát akcia je odfláknutejšia (priveľa strihov a prelínačiek zakopáva pôvodnú ideu - postaviť akčný film na čistokrvnom zrozumiteľnom parkoure) a atmosféra sa absolútne minula účinku! Kým pri rovnakom scenári district 13 vyzeral tak akčne hravo, sympaticky tupo... Pri brick mension sa nemôžem zbaviť pocitu, že ide o fakticky seriózne mienený krimi akčák. A o to horšie... A navyše príšerne predabovaný David Belle (kvôli silnému frantíckemu akcentu), hlavný padouch RZA, o ktorom sa ukáže, že je vlastne fasa mafiánek... Bľah! Jediné pozitívne prekvapenie je, že ten Walker bol naozaj celkom šikovný a nie len za volantom. ()

URBAN

Kompletní remake Okrsku 13 skopírovaný od slova k slovu aspon podle toho co si od shlédnutí zmíněného filmu pamatuji, ale s tím rozdílem že herci jsou mnohem sympatičtější než v Okrsku 13 a vizuální stránka je o něco lepší. Jinak mám na to stéjný názor jako na ten předchozí film. ( 26.11.14/MAC ) ()

sir-dave

Zřejmě to vzniklo jen za účelem vydělání peněz a proto to hodnotím jak hodnotím. Tohle ani není remake, to je kopie Okrsku 13. Totožné scény, nic inovativního. Doupě se může líbit lidem, kteří neviděli právě Okrsek, ale pokud jste ho neviděli a ještě se teprve chystáte na Brick Mansions, doporučuju raději právě Francouzskou verzi. Je lepší, stylovější. Paul Walker RIP. ()

Saraph

Je asi hodina a půl po projekci a pamatuji si, že to byla pecka! Není nad to se pořádně odreagovat nad pořádnou řežbou, kde pěsti nikoho nebolí, padají k zemi jen záporáci, slow-motiony se tam nešetří a jediný problém, na který mohou adrenalinem nasáklí magoři narazit je, že někdo neumí čínsky. Jsem rád za duo Walkera a Belle, který je znám za své šílené kaskadérské dovednosti. RZA, ten černoch, který dělal celý soundtrack k oběma sériím Afro Samuraie, konečně ukázal vlastní tvář v nějakém trháku. ()

chelseaman22

Francouzský District 13 doplněný o rebela z NFS, který to má již úspěšně za sebou a aktuálně stojí před tou Svatopetrskou bránou, jež jsme mohli zřít třebas ve 3D verzi Anděla Páně. Socanovi Obamovi by se to asi nelíbilo, ale takový Kordel či Simír se budou chechtat a zároveň si osahávat bicáky. David Belle byl tak PÍ krát lepší, nežli na číze navyklí Chodec (mrtvolu spálit, víme, jak to za zdí chodí!). Závěr byl tak primitivní, že srdce diváka zjihlo jako Sansa při pohledu na sera Lorase! 73% Celosvětový výdělek k 21. 7. 2014: $32,196,829, což je 1,15 násobek budgetu ()

kinghome

A je to tady, nával dementů z CSFD je tu! Jooo dejte tomu odpad, protože to nebylo moc intelektuální a vlastně tam nebyl žádnej velkej děj a bylo to natočený mobilem, jasný, je to jasnej odpad vy kokoti! Tohle mě už vážně jebe, tohle je akční film, u kterýho máte vypnout a koukat se na luxusní akci a úžasný střihy kamery, což tu všechno je, k tomu je tu i boží soundtrack a pár božích zpomalených záběrů. Docela mě tady baví ty komenty ubožáků, který si stěžují na sračky, Jo je to kopírka Okrsku 13, možná protože to je remake Okrsku 13, který je vlastně úplně stejný, se stejným koncem a stejnými scénami, jen tam je přidaného něco navíc a něco je zase ubranýho. Orksek 13 se mi přece jen líbil víc a to hlavně kvůli tomu, že Walker prostě neumí tak dobře bojovat, jako uměl Raffaelli, snaží se, ale není to ono. Myslím si, že to bylo ale důstojný rozloučení s jeho kariérou a na poslední film to není vůbec špatný. Mě ten film bavil a těch 100 minut uteklo strašně rychle. 80% ()

Jizni Tlapa

Příběhově samozřejmě slátanina,plníci naprosto dokonale šablonu akčního Béčka. O mrtvých jen v dobrém,a tak se nebudu vyjadřovat o pohybových schopnostech P.Walkera v akčních sekvencích. Plně ho zastupuje Belle, který je naprosto fascinující a když skáče ze střechy na střechu, skáču a padám s ním. Doupě je prostě akční nářez, zakládající své hodnocení na choreografii parkuru hlavního frajera, pár negro-dotaženejch hláškách a dobrý rap muzice...čtyř-hvězdově uvolněný zážitek ()

FaceMan

Americká verzia okrsku 13 mala niečo do seba. To však ale nestačilo. Inteligencia je nechaná niekde u Tremaina v pivnici. Herecké obsadenie sa mi však páčilo viacej než v Okrsku 13. Sympatický Paul je v roli policajta omnoho lepší než Francúz Cyril. Ale inak tomu nemám čo vytknúť. Účel to splnilo. Nudiť som sa pri tom nenudil. Za mňa 3 hviezdy. ()

Johnny.ARN

To máte tak. Keď je film dobrý, že dokáže zaujať ale nie je v jazyku ich kmeňa, tak zoberú Bessona, tlupu negrov a ikonu agentov v infiltrácií, pridajú kráľa striech a trošku upravia scenár. A olala, zrazu je tu film vhodný už aj pre americké publikum. Škoda len, že s desať ročným oneskorením. Bellova akrobacia nepozná hraníc, Walker ( nech mu je zem ľahká ) v pohode ako vždy a RZA dobre obsadený. Už len z úcty k Okrsku 13, ako ku legende, ktorá prišla s niečim novím dávam 3 z 5 ()

Lachtaan

Když sem na film kdysi narazil, neváhal sem ho zkusit už jen zásluhou toho, že to je vůbec poslední film Paula Walkera, který celý dotočil.. Díky jeho skvělým výkonům ve filmech jako Proud času, Do hlubiny nebo samozřejmě série Rychle a zběsile, sem se na film díval s velkým nadhledem.. Skvělé parkour honičky i příběh.. Je tedy pravda, že sem původního předchůdce Okrsek 13 i jeho sequel Okrsek 13: Ultimátum viděl až po zhlédnutí Doupěte, ale i tak nemám žádný pádný důvod film odsuzovat.. Protože když v dnešní době chce člověk házet za hlavu jakýkoliv remake, může se přestat na filmy dívat zcela úplně.. Na remacích či rebootech stojí dnešní filmové univerzum chtě nechtě a tak se člověk musí na celou věc dívat i z jiné stránky, třeba z té pozitivní, jako je třeba v případě Doupěte lepší filmová technika než 10 let předtím v Okrsku 13.. Toť můj názor :) ()

Phietros

Poslední filmek Paula Walkera který stačil dotočit, se nese v gangsterském duchu s nabitou akcí. Bohužel se jedná převážně o vykrádačku okresku 13., kterým se tvůrci hodně inspirovali. Nicméně za vydařenou akci, spojitost Davida Belleo a božského Paula který nikdy prostě drsnák nebyl a přesto si dával tyhle ostré policisty v utajení... Když odpustím scénu s autem, kdy se drží křídla na kufru a možná takový divný konec, ale zas přidám pár vydařených hlášek, tak nemůžu prostě hodnotit jako obyčejný průměr. 70% ()

Beky

Okrsek 13...fakt nechápu tento remake scény po scéně! Mimochodem Walker se absolutně nehodí, i když je, bohužel byl, mega sympaťák!! Belle tradičně dobrý po akrobatické stránce. Celkově příšerná nuda bohužel. ()

ywo666

Tento film sa dá poňať dvoma spôsobmi. 1. Budete ho porovnávať s orginálom a potom je to zbytočná chujovina. Alebo sa dá ísť mojou cestou. A zabudnete na orginál. Okrsok 13 som videl asi 7 rokov dozadu, takže si z neho toľko nepamätám. A celý film som sa snažil ignorovať fakt, že je to hlúpy remake. Takto som si mohol užiť dobrú akciu a pár solídnych hlášok. Ja som sa dokázal baviť. Odtiaľ potiaľ. Solídne 3*. PS: Robert Maillet je solídny pořízek. Občas ho ešte podobných úlohách asi uvidíme. ()

lucascus

Bohužel, byl jsem zklamaný. Popravdě jsem od toho ani moc nečekal. Obsazení průměrné, a ani labutí píseň Paula Walkera to nezachránila. Triky okoukané a opakující se ve všech áčkových i béčkových akčních filmech. Scénář praktický žádný, a koukat se na neustále podobné souboje, jednou s policajty, pak zas s gethem, a naopak... Šeď a průměr - na režisérovi je vidět, že teprve začíná a učí se. Co však musím ocenit je skvělá práce s kamerou, a ještě lepší práce střihače. OK tedy pouze po technické stránce - jo, a titulky na počátku, ty byly fakt peckovní.. ()