Příběh vypráví o tajném agentovi, který se snaží najít zbraně hromadného ničení. Zbraně byly ukradeny z ghetta Doupěte. Tajný agent se s prosbou o pomoc obrací na Lina, jediného člověka, co zná tento rajón a nebojí se místních gangsterů. (oficiální text distributora)

vteco

Doupě se asi nikdy nevyhne srovnání se svým originálem (Okrsek 13), a to mu bohužel nesmírně škodí. Příběh nevyčnívá, herci jsou víceméně stejný, Paul Walker nepřidal nic zajímavého a vizuál sice potěší, ale nenadchne. Stejně tak bitky a zpomalené efekty, které postupem času ztrácí svou zábavnost. Tvořit remake je většinou dost špatný nápad, navíc když se ještě ke všemu jedná o remake vlastního filmu. /40%/ ()

HAL

Pravděpodobně film s nejretardovanějším scénářem všech dob - je to až tak ultimátně blbé, že si nedokáži představit jak může existovat někdo tak tupý aby toto napsal - nicméně jako v pornu, "příběh" je jen záminka pro akci. A ta je kvalitní, efektně natočená, dostatečně častá... a adekvátně prokládaná shazujícími hláškami a pro film očividným sebeparodováním, takže i ta jeho nesmyslnost jde přežít. 7/10 ()

mzss1

|40%| Shlédnuto v kině. Předem upozorňuji na jednu věc, páč beru na vědomí fakt, že toto je remake k originálnímu filmu Okrsek 13. Pak následuje pokračování Okrsek 13: Ultimátum. Oba tyto filmy jsem neviděl, takže to hodlám do budoucna napravit. Přesto jsem na tento film do kina zašel. Ještě jedna věc: Proti remakům nic nemám. Některé se povedou, některé ne. Trailer mě tak trochu zaujal. Říkal jsem si, bude to nadprůměrná, obstojná zábava, minimálně. No, to se mi nějak moc nepodařilo. Dost jsem se těšil na Paula Walkera, kterého jsem si oblíbil v Rychle a zběsilé sérii. Tam hrál upřímného sympatáka s dobrým srdcem a co jsem se o něm dovídal, byl takový i v reálu jako člověk. Poslední vydaný Walkerův film je toto (a to nepočítám právě natáčecí 7.díl Rychle a zběsile, kde vše nestačil dotočit), tak jsem ho podpořil aspon. V tomto snímku hrál dobře, jeho roli jsem si aspon užíval, když zbytek za moc nestál. Neříkám, že to bylo nesnesitelné peklo, ale nic mi to neřeklo, tak podprůměrná záležitost je to snad ve většině ohledu. Příběh je prostý a celkově je film brán strašně s nadhledem – nebyl bych proti tomu, ale je to bráno až moc nezáživně a místy i trapně ujeté, že jsem nebyl v žádném napětí apod. Je ale zvláštní, že se celkem vydařil začátek. A to myslím obě linie (úvodní akce s Bellem a pak Walkerem). Bellovo bojové umění mě docela bavilo (bohužel ale nejvíc v té první akční dlouhé scéně). Byla dlouhá, rychlé to bylo, Bell zdolával jednu překážku za druhou, takže jsem byl celkem spokojen. Walkerova akční scéna byla hned po Bellovi úvodu. Také se mi líbila, dobré souboje měl Walker, pronásledování autem atd. Ikdyž kamera a střih ? No, to bylo horší teda. Sice to mohlo být horší, ale přesto jsem místy těkal očima sem a tam, až jsem málem nestíhal. Pak se film začíná pomalu utápět v nudě a nezáživnosti. A to se přesto furt něco děje. Třeba pronásledování, kdy řídil Walker a vedle něj seděl Bale – bylo celkem obstojné, ale mě to moc nechytlo. Ještě pak následoval souboj Walker proti několika protivníkům u auta a pak už to bylo horší a horší. Nudné scény a situace a často se tu objevila i nějaká ta nelogičnost. Walker a Balle si jdou v pohodě za hlavním zločincem, vyjednávají jakoby – takže ta odlehčenost mi zde opravdu vadila. A co záporáci ? No, určitě nebyl účel se jich bát, nebo aby vzbuzovali respekt. To rozhodně ne. Navíc to ani snad nebyly záporáci, fakt nevím tedy. Akce ke konci následuje především ze soubojového hlediska, které ale ani nebylo tak dobré jako na začátku. Úplný konec následoval pointu, která mě sice překvapila, dávala trochu smysl, ale nesedla mi. Bylo to takové nedodělané, takže kdyby byl film o půl hodiny delší a pokračovalo to tak kolísavým tempem, asi by bylo hodnocení o dost horší. Musel jsem se ke konci až smát hloupým gangsterům. Nejlepší byl týpek zvaný „ŠTÍTNÁ ŽLÁZA“  Hudba byla aspon celkem dobrá. Takže nevím jak dále pokračovat. Není to nějak extra špatný film, ale mě nesedl a i z objektivního hlediska usuzuji, že to žádná pecka není a průměr to nemůže být prostě. Takže, něco se tu furt dělo, souboje, tempo slušné, nic těžkého na pochopení, ale to bohužel není všechno. Akčnáky zbožnuju – jak starý tak moderní. Tohle není ani jedno z nich. Hodnotím rovnými 2 hvězdy, páč jsem to místy bral i jako komedii (tím především myslím ty hloupé gangstery). Takže proč být moc kritický. Ještě něco málo a už by té kritiky bylo více. () (méně) (více)

liskam

Celkově mi asi nejvíce vadila ta naivita. Byla všude. Každá z hlavních postav měla několik scén, které si opravdu nedovedu představit, že by takhle vyřešila a nebo se takhle zachovala. Film má tendenci se chovat jako by byl točený pro dospělého diváka, ale je to vlastně jen surová pohádka pro děti. Za mě 60% ()

kingik

Housličky tentokrát nebyly potřeba, aby se lištičky vypudily z doupěte. Stačil na to jeden Paul Walker. Hned zkraje poněkud rozdroleně podávané story, se asi každý divák dovtípí, že se protidrogový policista Damien Collier (typické americké jméno, že) infiltroval do zločineckého drogového kartelu, aby mohl sejmout jeho dlouho hledaného šéfa. Nedozví se však, jakým způsobem si získal jeho bezmeznou důvěru. Možná ani nemá smysl po tom pátrat. Šéf je ve zběsilé naháněčce dopaden a poslán za katr. Následuje nic neříkající předěl, kdy hrdinný "undecover" policista navštěvuje svého dědu v sanatoriu a vyrovnává se s traumatem a můžete třikrát hádat, co to asi tak může být: a/ mrtvý soused b/ mrtvý pes c/mrtvý tatínek. Ano!!! Uhodli jste C je správně. Ani si nevydechne, a už je zase poslán do akce. Vůdce gangu v obávané, zločinecké detroitské čtvrti Brick Mansions, kterou odděluje od města pomyslná tlustá čára, se zmocnil neutronové bomby, kterou hodlá odpálit, pokud nebudou splněny jisté podmínky. Není dvakrát jasné, proč, k čemu, anebo případně, co ho k tomuto teroristickému kroku vede, ale budiž. Stejně je to vzápětí jedno. Policista v utajení se podruhé vydává do akce. Má navázat kontakt s tamním parkouristou, který má také jeden důvod, proč do toho jít a vyřídit si účty s nebezpečným vůdcem gangu, o kterém je přesvědčený, že má na svědomí smrt jeho fotříka a do třetice všeho náročného má za úkol deaktivovat bombu, než Detroit bude přejmenován na Pompeje. A to ještě netuší, že bude čelit korupci ve vlastních řadách. Měl jsem z filmu dlouhou dobu velmi dobrý dojem. Dvě jeho třetiny jsou solidně nadsazené, mají určitý nadhled a solidní akční scény, které jsou nad rámec úplně nezajímavých meziher. Jenže střídající se nálada filmu související zejména s poslední třetinou, to celé svrhla z vrcholku kopce do trapně vyšponované idealistické břečky, ve které se i ti nejhorší zločinci z nejhorších zázračně během okamžiku napravují na moudré čeledíny kandidující na nejvyšší úřad a dědkové v sanatoriu končí s kouřením, potažmo se dějí další věci, kterým rozumí jen scenárista Luc Besson osobně. Pokud si nechcete kazit dobrý dojem ze dvou třetin filmu, tak cca posledních pět minut filmu nesledujte. Nicméně, i ty dvě třetiny nejsou úplně bez negativního dopadu. Postavám všechno moc zázračně vychází, jsou moc černobílé ( a to i obrazně), a když se má jejich charakter stát "složitým, tak je to achich ouvej, viz otřesný závěr filmu. Film jede na obraznou typologii, a tam je poměrně hodně zábavný. Distingovaně tady totiž vypadá pouze Paul Walker. Slavný parkourista David Belle je něco mezi a od představitele vůdce gangu RZA a dál, začíná přehlídka opravdových zločineckých typů toho nejhustšího kalibru. Své zastoupení má obří kolohnát s mozkem dinosaura, černá čubka ve fetišistickém outfitu anebo sádelnatý černoch aj. Vedle toho se povedla akce. A na tu se jede od začátku až do konce. Když se film na pár okamžiků zastaví, tak je to na zdechnutí, ale k tomu dochází jen zřídka. Chvaty, kopy, skoky na protilehlé budovy, případně skoky do protilehlých oken, efektně zpomalené bitky, sekera jen pár centimetrů nad obličejem, volant připoutaný k ruce jako nástroj k ztrestání, efektní parkourovský únik z úvodu filmu aj. To všechno snese přísné měřítko. Ne už tak děj, který jednou s něčím zachází, a pak také schází. Především schází dovysvětlování, a i když se v rámci akční story o to tolik neusiluje, respektive vůbec, nelze si nevšimnout, že skoky v motivacích postav jsou hodně neuhlídané a neopodstatněné. Film tím trpí, a ani pořádná porce akce, mě nepřiměje, abych zvedl hodnocení. Nebýt totiž účasti Paula Walkera, jednalo by se o dost nepokrytě béčkovou záležitost. Sice někdo může ignorovat existenci francouzského originálu "Okrsek 13", a říct si, že propečený hamburger s gustem servírovaný Paulem Walkerem může být chutnější než galský kohout na víně, ale tentokrát jsem neměl pocit, že bych se těmi "hambáčemi" chtěl přejíst. Solidní porcička nátřesk akce, to ovšem byla ! A filmu jen prospěla. Mé hodnocení: 70% () (méně) (více)

Anderton

Jó tak Detroit, ten je teraz totálne v prdeli. Ako stvorený pre brutálny akčňák s nejakým hustým gangom. Mohla by z toho byť rovnaká sociálna pecka ako District 9 alebo Mesto bohov. Ale neriskujme radšej a sústreďme sa na hip hop cool teen publikum, tí budú v extáze. Pokiaľ vám nestačí k prepnutiu kanálu úvodné hrdé logo Europacorp, nemáte sa čo sťažovať. Ja sa tiež nesťažujem, udeľujem predsa Bessonovi, Walkerovi a spol. husté dve päťcípe hviezdy. ()

Geralt z Rivie

Nechápu, proč někdo natočí úplně stejný film a ještě k tomu se stejným hercem. Tento film je obrovským skokem mimo. A pokud by tam nehrál tragicky zesnulý Paul Walker, nikdo by do kina na to nešel. Raději se podívejte na původní film Okrsek 13 (2004) --- Rozpočet / výdělek: $28 / 68 milionů < 2,42 > násobek rozpočtu. ()

Slartibarkfast

[ČSFD projekce] Pokud měla být toto pocta Walkerovi, patrně se teď někde svíjí a metá kotrmelce v rakvi. Snímek je vskutku velice odlehčen od reality a jediným tahákem jsou propracované parkurové, bojové a jiné akční scény, kterých jsme si už ovšem užili v Okrsku 13, a který byl o dost lepší. Ani jsem nedokázal spočítat, kolikrát se mé oči obrátily v sloup při tupých dialozích a neskutečně dementních a nelogických černých dírách ve scénáři, jehož autorem je nejspíš parta opic z laboratoře pro testování kosmetiky. Neskutečně kůl hlášek je tu bezpočet a rádobyvtipné se je snaží počtem alespoň dohnat, ale nic naplat, toto je skutečně marnost nad marnost. Jediným hercem tu byl skutečně jen a jen Paul Walker, což je mu opravdu ke cti a jen díky tomu nedávám nižší hodnocení. Přirovnal bych to k průměrnému pornofilmu bez koitálních scén. Tedy o ničom. 30% ()

eLeR

Davidova bitkársko-gymnastická zostavička na začiatku filmu bola celkom fajin. Aj Paul sa naučil v predchádzajúcich filmoch fajin šoférovať autá. Ináč to bola priemerná, ničím neohurujúca akčná záležitosť. Škoda toho Paula, fešák to je, a škoda toho konca, lebo možno by som dala aj tri hviezdy. ()

SeBig

Chválím bojové a parkourové scény, hudbu, začáteční titulky, příběh nenudil, bylo to napínavé a k tomu všemu Paul Walker a mustang! Jediný co mě trochu zklamalo byl konec. Jinak parádní akčnáček. ()

Chrustyn

Možná pokud bych neviděl "Okrsek 13" jehož "Doupě" remakuje, byl bych z filmu výrazně nadšenější, ale takhle, nemůžu jít výše. Akčňák slušný, ale Delamarre není dobrým režisérem (jedná se o debut, dříve byl pouze střihačem - také žádná sláva) a do snímku nepřináší nic, čím by se od původní verze odlišil a vše viděné, dokonce vypadá hůře. ()

korbitch22

Uuuuffff, sterilní kastrát největší francouzké akční pecky století v americkém hábitu.Je mi líto, že poslední film Paula Walkera je zrovna taková mizerná kopie, modleme se, že se tvůrcům FAF 7 povedlo důstonější rozloučení s touhle filmovou legendou.To, co ve Francii působilo svěže, neotřepaně, mělo to šmrnc a neskutečný náboj a akční sekvence z níchž se tají dech, to v americe vypadá jako vykleštený vřed bez ducha.Pár scén je pozměněných, ale jinak jde v celku o přesnou kopii originálu.Paul Walker se k takovému stroji jakým je David Belle zoufale nehodí, je unylý a toporný a jejich akční souboje působili jako když se dva malí klucí perou ve školce o krabičku Pokémonů.Akční sekvence tragicky sestříhané, souboje nemají vůbec žádnou šťávu a jejich choreografie je směšná.Walker prostě není Cyril Raffaelli a bylo to znát doslova na každém kroku.Navíc scénář, který byl i u originálu dosti chatrný, ale schoval se za kadenci nářezové akce a vypiplaného vizuálu budoucnosti Paříže, tady je vše tak okleštěné a vykastrované, že všechny ty strašné píčoviny ve scénáři vás bijí do očí a když na konci udělají z hlavního padoucha matku Terezu, chtělo se mi doslova zvracet.Špinavý a brutální originál vystřídala americká toporná uhlazenost.Jako by někdo vzal Okrsek 13 a ufiknul mu koule.Jediné pozitivum které na tom vidím je fakt, že se David Belle snad konečně dostal do širšího podvědomí amerických režisérů, protože takových jako jen on je zatraceně málo a scéna, kdy Walker nestači Belleovi a propadne k němu stropem.Jinak opravdu zoufalé a 2* jsou jasně pouze z uctý k památce Walkera.Sterilní a hlavně zbytečný kastrát dokonalého originálu.30%. ()

rollman1

Adept na nejzbytečnější remake roku. Ono, pokud jste neviděli předlohu, tak Vás to bude bavit dost, ale já jako předlohy znalý jsem se moc nebavil. Některé scény jako vystřižené z té původní verze. Paul se do role vůbec nehodil a ani té akce není tak dost jak v předloze. Na druhou stranu film utíká docela rychle, je tam pár hezkých scén a záběrů, ale to je tak vše. Pokud jste viděli předlohu, tak tohle můžete klidně vynechat. ()

BMW12

Přesná kopie Okrsku 13. Úplně stejný příběh, stejné scény. Jako film je to dobrý, na hranici 3-4 hvězdiček, Paul Walker a hlavně David Belle jsou skvělí. Hudba taktéž velice dobrá a skvělá úvodní scéna. Ale prostě díváte se na něco, co jste už viděli v jiném filmu. A jelikož skvělému Okrsku 13 jsem dal 4 hvězdičky, tady musím dát o jednu méně. ()

ARI50

No jako bych koukal na okrsek 13 a to doslova, člověk hned v některých momentech ví co bude i když hodně věci bylo jinak podle mě víc akční a nadupanější je tohle doupě. ()

kajda.l

Scénáristicky nablblé béčko s francouzským SpiderBellem a nerušícím Walkerem. Navíc akce, která rychle odsejpá a přesně to jsem pro dnešní odpoledne hledal. Sexy baba, pěkný auta, žádná krev a jeden sympatickej hromotluk. 60% ()

Will_X

Začalo to parádními, možná i nejlepšími titulky, které jsem viděl. Bohužel postupně atmosféra upadá, ale jsou zde v celku úsměvné scénky."Máme problém, umí někdo čínsky?!" Povedené slow motion záběry a v jednom kuse se zde něco děje. Film nabitý parádní akcí, zpracováním a samozřejmě výbornou hudbou, kterou nemohu opomenout. Film je věnován památce Paula Walkera a myslím, že ostudu mu rozhodně neudělá. Za předchozí bod přidávám jednu pomyslnou hvězdu navíc..61% ()

Morholt

Okrsek 13 se mi úspěšně vypařil z hlavy a tak jsem ani neměl pocit, že se dívám na remake. Jen jsem si užíval akční parkourouvou honičku a střílečku, které nechyběl nadhled, celkem sympatické obsazení a adrenalinová akce. Důstojná rozlučka s Paulem Walkerem. 70% ()