Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel

• Česko Stoletý stařík, který vyskočil z okna a zmizel (více)
Švédsko / Rusko / Velká Británie / Francie / Španělsko / Německo, 2013, 109 min

Kamera:

Göran Hallberg

Hudba:

Matti Bye

Robert Gustafsson, Mia Skäringer, Iwar Wiklander, David Wiberg, Jens Hultén, David Shackleton, Ralph Carlsson, Georg Nikoloff, Alan Ford, Simon Säppenen (více)

Allanu Karlssonovi je 100 let. V domově důchodců, kde v tomto věku tráví svůj zbývající čas, pro něj chystají velkou narozeninovou oslavu. Ale vitální stařík ještě nechce zůstat v bačkorách v křesle. Má docela jiné plány. Rozhodne se pro útěk. Poté, co vyleze z okna, se vydává na úžasný a naprosto nepředvídatelný výlet... Shodou náhod se mu do rukou dostane kufr plný peněz. Než se naděje, má v patách gang zločinců, sem tam se objeví nějaká mrtvola a mezi společníky, které na své cestě přibere do party, je i velmi neskladná slonice. Kromě toho po něm samozřejmě pátrá policejní sbor v čele s nepříliš schopným komisařem. Pro kohokoliv jiného by to bylo životní dobrodružství, ale s podobnými věcmi už má Allan bohaté zkušenosti. I když se nikdy nezajímal o politiku, byl nechtěně hlavním aktérem mnoha důležitých událostí 20. století. Bezděčně se podílel na vynálezu atomové bomby, stal se dobrým přítelem několika amerických prezidentů a mezi jeho další "známé" se při jeho životní pouti zařadili i Stalin, Churchill, Mao Ce-tung nebo Kim Ir-sen. (Bioscop)

Dawe2

Tak tohle opravdu není pro mě. Před koncem jsem usínal, asi dvakrát jsem se zasmál, za to jedna hvězda. Nechápu tak vysoké hodnocení, každého bych od toho odradil. O ničem. ()

Desmi

Tohle je kouzelná komedie, jedna z těch, které vás rozesmějí, aniž byste se museli cítit trapně. Nutno říct, že takových už moc není! Allan má skutečně velmi zajímavý životní příběh, a byla by škoda neužít si ho do posledních vteřin. Nejspíš proto vylezl z toho okna, za což mu děkuji! Rozpoutal totiž opravdovou show. Jediné co mi trochu vadilo byla ta vážnost komedie, protože i přes všechna ta neuvěřitelná dobrodružství je to podáváno jako "čistá pravda". Možná, že kdyby se tvůrci trochu více odvázali, vznikl by nezapomenutelný film. ()

H3LLraiser

Vtip spociva v neuveritelnosti, coz je zaroven i trn v pate filmu... Tak neuveritelne stupidni clovek, tak stupidni lidi v jeho okoli, tak stupidni pribeh, i tak neuveritelne stupidni zivotni pribeh cloveka kterej ke vsemu prisel jako slepej k houslim a pravdepodobne byho popravili driv nez by ten pribeh mel o cem byt. Par vtipnych scen vystavenych na taskaricich, to ale na film nestaci kdyz je jic tam fakt jen par... Moc vtipu to nepobralo, chujovina na mrknuti kdyz neco delate a nevnimate poradne telku... ()

Sakikura

Velmi milý vtipný film, který rozhodně není ztrátou času. Námět je velice dobrý, podle mě však naplno nevyužili jeho potenciál. Hlavní hrdina až skoro s groteskní lehkostí a naprostou nevědomostí prošel množstvím historicky směrodatných událostí a ani se nad tím moc nepozastavil. Ale chápu, že tento film neměl plnit roli těžkého životopisného dramatu, ale spíše představovat příjemnou bláznivou komedii, kde se jeden stoletý stařík rozhodl vykašlat na domov důchodců a svůj zbývající čas si užít po svém. ()

Saxos

Osiřelý, vykastrovaný, 100-letý, švédský Forrest Gump se zánětem nosohltanu, který má rád jakoukoliv výbušninu, projde celým světem, jako nůž máslem. Budete se tlemit od začátku do konce. ()

Zlty_Dodo

Cakal som od toho viac, urcite velice dobra oddychovka a obcas i vtipna. Humor zalozeny na zhode nahod, ktora hra do kariet staremu panovi a skupinke, ktora sa okolo neho nahromadi. Paralela s Forestom Gumpom malinko. Hlavne v lahkosti bytia a retro spomienkach na Oppenheimera, Stalina, Trumana a podobne. ()

david666

Asi jsem se nechal ovlivnit ohlasy takže jsem čekal podstatně lepší film. Ale i tak se jedná o nadprůměr, akorát holt Forrrest Gump nasadil laťku dost vysoko. ()

marrrrian

Tak dlho som v kníhkupectve chodieval okolo tej knihy, až sa ku mne dostal najskôr film. A bol som hrozne rád, že som si ju nikdy nekúpil. ()

Ytterbium

To, že je vám 100 let, neznamená, že si natáhnete bačkory a kouknete se na odpolední kriminálku. Život nekončí a je plný absurdních zvratů, kdy zničehonic máte v zádech celou partu zločinců. Nebo je to možná jen v případě Allana, jehož osud je spjat se všemi významnými událostmi minulého století. Ke konci je absurdnost děje vyšponovaná až maximum, ale naštěstí pomyslná poslední nitka únosnosti není přetržena. Zábavné a praštěné ve švédském stylu. Pokud jste si mysleli, že na severu nemají smysl pro humor, tento film vás přesvědčí o opaku. ()

oSiSko

Píše sa, že je to európsky Forrest Gump. Natočené je to veľmi podobne, čo sa týka dejovej línie, ale inak je to dosť odlišné. "Stoletý stařík" je proste človek, ktorému je už úplne jedno a v tom spočíva humor jeho postavy. Veľmi zaujímavý film, ktorý má svojský humor a mne sa to páčilo dokonca aj s dabingom, keďže som to videl na HBO. Nie je to však film, ktorý by som si pozrel znova, čo Forrest Gump rozhodne je. 70% ()

Ironhead

Takova hodne predvidatelna svedska verze Foresta Gumpa. Musim priznat, ze sem se mistama i nudil a po hodnoceni nejen tady jsem to cekal daleko lepsi/zabavnejsi... ()

CaptNemo odpad!

Tady jsem tedy buď úplně vedle já, nebo většina recenzentů. Špatně namaskovaný herec předstírá, že mu je sto let, jeho antihridna je psychopatické monstrum, které patří za mříže, a film plný trapnosti a brutality si hraje na evropského Forresta Gumpa? Za mě odpad. ()

Lestad

schválně jsem si nejdřív přečetl knihu a toto je opravdu velmi blízko odpadu...nechápu změnu postav a vyhození poloviny děje. Film k ničemu, nezábavný, neúplný, všechno ve spěchu a chvatu a výsledek nula. Knize to nesahá ani po kotníky. ()

Z Willa Ferrella bude stoletý stařík

Z Willa Ferrella bude stoletý stařík