Divokým Kurdistánem

Cez divoký Kurdistan

Dobrodružný

Západní Německo / Španělsko, 1965, 99 min

• Radiq

Tak konečně taky nějaká ta poušť a velbloudi... Salám. Vy hnusné hyeny! Zmizte, vy synové hlouposti! No rozhodně jde vidět nějakej posun oproti předchozí orientální výpravě. Příběhově, hrdinsky a čestně, happyendově a přihlouple komediálně to jde ale ve stejnejch stopách. Prostě svědomí mi nedá nakliknout víc, než 2 hvězdičky.(14.5.2014)

Pozoruhodné dobrodrudružství statečného Kary ben Nemsiho v Orientu. Divokým Kurdistánem je rozhodně lepším filmem než takoví Petrolejoví princové, Supové atd. Zkrátka a dobře Lex Barker je Lex Barker. Navíc mu zde pomáhá podařená trojice ve složení osobní bodyguard Halef a také duo nažehlených Angličanů.(27.5.2009)

• LarryW

Tohle není Vinnetouovka...strašně to zapáchá amaterismem, "motýlkář", "Sam Hawkins" nebo třeba "Nšoči" sice nechybí, ale působí směšně až trapně. Bojovky, kdy se z vrcholku hory kutálí "polystyrénová koule", scéna s balónem atd. už nezaváněli parodií, to byla parodie jako hrom...Kurdistánci ač se snažili, se svými čepci na hlavě, Forrestrovi nebo Santerovi nesahali ani po kotníky. Olda Trhanec byl navíc " jakejsi" slabounkej a ten čokl Rex mi neseděl...Suma sumárum něco mezi 1 a 2*, volím dvě za zásluhy...(19.9.2005)

Oproti první části mě tenhle film hodně bavil. A přijde mi, že kdybych ho neviděl dřív, tak asi děj moc nechápu. I když u indiánů jsem ho taky nechápal. Ale přece jen národnosti Osamanské říše to je trochu jiný kalibr. A je vidět, že už tehdy neměli rádi jezídy. Jako by se od té doby nic nezměnilo...(1.4.2017)

Opäť jedna z tých lepších mayoviek, ktorá je podľa mňa o niečo lepšia než predchádzajúci Žut. Príbeh ma zaujal, postavy sú také aké majú byť (odvážne, vtipné, nebezpečné). Len keby každá druhá scéna nebola s lordom a jeho sluhom, určite by ma to bavilo viac. Podľa mňa by im stačil nejaký menší výstup dva krát za film a bolo by vybavené. Takto to podstatne znižuje kvality inak obstojného dobrodružného filmu. 60%.(27.9.2014)

• - Snímek vznikal současně s filmem V říši stříbrného lva (1965). (Hans.)

• - Natáčení začalo v pondělí 15. března v ateliérech společnosti CCC, poslední klapka zazněla o 127 dní později - 19. července 1965. (hippyman)

• - Natáčení bylo často velmi vyčerpávající a Lex Barker nebyl ochotný pracovat déle než 10 hodin denně. (hippyman)