Ze záhrobí

Scénografie:

Giovanni Natalucci

Kostýmy:

Angee Beckett

V pořadí druhý snímek Stuarta Gordona opět naplnil mé očekávání. Naprosto dokonalá béčková hororová podívaná se šílenými vědci (Sorel, Combs) a svůdnou doktorkou (Crampton), která se v polovině snímku změní z upjaté doktorky na dračici v SM oblečku. Navíc poslední dva jmenovaní patří k nesmrtelnému Re-Animátor komandu. Celý ansábl doplňuje drsňácký policajt a svinská doktorka na psychiatrické klinice. Totálně vražedný koktejl, plný slizu, podivných potvor odněkud z druhého břehu, zvráceného chtíče a vysávání mozků očními důlky nadchne každého hororového fanouška. Parádní triky, hudba, tajemné sídlo s ďábelským přístrojem v podkroví, věčně vyjevený Combs...ještě když v tom všem má prsty i Brian Yuzna, nemůže to dopadnout jinak než na plný počet.(7.1.2010)

Průměr. Jeffrey Combs zde odvádí velmi dobrý výkon, ale jako Herbert West mi přišel ještě lepší. Scénář u těchto béčkových filmů moc neřeším, akorát to neustálé opakování experimentů (teď se to nepovedlo, tak to zkusíme znova, a když se zase něco pokazí, tak ještě aspoň jednou...) se mi přejedlo už v Re-Animatorovi. Nejvíc se mi líbilo závěrečných asi 15 minut, vysávání mozku očním důlkem bylo super. Kladně hodnotím také skvělé masky, s triky to už ale tak slavné nebylo.(6.6.2008)

Rozpočet $4,5miliónaTržby USA $1,261,000Tržby Celosvetovo $1,280,000(8.5.2009)

V osmdesatemsestem se vratilo osvedcene kvarteto Gordon, Yuzna, Band a Combs a pokusili se navazat na uspech dokonaleho Re-Animatora. Vpodstate se jim to povedlo, neni to samozrejmne takova vypalovacka, ale pobavi spolehlive. Nejzajimavejsi je Jeffrey Combs, ktery, ac hral zase vedce, vytvoril totalne odlisnou postavu, nez je Herbert West. Jeho Crawford Tillinghast je neustale vystrasenej a zmatenej a naprosto mu to verite. No a kdyz pak zacne vysvat mozky ocnim dulkem...nadhera. Jinak atmosfera, hudba, triky - vse je presne takove, jake od techto tvurcu ma byt.(31.5.2005)

Tak tohle je hodně šílený béčko!Lítající střeva, hlavy...U nás v TV jako Ze záhrobí!(25.8.2002)

Dnes už je to jako horror průměr, ale chvílema jsem se docela divil, co je tam za hnusárny ... Yuzna má tu vlastnost, že jeho díla věkem prostě zestárla a zešedivěla ... Ale ve své době to byly pecky.(3.5.2010)

Tvůrci slavného Re-animátora se rok poté opět společně setkali, aby natočili další výborný horor přesně v jejich sleazy stylu. Krví tu tentokrát trošku šetří, ale bohatě to vynahrazují množstvím roztodivných monster, které před očima diváků neustále mění svou podobu a překvapují tak maskérskou kreativitou. Scénář si vystačí s několika málo postavami, obraz se hemží pestrými barvami a především díky pěkné Bandovo hudbě se daří vytvořit napjatou atmosféru s lehkým erotickým nábojem. Snímek ráda vysílala v pátečních večerech i tv nova. To bylo ale v době, kdy ještě za něco stála.(12.10.2011)

Slabota, čekal sem daleko víc, nejenže to neni moc drsný, ale hlavně je dost zdlouhavá záležitost, než se to opravdu rozjede a i když to nakonec nabere jakž takž nějaký obrátky, tak si to rozhodně třeba s takovým Re-animátorem nemůže vůbec měřit. Alespoň že si Gordon ke konec uvědomil, že takhle by to už dál nešlo a těch pár zbývajících minut natočil jako docela pěknou chuťovku, kde se saje mozek a vydloubávaj oči.(3.10.2007)

• EvilPhoEniX

Od Stuarta Gordona mi sedla pouze Zámecká hrůza, ostatní filmy od něho mi přijdou průměrné,nezáživné a nudné a tenhle film není výjimkou. Nezajímavý příběh,vtipný,nepovedený experiment a utrpení! 40%(19.11.2013)

Roztomile naivní béčkový intersoňácký horůrek podle H. P. Lovecrafta od tvůrců RE-ANIMÁTORA a řady dalších pozdějších lovecraftovských adaptací, který jsem si v pubertě zamiloval. Parádní masky a trocha té dokola přetáčené erotiky :)(21.3.2008)

• gudaulin

Když se počátkem 90. let tenhle film objevil na obrazovkách, dal bych mu 3*, protože tenhle druh brakové hororové produkce byl u nás něco nového a připadal mi svým bizarním způsobem zajímavý. Naštěstí jsem už viděl ledascos dalšího, abych si udělal měřítko a Ze záhrobí můžu poslat přesně tam, kam patří. Jestliže uživatel J*A*S*M tvrdí, že scénáře u béčkových filmů neřeší, pro mě kvalita scénáře představuje základ hodnocení filmů, a právě to je tady kamenem úrazu. Béčkový film znamená nižší rozpočet, ale neměl by znamenat krystalické blbství v chování postav, hloupé dialogy i motivace. Jedna hvězdička je za nádherně pokleslou erotickou scénu, kdy se paní doktorka mění ve striptérku. Celkový dojem: 25 %.(5.1.2013)

"Já znám tvoje touhy, ty impotentní prase".. CZ dabing nezklamal. V takto starém hororu stojí české dabingy za to :) Méně krve, za to více nechutnosti. Většinou filmy nesrovnávám, ale hodnotím podle roku ve kterém vznikl. Tenhle film si zaslouží 4* za masky, herce a prostě všechno :))(26.6.2012)

Keď som mal cca trinásť, tak som to žral. Teraz v 25 mi to pripadá ako horor pre deti. Nuž lietajúce črevá už nemusím (aj keď vysatie mozgu potešilo =)(24.7.2006)

Hneď na začiatku sa priznám, že nie som znalcom ani obdivovateľom tvorby spisovateľa Howarda Phillipsa Lovecrafta. Tiež ma nijak zvlášť neoslovil svojimi projektami ani Filipínčan Brian Yuzna, ktorý sa v tomto prípade ujal produkcie. No a herca Jeffreyho Combsa nemusím vôbec. Je mi silne nesympatický. Avšak napriek tomu všetkému sa mi americký bizarný horror "From Beyond" celkom páčil. Tri hviezdičky si iste zaslúži. ***(1.9.2016)

Všemožné prapodivnosti,snůška chutných bizarností,pěkně žhavá blondýna,jeden správnej drsňák a dva ulítlí doktoři z nichž jeden dokáže vycucnout lidský mozek očním důlkem na jeden zátah..."mlask".Tak radši nechtějte vědět co dělá ten druhej...různý nechutnosti...brrr.(5.3.2009)

Režisér Stuart Gordon si rok poté co natočil legendárního Re-Animátora vypůjčil ústřední duo herců Combs/Crampton a vytvořil sice o něco méně působivější podívanou, ale zato stejně zvrácenou. 50%(28.10.2010)

Cítíš tu energii Crawforde? Roztomile příjemná úchylárnička a výlet do neprobádaných částí lidského mozku a někdy když chcete vědět víc nezbývá než se doslova zakousnout do šedý kůry mozkový a... Je to výborný!!! přesně tak jak netušené chutě lze objevit! Jefrey Combs v druhé půlce plešatý zakusující se do mozku je neodolatelný a rezonátor je dílo satanovo. Co se stalo? Ono ho to snědlo! 85%(10.3.2016)

Prvá tretina je dosť vernou adaptáciou kratučkej Lovecraftovej poviedky. Odkedy sa dej presunie na psychiatriu a začne sa rozohrávať následný gore-fest, ide o solídnu 80s zábavu s komicky dobovo tendenčnými postavami - ženu posadne chorobná nadržanosť a producíruje sa v sexy S/M prádielku, černoch je zase "more nigga than a nigga". Len jedno je škoda a to, že vďaka týmto adaptáciám Yuznu a Gordona panuje u menej znalých akási predstava, že Lovecraft je o gore a nechutnostiach, pričom to absolútne nie je pravda. Stále čakám na vernú atmosferickú lovecraftovku...(12.6.2015)

Bolenie hlavy? Jeffrey Combs a jeho úhory za dverami! Adaptácia príbehu H.P. Lovecrafta From Beyond, ktorý bol spísaný už v roku 1920 (publikovaný až v roku 1934), vstúpila do pekných 80tych rokov efektne a herecky na úrovni. Vyšiel z toho rozmanitý sci-fi horor s množstvom nápadov, pohrávajúci sa s myšlienkou paralelného sveta, ktorého sila a vedomie sa usiluje o desivú expanziu.(20.6.2008)

• Rover

Docela podařený český dabing - "Snědlo mu to hlavu, jako by to byl nějaký... perníček!" nebo "Přineste mi oplatky, umírám hlady" (sanitářka právě přijela s pacientem). Jinak hodně šílený film a chvílema i docela nechutnej... což beru jako plus. HUDBA: Richard Band - klasická osmdesátková.(26.7.2010)

No, je to dost zvláštní horor z osmdesátek, který je svým způsobem zajimavý, ale byly chvíle, které nebyly to pravé, třeba jako různé nedokonalosti, chování atd., ale musíme si uvědomit, že film byl natočen v době, kdy "to" bylo "normální", takže se to musí brát s nadsázkou.(2.11.2013)

<< předchozí 1 2 3 4 5 6