Ďaleká búdúcnosť. Ľudia zo skúmavky už nie sú len fantáziou, vzduch plný prachu, nedostatok jedla a kvalitného kyslíka pripravuje pozemštanov o nádej na lepší zajtrajšok. Ľudia o posledné potravinové zásoby nebojujú na vojenských poliach, ale v arénach, kde o víťazstve rozhodujú stotonové bojové stroje. Finálny zápas sa pomaly blíži a stajne robotov Alexander a MasimutoTech pripravujú svojich pilotov na záverečný boj, ktorý skomplikuje nielen priemyselná špionáž, ale aj láska. (D.I.G)

PetrPan

Nostalgie tu příliš nezapracovala, protože Robot Jox jsem za kravinu považoval už před těmi dlouhými lety na VHS, ale tehdy to trochu paradoxně zachraňoval rychlodabing a příšerná kopie, v níž ty strašlivé triky úplně zanikly, ostatně jako téměř všechno ostatní. Dnes bych byl za tenhle efekt vděčný, naopak od "speciálních" efektů ve filmu. Scénář je hloupý a naivní, herci tragičtí, ale některé hlášky jsou bombastické (Ten zasranej japončík si mě nahrál, ááá). Nefungovalo na mě ani jako guilty pleasure a k nějaké další projekci už asi nikdy nedojde. Sci-fi béčko, ale nemá drajv. Jedna robotická ruka netleská. ()

Vitason

Snad s výjimkou prvního Kill Billa jsem neviděl film, který by mi tak rychle utekl a to i navzdory tomu, že samotné robotí zápasy jsou velice statické a pomalé. Na druhou stranu jsou souboje ve filmu jen chvilku na začátku a pak až na samotném závěru. Je asi jen na vás jestli přímočarost a rychlost příběhu oceníte, nebo ne. Já jsem zůstal někde na půl cesty, protože je sice pravda, že jsem se ani chvilinku nenudil, ale na druhé straně barikády stojí fakt, že film nakousne několik témat (Trauma ze zabití fanoušků, láska, zákulisní machinace atd.), ale celé je to vzaté tak povrchně, že těch vedlejších motivů mohlo být o něco méně. Přesto dávám za 4*, protože za pookénkovou animaci a výborně využité zadní projekce by se nestyděl ani mistr oboru Harryhausen. P.S. Pořádnému remaku bych se rozhodně nebránil. ()

dopitak

Čekal jsem fajn scifi... I když jsem v Geminově rozsahu ročníku narození, a Transformera jsem opravdu moc chtěl najít pod stromečkem (a taky našel, hned tři v jednom roce), tak tohle mě minulo a je škoda, že to minutí netrvalo napořád. Hrozná hovadina s klišé typickými pro všechny akčňáky, kde se dva borci nahánějí celý film, aby na konci ten hodný těsně s odřenýma čelistma vyhrál. Jenomže tady navíc v amatérsky vizuálně zpracované taškařici v chodících robohračkách, ke kterým jezdí rozhodčí v pruhovaných dresech (a aby se to nepletlo, i soudci tu nosí pruhované, jak muklové). Ta zmínka o nukleární katastrofě neznamená vůbec nic, a kromě podoby s famfrpálem - hřištěm nic, co by se dalo pamatovat. Měli aspoň svlíknout A-M Johnson, tehdy bylo na co koukat. ()

Chrustyn

Pokud bych to viděl tak před 17 lety, dal bych tomu plný počet. V dnešní době již notně zastaralé (a méně známé) dílo o budoucnosti, ve které je nejpopulárnějším sportem souboj obřích robotů. ()

Lacike

Ďalšia pecka môjho detstva, ktorú som sledoval na VHS od Intersonicu. A táto aj po rokoch funguje veľmi dobre. Modely obrovských robotov ma pred rokmi absolútne ohúrili a aj teraz mi stále pripadajú pôsobivé. Len v niektorých záberoch sú ich pohyby príliš trhavé alebo vidno lanká na ktorých sú zavesené. Ale stále ma to baví viac ako CGI v Pacific Rim. Škoda, že nevzniklo pokračovanie alebo vysokorozpočtový remake koncom deväťdesiatych rokov. Čisto CGI prevedenie by ma už nebavilo. Čo sa týka deja, tak je to vlastne sci-fi arénovka s obrovskými robotmi. Je tú zlý drsný rusák a kladný precitlivelý hrdina, ktorý získa mindrák, kvôli vedľajším stratám pri jednom zo súbojov. Po nejakých tých komplikáciách sa ale dočkáme fantastického finále. Trocha mi len liezla na nervy postava mladej ženy zo skúmavky, ktorá má nahradiť hlavného hrdinu. Tá by si zaslúžila preplieskať. Keby to bola aspoň nejaká kráska. Samozrejme nesmie chýbať aj nejaké to odhalenie špióna, ktorý si hodí peknú šípku. Takže celkovo to je stále cool sci-fi, ktoré sa oplatí vidieť. Škoda len, že už nemám starý SK dabing od Intersonicu so Skrúcaným, ktorý bol fakt dobrá. Ten CZ VHS je otrasný a nový CZ od MGM je síce celkom dobre obsadený, ale obsahuje riadne vtipné prekladateľské perly. Ale aspoň som zase po dlhej dobe vo vysielačke počul Rogera. :) 7/10. ()

svik

Prostě chujovina, nesmyslný příběh, hrozné herecké výkony, příšerně vymodelováno..co pochválit snad jen plakát... ()

corpsy

Dokonalo brakové. Svojim spôsobom veľmi zábavný film s mierne amatérskymi trikmy a výpravou. Povedal by som, že film nadchne viac oddaných sci-fistov ako priemerných divákov. Pred 15timi - 20timi rokmi by som mu možno dal aj maximum. ()

curunir

,,NIET PO BOJI POKIAĽ NIE JE VÍŤAZ." ,,HOVORÍŠ AKO TÍ ĽUDIA ZO SKÚMAVIEK." __ ,,Robot Jox" hodnotím objektívne, pretože v mojom prípade sa nejedná o nostalgiu ani detský kult a dokonca som ani nikdy neholdoval ,,Transformers" , takže s čistým svedomím môžem vyhlásiť: Ide o veľmi slabý počin, ktorému jeho súčasný 62% kredit nadhodnocujú iba dosiaľ nedozretí a nenávratne stratenými časmi sústavne opíjajúci sa užívatelia. Vo svojom jadre otrepaná zápletka o ,,zrade, láske a pomste" (a uzmierení sa) je v rade aspektov prakticky nefunkčná, čomu odpovedá všeobecne slabšie hodnotená prostredná tretina. Technická stránka je úsmevná z dvoch hľadísk. Predovšetkým rok 2091 (kedy sa podľa môjho postrehu dej odohráva) je iba upgradom konca 80. rokov s pevnými telefónnymi linkami a analógovým vysielaným ako dokladá jedna z TV obrazoviek, vrátane vtedajšej politickej situácie súperenia dvoch superveľmoci, čo sa úplne zbytočne prenesie aj do vesmíru. Potom sú tu ešte animatronické efekty, ktoré pôsobia o dekádu staršie (hoci v ,,Robocopovi" boli na rovnakej úrovni), zároveň mi však neprekážajú a takúto ručnú prácu si vždy veľmi rád pozriem, čo bolo aj dôvodom, prečo som filmu venoval hodinu a pol svojho života. Dôvodom prečo si dnes pozrieť ,,Robot Jox" preto vidím iba v čisto špecifických dôvodoch, inak sa jedná o premárnený čas. A pre tých, čo si pýtajú neviem aký (ne)CGI remake: Držiac sa svojho rámca, pochybujem, že by mal vo výsledku vyššie kvality ako ,,Pacific Rim 2". Naozaj to chcete? (1268. hodnotenie, 112. komentár k filmu) ()

slunicko2

Nudné béčko. Hloupý a nudný scénář, rozvláčné souboje, nezajímavé herci. Což o to, ale ten pseudohistorický futuristický background tomu jen dodal. Asi bych u sledování tohoto snímku nejásal ani ve svých dvanácti letech. ()

Gorehound

Výborne sf, ktoré ma vrátilo do doby, keď som si vo videopožičovni požičiaval všetko, čo vyzeralo ako sf alebo horor. Je zas raz neskutočné, aké efekty dosiahli tvorcovia bez jediného CGI, obrovské mechy, vznášadlá... No, hlavne mechy berú dych. Ale skvelý a chytľavý je aj príbeh, sympatické postavy, pozadie sveta... Teda, Gordon okrem hororov vedel aj sf. A tá krásna symfonická hudba! ()

Joe321

Krásný béčko v zajímavě situované budoucnosti. Budoucnost je jenom nastíněná a děj se točí kolem zápasů samotných. Graham to táhne s přehledem. A celý film má ještě nádech osmedesátek se všema plusama a záporama. Plusů je u mě víc. Tyhle filmy miluju. -"I'm gonna get in this thing and I'm gonna kick - your - ass!" ()

Martin741

Nechapem nadhodnocovanie tohoto filmu, otrasne kulisy, rezsierska rutina  ...... navyse to v kinach komplet zhorelo   : 6 % ()

iommi

Videl som to ako malé decko a bol to pre mňa vrchol kinematografie. Preto plný počet. Zároveň som si však musel sľúbiť, že sa na to už nikdy nesmiem pozrieť. Ten malý chlapec v mojom vnútri by to už totiž nemusel rozdýchať. ()

majo25

Naivná záležitosť pravdepodobne pre milovníkov transformers. Jednoduché spracovanie so slabšími kulisami a efektami, ktoré by sa hodili skôr do japonskej kinematografie spred 15-tich rokov (autori pravdepodobne zaspali riadnu dobu, inak si to neviem vysvetliť). Osobné súboje sú brakové až úsmevné. Napriek všetkému aj vďaka neustálej akcii a istej dávke originality to má tempo a dá sa to bez následok pozrieť. Aj keď je spracovanie ako z nejakého detského seriálu, privítal by som viac stop-motion animáciu, ktorá sa tu párkrát objavila. ()

Mol

WE ARE DEAD, WE ARE FIGHTERS! Béčko všech béček. Myšlenka, že by v budoucnosti lidé neválčili, ale přicházeli o svá území, za pomocí zápasu s roboty za miliardy dolarů, je totální píč.vina. Bože, jak já tyhle ty filmy miluju. ()