elanius

(60/2014) / Film Pompeii je docela slušný prúser. Z hercov potešil Adewale, ktorý sa na podobné úlohy hodí. Výkon Kiefera jednoducho sklamanie, aj keď skorej ako jeho vinou to tu posralo kastingové oddelenie. Pompeii je tuctovka s absolútne nudnou prvou polkou. Akčnejší záver aspoň trošku vylepšil celkové skóre. (4/10) ()

lennyd

Barbar Milo (Kit Harington) je převezen do městečka Pompeje, na úpatí Vesuvu, aby se zde, stejně jako spousta jeho kolegů, účastnil gladiátorských bojů pro potěchu místních zbohatlíků. Cestou se stihne zamilovat do dcery bohatého obchodníka, které pomůže při problémech s vozem, a ačkoliv je oběma jasné, že každý je z úplně jiné společenské vrstvy, láska si stejně nedá poroučet. Oba doufají, že bohové zasáhnou, a umožní jim být spolu. A bohové zasáhnou - ale trochu jinak. Erupce Vesuvu a tuny hořící lávy není to, co si oba představovali... Konečně se zase jednou Paul W.S. Andreson pustil do jiného žárnu, než do svých oblíbených hororových zombíků, a opět to nedopadlo nikterak špatně - samozřejmě, pokud přistoupíte na Andersonův filmový styl. Spousta digitální efektů (a dost pěkných), spousta hrdinského patosu a takový malý Andresonův polo-happyend. Tento film si vůbec neklade za cíl diváka jakkoliv poučit o historických souvislostech, ale jen hodku a půl zabavit, a to se mu povedlo náramně. A pokud se chce někdo o Pompejích dozvědět víc, tak si může (stejně jako já) počíst třeba tady... ()

MikyAff

Ve chvíli, kdy na scénu vejde Kit Harington se mi na tváři objeví zasněný úsměv a začínám slintat. To přestává až někdy ke konci, kdy se k páru blíží láva a já pomýšlím na to, jak je takovýho pekáče buchet a fešného obličeje škoda. Divačky mají rozhodně po celý film na co koukat. Je mi jasný, že z historické a přírodovědní stránky to asi není úplně přesné, ale dá se to překousnout. Člověk, který má nějaké základní vzdělání, už je předem obeznámen s koncem, což by se dalo považovat za smůlu, ale aspoň mu to dovolí se zaměřit na jiné věci. ()

hroubek

Není to zas, tak špatné, jak se na první pohled mohlo zdát. Paul W.S. Anderson nepatří mezi mé nejoblíbenější režiséry, ale když má dobrý nápad, tak může udělat i dobrý film viz jeho Ralley smrti. A co si budeme povídat, tak začátek Pompejích naznačoval, že bychom mohly dostat docela dobrý film, jenže se to v polovině filmu hodně zvrtlo. Logika, chyby a chování postav posílají tento film rapidně do podprůměrných vod, a to měl vykročen k něčemu mnohem lepšímu. Anderson si půjčuje od Gladiátora, Spartacuse až přes Rozpoutané peklo a vytváří nesoudržný guláš, ve kterém postavy pronášejí divné dialogy. Jon Snow nehraje špatně, ale taky nepředvádí nic světoborného. A totéž platí pro všechny okolo snad krom Kiefera Sutherlanda, který přehrává co to jde. Akce je slušná a několikrát připomene Gladiátora nebo jiný historický snímek. Pompeje jsou sice podprůměrný snímek, ale dá se to ve zdraví vydržet a pořád je to desetkrát lepší, než lobotomie jménem Resident evil. ()

Maik22

Zajímavý filmový počin to mohl být, nicméně....celé to posrali. Od samého začátku si myslíte, že se koukáte na Gladiátora či Spartakuse a pak najednou přijde střih a jste v "Když se čas naplnil". Romantiky se zde rozhodně nešetřilo, tudíž slova "akční" a "dobrodružný" bych zde naprosto vynechal. ()

Brain-D

Až příliš efektní drsňárna s gladiátorama, kde vás chytnou poměrně slušně natočené souboje s gladiátory a římany. Jinak je to vše takové prosté a jednoduché. Je to takový film, který se může postavit pod 300, ale né vedle ní. ()

L_Johnny

No teda nic moc. Doufal jsem že mě to chytne, že si ve filmu to svoje určitě najdu, ale prd. Suché, předvidatelné, nelogické a ani ty efekty nepatří k nejlepším. Navíc mi tam totálně vadil nesympatický Kiefer Sutherland ... a John Snow ať zůstane na Zdi, nemohl jsem se zbavit pocitu, že v Pompejích je jen na návštěvě z dalekého Západozemí ()

Michi88

První polovina průměrná s místy nudnými dialogy a scénami, ale když přišla samotná zkáza dokázalo mě to úplně připoutat, proto mé hodnocení musím o jeden stupeň zvýšit. Navíc závěr dost nečekaný, takže to všechny mé úsudky uprostřed promítání totálně pohřbilo. ()

VanTom

Dobrodružně melodramatická dějová hlušina ve stínu zlověstného vulkánu. Ono máte-li za základní (a jedinou předem danou) událost v příběhu všeobecně známé zničení města výbuchem sopky, co v 90 minutách (a za 90 minut) vymyslet smysluplnějšího, než skombinovat Titanic, Gladiátora a seriálového Spartaka? Klipař P.W.S. Anderson však tuto snůšku klišé kočíruje s tahem na branku a s dávkou opulentních efektů (dosti nadprůměrných, snad s výjimkou směšně přepálené honičky čtyřspřeží v rozpadajících se ulicích). Jako bezduchá oddychovka rozhodně funkční. ()

VasaX

Paul WS Anderson je hodně podivný režisér - velké rozpočty, skvělé obsazení, vizuálně nadprůměrné. Na druhou stranu scénář tak zvaně na pytel a k tomu dost nezkrocená režie. Výsledek je rozporuplná věc, která se dá s klidem nazvat kravinou (až totální kravinou), ale na kterou se dívat dá. Tuhle rozpolcenost já dost nerad. Velmi nerad. A v Pompejí mi ji opět naservíroval. Parádní gladiátorské fantasy souboje, solidní výprava a děj, který neví coby.. několik kusých neuspokojivých linií, které se tak nějak neuceleně proplétají a v důsledku se to vše vyřeší dramatickým koncem, který všichni znají z dějepisu. Žádné pointy, nic. Je to asi tak poutavé, jako by se v Romeo a Julii rodiny nakonec nějak dohodli a zbytek děje by byl Romeo v kanceláří a Julie vařila a žehlila. Sorry Andersone, svému jmenovci ve vyprávění pohádek nesaháš ani po kotník, a to WS uprostřed dozajista musí znamenat WS Shopping, neboť jinak si tvé produkty nedokáži vysvětlit. ()

pravdovravny

Dlho som premýšľal nad tým, čo týmto projektom chce Paul W.S. Anderson povedať. Došiel som k záveru, že po tých akčných orgiách v Resident Evil sérii, chcel odych, lebo mu to začalo liest na mozog :D. Pomepii sú priemerný historický film, ktorý bohužiaľ trpí slabým scenárom a zlým výberom hercov. Je to taká jednohubka. Vizuál je samozrejme veľmi dobrý + koniec filmu mnohých prekvapí si dovolím tvrdiť. Paule, prosím, vrát sa späť k vraždeniu zombií!! :) ()

Mishqo

Romanticko-dobrodružný (nie, nepoužijem adjektívum historický) blábol, ktorý nezaujal takmer v ničom. No samotná erupcia bola vizuálne nádherne zvládnutá. 40-50% ()

Timak

Konec trochu překvapil, nevěděl jsem, že Kit má takové břišáky, Adewale je borec už od LOST a velké překvapení v podobě Jessicy Lucas - to je kočička. Takže celkově spokojenost s blbým filmem :-) ()

Sany33

To keď už ani John Snow nedokáže zachrániť filmu jeho horiacu riť, tak to už je vážne o čom porozmýšlať. Je to snáď v režisérovi? Snáď nie, režisér, ktorý sa podieľal na Mortal Kombat by to takto nedovrzal. Scenár? Sú tam mená, ktoré sa podieľali na Sherlockovi Holmesovi či Batmanovi a tam predsa fungovala dokonalá chémia. Herecké obsadenie neobsahuje žiadnych zelenáčov. Tak prečo po hodine filmu som sa modlil aby Vezuv už konečne explodovala a ukončila toto filmové trápenie? Možno celý koncept filmu stál za hovno, možno sa chceli podobať úspešným predchodcom ako bol Gladiátor, alebo Spartakus. No to je už nakoniec asi jedno "Pompei" chceme, nechceme predstavuje vynikaúci kino blockbooster pre nenáročného diváka ktorému ide iba o pekné efekty a vábuchy a buchty na bruchu a podobné veci. Ja sa tomu nebránim ale ani náznak inteligentného dialógu? Ani náznak dákeho príbehového zvratu? Vyhrotenie hlavných charakterov? Proste len otroctvo-láska-výbuch-obeta. Nevyvolalo to vo mne žiadnu emóciu a nemal som sa aj keď boh vie že som chcel, čoho emočne chytiť. Za mňa druhý raz nie. 31% ()

Roseinka

Nádherný příběh, který mě dohnal k slzám. Zkáza Pompejí je výborně natočená, efekty se mi strašně líbily, měla jsem husinu a bylo mi těch lidí líto. To umocňoval pocit vědomosti, že se to opravdu stalo. Navíc krátký romantický příběh byl překvapivě příjemný na pohled a závěrečná scéna mě dojala, přestože mi bylo od začátku jasné, kam to spěje. Moc pěkný film. 8/10 ()

mkubalikova

Je to blbé, ale překvapivě zábavné. Při sledování jsem si vybavila spoustu známých filmů: Centurion/Orel Deváté legie, Spartakus, Gladiátor, Když se čas naplnil, Rozpoutané peklo. Ale nejvíc mě pobavil ten konec alá Titanic. 60% P.S. Dabing je strašný! P.P.S. Pokud jste Pompeje měli možnost navštívit, tak na film koukněte. Jak model toho, jak to asi mohlo před katastrofou vypadat, je to parádní. ()

blackJag

Žádný zázrak, ale ani opovrženíhodné dílo, nad kterým by si kdejaký amatérský intelektuál musel pocintat bryndák. Táhne to dolů přímá řeč a zbytečně emmerichovsky upnutá destrukce. Kdo ale není cynikem z povolání, může být závěrem pohodlně dojatý. Myslím si, že určitý specifický smutek se z toho Andersonovi podařilo vydolovat. 55% ()

Sutherland a noví Hráči se smrtí

Sutherland a noví Hráči se smrtí