C0r0ner

Přesně jak se dalo čekat, byla to dost stupidní sračka, která po pěti minutách děje dala jasně na srozuměnou, jak bude celá stopáž probíhat. Nicméně se mi líbilo ústřední duo a dobová (ač laciná) atmosféra. Když se k tomu na závěr přidal kurevský výbuch (druhý nejlepší, co jsem kdy viděl) Vesuvu, tak jsem ve výsledku spokojený. 60% ()

asinus

Schematický, předvídatelný, z velké části odjinud převzatý a navíc hloupý scénář se směšnými dialogy a slabými postavami, které jsou ještě hůř zahrané než napsané. Průměrný vizuál, vzhledem k stomilionovému rozpočtu spíše zklamání co se CGI týče, zbytečné až otravné 3D navíc. Souboje bez nápadu, zabité zběsilým střihem a takřka chybějící choreografií. Technicky bez větších problémů, vyznění tedy nikoliv trapné, ale rozhodně nezajímavé. Stylově tragický film o antické katastrofě to také není, jen čistokrevné béčko bez zábavného potenciálu. Nechceš. ()

pakobylka

----- "Nedívej se tam. Dívej se na mě, jenom na mě ..." ----- "Pompeje" tentokrát vsadily na srdceryvnou romantiku ve stínu apokalypsy pod právě procitnuvším vulkánem, který nabyl dojmu, že se prospal až dost - a čilé hemžení pod jeho úbočím je mu na obtíž ... že zkrátka nadešel ten správný čas ukázat domýšlivému lidskému pokolení, kdo je tady pánem. Což o to, myšlenka to není špatná, leč její provedení je těžce šablonovité, neboť úporná snaha nejen o zachování, ale o co největší NAMNOŽENÍ všech myslitelných klišé působí tváří v tvář totální zkáze lehce komicky. 2* za pěkně provedenou digitální erupci. ()

PROCESOR

Nečekal jsem bombastickou a vizuální podívanou, která je mimochodem bez děje na prd. Takže jsem si snímek užil. Mezi hlavními hrdiny to jiskří tak, že ta sopka prostě musela bouchnout. Princezna s velkýma ušima Cassie a divoký honák poslední z hrdého lidu ze severní Anglie Milo se do sebe vášnivě zamilují.No nejsou roztomilí ? Tu vášeň jim můžu dámy a pánové jen závidět. Naposled mě podobná vášeň přepadla, když jsem na stole uviděl orosený pivko a kus masíčka..Škoda, že se nestihli pomilovat, určitě by to bylo tak žhavý, že by ta Pompeii lehla popelem. Závěrem sem rád, že konečně vyhrála příroda a žádný umělý konec. PS-"Bohové mají s námi svoje úmysly". Kdybych tomu věřil, tak ráno nevstanu z postele. ()

laik_60

taký divný rozprávkovo historický priemer. Je to pozerateľné ale nič viacej. Browningová sa mi nepáčila, Haringonovi to svedčilo. Sutherland to zvlaadol :). ()

c.tucker

Už mnohokrát omílané, ale stále potěší megalomanské běsnění na konci, kdy jdou celé Pompeje do prdele, ale to snad všichni věděli už z hodin dějepisu. Úplný závěr potěší též. Jinak těch gladiátorských zápasů už snad bylo dost a chtělo by to už trochu změnu. ()

papaJA21

John Sníh to vzal po zdi až do Pompejí, kde na něho spadl kopec. Vcelku zábavná podívaná na ohňostroj z lóže v koloseu. A Milo je borec, už jen zlomit koni vaz, to jen tak někdo neumí :). ()

majo25

To už tak býva, že katastrofa, ktorú napovedá sám názov, je niekde vzadu a v popredí je milenecká dvojica a nesplatené účty voči nepriateľom. Napriek zmienenému, napriek mnohým klišé a napriek niekoľkým logickým chybám, ide o veľkolepú a poctivo natočenú zábavu s jednoduchou ale pozerateľnou zápletkou okorenenú o špičkové špeciálne efekty. Tie síce človek očakáva, napriek tomu ho dostávajú - už len to, že staroveké mesto nevyzerá digitálne a že akcia sa zaobíde aj bez rýchleho strihu a digitálnej krvi. Sutherland v roli záporaka slušivý (foter môže byť na neho hrdý), zato hlavný hrdina trochu malý, nehustý, potrebal by viac papať kapusty, jeho luxusná frajerka zasa všedná. Príbeh však vďaka svižnému tempu ujde relatívne rýchlo. ()

SeanLSD

Keďže sa z tých pre archeológov bohmi šťastne prekliatych Pompejí nezachoval akýkoľvek písomný záznam, mohli si scenáristi vymyslieť absolútne čokoľvek – a oni zvolia tú najotrepanejšiu klasickú šablónu z hollywoodskej učebnice. Aspoň sa pritom ale obstojne držia historických reálií a v spojení s Andersonovým nadšením pre akciu a spektákel vzniká tá najspektakulárnejšia podívaná mixujúca vrcholne nepravdepodobnú romancu, veľkolepo prepracovaný katastrofický film a hromadu poctivej krvavej antickej rúbačky. Nie som schopný úplne posúdiť detaily stvárneného sveta, ale je škoda, že tak nádherná rekonštrukcia starovekej ríše na vrchole luxusného a zvrhlého rozkvetu, ako aj drastickej a spravodlivej sily prírody musela byť obdarená tak otravným klišé ako sú ušľachtilí gladiátori s dokonalým belostným chrupom a jazvami nie viac než estetickou drobnosťou. ( Chvíľu som bol dokonca celkom vážne presvedčený, že chlap, čo dokáže zlomiť väz koňovi ako nič a druhý, čo ešte prepichnutý láme meče rukami, proste musia prežiť nejaký ten sopečný výbuch. ) Ešteže som človek silne vizuálny a Andersonovo nadšenie zdieľam, hoci inde ako na veľkom plátne by sa POMPEJE jednoducho nedali zniesť. ()

aniabo

Pompeje jsou taková sračka, že jako klad se dá hodnotit asi jen že fungují stejně dementně v jakékoliv kultuře (zeptejte se táty, viděl to rumunsky a bylo to stejný peklo). Pokud jste dodnes neocenili Titanic, po Pompejích Vám bude připadat jako nejepičtější historickoromantický velkofilm všech dob! Že tam jsou nějaký efekty je k ničemu, protože film je sestříhanej rychleji než drumandbassový video, za celej film se nesvlíkne jediná ženská a navíc si člověk uvědomí, jak je starej, když vidí svojí oblíbenou Trinity jako seschlou královnu, co by nepřijali ani jako sekretářku v kanceláři agenta Smithe. Nejlepší hláška: trojice se vydá do kolosea ačkoli město hoří, princezně zasypaly rodiče nějaký šutry, John Snow knows nothing a Pan Eko z Lostů prohlásí, "já du pro ty koně." Kámo. ()

sir-dave

3D představení / dabing. Nejdříve pár poznámek: Naštěstí tu nehraje Mila Jovovich. Emily Browning má moc hezké rty. Kitova třetí role herecky totožně zahraná. Pro nedočkavce Jacka Bauera je tady Kiefer jako nekompromisní Kurvus a historii moc nehledejte. Typický W.S. Anderson, je to především akční jízda. Ani víc, ani míň a to je třeba od toho čekat! 3D je hezky udělané, městečko, život vesničanů (sice bez pověstného erotického života) nebo scény ala seriálový Spartakus. Historická událost je tady jen jako bokovka a námět, což je trochu škoda. Postava Corvuse v té době neexistovala, stejně jako vložený milostný pár a jiné. Tam, kde Vesuv zabíjel v několika minutách, zde mají lidé "spoustu" času si třeba odběhnout někoho zachránit. Když pak jde do tuhého a při útěku vše vybuchuje, jakákoliv chyba nebo zpomalení se zdá být osudným, tak vzápětí se při "vyřizování účtů" vše zastaví a je tady prostor pro boj. Inu uteklo to strašně rychle, navzdory všemu jsem se hodně bavil a bylo cítit napětí při představě zkázy. Jo a ten konec byl fajn udělaný :-) ()

panMartin

Tak trochu zbytečná romantická pohádka, vzhledem k tomu, jak to s Pompejemi dopadne. Nesmírně předvídatelný snímek, bez kvalitního scénáře. Celé to tedy musely zachraňovat efekty. A ty měly úroveň, to se zase musí nechat. Jak to asi může dopadnout když si režisér Resident Evilu řekne, že si natočí jakousi vykrádačku Gladiátora a Spartaka a v polovině to promění v laciný cečkový katastrofický film. Anderson vlastně ani nepřekvapil a potvrdil mi že není režisér pro mě. ()

Nivenx

Anderson měl dobré filmy, s dobrými tématy a slušnou akcí. Od té doby co dostal do rukou 3D hračku jde všechno do háje a cokoli natočí, tak je totální průser. Na Resident Evil se vůbec také netěším, jelikož od čtvrtého dílu to je totálně o ničem. Pompeje jsou nudné, trapné a neuvěřitelně hloupé. Bud' Andersona někdo praští silně do hlavy, nebo at' mu vemou 3D a bude to zase ok. 30% ()

Sabrewulf odpad!

On ten Anderson je vlastně strašný ču*ák. Nejen, že v předešlých svých filmech krade záběry z jiných filmů o sto šest, ale už si dovolil vykrádat komplet celé scény (Scottův Gladiátor by mohl vyprávět). Není to typ špatného režiséra, kterému se jen zasměju, je to ten typ patlala, co je úplně na pěst. Normálně ho potkat, tak ho zkopu do kuličky. Divím se, že se ještě všichni rejžové těch vykradených filmů nedomluvili a nedali mu pořádnou deku, nebo alespoň na něj nezavolali "práci pro špitál". Je mi už dávno jasné, že cokoliv se mu někdy trochu podařilo, nebyla to jeho práce, ale práce pomocných režisérů a všech lidí okolo. On je jenom děcko bez vlastní vize a nápadů, co fušuje do filmařiny. No, k filmu: rutina bez vykreslených postav se špatnými, znuděnými hereckými výkony (on ten chuj neumí ani ty herce vést). Browning je hnusná, oživlá panenka, Harington používá po celou dobu jeden jediný výraz (kousl jsem do citronu) a finále je jen nudná CGI bouchanda s hnusně zeleným filtrem (proboha... kterého imbecila napadlo dát k popelu a ohni zelenou barvu?) a místy opravdu příšernými triky (průjezd městem na koni). Anderson neumí, je to fušér a chtěl bych mu rozkopat čuňu. ()

vesper001

Pompeje jsou nedoceněné. Právem jim totiž náleží čestný titul katastrofa roku. Jeden z nejhorších historických filmů se navíc pyšní jedním z nejstrašnějších dabingů a nejubožejšími triky, jaké jsem kdy viděla. A ano, počítám i 2012. Klišé vysoko převyšují Vesuv a člověk váhá, jestli má nad příběhem dštít oheň a síru, nebo plakat. Gladiátoři se bijí jako lvi, ale krev tuhne v žilách – jim. Ani z proříznutého hrdla se tu nekrvácí a výsledek desetiminutové řeže je jen pár fleků od kečupu. Katastrofické záběry jsou jak z levné videohry, černoch s dítětem stihne před tsunami na poslední chvíli zabouchnout vrátka (korektnosti, jaký jsi klenot), divoch a bílý muž jsou nejprve nepřátelé a poté přátelé na život a na smrt a déšť žhavého popela má lokální výpadky, aby si ústřední páreček stihl zavrkat. Postavy (o charakterech mluvit nelze) jsou ohňostrojem zoufalství. Hrdina mi připomínal Orlanda Blooma, jen nevím, jestli těmi půvabnými lokýnkami nebo chováním švarného joudy, hrdinka je bezbarvá, beztvará a bezvýrazná. Jediný, na koho se dá dívat, je senátor Kiefer Sutherland a Carrie-Anne Moss, která ale bohužel nemá, co hrát. Prostě to stojí za starou bačkoru. ()

dr.fish

Nabízelo se velké téma, tvůrci byli ale pouze schopni vykrást polovinu Gladiátora a pak udělat na závěr velký ohňostroj. Anderson prostě není Ridley Scott, který do velkofilmu dokáže vždycky přicpat nějakou přidanou hodnotu, aby se na to mhli lidi dívat i víckrát než jednou. Tady nic navíc není. A mohlo by. Místo přiblblého milostného vzplanutí mohli tvůrci popisovat jednotlivé postavy, abychom s nimi srostli a mohla je pak všechny zabít sopka, nám by jich pak bylo třeba líto. Nestalo se, postavy byli ploché a nezajímavé. Takže to je vlastně úplně jedno, že všici lehli popelem. 60% ()

Sutherland a noví Hráči se smrtí

Sutherland a noví Hráči se smrtí