Jiří, živící se prodejem drog, slečna, jež se nedokáže rozejít s dlouholetým partnerem, protože je prostě hodnej, básník žijící ve své romantické iluzi, starostlivé matky a snaživí otcové. Jejich osudy se vzájemně proplétají, ale každý si přitom uchovává svůj vlastní svět, dokud jej nenaruší násilná pouliční vzpoura. HANY drze, s nadhledem a cynickým humorem zobrazuje společnost, které čas protéká mezi prsty. I z tohoto důvodu se tvůrci rozhodli film odvyprávět v jednom kontinuálním záběru. (CinemArt)

blondboss

Tento snímok je na jednej strane veľmi zaujímavý svojim jednozáberovým prevedením len s jediným strihom v celom priebehu. Taktiež je tu slušná hudobná produkcia a aj zopár hereckých výkonov. Avšak na strane druhej mi úplne unikla podstata, ktorú chcel režisér týmto filmom povedať, nakoľko spoločnosť sa dá charakterizovať aj menej chaotickým spôsobom. Ale holt, originalite sa medze nekladú. Za tri hviezdy to u mňa ale nie je, za to však silné dve hviezdy určite. 44 % ()

tsatsiki

Já jsem asi blbej nebo nevím, proč paní Spačilová tomuto filmu dala 50% a redaktor z aktualně.cz 75%. Kamera, která to točila na jeden záběr fajn, dokonce se mi líbí prolínání mezi postavami, to je všechno ok, ale který hovado vymýšlelo ten scénář a dialogy? Jestli si myslí, že když herečka řekne, že ji nějáká piča vletěla do vlasů nebo pádím do piči, tak tím rozvášní publikum, tak se plete. Nebo v jednom obraze se tam mluví, že dvěma týpkům všechno ujelo a za 10 minut, když se to vše odehrává v jednom čase, Kocman zve Vágnerovou do noční tramvaje, která i dojede. Sprostých slov tam zbytečně bylo hafo a bezduché dialogy, např.Kocmana s otcem, tomu nedodali na kvalitě.Kromě Kocmana, který je hodně excentrický a Buchty, herecké výkony nic moc, dokonce ani Vágnerová, která je super herečka, tak nudí, Tomicová a Malý přehrávali, a to je mám rád, a záběry kamery do okna, kdy Tomicová tam mluví s manželem a je to záběr z dálky, mě sorry fakt nebaví. Ono udělat jednozáběrový film je jedna věc, ale chtít za takovou kravinu 179kč je zlodějna, jak když vědmy nabízí v televizi své rady za 70kč na minutu. Největší akce je demonstrace a když Kocmana ten blbec slovenskej přejede. A nejlepší je, že Kocman říká, jak má zlomenou ruku a za pět sekund s ní mává jak na prvního máje. To je vidět, jak nad tím ti herci a tvůrci přemýšleli, jednoduše se na takové detaily vykašlali. Ale jak jsem psal úvodu asi jsem blbej, nepochopil jsem asi celý film, děj a myšlenku, která mi měla něco říct. Jako výpověd dnešní generace fajn, ale tak že by dnešní generace byla tak nudná a bezduchá, to teda fakt ne. Možná ta demonstrace, ta byla realná. Akorát jsem nepochopil, proč demonstrovali, protože tam byla vložena zcela nelogickya možná i zbytečně.Když už jsem tomu chtěl dát o hvězdičku víc, tak přišel dialog, který mi to zase zkazil. Takže v podstatě ta hvězdička je za hudbu, jednozáběrovou kameru a za výkony herců, že se ty debilní dialogy snažili aspoň trochu hrát. To i tolik kritizované Babovřesky mají lepší scénář, u toho se člověk zasměje, to i maturita, která byla průšvihem byla zábavnější a hodnotnější. Spousta z vás tu kritizuje pana Magnuska za scénáře a režii, ale proti tomuto scénáři a těmto dialogům je pan Magnusek Spillberg.V podstatě i Ulice, Ordinace a tyhle nekonečné rychloseriály mají mnohem kvalitnější scénář. Mě je jenom líto toho kameramana, ten dělal, co mohl a snažil se, ale zbytek mu to jak si zkazil. Pokud chcete kulturní zážitek nebo chcete vidět dobrý film, je to ztráta času. A jestli tento film je koprodukován csfd, tak v tom případě tento server ztrácí jakoukoli hodnotu. 25% ()

lucccaso odpad!

90 minut melení o hovnech!!! Bez pointy, bez děje, bez nápadu. Scénař napsaný zřejmě pod vlivem omamných látek. Jediným plusem tohoto filmu je, že zde nevyužili práci střihače, ale to mé hodnocení odpadu nezachránilo. ()

ageller odpad!

Pokud se vám tento film líbil a nejste a) příbuzní a kamarádi, b) z Plzně, tak se prosím zkuste podívat na nějaké filmy, které experimentují s formou, ať už české nebo světové. Protože jste asi neměli v životě štěstí na dobrou kinematografii (a tím myslím komerční i tzv. uměleckou) a věřím, že budete příjemně překvapeni. ()

Alden_Larson

Hodně zvláštní snímek. Určitě je v něm nějaké to hlubší mínění, ale jak dělám co dělám, nemůžu ho z něj vydolovat. Přijde mi ale, že se film snaží až moc být nějak interpretován, právě to mu totiž podle mě nejvíc ubližuje. První dvě třetiny byly celkem zajímavé, ale poslední půlhodina byla tak chaotická, vůbec jsem nechápal, co se dělo. Ze všech postav, které film má, mi přišly zajímavé jenom dvě, jednu z nich jsem ale vůbec neměl rád, což možná byl účel, takže si nestěžuji. Nejzajímavější aspekt filmu je jednoznačně prezentace, film je natočený tak, aby vypadal jako jeden dlouhý záběr a rozhodně se jim povedlo toho efektu docílit, i když tam byl jeden hodně špatně schovaný střih. V jedné scéně bylo taky poznat, že se kamera nepohybuje přirozeně, ale že přidali pohyb v postprodukci a to opravdu nevypadalo hezky. Hudby má film málo a když už jí má, tak se většinou nehodí, nejvíc mě zaskočila hudba na konci, zatímco se kamera pomalu a klidně otáčí směrem k nebi, tak v pozadí hraje elektronická hudba, kterou bych ocenil spíše ve velké akční scéně filmu. Herecké výkony byly ale dobré. Tohle rozhodně není špatný film, ale žádná sláva to taky není. 6/10 ()

tyrs26

Film zachycující průběh jednoho večera s nulovým dějem a napětím. Jedná se o nudný snímek natočený na jeden záběr, který bych nechtěl vidět ani, kdyby to bylo to jediné co bych vidět mohl. To bych si radši strčil hlavu do záchoda a neustále splachoval. ()

panWallace

Sračka... většina postav je neskutečně otravných... jedna hvězda za vyfetlýho fotra na kole a druhá za Šetlíka.. jinak fakt nic [49. MFF KV 2014] ()

fafejt001

Divné , hloupé , trapné , nijaké , stupidní , vulgární , ubohé . Jednu hvězdu za odvahu a za to , že jsem dokázal odejít v polovině této koniny z kina . Už ten úvod byl fakt divný . Pakááárna . ()

rigby

Určeno pro velmi úzký okruh diváků, mezi které rozhodně nepatřím. Pro mně to byl jen nicneříkající prázdný film, který neposkytl jediné vodítko, jediný ukazatel, jak se v něm orientovat. Možná by se autor neměl zaměřit na sebe, ale na lidi okolo, a snažit se něco sdělit takovým způsobem, aby to pochopilo víc lidí, než jen těch, které se vejdou do jedné umělecké kavárny. I tak dávám 2 hvězdičky, protože si nemyslím, že ta snaha je úplně ztracená. ()

TheMatez

Film bez střihu, nejen hodně práce, ale i výsledek který vytváří dojem dokumentu. Proč ne, technicky velmi náročné. Dialogy možná prázdné, plytké a o ničem. I tak ale celkově film baví. ()

TheKLF odpad!

Tak dlouho jsem nebyl zklamán z českýho filmu, snad naposled z nedokoukaných Babovřesk. Nechápu zdejší hodnocení, ten film je úplně o ničem, je to slátanina ožralců, vyvrhelů. Vůbec nevím co tím autor chtěl říct. Nejhorší dojem mám z toho "herce" kerej ztvárnil toho dodavatele drog, takovej vylízanec co si hraje na macha, to nebylo hraní, on takovej je, hnus za tu jeho aroganci. Výsměch českým filmařům. Pane řežisére, jděte makat na pole, tam budete užitečnější !!!!!!!!!!!!! ()

Kurovec

Hlavní hrdina vyloženě nepříjemný típek, což tedy na kontextu nijak neubírá. Až na jeden nepovedený záběr dealerovo otce nasedajícího na kolo, který nájezd kamery evidentně nevychytal výborně skoro bez střihu natočeno. Hvězda navíc za natáčení defacto u mě za barákem... :) ()

jezku odpad!

Dopředu podotýkám, že jsem byla na testovací projekci v kině Atlas. Nedokážu si ale představit nic, co by mohli udělat, aby to ten film zachránilo. Jediné, co si z projekce pamatuju, je, že jsem se chtěla strašně zabít za to, že jsem tam šla a posadila se doprostřed řady. Taky jsem litovala, že jsem si předtím nedala aspoň lahev vodky, abych se dostala na mentální úroveň naprosté většiny rozhovorů, které tam bohužel proběhly - to, že tak 80% z toho absolutně neznělo jako něco, co by živý člověk mohl v dané situaci vypustit z pusy, nechme stranou. Děj se tam za celou dobu nevytvořil - u tohohle typu filmu by jeden čekal, že ty náhodné linky se postupně třeba spojí a vytvoří NĚCO, ale tady nejenže nevytvoří nic, ony se dokonce ani nespojí a zhruba v polovině filmu i přestanou dávat smysl, ačkoli se tváří, že teď se tam zřejmě odehrává něco zásadního (=smysluplného). Měla jsem pocit, že ten film trvá nejmíň rok. Nejsem si jistá, jestli herci byli tak neschopní, nebo takoví chudáci, o nějakých charakterech ve filmu si divák může nechat jen zdát. Jestli to má být generační výpověď, tak nevím, jaké generace, protože jsem ji zřejmě zatím ještě nepotkala. Abych ale jen nenadávala - ten nápad s jedním střihem je docela zajímavý: Taky hudba scény docela hezky ozvláštňuje (jenomže je jí dost málo). o je asi tak všechno. Obávám se ale, že stejný zážitek, jaký může tenhle film zprostředkovat, se dá úplně bez problémů získat třeba tak, že člověk půjde na pivo, sedne si v hospodě k oknu a bude občas koukat ven. S tím, že to bude mít pár výhod - třeba to pivo, a taky třeba že se bude bavit s lidmi, se kterými je rád. ()

Martin_L

Na Hany jsem se dlouho těšil. Jednak proto, že jsem Plzeňák a také proto, že jsem si v tomto snímku střihl komparsní roli chuligána během pouliční demonstrace. K mému těšení přispěla i originální forma, kterou tvůrci zvolili - film o jediném záběru (vlastně dvou). Bohužel, u formy tak nějak zůstalo a celkový dojem z filmu nezachraňují ani výborné herecké výkony většiny představitelů. Nutnost vyprávět děj v jediném záběru jakoby celý film brzdila, chvílemi máte pocit, že leccos bylo nevyřčeno a neudálo se, protože kamera spěchá jinam, jindy zase kamera zůstává na místě, kde se toho příliš neděje. Scénář a způsob vyprávění si zkrátka tak trochu nerozumějí. Přitom snímku nechybí značná autentičnost (ke které si tak trochu zbytečně pomáhá přemírou vulgarismů) a ani dramatické scény nevyznívají komicky, což nebývá tak úplně zvykem. Ocenit je třeba i nulový product placement a zdařilou hudební režii. Celkově tak pro mě Hany zůstaly někde na půli cesty. Řečí hvězdiček před polovinou cesty. Jednu si zaslouží za originální počin téměř bezestřihového filmu a řemeslné zpracování, druhou pak za herce a jejich výkon. Víc ale dát nemůžu a to ani za to, že se konečně v Plzni opět natočil český film. ()

Finále Plzeň nově udělí Zlaté ledňáčky

Finále Plzeň nově udělí Zlaté ledňáčky

21.04.2014

Světové "neformanovské" filmy kameramana Miroslava Ondříčka, téměř kompletní domácí hraná i dokumentární tvorba za poslední rok za účasti tvůrců a poprvé i výběr nových slovenských filmů, to… (více)