Jak vycvičit draka 3

• USA How to Train Your Dragon: The Hidden World (více)

Ostrov Blp je dračí ráj obývaný Vikingy, nebo vikinský ráj obývaný draky, jak se to vezme. Bývalí odvěcí nepřátelé tu žijí v záviděníhodné harmonii. Vládne jim mladý náčelník Škyťák, který miluje létání s okřídleným parťákem Bezzubkou. A miluje i svoji kamarádku Astrid, jen jí to ještě nestačil naplno říct. Paradoxně právě láska se stane předzvěstí mračen, která se nad Blpem začnou stahovat. Škyťák je v tom nevinně, může za to rozkošná bílá dračice Bleskoběska, jež doslova omráčí Bezzubku, který se pod jejím vlivem promění z obávaného Nočního běsu na nejistého puberťáka. Možná i proto včas ve vzduchu neucítí nebezpečí pro všechny draky, které se ke břehům ostrova blíží. Ve snaze najít pro ně nové útočiště se Škyťák a Astrid vydají pátrat po mýty opředeném Skrytém světu, v němž by se všichni draci mohli před touto hrozbou ukrýt. Najdou ho? A najdou ho včas? (Cinemart)

Dado

Druhý diel dračieho dobrodružstva sa mi pred piatimi rokmi vryl do pamäte ako výstavný príklad toho, ako by malo vyzerať pokračovanie úspešného filmu. Aj preto som mal od posledného čriepku dotvárajúceho celú trilógiu nemalé očakávania. Tie sa však napokon úplne naplniť nedokázali. Problém vidím predovšetkým v nevýraznom zloduchovi a príliš skratkovitom príbehu (i onen Skrytý svet nám tvorcovia poodhalia len na pár chvíľ), ktorý navyše za predchodcami zaostáva nápaditosťou a prekonáva ich infantilnosťou. Stále je to však dobrá zábava, ktorá sa opäť môže pýšiť bezkonkurenčnou animáciou, citlivým hudobným sprievodom Johna Powella a napokon i nádherným zakončením príbehu Štikúta a Bezzubého. Môžem preto bez výčitiek svedomia prehlásiť, že som si film aj napriek vyššie vypichnutým nedostatkom a taktiež nesmierne otravnému dabingu Jaya Baruchela dokázal užiť. (75%) ()

Lachtaan

Jedno z nejkrásnějších zakončení v rámci všech filmových trilogií, které jsem doposud zhlédl. Nikdy jsem nepatřil mezi zaryté fanoušky onoho fenoménu z roku 2010, kterým je první část dračího příběhu, dvojka mi přeci ani moc neučarovala. Za to možnost si s odstupem času ještě jednou užít pouto ústředních hrdinů se ve finále jeví jako hezký zážitek. Záporák není moc zveličován, toho si na animáku cením ze všeho nejvíc. Měl jsem totiž obavy, aby další zápletka se snahou odstranit temné síly neudělala film tuctovým a předvídatelným. Naštěstí se vše vyvedlo na poslední dobrou přesně naopak. ()

Mrkvič

Je dobře, že jde (snad) o poslední díl série. Ukončení by to nebylo špatné. Lehce emotivní závěr byl tím nejintenzivnějším z celého filmu. Blbnutí mladých hrdinů mě vůbec nebavilo, vtip nic extra a záporák byl strašně neuvěřitelný a nudný. Z celé série si raději budu pamatovat obrovskou potvoru z jedničky a smrt jedné z hlavních postav z dvojky. ()

Ryuuhei

Třetí díl mě vůbec nebavil. Ani mi nedokázal připomenout, čím byly předešlé díly, které z mé hlavy již zcela vyšuměly, vlastně dobré. Zápletka nevynikla, hlavní záporák byl směšný a absolutně nevzbuzoval žádný respekt. Jako definitivní rozloučení možná fajn, příběh to zaobalilo. Stejně tak mě nadchly vizuály, které hrály všemi barvami i detaily a místy se od reality lišily jen nepatrně. Ale to je tak vše. Asi je dobře, že to skončilo, i když by si to bývalo možná zasloužilo pompéznější závěr. ()

oveckaoa

Tahle série mě celkově nebrala z prvního dílu si pamatuji maximálně Škytákovo seznámení s Bezzubkou z 2 záporáka a scény s Škytákovou matkou a z 3 si zapamatuji maximálně konec. Jinak záporák je úplně zbytečný a kdyby zde nebyl absolutně nic se nestane ani ději by to neublížilo. V celém filmu jsou pouze 3 sympatické postavy nepočítám li draky (Škyták,Astrid a Škytákova matka) pokud jsou tam ony je to v pořádku pokud i někdo jiný příběh hapruje a humor je na úrovni Kameňáku (všechny by je klidně mohly zabít a vůbec by mě to nevadilo ještě bych možná i jásal) . Dám 40 procent za konec a tu svatbu ( i když pokud porovnám svatbu tady se svatbou Mavis a Johnyho v Hotelu Transylvánii 2 tak vede Hotel Transylvánie) P.s.1 to opravdu režisér nepřemýšlel nad tím, že kdyby tam s nimi (s těmi draky) šly tak tam mohly žít společně (nevím jestli je to v knížce vysvětleno a neřeším to jde mě o film ) - mohly tam třeba dat aspoň dodatek třeba zde lidi žít nemůžou jsou zde nevyhovuící podmínky atd P.s.2 tak, že zhruba 6 vikingů s draky dokáže zničit celé dobyvatelské vojsko proč teda rovnou na ně nešly na férovku hned a musely jsme to vidět až zhruba 30 minut před koncem o tom, že všechny lodě tam hoří a nikdo nehasí a všichni bojují jak kdyby nehořelo nic radši pomlčím ()

ivan bohatyr

Na můj vkus už moc velká citovka, příliš nějakého objímání a dojemné chvilky, slzičky... A uvítal bych tam trochu víc srandy, ale dobré. ()

MikyAff

Ano, jedná se nejspíš o nejslabší díl trilogie. Nejsou to už tací drakové, jaké si pamatujeme. Kouzlo malinko vyprchalo. Ale víte co? Stejně jsem na tom konci bulela jako želva. Můžete si říkat cokoliv, chytí vás to za srdce. A je fuk, jestli zklamáním nebo nostalgií a dojetím. Pořád to má neskutečný vizuál a vtípky se zde objeví taky dobrý. Záporák není nic extra, tady jde především o to finále. Sice mi trošku mrzí, jak to dopadlo, ale jako zakončení je to dostačující. ()

hroubek

Krásné zakončení trilogie o cvičení draků. Před třetím dílem jsem si dal opáčko předchozích filmů, abych se správně naladil, a musím uznat, že třetí díl oběma předchozím dílům nedělá vůbec žádnou ostudu a kvalitativně se jim vyrovnává. A já z toho mám radost, protože jsem v kině dostal kvalitní animovaný film, jenž sází na postavy a příběh. A to se vždycky cení. Film má dobré tempo, vizuálně vypadá nádherně, a vše tady šlape, tak jak má. Je tady dost humoru, akce a dojde i na nějaké dojemné scény. Jediné co mě trochu mrzelo, že je příběh rozvětvený na několik témat, a neví kterým se věnovat více. Jestli novému padouchovi či skrytému světu. Ve výsledku se snaží věnovat všem stejně, ale není to úplně ono, a je tady trochu cítit, že ani jedno není plně využito. Naštěstí to na výsledném filmu není skoro znát, a nestrhává to na sebe tolik pozornosti. Jak vycvičit draka 3 je velmi povedený animák, a hezké zakončení trilogie. ()

VasaX

Velmi hezké zakončení trilogie o drakovi Bezzubce. Ještě že je to zakončení, protože je vidět, že se téma vyčerpává a příběh je omezován vlastními hranicemi, které se nastavil. Ale pořád je to dobrodružné, veselé i trošičku dojemné. Příběh se nám tu krásně uzavírá, ale prostě neubráním se hodnocení v kontextu předchozích dílů, takže spadnu na nějaký lepší průměr, ale v kontextu "animáků" je to pořád ještě nadstandard. ()

VanTom

Když se zpomalí z frenetické akce a zvážní z dětinského hašteření, najednou jde o milou, lidskou, zároveň velkolepou romanticko-fantasy pohádku se špičkovou animací a dechberoucím vizuálem (namlouvání Bezzubky či průlet skrytým světem úplně pohltí). Samotný příběh není nic moc (podobně jako instantní padouch se svou "ulovit všechny Noční běsy" motivací), nicméně po standardní finální bitvě dopřává čas na rozloučenou a báječně završuje trilogii, až jsem byl skoro dojat. ()

Timak

Krásné a důstojné zakončení celé trilogie. Je to sice nejslabší díl z celé série, ale pořád stojí za to a svoji kvalitu si drží. V nejlepším se má přestat a tohle je asi opravdu ten nejlepší konec. ()

Jaro.Krafcik

Ako vycvičit draka 3 ničím neprekvapilo. Pozrieť sa to dalo, ale prestávka musela byť. Jednoducho už to nieje tak dobré ako jednotka, ale ide to v šlapajach nudnej dvojky. Škoda, ak pomyslím že som sa na to rozhodoval ísť do kina, koniec koncou, radšej by som si vybral lego movie2. Trilógia s drakmi je už uzavretá. 3* ()

mkubalikova

Škyťák a Bezzubka jsou jedni z nejsympatičtějších kreslených parťáků. Ale i toto obrovské kamarádství musí skončit, když se rozhodnete založit rodinu. Krásná animace se skvělou akcí a hudbou a na konci jsem bulela jak malá holka. 😍 80% ()

NDroo

Na jedničku to každopádně nemá, ale rozhodně lepší, než pohnojená dvojka. Řekl bych, že důstojné uzavření trilogie. ()

andalin

Nevím, proč jsem se této trilogii tolik bránila. První díl jsem videla dávno dávno a příliš mě nenadchl. Včera a dneska jsem si ale dala opáčko a jsem nadšená. Rozhodně jeden z nejlepších animovaných příběhů, hezky jsem si pobrečela. Poslední film mi příběhem připomínal prvky Doby ledové (srdcovka z dětství), kdy Manny potká Ellie... ()

První významná filmová ocenění vyhlášena

První významná filmová ocenění vyhlášena

05.12.2019

První prosincové dny došlo k vyhlášení dvou ocenění a jelikož oba vyhrál stejný snímek, začíná tak velká spekulace o možném vítězi na Oscara. Před pár dny představil režisér Martin Scorsese na… (více)

Třetí drak letí k rekordním ziskům

Třetí drak letí k rekordním ziskům

25.02.2019

Třetí a závěrečný snímek trilogie Jak vycvičit draka o minulém víkendu konečně přistál v kinech a jak už je nyní jasné, bude z toho rekordní rozlučka. Jak vycvičit draka 3 totiž za víkend v Americe… (více)