Návštěvníci 3: Revoluce

• Francie Les Visiteurs : La révolution (více)

Středověký rytíř Godefroy de Montmirail a jeho oddaný sluha Jacquouille jsou chyceni v labyrintu času, který je nakonec vyplivne do vzrušující doby epochálních dějinných změn a převratů. Do doby Velké francouzské revoluce. Kromě nepochopitelných pořádků musí oba čelit i svým potomkům. Extravagantní a zhýralí aristokraté v linii rytíře Godefroye to mají v revoluční době trošku nahnuté a potřebují se dostat z Francie pryč. Zatímco z pradětí sluhy Jacquouille La Fripouille jsou nadšení revolucionáři a mají v plánu zabavit jejich hrad i veškeré bohatství. Doba nevratných sociálních kotrmelců by zamotala hlavu leckomu a klasicky uspořádaná dvojka ze středověku „pán a kmán" to bude mít dvojnásobně těžké. Tolik situačních gagů, šílených situací, dialogů a hlášek už žádná jiná revoluce nezažije. A slavný tyran Robespierre si bude přát, aby tyhle dva magory nikdy nepotkal. (Bontonfilm)

dopitak

Slovník a výrazivo. To je vše, co zůstalo ze starých dobrých Návštěvníků. Plácání se v době VFR je zklamáním, příběh postrádá směr, možná pro samotné Francouze je tato doba pikantnější, mohou v tom zažít něco z vlastenčení, co rodák z českých luhů nezná. Nedostává se vtipů, humor se omezil na zápach bratrance Ybéra a jeho sluhy. Český dabing chválíme, až na Bohdana Tůmu, jehož hlasem mluví polovina vedlejších postav. Vtípek s rudým praporem se líbí a může být jediným důvodem pro natočení ještě jednoho dílu. Kutná Hora se na pozadí míhala, ale na pořádné zhodnocení to chce dvd a stopovat. ()

Stanislaus

Reno a Clavier mají sice už nějaký ten pátek po šedesátce, nicméně i tak jsou třetí Návštěvníci obstojnou komedií. Film stojí na obdobných vtípcích jako dva předešlé díly, takže nic moc nového nepřináší, ale i tak jsem se nechal na sto minut unést na vlně nostalgie. Osobně bych vyškrtal většinu nových postav, jelikož o největší část zábavy se ostatně jako vždy postarali Christian Clavier a Jean Reno. Průměrné pokračování francouzské komediální klasiky, které přišlo možná až příliš pozdě, ale i tak nemohu říct, že bych oné návštěvy kina litoval. ()

BMW12

Po dlouhých letech jsme se dočkali dalšího pokračování Návštěvníků. No už to bohužel není ten humor z předešlých dílů, tento díl je asi nejméně vtipný. Ale najdou se zde scény, při kterých se zasmějete. To období Velké Francouzské revoluce Návštěvníkům moc nesedlo, bylo to hodně dramatické a právě kvůli tomu i vymizel ten humor. Jinak Christian Clavier jako Jacquouillet vypadal jak Napoleon Bonaparte, možná to i byl záměr, jelikož Clavier právě Napoleona ztvránil ve čtyřdílné mini-sérii. Jinak ve snímku se mi líbilia herečka Sylvie Testud, ta mě asi nejvíce zaujala z toho nového obsazení. Závěr filmu naznačuje, že bychom se mohli dočkat dalšího dílu, tentokráte opět v jiné době. Nebudu prozrazovat ve které, ale nevím, jestli by to bylo vhodné to točit, potenciál Návštěvníků se dle mého názoru už vyčerpal. Každopádně Jacquiho „oukéééj“ nikdy neomrzí. :D ()

claudel

Dvojice Reno-Clavier v prvním díle se pro mě stala legendární a nezapomenutelnou, některé scény a hlášky si vybavuji ještě dnes. Druhý díl mám zastřený v mlze, ale vzpomínám si na poměrně velké nadšení. Třetí díl ve větší míře recykluje humor z dílu prvního, nedá se bohužel pořád stavět jen na zápachu z úst a bot, nezřízeném žraní, krkání a nadávkách. Navíc do třetího dílu byla instalována tak pětice naprosto nesympatických a především zbytečných postav, které diváka dokážou tak nanejvýš otrávit. Už je pět minut po dvanácté, proto by tvůrci měli zabrzdit a nevymýšlet další pokračování v různých obdobích francouzské historie. ()

ARI50

Poprvé jsem očekával úspěch a že bych potom nakonec dal znovu šanci šaškum ale ne prostě nepřesvědčilo v ničem což teda doufám že nemají v plánu pokračovat je to prostě slabá zábava. ()

Morholt

Noví Návštěvníci jsou trochu delší a ukřičenější, než by měli být, ale jinak se jedná o příjemný kousek, který úspěšně hraje na nostalgickou strunu. Reno a Clavier sice zestárli, ale pořád jim to klape jako před dvaceti lety, přidal se výborný dabing a plusem jsou i české reálie. Je pravda, že narozdíl od předchozích dílů tu nejsou fórky, které by utkvěly v paměti, ale to zábavnosti zase tolik neubližuje. Otevřený závěr slibuje pro případný čtvrtý díl atraktivní prostředí, takže doufám, že se na ně zase nebude čekat takovou dobu. 70% ()

Lacike

Meganudny spin-off, ktory ma s predchadzajucimi dielmi spolocne len 2 hlavne postavy. Doba v ktorej sa to odohrava a aj samotny pribeh ma vôbec nebavili. Reno cely film vyzera tak hrozne ako ked v minulych dieloch vypil lektvar. Sakra uz je stary. Jednu hviezdicku davam za Claviera, ktory sa sice len opakuje, ale stale je aspon energicky a obcas sa mu podari vydareny hlod. Vysledok je ale uplna zbytocnost. Na toto sme cakali 18 rokov od konca dvojky, aby sme sa dozvedeli ako to dopadne? Kedze sa vela nedozvieme a zaver je znova otvoreny, tak by som najradsej tento diel ignoroval. 2/10. ()

Tommassi3 odpad!

"Špinavej zadek je špinavej zadek.." Žumpa !! Stejně jako všechny předchozí uřvané a nesmyslné bijáky z téhle série.. Jen škoda těch výtečných frků kolem Marata, který jako by si z oka vypadl.. ()

Pink.Panther

Pěkně barevná užvaněná pohádka v čele s Clavierem, plusem je Franck Dubosc, Karin Viard s megaparukou a zámecké interiéry. Jo a ta megakšiltovka ala Thompson Twins v rokokové variaci dotyčné aristokratce taky sedla. Produkce: Gaumont ()

Hoyt

Po výborně vtipné jedničce i dvojce rozporuplné pocity. Mrzí mě, že se příběh věnoval spíše vedlejším postavám, kterých tu bylo až příliš moc. Ke konci už to působí až moc nudně a zmateně. Samotný konec to ale zase naopak trochu tlačí nahoru. Zatím slabé 4* z nostalgie a za opakování výborných hlášek z předešlých dílů. ()

ConanVJ

Jak jsem se na tento film těšil, tak jsem ho stěží dokoukával a chtěl jsem ho i předčasně vypnout. Celé to ztratilo kouzlo prvních dvou filmů a i když je na začátku vše vysvětleno, příběh jede v tak nějak uřvaném patosu a nudném vyprávění. Pár scén je vtipných, konec celkem povedený (i když opět otevřený), stejně jsem se víc nudil než bavil. A pozor aby náhodou ve filmu neurazili nějakou etnickou skupinu, to se před ní div nebudou plazit. Ani dabing není tak peprný jako dříve a chybí mi zde dobové nářečí, jako u předchozích filmů. Za mě 15% a doufám, že už další díl nebude. Zklamání roku. :( ()

Tryskomyš

Je to velká škoda. Dlouho jsem se na 3. díl těšila. Ale byla jsem dost zklamaná. Je to hodně slabé. Možná to vzniklo i tím, že děj není vůbec zasazen do moderní doby. ()

schizmo odpad!

Nikdy jsem nepochopil, jak se koncept Návštěvníků mohl stát bezmála kultovním. Nikdy jsem jsem ten film neměl rád a nevěděl jsem, co na něm ostatní vidí, protože nepřinášel nic zábavného a jeho takzvaný humor mi nepřipadal vtipný. Každý další díl byl ještě horší a méně zábavný až byla natočena Revoluce. No to je vám panečku kundárna! Tady došla absurdnost svého vrcholu, hodnocení "odpad" nedávám téměř nikdy, ale tady je to zaslouženě! Mor na vaše francouzský kamery! ()

fannah

Perfektní a dobře natočené plnohodnotné pokračování. Jako skalní fanoušek předchozích dvou dílů které znám zpaměti jsem spokojen. Natáčení v Česku a také skvělá skladba záběrů s rychlým střihem dle předchozích dílů mě moc potěšila. ()

filmsim

Tak tohle byla vážně francouzská sra*ka. Jedničku návštěvníků považuji za klasiku, která mě dokáže bavit dodnes. Některé ikonické scény se mi vryly do paměti a rád se na ní podívám kdykoli znovu. Dvojka již byla jen slabý odvar geniálního prvního dílu. Trpěla nadměrnou dávkou sequelity a je to jen průměrné pokračování bez špetky originality. Jenže nyní tu máme po 18 letech od druhého dílu třetí pokračování, které nikdo nechtěl a už vůbec ne v takovéto podobě. Nejde ani tak o to, že Jean Reno a Christian Clavier působí v těchto rolích směšně, přeci jen je jim táhne na sedmdesát, ale o to, že zbytek postav jsou nevýrazné karikatury, vtipy a narážky mezi postavami nefungují, humor se tu vyskytuje jen zřídka a když už na něj postavy narazí, je tak debilní a neúnosný, že máte chuť tuhle blbost okamžitě vypnout, aby vám nezmrv*la názor na první díl. Scénář napsal naprostý trotl, který si necení své práce, film postrádá děj, postavy jsou na pěst a celé se to vleče od nikud nikam. Režisérovi se to postupně rozpadá pod rukama a postavy Godefroy a Jacquouille už ani nepůsobí jako hlavní protagonisté, ale jako zbytek nevýrazných figurek zmateně pobíhajících v ošklivých interiérech, které vypadají stokrát hůř než v prvním "vyšperkovaném" díle. Lituji lidí, kteří si tu hrůzu vytrpěli v kině. Odporné vynucené pokračování, které se jen snaží těžit z vyčpělé popularity prvního dílu. Nostalgických 3/10. ()

Pierre

Já jsem měl celkem náladu a chuť na ten Návštěvníkovský humor. Dost scén s Renem a Clavierem jsem vzal za vděk a pobavily mě. Clavier to prostě zabijí a opět je pro mě velkým pozitivem i dabing pana Meduny, v jehož podání je vtipné snad všechno.. Určitě by mi ovšem nevadilo kdyby mělo hlavní duo více prostoru a vedlejší postavy naopak méně. Drtivá většina z nich je absolutně nezajímavá, nudná, jenom blbě žvání a zdržuje. Toho kecaní je prostě nějak moc i na poměry této série. Děj je pochopitelně na vedlejší koleji a často jsem se v něm spíš ztrácel. Nejspíš by prospělo vědět o francouzské revoluci víc než pouhé základy z učebnic, ale tak mi to nepříjde dostatečně nosná doba pro tuto sérii. Když se návštěvnící na posledních pět minut dostanou do období 2.světové války slibuje to velký potenciál a rychlý otevřelý konec naštve. Ano, herci už jsou staří, ale kdyby se to natočilo včas , klidně bych si čtvrté Návštěvníky o náckách dal. ()

Vojcl odpad!

Pokud bych měl uvést nějaký příklad "zbytečného pokračování", případně "pokračování, které pohřbilo celou sérii" byl by to tento film. Po vynikající jedničce, průměrné dvojce a nepříliš vyvedeném americkém remakeu přichází naprosto katastrofální trojka, která postrádá jakýkoli náznak humoru a energie, jež táhla předchozí snímky a nefunguje zde vlastně vůbec nic. Příběh postrádá jakoukoli logiku. Dokonce i chemie mezi hlavními postavami se úplně vytratila. Přehrávající Clavier už je jen karikaturou sebe sama a Jean Reno snad ještě v žádném filmu nepůsobil tak vyčerpaně a nezúčastněně, jako by ho na plac dotáhli násilím a nutili jej předříkávat trapné repliky, co nemají hlavu ani patu. Za celou stopáž jsem se nezasmál ani jednou. Tvůrci vesměs jen opakují vtipy z předchozích snímků. Jenže to, že někomu páchne z úst už napotřetí zkrátka není vtipné. Doufám, že ten otevřený konec nebyl příslibem dalších dílů, neboť napočtvrté už cestu do budoucnosti s rytířem Godefroyem a jeho sluhou již rozhodně nehodlám absolvovat. Škoda :-( ()

esopesokeso

"Ameno amenosto, dorime dorime, ochh aach, ezare perüme..." No ktorý fanúšik Návštevníkov by nedostal orgazmus už len ked to počuje? Prichádza Godfrua udatný a jeho pes neverný ŽakChuj..a ja k ním nakoniec tiež (zmýlil som si sálu a zistil som to až po desiatich minútach:) Návštevníci 3 dosiahli chválabohu kvalít predošlých dielov. Český dabing je úplne perfektný, film vtipnými scénkami nešetrí, konečne komédia, čo podráždi bránicu jak sa patrí. Ešte natočiť štvorku, ok? ()

kaylin

Je mi líto, ale tohle je prostě jenom interiérová ptákovina, která postrádá humor všech předchozích francouzských dílů. No dobře, nepostrádá ho úplně, jenže těch zábavných scén je zde opravdu málo. Ani české akvizice to moc nezachraňují. Tady se nepovedl scénář, a tak je to ve finále prostě jen nuda se známými postavami. ()