poster

Alenka v říši divů

 • USA

  Alice in Wonderland

 • Slovensko

  Alica v krajine zázrakov

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Muzikál / Fantasy

USA, 1951, 75 min

Předloha:

Lewis Carroll (kniha)

Scénář:

Aldous Huxley, Bill Peet

Producenti:

Walt Disney
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • blondboss
  **

  Prvá animovaná a zároveň farebná verzia rozprávky o Alici a ríši snov. Mňa tento príbeh vo všeobecnosti vôbec neberie a aj keď Disneyho animácie z tej doby sú naozaj nadčasové a potešia oko malého diváka, je to proste len taká nuda. Neviem, ten dej rozprávky ma vôbec nebaví a ani ten záver ma akosi nezaujal. Od rozprávok asi čakám trošku viac. 50 %(31.10.2017)

 • T2
  ****

  Rozpočet $3miliónyTržby USA $5,232,000Tržby Celosvetovo $5,232,000Tržby za predaj Blu-ray v USA $6,813,306 //počet predaných kusov 340,841Tržby za predaj DVD v USA $23,236,936 //počet predaných kusov 1,317,760║ Bláznivý rozprávkový svet plný tej najbohatejšej fantázie. Animačne ako je u Disney zvykom prvotriedne. /80%/(15.5.2009)

 • bartias
  ****

  Alenka se dostává králičí norou do podivného snového světa, na kterém se Disneyho animátoři vyloženě vyřádili. Bizarní postavičky, z nichž vede věčně uspěchaný králík a „zhulená“ myš z nenarozeninové párty, zabydlely fantastický svět plný tak pestrých barev, že ti animátoři snad každé ráno fasovali LSD. „Pokusný“ kraťas Za zrcadlem s Mickey Mousem však Alenka nepřekonala.(16.12.2010)

 • KangKun
  *****

  Velmi povedené spojení Alenky v kraji divů a Alenky za zrcadlem. Nemohla jsem uvěřit, jak jsem toho v knize tolik objevila stejného jako v tomhle animáku od starého dobrého Walt Disney (které je dnes pohoršené). Tohle je asi nejlepší zpracování Alenky, jaké jsem vůbec viděla. Námět hodnotit ani moc nelze - přece jen je to vlastně práce Lewise Carrolla, i tak se mi líbilo, že tam dali i pár věcí z druhé části knihy.(6.11.2010)

 • marek29
  ****

  Musím říct, že ve 21 letech jsem se podíval znova a už to není ono :D dětská fantazie je dokonalý nástroj a když si vzpomenu, jak jsem kazetu s Alenkou hltal, je to pecka. Ale teď už se mi jen vysvětlilo pár věcí, které jsem jako špunt nechápal. Jinak stále platí a vždy platit bude, že se jednalo o jednu z mých nejoblíbenějších pohádek. Proto hodnotím 4 hvězdičkami, které bych možná jako malý uličník bez váhání udělil :) s hodnocením "SRDEČNÍ ZÁLEŽITOST"(12.4.2013)

 • - Jedná se o první Disneyho pohádku, ve které tvůrci u závěrečných titulků jmenovali také dabéry, kteří postavy dabovali. (Dlee)

 • - Projekt byl ve vývoji po dobu 10 let. Samotná produkce pak zabrala let 5. (Dlee)

 • - Ve své době měl tento Disneyho film problémy s cenzurou. Té se nelíbila scéna s housenkou kouřící z vodní dýmky hašiš. (wosho)