poster

Alenka v říši divů

 • USA

  Alice in Wonderland

 • Slovensko

  Alica v krajine zázrakov

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Muzikál / Fantasy

USA, 1951, 75 min

Předloha:

Lewis Carroll (kniha)

Scénář:

Aldous Huxley

Producenti:

Walt Disney
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • KangKun
  *****

  Velmi povedené spojení Alenky v kraji divů a Alenky za zrcadlem. Nemohla jsem uvěřit, jak jsem toho v knize tolik objevila stejného jako v tomhle animáku od starého dobrého Walt Disney (které je dnes pohoršené). Tohle je asi nejlepší zpracování Alenky, jaké jsem vůbec viděla. Námět hodnotit ani moc nelze - přece jen je to vlastně práce Lewise Carrolla, i tak se mi líbilo, že tam dali i pár věcí z druhé části knihy.(6.11.2010)

 • D.Moore
  *****

  Přesně nevím, čím to je, ale vůbec mi nevadí, že z příběhu zbylo to nejnutnější a film se soustředí hlavně na všechny ty zvláštní a zvláštnější nesmysly oživené pomocí metráků hravé fantazie, s nimiž se Alenka (mimochodem velmi sympatická a v původním znění s opravdu roztomilým hlasem) v říši divů setkává. Neznamená to však, že by film přišel o ducha Carollovy předlohy, protože přinejmenším scény s květinami, s Mrožem a Tesařem, s Březňákem a Kloboučníkem, s kočkou Šklíbou a samozřejmě se Srdcovou královnou ho mají vrchovatě. Kouzelné.(15.8.2015)

 • Pawlisman
  *****

  Moc hezké spracování příběhu a pokus, aby byl také co nejvíce stravtitelný těmi nejmenšími (i když si říkám, že to je stejně skoro nemožné). Některé vyzobrazení velice vystihující a podmaňující. Myslím, že povdeného je více než toho zkaženého. Hezky bláznivá podívaná ačkoliv to někdy může možná skřípat a haprovat (sladký Disney s fantasy utopicky absurdními scény pro větší čtenáře/diváky). 7,5/10(31.8.2008)

 • Zagros
  ****

  Další mezera filmového vzdělání zaplněna. Alenka se mi velmi líbila, i když podobné filmy vůbec nevyhledávám a nechávají mě chladným. Imaginace a představivost tvůrců je nevídaná (alespoň v dnešních filmech americké produkce). Klasický příběh je zpracován v milé animaci a neustále se měnícím, překvapivém a správně "pomateném" příběhu. Podobně jak funguje dětská fantazie a sny. Ke shlédnutí doporučuji již jen proto, že na Alenku odkazuje velké množství dalších filmů.(21.6.2014)

 • darkrobyk
  ****

  Rozkošná a nestárnoucí psychedelická jízda, která snad neosloví jen milovníky přímočarých příběhů bez fantazie. Gejzír nápadů tryská na plné obrátky - zkouřený houseník, šílený Kloboučník, příliš zvědavé ústřice, krutá květena a kouzelný les ze Sněhurky s poněkud netypickým osazenstvem. Srdcová královna je sadistická fúrie milující popravy a její manžel se nestačí krčit pod královniným pantoflem. A jelikož knižní předloha není pro děti, tak i tahle adaptace je spíše pro dospělé. Skvělá animace je samozřejmostí.(4.2.2018)

 • - Jedná se o první Disneyho pohádku, ve které tvůrci u závěrečných titulků jmenovali také dabéry, kteří postavy dabovali. (Dlee)

 • - Alici prepožičala hlas vtedy trinásťročná Kathryn Beaumontová, ktorá dabovala aj Wendy z Petra Pana. (Hystory)

 • - Melódiu z úvodnej časti prepísali a použili v Petrovi Panovi, ktorý bol vo výrobe v tom istom čase. Pieseň dostala názov Beyond the Laughing Sky. (Hystory)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace