An Adventure in Space and Time

(TV film)
Ukázka z filmu

Film zachytáva príbeh vzniku britského  fenoménu Doctor Who. Dramatická rekonštrukcia zachytávajúca hlavných tvorcov ako aj začiatky nakrúcania vznikla z príležitosti 50. výročia premiéry pôvodnej verzie najdlhšie vysielaného sci-fi seriálu všetkých čias. (The M)

Allein4

Naprosto dokonalé, úžasné...akorát spíš než o vzniku Doctora Who to byl dokument o geniálním Williamu Hartnellovi, kterého David Bradley ztvárnil naprosto fenomenálně. Nejúžasnější by bylo, kdyby takhle udělali třeba každý rok o jednom Doktorovi další a další dokumenty. Tohle bylo naprosto fantastické!!! ()

Isuzu

Tak som si krasne poplakala :) a naozaj ma to navnadilo, pozriet si aj stare diely, ktorych som sa doteraz obavala, ale uz len kvoli prvemu Doctorovi to musim napravit! Doctor Who je fenomen a verim, ze sa dozijem aj 100-ho vyrocia :) ()

exotman

Absolutní povinnost pro fanoušky doktora. Neuvěřitelné jaké maličkosti stáli za zrodem něčeho tak slavného. ()

The M

Úžasné, jednoducho úžasné. Mark Gattis všetkým predviedol svoj talent a ukázal, že má Doctora Who skutočne rád tak ako hovorí, ba ešte viac. Emotívne, občas vtipné, no po celý čas zaujímavé, ako samotný Doctor Who. Výročný špeciál ako sa patrí. Všetko najlepšie, Doctor Who! ()

Isognomostom

Nečekala bych, že mě někdy dojme dokument o historii a vzniku nějakého sci-fi seriálu, ale stalo se právě teď. A to jsem Whovian teprve půl roku (sedm sérií 2005-2013 jsem stihla vidět za čtyři měsíce, v klasických dílech se teprve rozkoukávám).Nádherný a navíc pravdivý příběh o vzniku legendy. p.s. nevěřila jsem nejdřív vlastním očím, že W. Hartnella nehraje W. Hartnell - ten pán byl vynikající! p.p.s. a spoiler ... snad je jen trošičku škoda, že k 50. výročí a této poctě originálnímu Doktorovi nedošlo při plné síle Doktora číslo 10 - možná by to vyznělo ještě emotivněji... I dont want to go... ()

Kexina

Neuvěřitelně kouzelná pocta fenoménu seriálu Doctor Who a prvnímu představiteli samotného Doctora. V tomto případě je pět hvězdiček pro mě málo, klidně bych dala i více. Díky skvěle zvoleným hercům jsem měla pocit, že se štáb filmu skutečně přesunul v čase a svůj dokument natočil se skutečnými tehdejšími hrdiny. Scénář dokázal i to, co mi připadalo jako zcela nemožné - zaujmout filmem o filmu natolik, že jsem nedokázala ani na vteřinu odtrhnout oči. Nelze než dodat klobouk dolů a díky, protože Adventure in Space and Time by měl být povinným filmem pro všechny, kteří se kdy chtějí nazývat fanoušky DW. Kéž by takové filmy dokázaly natočit i naše televize. ()