Reklama

Reklama

An Adventure in Space and Time

(TV film)
Ukázka z filmu

Obsahy(1)

Film zachytáva príbeh vzniku britského  fenoménu Doctor Who. Dramatická rekonštrukcia zachytávajúca hlavných tvorcov ako aj začiatky nakrúcania vznikla z príležitosti 50. výročia premiéry pôvodnej verzie najdlhšie vysielaného sci-fi seriálu všetkých čias. (The M)

Videa (1)

Ukázka z filmu

Recenze (48)

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Aneb kterak Dalekové zachránili Doktora... Říká se, že nejlepší příběhy píše sám život. Scenáristé Doctora Who by sice možná nesouhlasili, ale Gatissova dramatizace okolností vzniku právě tohoto, již pět desítek let běžícího, fenoménu dává tomuto rčení zcela za pravdu. Pocta, dobová stylovka, pohled do televizního zákulisí i silné nepodbízivě dojemné drama se vším všudy, které funguje především samo o sobě a nikoli (pouze) jako zajímavost pro fanoušky. ()

boshke 

všechny recenze uživatele

Aneb jak Dalekové a jejich "Exterminate!" Doktora zachránili... Ač jsa odkojen novodobým Doktorem a nemám ani v plánu s klasickým začínat (679 dílů působí opravdu "hrozivě"), velice jsem si užil tuto cestu časem do roku 1963, do času samých počátků tohoto fenoménu, kterého jsem se stal obětí v posledních měsících taky. Ani jsem o těžkých Doktorových začátcích neměl tušení, a tak bylo zajímavé sledovat, čím vším si museli tvůrci projít, než tento kult nastartovali... 100% ()

Reklama

Frajer42 

všechny recenze uživatele

Tento snímek patřičně docení zřejmě jen ti nejzarytější fanoušci. Všudypřítomná sentimentální hudba v pozadí určitě nažene slzičku do nejednoho očička pamětníka, kterým já rozhodně nejsem. Viděl jsem pár dílů jakési novější verze a po pár dílech jsem to vzdal. Tento film mi byl možná odpovědí proč. Jedná se o záležitost určenou primárně dětem a soudě nejenom dle velikosti své okrasy, už dítětem nějakou tu dobu nejsem. Přesto se i v mých očích jednalo o stravitelný snímeček, který byl plný sympatických hereckých výkonů. Slabší 3 kousky. ()

kinej 

všechny recenze uživatele

BBC tedy rozhodně 50. výročí Doctora Who neodfláklo. Začalo to geniálním původním trailerem na výročí jako takové, jenž sám o sobě byl krásným dárkem všem fanouškům. Pak přišla mini-epizoda, která definitivně a krásně dějově zaplnila prázdný prostor doby, kdy byl seriál zrušen. Samotný výroční film byla úžasná jízda a tento počin jsem si nechal na konec. A i zde nelze jinak než smeknout. Tentokráte Marku Gatissovi, který napsal nádherné vyznání lásky k tomuto vyjímečnému seriálu. An adventure in Space and Time je povedeným, zábavným, dojemným, ale nepatetickým výkladem toho v jakých podmínkách seriál vznikal. Osobně jsem byl k ději skeptický, vždyť co může být tak zajímavého na vzniku seriálu, aby o tom vznikl film? Ale ono je toho hodně co říct, a fanouškům pro které se stal Doctor Who srdcovou záležitostí obzvlášť. Pro mě je An adventure in Space and Time rovnocenný souputník filmu Ed Wood od Tima Burtona, (oba jsou o průkopnících původně brakového žánru) a zaslouží možná o to víc respektu, že je „jen“ televizním počinem. ()

Pítrs85 

všechny recenze uživatele

V BBC tyhle dobové životopisné filmy prostě umí a v případě jednoho z jejich největších klenotů, Doctor Who, to platí dvojnásob, nevím, jestli náhodou taky nedisponují nějakou tou Tardis, protože při tomto máte zkrátka pocit, jako kdybyste se vážně dívali na záběry z roku 1963. David Bradley je jako první Time Lord naprosto excelentní a když na sebe obleče onen ikonický oblek, tak od Williama Hartnella takřka k nerozeznání. Film mapující začátky DW zaujme nejenom fanoušky, ale především oni dokáží docenit všechny ty perličky jako je vznik zvuku Tardis při startu (ono slavné :-)) nebo třeba její interiér. A to, že ani Doctor Who nezažíval zrovna růžové začátky, už tak nějak patří ke koloritu věci. Úžasná pocta tomuto světovému fenoménu, výteční herci, spousta všem Whovianům důvěrně známých propriet, zkrátka zážitek a když se v závěru asi na dvě vteřiny objevil i Matt Smith, aby symbolicky převzal od Williama štafetu, tak už jsem měl co dělat, abych zase jednou nemusel hledat kapesník... Hail to the King, hail to the Doctor. "CS Lewis meets HG Wells meets Father Christmas." ()

Galerie (18)

Zajímavosti (11)

  • Scenár k filmu napísal Mark Gattis, ktorý v minulosti napísal pre Doctora Who (2005) niekoľko epizód. (The M)
  • Muž, který na začátku ve třetí minutě opravuje Tardis, se nápadně podobá Mattovi Smithovi, který později ztvárnil 12. doktora. Lze se proto domnívat, že se jedná o odkaz na 12. doktora. (P. J. D.)

Reklama

Reklama