poster

An Adventure in Space and Time (TV film)

Drama

Velká Británie, 2013, 90 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Bane_Boss
  *****

  Nádherné.Wonderful. Brilliant. Fantastic. Doufám, že pan Hartnell(rád bych napsal Bill, ale bohužel jsem ho nestačil poznat osobně) někde nejakým způsobem vidí, jaký fenomén započal a jaké dědictví zanechal. Jestli David Bradley nedostane BAFTU nebo nějakou cenu za jeho neskutečný výkon, tak to tady mrdám a stěhuju se na Mars. Moment, kdy se střetne pohled prvního a stávajícího doktora, je tak silný, že mi krásným bolestivým způsobem ROZBIL SRDCE tak na 11 tisíc kousků a nevím, jestli ho ještě někdy seskládám dohromady. Uronil jsem při tom řeku slz.....možná i tak na dva obrovské rybníky.(28.11.2013)

 • majo25
  ****

  Aj keď seriál nepoznám, je tento televízny film sprevádzajúci diváka úplnými začiatkami britského sci-fi kultu zaujímavý. Vidieť zdrod niečoho prelomového, v čase keď nazeranie do budúcnosti bolo iné ako v dnešnej dobe, v prípade vedecko-fantastického žánru na palube televízie ani nehovoriac, je určite atraktívna téma. Naviac s tradične skvelými hereckými výkonmi. Akurát by som si to vedel predstaviť aj bez toho počiatočného a všadeprítomného komična. Záver už ale pekne odsýpal, čo bolo podthnuté aj dojemnou ukážkou originánych tvorcov. A navnadilo ma to na pozretie proklamovaného seriálu.(1.11.2017)

 • noriaki
  *****

  Speciál k padesátému výročí je k nerozeznání od áčkových dokumentárních filmů, od režie, až po výpravu. A navíc je úžasně emocionální. A nejen proto, že se může opřít o půl století rostoucí legendu. Příběh o nesnadném začátku kultovního pořadu by obstál i sám o sobě. Netradičně pochválím casting, protože podoba Davida Braleyho s Williamem Hartnellem mi skoro vyrazila dech. I když jsem si časem oblíbil i další herce, pro mě bude První Doctor pořád můj Doctor, a on ho vzkřísil v celé jeho složitosti a tajemnosti.(24.11.2013)

 • P1tr
  ****

  Doctora Who zbožňuji a proto jsem uvítal filmové zpracování jeho počátků. Jde o poměrně tradičně natočený film nikterak nevybočující ze životopisného žánru a nabízí nám zajímavý pohled pod pokličku televizního procesu obohacený o spoustu pomrknutí pro fandy seriálu. Co ale toto dílo odlišuje od konkurence je viditelná láska ke zdrojovému materiálu dodávající filmu pozitivní energii a lesk v oku dýchající z každé scény. Nejsem si jistý, zda film dokáže oslovit lidi neseznámené s titulním seriálem, ale pro fanoušky jde rozhodně o povinnost, která jim udělá radost.(12.3.2018)

 • mad_ness
  *****

  Tak som si z príbehu vzala pár vecí. Predstavu o tom, ako tento britský fenomén vznikol a vďakabohu, že nakoniec vznikol. Fakt, že žena na začiatku druhej polovice 20. storočia týmto položila svojich mužských kolegov „do múky“, a ponaučenie nepremýšľať o hodnotení pred úplným koncom. Pretože ten záver je fantastický. Asi naozaj načnem epizódy toho, kto sa podieľal na Doctorovom vzniku.(22.11.2013)

 • - Scenár k filmu napísal Mark Gattis, ktorý v minulosti napísal pre Doctora Who (2005) niekoľko epizód. (The M)

 • - Film vznikol ako jeden zo špeciálov k 50. výročiu seriálu Doctor Who (2005). (The M)

 • - V prvním díle se třináctým Doktorem Who (Peter Capaldi) v seriálu Pán času (od r. 2005) se objevil dinosaurus. Je to vzdání pocty prvnímu dílu, který byl v pravěkém období. (P. J. D.)