Epizody(12)

Čtvrtá hvězda vypráví příběh mladého Štěpána (Václav Neužil), který získal místo jako druhý noční recepční v tříhvězdičkovém hotelu Meteor na periferii Prahy. Štěpána zajímá Pavlínka (Martha Issová), která zde pracuje jako denní recepční. Pavlínku ovšem nezajímá Štěpán, ale agresivní hotelový údržbář David (David Novotný), který se snaží uniknout vyčerpávajícímu erotickému zájmu své nadřízené, hotelové manažerky Terezy (Lenka Krobotová). Ta se kromě Davida snaží i o ziskání čtvrté hvězdy, jež by zvýšila prestiž a úroveň hotelu. Její snahy ovšem naráží na sobectví, pohodlnost, lenost a zištnost podřízených. Vysněná čtvrtá hvězda ze všech zaměstnanců hotelu zajímá nejméně bývalého manžela Terezy a ředitele hotelu Teodora (Martin Myšička). Jeho jediným zájmem je zdokonalit se v hraní čínské hry mahjong. Terezino úsilí maří osobní zájmy i dalších podřízených: ambiciózní a záludný kuchař Smutný (Jaroslav Plesl) dychtí po místu šéfkuchaře, melancholický šéfkuchař Tichý (Miroslav Krobot) bojuje s trvalými následky po úrazu, denní recepční František (Ivan Trojan) kšeftuje s podsvětím a paktuje se s nebezpečným zločincem Majorem (Pavel Šimčík), hotelová prostitutka Libuška (Klára Melíšková) trénuje oddíl mladších dorostenců lakrosu, hotelový taxikář Jindra (Marek Taclík) je asi gay se silným mateřským pudem a barmanka Jiřina (Simona Babčáková) má manko. (Česká televize)

Milky.

Na ČDP (Česká Debilní Produkce) velmi solidní a nadprůměrný výtvor. Herci v rolích působí přirozeně, žádné křečovité herectví, dobrý humor, scénáře sice tak nějak bez vyvrcholení (koukáte koukáte a díl najednou nečekaně skončí) ale naprosto zabijácké a hlavně situace, ač jakkoliv absurdní, si člověk dovede celkem normálně představit i v reálu a zas tak nereálně nepůsobí. Naopak, naprosto přirozeně zapadají do děje v hotelu. Plus skvělý Trojan... Dosavadní díly jsem sjel na dva zátahy a velmi mě lákalo dát za 5. Ale nebudu se unáhlovat, něco tomu k dokonalosti pořád chybí. A Issová je tady vyloženě k okopulování. A to ji normálně až tak nemusím. ()

Ukko

Podruhé za několik let mě Česká televize potěšila. Čtvrtá hvězda si totiž komentář zaslouží. Seriál asi nebude úplně pro každého a nemůžu si pomoct, ale připomíná mi to jakousi variaci na britské sitkomy, nicméně opravdu mě bavil. Skloubení poctivé české nátury, trapnosti a situačního humoru se vyplatilo. Kromě hlavního hrdiny budete asi nesnášet všechny ostatní role, ale o to tady jde. Krobotův rukopis se nezapře, takže pro ty, co rádi neobvyklé seriály mám dobrou zprávu (tedy aspoň na české poměry). Užijte si Dejvické divadlo v plné palbě. ()

fredisek

Těch pět hvězd je v první řadě za fakt, že se v televizi KONEČNĚ objevil český sitcom, který není paskvilem, čecháčkovskou ubohostí, nemíří na franty od piva a maminy od plotny a přitom je perfektně český. Hlavní postavy se vecpaly do všech českých stereotypů, karikovaly je a nebyly korektní. Čtvrtá hvězda dokázala, že nepotřebujete newyorský byt, abyste vytvořili pořádný sitcom. Hádám, že po tomhle lidi polezou do Dejvickýho divadla i potrubím (ačkoli už teď to ani dveřma prakticky nejde). Skvěle odvedená práce na sitcomu, u něhož doufám v další sérii. ()

EllienPM

Špatný, hodně špatný. On ten Krobot, ač je často geniální, je stejně často taky přeceňovaný. Nebo jen to z úcty k němu? Některá místa by mohla trapnost vážit na kila. Na tuny naštěstí ne. Zatím. ()

laepus

Na české poměry kvalitně odvedená práce. Je jasně vidět, že tvůrci se u výroby tohoto seriálu vynikajícně bavili. Někdy bohužel více než samotný divák, ale to jsou prostě Dejvice. Je třeba nepřehlédnout přes pár křivých stromů celý dobře vystavěný a zdravý les. ()

Garch

Po deseti letech dá vám 4.* - Dejvičáci to prostě s trapností umí. Trojanův záporák je na světový film, tak, jako Krobot vždy. ()

Niki__Niki

Trojan a jeho vlasy jsou skvěle reprezentativní na takovou recepci. No já prostě koukám. Komediální český seriál a hle, on je opravdu vtipný. Doufejme, že takhle dobrý nebyl jen první díl. ()

WinstonS

Málokdy hodnotím po první epizodě, ale teď musím. Tohle vypadá hodně slibně, herecká sestava je luxusní. FUCK PRAGUE! ()

Johny303

Elita z Dejvického divadla tak jak ji známe. Čtvrtá hvězda dostává po dvou dílech pět hvězd a já pevně doufám, že už nebudu muset toto hodnocení měnit. Zatím je to neskutečná sranda a po dlouhých letech konečně nový koukatelný seriál. ()

jilda

Inteligentní humor, výborní herci v čele s Trojanem, Novotným a Myšičkou nechali nesmazatelnou televizní stopu. Kéž by se v televizi dalo častěji dívat na podobné kousky a národ by nebyl vymýván stupiditou tragických nekonečných seriálů typu Ulice. Radši méně, ale o to lepších kousků. Pane Krobot, klobouk dolů....... ()

dosig

Pracuju v hotelu a ani tak mi to nepomohlo se aspoň jednou zasmát........já prostě ty české seriály/filmy moc nemusím, sorry ()

Greg25

Protože Dejvické divadlo dokázalo, co nikdo před tím u nás ne. Natočit komediální seriál, inteligentní, ironický, s naprostým nadhledem a neskutečnou precizností. A navíc po česku. Dá se říct, že společně s Okresním přeborem (v podstatě od stejných tvůrců) jsou to první české vlaštovky, které jsou své, perfektně nastavené na české podmínky s humorem ryze českým, který málokde za hranicemi pochopí. Navíc Čtvrtá hvězda přináší i bonus navíc - má inteligentní humor, který vyžaduje větší vnímavost a participaci diváka. U mě jednoznačně za pět hvězdiček. 100% ()

Pawlisman

4 hvězdy za snahu a jednou za díl za dobrej fór. Že by to bylo ale něco totálního? Ať se na to koukám ze všech směrů - vidím tam dost slabých a nevtipných míst. Možná se seriál chtěl zavděčit všem, což chyba. 7,5/10 ()

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz