Na vysoké škole se znenadání začínají objevovat tajemné vraždy. Pár studentek se tedy ze strachu rozhodne odjet do starého domu daleko za městem. To ale nepočítaly s tím, že vrah udělá to samé. (Chupacabre)

Campbell

Hodně dobrý film. Martino si dokáže vyhrát s atmosférou která se tu dá krájet. 70 léta+hipíci a vrah. Vrahův motiv byl sice klišé ale nebral si s nikým servítky(oblíbená vražda je hipísačky v bahně). Napětí se tu dá krájet a celý film solidně odsípá. Je tu sice pár hluchých míst ale zas tak moc ne. Herci hrají tak nějak co mají a hudba podbarvuje atmosféru. Rozhodně doporučuji. ()

Trajektt

To bych nikdy nevěřil, kolik se v sedmdesátých letech vyskytovalo na italském venkově různých deviantů a zvrhlých jedinců, kteří rádi pozorují za bukem mladá děvčata s vyplazeným jazykem. A to nemluvím o vrahovi, jehož motivem nebylo sexuální uspokojení, ale asi radost ze zabíjení a množství krve, ale o místních buranech, kteří se sešli v druhé polovině filmu na náměstí a zírali na přijíždějící krasotinky se slintající hubou, že jsem se v tu chvíli snad i styděl, že jsem chlap. Náš vrahoun má zálibu v zabíjení a jeho motiv a totožnost se samozřejmě dozvíme  až na konci tohoto povedeného snímku. Hlavně jde o to s jakou precizností a možná i radostí své oběti kuchal a že jich nebylo málo. Ve filmu vidíme mnoho nahoty a také mnoho krásných italských žen a to asi hlavně proto, že tento film produkoval slavný italský producent Carlo Ponti, který měl rád krásné ženy a jednu z nich si dokonce vzal. Nemluvím o nikom jiným než o první dámě italského filmu, kterou zná celý svět pod svým uměleckým pseudonymem Sophia Loren. První půlku, která se odehrává ve městě Perugia jsem se tak trošku rozkoukával, ale v druhé půlce, která se odehrává v malém italském městečku Tagliacozzo, které se může pyšnit nádhernou scenérií jsem byl napnutý jako struna na nefunční kytaře, protože napětí gradovalo  a postupně jsme se úspěšně dostali do konce, kde bylo vše uspokojivě vysvětleno. Pro všechny milovníky italského filmového žánru Giallo je tento film povinností a dokonce jsem se na internetu dozvěděl, že tento film je nejoblíbenější italský thriller filmového režiséra Quentina Tarantina. Režisér Sergio Martino je mistrem tohoto filmového žánru a podle místního hodnocení si myslím, že tento žánr je v našich končinách vcelku oblíben a proto se přidávám se svým hodnocením a dávám zasloužených 80%. ()

PetrPan

Vynikající giallo, které naplnilo všechny mé pohárky filmové rozkoše. Aby nedošlo k mýlce, orgasmus při filmech obvykle neprožívám, filmová slast je srovnatelná spíše s cestou k němu a já chodím pomalu, důkladně a se zaujetím. Ale zpět k filmu, Martino bezesporu patří do pomyslné síně slávy režisérů žlutého žánru a pro mě se tímhle filmem posadil když ne na trůn (Argento je Argento) , tak minimálně hned po pravici, coby jeden z králi nejbližších. Jeho pojetí je syrové, plné erotiky, krve a smrti. K cíli se vydává přímější cestou, někdo by řekl s větší konvencí , herečky jsou jedna krásnější než druhá a žádné stydlivky, vražedné hrátky mají šmrnc a závěrečné až rodokapsové zúčtování taky potěší oko a srdce divákovo. Za mě jasných pět a doporučení jak sviň ! ()

eLeR

Scény, ktoré mali byť napínavé boli vskutku napínavé a mali neskutočnú atmosféru hlavne vďaka kamere a hudbe. Môj tip na vraha som stále menila, dokonca som podozrievala aj strýka. Všetky tie talianske krásky ma nechali chladnou, aj napriek tomu, že si to tu chlapci pochvaľujú. Celý film sa niečo dialo, takže sa to dalo v pohode vydržať do konca. Ale ja by som navrhovala, aby sa popisok horor zamenil za erotický. Až potom to bude správne. ()

Flego

Už som si myslel, že zomriem od nudy, našťastie druhá polovica všetko zachránila. V každom prípade je scenár šitý horúcou ihlou, tempo príbehu je značne kolísavé a príliš dlho trvá než sa dej rozbehne. Následné sekvencie hry mačky s myšou sú už veľmi slušne natočené a určite treba pochváliť vynikajúcu kameru. ()

eraserhead666

Hodně dlouho silně erotizující giallo, strhující nejen krásou odhalených žen, ale i prostředím, v němž se odehrává a náhodnými krvavými scénami, obsahující ve velmi přijatelném a pozitivním poměru vše, co od dobrého gialla očekáváte. Včetně absurdně komické pointy s odhalením vraha a jeho motivů. Giallo je žánr, na který jsem si dlouho zvykal a přicházel mu na chuť, teď už si jen labužnicky užívám jeho krás a šťavnatosti. A Torso je lahodný kousek. ()

špaček421

V první půlce softeroťák s několika děsivými momenty (bažina rulez), ve druhé nervydrásající horor, kdy u scén s mlékem a klíčem jsem měl málem infarkt :) Závěr a motivace vraha jsou slabší, ale právě perfektní druhá polovina to celé táhne hodně nahoru. A koneckonců, slečny v té první jsou dost pěkné. ()

kajda.l

Klapot dámských podpatků už dlouho nebyl tak působivý a zneklidňující. Tolik nádherných očí, pro které by nejeden vraždil. A nejen očí... I jiných párových orgánů byl příjemný dostatek. A vrah byl tak trošku debílek, ale na tento fakt už jsem si u giallo filmů zvykl. Scéna z bažiny - skvost. ()

ARI50

Další Giallo a já jsem sám překvapený že se mi líbí přemýšlím jestli někdy půjdu na 4 protože tenhle typ nemám rád. Je to celkem povedené a je tady na co koukat a vraždy jsou solidní. ()

erl

I Corpi presentano tracce di violenza carnale (Těla prokazují stopy znásilnění) je giallo které se zaryje pod kůži a už nepustí. Snímek vyniká především dusnou a nejistou atmosférou kterou podporuje vynikající hudební doprovod Maurizia De Angelise. Martino je zručný režisér který ví co na diváka platí. Provedení vražd není sice nijak výjimečné ale to vše mi vynahradila poslední půlhodinka která je napínavá a nervy drásající. Takže doporučuji shlédnout už jenom kvůli těm krásným , odhaleným dívkám:-) ()

Seabeast

Pravé italské giallo, které si potyká s náznaky raného slasheru. Za mě bohužel docela núďo, které nakopne až finálové vyústění. Jak jinak. O pěkné babušky zde není nouze, ale příběh je uplácaný jak bábovička na písečku. Navíc bez nervy drásající atmosféry, která by mě vtáhla do děje. Škoda, čekal jsem o dost víc. ()

corpsy

Giallo s výrazným erotickým nádychom. Aj napriek záberom na vzrušujúce ženské telá dej ubieha veľmi pomaly. Problém vidím skôr po scenáristickej, ako vizuálnej stránke. ()

Ten Druhy

Drsné, strhujúce, eroticky exaltované a šikovne vygradované giallo, v ktorom všetko do seba premyslene zapadá ako skrutka do zárezov matice. Zločiny majú priam estetickú hodnotu a pôsobivý je nielen spôsob ich realizácie, ale aj prípravná fáza, teda to, čo im predchádza. Polonahé ženy v rozopnutých blúzkach unikajú pred zbesilým šialencom s klasickým maskovaním a vražedným nástrojom, ktorým sa snaží, okrem dievčat, zahubiť aj traumu vlastného detstva, ktorú symbolizuje všadeprítomná "bábika". Krása potenciálnych obetí je prirodzená a nadčasová. Nejde len o krásky so špecifickými znakmi 70. rokov. Mimoriadne pekne vyzerá najmä Carol (Conchita Airoldi), len škoda, že pošla tak skoro, ako druhá. Po bahennom kúpeli v močarinách lužného lesa sa vykúpala aj vo vlastnej krvi. Silná a kľúčová je scéna, keď mŕtvoly dievčat zostanú voľne ležať v dome na vysokom brale a zabiják ručnou pílou oddeľuje ich končatiny. Chce sa zbaviť tiel obetí, ale netuší, že hore v izbe zostala posledná živá. V tej chvíli sa identifikujeme s Jane (Suzy Kendall), ktorá to všetko sleduje a rukami si zapcháva uši. Ten rezavý zvuk naozaj nemusíme počuť, ale napriek tomu ho veľmi hodnoverne zreprodukujú ťahavé tóny hudby. Neľutujem ani jednu videnú minútu tohto filmu. ()

Astaroth12

Hned od začiatku to začalo mat erotický podtón.Výtvarná a aj vizuálna stránka je nádherná,hlavne ked sa zameriava na obrazy známych umelcov.Tajomný vrah v maske zabíja šatkou a potom ich rozreže.Tento film má veľa podozrivých ale len jedného vraha.Táto snímka disponuje veľmi silnou atmosférou a svižným dejom.Vrážd tu bolo viacero ale boli jednotvárne a zaujala len jedna a to tá čo ho prenasledovalo auto a asi tri krát ho ošlahlo o stenu tá bola s tých drsnejších.Ale teraz mi to nevadilo,lebo sa tam stále niečo dialo a napatie tu bolo vo vysokom obsahu.Aj keď po gore stránke to bolo slabšie,po dejovo-príbehovej stránke je to dokonalé a možem povedať aspon pre mna jeden s najlepších giallo filmov aké som videl. ()

ledzepfan

Jak je u italů zvykem má to nějáké ty mouchy (zde konkrétně v podobě občas přestřeleného herectví a trošku hloupoučkého vyznání vrahových motivů). Vše ostatní ale parádně funguje a díky všem těm prdelkám, kozičkám, sedící hudbě a chytré změně prostředí v polovině filmu, to drží konstantní tempo, je to zábavné a hlavně napínavé.. Velké překvápko a kvalitka. Někde mezi 4 a 5 ()

Jindros

Co udělá teenka, když jí vraždí kamarádky a má depku? Vezme zbytek kamarádek a odjede se opalovat na osamělou "chatu". A to prosím v roce 1973. K tomu hippiesáci, mlha v lese, popelka a Hitchcock. Malinko škoda slabého gore. ()

Freemind

Celá italská kinematografie - až na Antonioniho a spaghetti westerny - je mi naprosto cizí a jejich horrory/giallo už tím tuplem nechápu, takže ty tři hvězdičky berte jako velkou poctu. "Torso" totiž funguje překvapivě dobře, s červenou barvou je zde zacházeno střídmě, takže jsem ani jednou nevyprskl smíchy u detailu na fušeřinu nějakého maskéra, film je vcelku hezky vystavěn a moc se mi líbilo rozčlenění na dva světy - město a vesnici. Musím pochválit dobrou hudbu i výtečnou kameru (která většinu času tráví sjížděním po nahých hrudnících a poodhalených půlkách lepých studentek). Stále tady ale zůstává příšerný postsynchron, blbé dialogy a herci jako z ochotnického spolku Horní Lhotka, takže ... Bylo to hezký, ale že bych to musel vidět dvakrát ... ()

kaylin

Sergio Martino patří k těm lepším autorům italské školy a film „I corpi presentano tracce di violenza carnale“ je toho jen dalším důkazem. J to film, který je napínavý, je to film, který je sexy – a nejen z pohledu žen, jsou zde i zajímavé záběry Itálie – a je to film, který není scenáristicky chudý. Ta finální pointa není z nejdokonalejších, ale rozhodně jsem neměl pocit, že bych byl jako divák o něco ochuzen. ()

rykardo

I když jsem Martinovo TORSO viděl naposledy někdy cca před dvěma lety a některé detaily už zavál čas, pro mě osobně je tento thriller/giallo/slasher ( ať si to každej zařadí, jak chce ), určitě jedním z nejvydařenějších počinů Sergia Martina vůbec a fandům talijánskejch gialli oldskůlovek mohu jenom doporučit !!! ()

topi

Už nikdy se před shlédnutím filmu nebudu dívat na Csfd do zajímavostí...Už před shlédnutím jsem věděl, kolik se v něm odehraje mordů a každý jsem pak počítal...Fuck of!!! Každopádně se jedná o vynikající giallo s perfektní hudbou a skvělými mordy, tyhle staré druhy maskérských prací mám hrozně rád. Celýmu snímku dominuje jakékoliv prostředí, at´ už je to bud´ interiér nebo exteriér, všechno je to pastva pro oči, ty jedinečné detaily, práce s kamerou, různé úhly pohledu dotvořené parádním hudebním motivem dělají z tohoto filmu úžasnou nenudící podívanou. A hlavně ty nádherný skoro pořád svlečený ženský!! Oko a srdce radostně zaplesá! Pro mě nejkrásnější scéna, když zhulená krásná ženská jde bažinou uprostřed bříz a následná naháněčka a mord. To bahno se splynutím bříz je naprosto dokonalá záležitost. Pak jsem se náramně nasmál při vyšetřování první vraždy a nalezení mrtvoly, tak jak nález popisoval chlápek, co tělo našel : " Nikde tady nejsou toalety, tak jsem musel znečišt´ovat keříky..." A komisař na to : " Znečišt´ovat? " A ten chlápek : " No přišel jsem se sem vysrat...Ale jak jsem to uviděl, střeva se mě zablokovali, jako by mě do zadku strčili špulku..." A komisař : " To je teda svědecká výpověd´...". Hahahahaha, dost dobrý! Hodně dobrej film s hodně vygradovaným koncem. V tom starým baráku to byla fakt síla! Skvělý giallo! ()