Reklama

Reklama

Tři bratři

Trailer 1
Pohádka / Rodinný / Hudební
Česko / Dánsko, 2014, 87 min

Režie:

Jan Svěrák

Scénář:

Zdeněk Svěrák

Hrají:

Tomáš Klus, Vojtěch Dyk, Zdeněk Piškula, Kateřina Kosová, Sabina Rojková, Gabriela Míčová, Oldřich Kaiser, Zuzana Norisová, Kamil Halbich, Zdeněk Svěrák (více)
(další profese)

Obsahy(1)

Tři bratři (Vojtěch Dyk, Tomáš Klus, Zdeněk Piškula) se vydávají do světa na zkušenou, aby si našli nevěsty a rodiče jim mohli předat hospodářství. Sourozenci při svém putování jako kouzlem vstupují do slavných pohádek, ve kterých je čeká mnoho nástrah, nečekaných příhod a možná také láska... Filmová pohádka Tři bratři nabízí spoustu dobrodružství, překvapivých situací, ale také laskavého humoru. Děj filmu, včetně známých a oblíbených písniček, které ve filmu zazní, pochází z pera Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře. (Bioscop)

(více)

Zajímavosti (36)

  • Kateřina Kosová o svém kostýmu uvedla: „Nemohla jsem si zvyknout na šaty, jelikož nejsem zvyklá nosit korzet, byla jsem v tom celý den, v létě a ty obruče. Říkala jsem si, že bych nechtěla žít v době, kdy se nosily korzety, protože je to hodně nepříjemné. Šaty byly sice nádherné, ale vždy jsem se těšila na normální oblečení.“ (SONY_)
  • Při natáčení herci zpívali živě, hudbu měli totiž v malých sluchátkách v uších. (ČSFD)
  • Ve scéně, kdy Maruška jde poprvé ke dvanácti měsíčkům, spadne a lucerna je šikmo, ale plamen svíčky zůstane také šikmo, nejedná se tedy o normální svíčku. (Blekota56)
  • „Měli jsme oblet zámku, ale všechna okna byla slepá. V počítači jsme je otevřeli, to jsme zvládli, ale pak za mnou přišli technici, zda nevadí, že na věži jsou zachyceni dva turisté. Na věži skutečně stáli dva chlapi v bílém tričku. Odmazat to bylo těžké, tak jsme je oblékli do fialového, což byla barva stráží,“ říká Jan Svěrák. (Sika2)
  • Karkulka (Lucie Maria Štouračová) původně neměla dodat za myslivcem na rozloučenou slovo „čau“. Její představitelka to ale za ním najednou zvolala při natáčení scény, aniž by to bylo ve scénáři. Zdeňku Svěrákovi se to moc nelíbilo, ale nakonec to ve filmu tak zůstalo. (Pierre)
  • Když otec (Oldřich Kaiser) a jeho kamarádi mlátí seno, rozbije Janův hrnek, tak je v záběru asi na 3 kusy. V dalším záběru, když už je hrnek slepený, vypadá, jako kdyby byl předtím rozbitý nejméně na 50 kousků. (ČSFD)
  • Zdeněk Svěrák dlouho přemýšlel, jaké dá jednotlivým bratrům charakterové vady, až se nechal inspirovat svým synem Janem, podle nějž dal jednomu z bratrů do vínku zapomnětlivost. (Schneefee)
  • Zdeněk Svěrák dostal od svého syna Jana úkol vymyslet čtvrtý příběh, který by spojoval trojici jím vybraných pohádek. Dle jeho slov si vzpomněl, že mají s Jaroslavem Uhlířem v repertoáru písničku, kde se zpívá "žili byli bratři tři", a prý bylo hned jasno. (Olík)
  • Předobrazem pro námět filmu byla čtveřice zhudebněných pohádek "Minioperky" dvojice Svěrák - Uhlíř, která původně vznikla pro jejich pořad Hodina zpěvu (od r. 1988). Nakonec byly vybrány tři pohádky "Šípková Růženka", "Červená karkulka" a "Dvanáct měsíčků", které měly společné, že v nich vystupují muži - záchranáři. Nedostalo se na čtvrtou pohádku "O Budulínkovy". (Olík)
  • Vizuální ztvárnění vlka vycházelo z reálné podoby režisérova psa Filipa, kterého našel zatoulaného 2 roky před natáčením Tří bratrů v okolí Třebíče. (MTHRFCKR)
  • Vlk nebyl vyroben digitálně kvůli vysokým nákladům. Místo toho byl vyroben velký kostým, do kterého se vešel jeden člověk, přičemž byl ohnutý a měl prodloužené zápěstí, aby byl napodoben efekt předních pacek. Hlava vlka byla natolik těžká, že musela být zavěšená na kladce. Mimiku pak ovládá série servo motrů. (DexMASTER094)
  • Vlk měl být původně celý v 3D, ale to by stálo skoro stejně jako celá pohádka, proto má vlk jen 3D oči. (chleba24)
  • Pohádkový zámek je ve skutečnosti zámek v Hluboké nad Vltavou u Českých Budějovic. Filmaři pro natáčení využili speciálních efektů a zámek v Hluboké nad Vltavou umístili na horu Říp, která se nachází o 200 kilometrů na sever od Českých Budějovic. (MTHRFCKR)
  • Pro efekt zarostlého zámku růžemi filmaři použili přes 3 000 metrů drátů, které představovaly šlahouny růží. (MTHRFCKR)
  • Film se měl původně natáčet i v interiérech zámku Hluboká. Pronájem vnitřku zámku byl ale na natáčecí den tak drahý, že tvůrci využili pouze zámku z venku a vnitřní scény byly nahrazeny interiérem zámku ve Žlebech. (ČSFD)

Související novinky

Duhová kulička 2015

Duhová kulička 2015

29.04.2015

Lidi dostanete do kina dvěma způsoby: buď natočíte skvělý film, nebo začnete dělat dobrý marketing. Na ZLÍN FILM FESTIVAL se už třináctým rokem valí Duhová kulička – dvoudenní konference ze světa… (více)

22. Český lev - výsledky

22. Český lev - výsledky

22.02.2015

22. ročník cen Český lev má za sebou vyhlášení vítězů. Za favorita bylo považováno Fair Play Andrey Sedláčkové, jež šlo do boje s patnácti nominacemi, nakonec ale neproměnilo ani jednu a získalo… (více)

22. Český lev a Cena filmových fanoušků

22. Český lev a Cena filmových fanoušků

14.01.2015

Česká filmová a televizní akademie vyhlásila nominace na 22. ročník výročních cen Český lev. Vybírala z 32 celovečerních hraných filmů a 23 dokumentů, uvedených do distribuce v roce 2014. Nejvíce… (více)

Best Film Fest 2014

Best Film Fest 2014

09.12.2014

Volné seskupení čtyř artových kin v Praze: Atlas, Evald, Lucerna a Mat pořádá od 11. do 17. prosince tohoto roku Best Film Fest, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů druhé… (více)

Reklama

Reklama