Průmyslový magnát, miliardář Damian Hale (Ben Kingsley) již dlouho ovládá svůj svět, ve kterém ze své newyorské operační základny mistrovsky rozehrává mocenské hry. Po vzájemném odcizení se svou dcerou, aktivistkou Claire (Michelle Dockery), má Damian opravdový vztah pouze ke svému celoživotnímu příteli a pravé ruce Martinu O'Neilovi (Victor Garber). Ale diagnóza nevyléčitelné rakoviny přiměje Damiana podstoupit radikální lékařský zákrok, „odpoutání", který pro něj zvrátí běh času. (Freeman Ent.)

hroubek

Není to, tak špatný film, jak jsem si podle prvních ohlasů myslel. Na opačnou stranu se také nejedná o nějaký zázrak, který musíte nutně vidět. Tarsem Singh není špatný režisér a trochu mě mrzí, že si s tímto filmem více nevyhrál, hlavně co se týče vizuální stránky. Dalším problémem Nesmrtelného je příběh a jeho zvraty, které docela slušně rozjetou zápletku pěkně uzemní. Je to škoda, jelikož tam potenciál byl. Ryan Reynolds je dobrý režisér, jen si neumí vybírat role. Ben Kingsley v poslední době hraje ve všem a na kvalitu moc nehledí. Matthew Goode je nudný a Natalie Martinez je nevýrazná. Jediný, kdo mě z vedlejší rolích bavil je Victor Garber. Film nevypadá špatně, ale trochu zamrzí, že je vizuálně bez nápadu a to samé platí i o akci. Nesmrtelný je obyčejná jednohubka na večer, na kterou za pár dní zapomenete a vůbec nic se nestane, ale v daný večer to není nejhorší volba. ()

Timak

Mně se to líbilo. Ryana mám rád a nebylo to jeho špatné představení. Takže taková super jednohubka. ()

JohnSmith

Z počátku zajímavé drama, které se změní v akční thriller. Nebylo to celkově špatně, ale díru do světa to zřejmě neudělá. Mám pocit, že jsem něco podobného kdysi viděl, ale nemůžu si vzpomenout co to bylo. ()

VanTom

Mohlo se odbočit i na neprošlapanější cestičky, takhle bylo utíkání ze "zlaté klece", pátrání po minulosti svého nového těla a odhalování zlotřilých praktik mocného všehoschopného podniku ve výsledku velmi předvídatelné. Zajímavou premisu, potenciálně otevírající ožehavé morálně-etické myšlenky, pak zbytečné akční honičky i přestřelky degradovaly téměř na slaboduché béčko. V závěrečných titulkách mne překvapilo jméno režiséra Tarsema Singha, jehož jindy vizuálně ornamentní, extravagantní rukopis zde nebyl vůbec znát. ()

V.Silver

Musím říct, že už jsem se začínal bát, že Ryan spadne zpátky mezi herce 2. kategorie a bude se objevovat jenom v béčkách. Tímhle snímkem ale přesvědčil, že hrát rozhodně umí (i když by na tom mohl ještě mírně zapracovat:) a umí si vybrat i zajímavý film. Celá myšlenka filmu se mi docela líbila, i když dějová linka mohla být krapítek propracovanější, což by filmu přidalo na atmosféře i výsledném uměleckém dojmu. Singhovo ztvárnění především akčních scén se mi líbilo moc, dokázal ale dobře vystihnout i dramatické momenty a k dobru mu budiž, že si vybral Bena Kingsleyho jako "the former self". Jeho výkon byl totiž opravdu brilantní. Kolem a kolem se nebojím dát 75 % a těšit se na další Singhovo dílko. ()

Jaro.Krafcik

Parádná akčná sci-fi jazda, výborný Kingsley a ešte lepší Ryan Reynolds. Príbeh zaujal natoľko že sa to oplatí vidieť aj po rokoch. Tentokrát chvalim netflix, občas pridáva staršie kúsky aj s dabingom. Možno to je cenovo s prekladaními filmami drahšie no netuším. Ale pri tomto som vypol a dobre oddychol pred spaním. 4* ()

BloodMax

Ale jo, nebyly to úplně vyhozené peníze za kino. Sice se přítelkyně trochu nudila, tedy až na pár scén, ale jinak nic moc... Ten závěr je srdcovka, takže citlivky si možná i pobrečely/i, ale jinak průměrný film, který měl těžit z něčeho nového, což tu už bylo, ale dělá se, že né :-))) Ben si zahrál celkem krátkou chvilku, což je si myslím škoda... Celkově bych film hodnotil jako průměrný, ale stále lepší než nějaká telenovela či chujovina pro děti... ()

P1tr

Ryan Reynolds svým charizmatem táhne snímek vpřed i v jeho slabších momentech, kterých bohužel není málo. Nesmrtelný disponuje zajímavou premisou, kterou tvůrci nedokáží vytěžit pořádně a příběhově má film velké rezervy. Začátek je nadějný, ale postupem času se film začně trošku rozpadat a vydává se velmi předvídatelným směrem, který již tolik nezaujme. Jde o nenáročný výplach, který vás neurazí a času s ním stráveného nebudete litovat, ale vzpomínat na něj také nebudete. ()

andalin

Příběhově zajímavé, ale bohužel neuvěřitelně předvídatelné. :( Akce a herecké obsazení tento fakt poněkud vyvážili. Matthew Goode byl (jako vždy) k sežrání. ()

Lukoboss

Vůbec mě to nezaujalo, i když nápad na začátku filmu vypadal dobře. Tvůrci se zdají trochu bez nápadu, protože se občas objeví nějakej náznak, jak divákovi zamotat hlavu, ale výsledek nikde, jako by to nebylo dotažený. Navíc Natalie Martinez hraje tak nesnesitelnou ženskou, že by divák nejradši proskočil obrazovkou a jednu jí plesknul. No a změna chování hlavní postavy je natolik nelogická, že už opravdu ani nepomůže, pokud byste si lupli nějakou tu červenou pilulku i u televize. ()

Firebug

Žádné vizuální orgie, na které jsme od Singha zvyklí. Self/less je mdlé, průhledné scifíčko (odehrávající se v současnosti), kde nefunguje akce a vlastně ani napětí. Hlavní záporák je sympaťák (kterému jsem vlastně i fandil) a chování hlavního klaďase je naopak velmi pochybné. Nakonec laciná ždímačka emocí servírovaná skrze roztomilou holčinu (jak obludně laciné!). Přesto se "nejedná o úplně špatný film", což je na druhou stranu to jediné pozitivum, které o snímku můžu říci. Šedivý, nezáživný a zapomnění hodný průměr. 2,4* a zklamání. ()

sedm.1

Self/less by se dal nejlépe charakterizovat asi jako velice zajímavé a originální téma, zpracované v té nejtuctovější možné podobě. Začátek, a v podstatě vlastně i celá první polovina filmu, skutečně snese ty nejpřísnější možná měřítka, film v této části totiž disponuje neotřelým nápadem a poutavým vývojem, vyvolává velká očekávání a baví. Zhruba v oné polovině, kdy hlavní postava prokoukne, o co vlastně jde, ale děj nabírá úplně jiný směr, a až do konce se už prakticky jedná jen o stokrát viděnou akční podívanou, okořeněnou rodinným dramatem, kde samozřejmě vše dopadne tak, jak má, tedy mdle a nevýrazně. Tvůrci prostě po té polovině rezignovali na nápaditost a originalitu a vsadili na jistotu, čímž tedy film sice nepotopili, neboť celkové zpracování není vůbec špatné, ovšem na druhou stranu neudělali z Nesmrtelného ani nic ojedinělého, či výjimečného, což je velká škoda, neboť ta možnost tu prostě určitě byla. Natočené to je ale jinak opravdu profesionálně, má to spád, akce je v pohodě, emoce poměrně fungují a samozřejmě poměrně hvězdné obsazení též zaručovalo tvůrcům nějaký ten úspěch. Self/less je zkrátka průměrná, multižánrová, podívaná, která funguje, nenudí, ale nějakou výraznou pozornost si tedy nezaslouží. ()

Purrrfect

Silny Tarsem tahl pouze prvni pulku filmu, kde opet byla snaha o vizuelni dokonalost ale presto prijemny akcni film se super napadem a udrzoval napeti, a ktery celkove prekvapil. ()

KoRner

Schopný sci-fi thriller, ktorý ide priamo na vec a nezdržuje sa detailami. Námet je super, spracovanie tiež, ale ten koniec, ktorý som nepochopil, zrazil u mňa jednu * dole. - To akože si urobil doma v garáži? ()

DavidS.

Tarsem bez Tarsema, protože bez svého vizuálu a kostýmních rejů je zcela bezejmeným...Průměrný snímek, který neví, zda má být spíše hloubavý a dramatický nebo řešit věci za použití plamenometu...Nicméně několik scénaristických nápadů se najde a Reynoldsovi podobné typy padnou... ()

klukluka

To bylo jak listovat časákem pro milionáře, přičemž jsme to brali klasicky odzadu, takže poslední záběr (na ten ostrov) byla vyvoněná titulní stránka. Včera jsem shodou okolností viděl Terapii, kde Aňa Geislerová říká, že těmhle časákům, co tak hezky vypadaj, ale jinak jsou celkem o ničem, se říká pozlacený hovna. Na tenhle biják to sedí jak ulitý. Ale pozlatili to hezky, já mám blyštivý věci rád. ()

iXtr3m3

Neurazí ale ani nenadchne. Nič zapamätaniahodné, predvídateľné, neoriginálne... Ale dalo sa. Ryan je sympaťák. ()

Han22

Starý milionář umírá a přenese své vědomí do mladého těla. Tak trochu ohraný námět, který jsem určitě viděl v pár sci-fi seriálech no a Singh mě opět jako režisér nepřesvědčil. Není to už takový průser jako Válka bohů ale... Nezajímavé postavy, nevýrazní herci (včetně jinak slušného Reynoldse), laciná a docela zbytečná akce a především od začátku do konce jasný děj, kde scifistu nepřekvapí ani první zvrat, ani kýčovité vyústění. Ve výsledku je to čím dál větší nuda, kde nefungují žádné dramatické scény a naopak u usmiřování s dcerou jsem málem usnul. ()

bruceman7

Žádné terno. Ze začátku to vypadalo docela zajímavě, ale postupem času se to utopilo v docela solidní béčkovitosti. ()

Největší propadáky roku 2015

Největší propadáky roku 2015