Průmyslový magnát, miliardář Damian Hale (Ben Kingsley) již dlouho ovládá svůj svět, ve kterém ze své newyorské operační základny mistrovsky rozehrává mocenské hry. Po vzájemném odcizení se svou dcerou, aktivistkou Claire (Michelle Dockery), má Damian opravdový vztah pouze ke svému celoživotnímu příteli a pravé ruce Martinu O'Neilovi (Victor Garber). Ale diagnóza nevyléčitelné rakoviny přiměje Damiana podstoupit radikální lékařský zákrok, „odpoutání", který pro něj zvrátí běh času. (Freeman Ent.)

Pajky3

Ryan Reynolds těsně předtím než oživil kariéru Deadpoolem. A i tohle stálo za to. Pamatuju si, že trailer se mi líbil, ale pak jsem na film nějak zapomněl a teď, když jsem na něj znovu narazil, tak jsem si ho s chutí pustil. Skvělý nápad, příběh odsýpá a zápletka je slušná, jen mě trochu zklamal konec, kde se moc vysvětluje, kombinuje a vsází na rodinné hodnoty. To je trochu škoda, i když chápu tu potřebu happyendu. ()

Sammya

Celkem se to dalo, akorát jak už tu někdo psal, hlavní problém je v tom, že celou dobu čekáme, že na konci udělá to, co udělá, a přitom to vlastně má být jako zvrat. A taky mě překvapilo, že to byl spíše akčňák než sci-fi. Ale jinak zase akční film dobrý. ()

pakobylka

"Avatar" tak trochu jinak ... ovšem o peníze jde až v první řadě, což není nic nového pod sluncem. Atmosféra jako správná profesionálka ví, kdy vám studeně dýchnout do zátylku, když vám přehrává poměrně věrohodně sladěný mix akce a dramatu - a přitom neváhá jít do extrému, neboť hraje o SVĚDOMÍ ... o VĚDOMÍ - a tím pádem i o život. ()

Martrix

Existuje mnoho filmů i seriálů, které téma transpozice vědomí do jiných těl, zpracovává mnohem originálnějším způsobem. Namátkou skvělá Půjčovna masa, nebo třeba komornější Archive. Ostatně kdo viděl Matrix, toho už podobné přenosy neohromí. Přestože měli tvůrci Nesmrtelného nejspíš jinou ambici, než udělat vypiplanou sci-fi, tak diváka dost podcenili a osu příběhu vedli místy až drze předvídatelnou cestou. Mnohé diváky tak zklamali a vůbec tomu nepomohl ani náš distributor, protože název Nesmrtelný evokuje trochu jinou podívanou. Přitom Self/less není úplně špatný film. Bohužel zůstává ve velmi obecné rovině, místo aby se zabořil do morálního dilema, které Damian, ale třeba i Maggie a Martin mohli/měli řešit. Stejně tak mohli tvůrci nabídnout propracovanější pohled na zneužití této technologie. Jenže to by se museli vybodnout na akční scény, které sice nebyly špatné, ale byly součástí zmiňované předvídatelnosti, která potěší snad jen ortodoxní zvratofóby. Minimálně od poloviny filmu budete vědět, jak bude vypadat jeho závěr. Naskočí vám před očima. A s tímto vědomím, si prostě tu cestu k němu nemůžete naplno užít. Přesto...mě i ta zlehka načrtnutá dilemata stačila, složitější otázky i odpovědi mi naskočily aspoń v mé hlavě. Nesmrtelný je tak pro mě zajímavější a podnětnější, než třeba zcela tuctový Projekt Adam. 70%...takže zaokrouhlím nahoru...hodně zaokrouhlím. ()

papaJA21

Zajímavý námět ve špatném zpracování. Mnohem lepší by bylo natočit více psychologický thriller než obyčejnou akční střílečku, která ten nápad úplně pohřbí. ()

dr.fish

Je velká škoda, že tam celý film nemohl hrát Ben Kingsley. Když to začalo, říkal jsem si, že to bude super film. Jenže pak se Kingsley změnil v chlapa s psíma očima a bylo to v pytli. Průměrný film. 65% ()

LukeUp

Za mě konečně film s originálním nápadem a zajímavou zápletkou, který se nesnaží hrát si na něco, co není. ()

URBAN

No je to takový, jako by si to na něco hrálo a to je asi hlavní problém tohoto filmu, protože myšlenka je přinejmenším skvělá a ikdyž nebyla dotažena do posledního detailu, líbilo se mi to, ale jak říkam,... nemuselo by si to na nic hrát. ( 19.9.15/PC ) ()

alisa.upir

Hm, ten film se neumí rozhodnout, jestli to bude sci-fi, drama/akční střílečka, romanticko-rodinná podívaná, filozofické popřemýšlení o smyslu života a nebo film o tom, jak si starší pán v novém těle užívá sexu. Výsledek je taková nemastná neslaná podívaná, která mě osobně dost zklamala. Nakonec se z toho i přes všechnu snahu vyklubal dost průměrný tuctový film. ()

panMartin

Trailer mě moc nezaujal. No, dopadlo to zhruba podle mých představ. Nevýrazný scifi thriller o přesunu vědomí z jedné tělesné schránky do druhé. Levný vizuál, pomalejší tempo, nezajímavá akce, nudní herci, za to výborný nápad, ale né plně využit, potěšilo pár zvratů. Ale ten konec, který sem až tam nepochopil na druhou stranu to muselo nějak podobně skončit. ()

Deyw

Velke prekvapeni, film ma zajimavy napad odehrava se zde plno zvratu a nenudi..utece neskutecne rychle a je to fajn zazitek (neco jako source code) hodnotim 3,5/5 ()

Ryuuhei

Špatně přeložený a vůbec převzatý název, který by býval lépe udělal, kdyby zůstal hrubým překladem "Nesvůj", což by sedělo lépe, protože film ve své podstatě není o nesmrtelnosti jako takové. Bohužel, o technologii uváděné ve filmu jsem musel pochybovat, protože takhle jednoduše by to rozhodně nešlo. Zbytek by docela ušel, ačkoliv to postrádalo trochu více napětí a neznámého, což by člověka drželo v neustálém rozpolcení. ()

viperDavid

Průměrné komentáře nejsou na místě. Self/less je propracované, zábavné sci-fi drama, které rozhodně nezklame. Jasně není to pro každého. Sem tam nějaká moucha, sem tam nesmysl, ale Ryan se rozhodně povedl a mě to ohromně bavilo ()

Johnny.ARN

Prečo taký dobrý námet dostal tak nedobrý scenár?? Toto jediné mi asi vadilo. Keď dáte Reynoldsovi do ruky katanu alebo aspoň pištoľ, hneď ten film lepšie vyzerá, ako keď je židovský právnik. Námet skutočne luxusný, preto stále neviem pochopiť, prečo sa s tým scenáristi takto pohrali a pustili sa tou líniou, ktorou sa pustili. Ale akcia bola akčná, súboje výborné, herci v pohode. Dobrá oddychovka ktorá nadchne a nepustí. 3 z 5 ()

Mrkvič

Slibný potenciál utopen ve vatě akční nudy. Charismatický Ben Kingsley umírá a dostane nové tělo. Hned v první chvíli si říkám, proč nové tělo nemá snad absolutně žádné rysy chování svého nositele? Hlavně že dobře vypadá a umí se prát. Chjo. Nebýt ve filmu žádné zbraně a střílení, zůstat začátek a konec filmu, mohlo to být příjemné filozofování nad osidlováním cizího těla. ()

Lachtaan

Člověk často slýchá rčení “forma válcuje obsah”, Self/less je ale snad první svého druhu, který tuto frázi zcela obrací. Myšlenka filmu je zkonstruována velice poutavě, mysterióznímu sci-fi ale podráží nohy až zbytečná akce s ještě zbytečnějším záporákem. Hrátky s časem a záměny identit by mohly být mým denním chlebem, jen by to chtělo v mnoha ohledech lepší provedení. Vážná role Ryana Reynoldse po zklamání z Red Notice velmi vítaná. [viděno na Netflixu 14.11.2021] ()

elanius

(119/2015) / Docela komorné poňatie filmu celkom prospieva, velkú akciu alebo thriller čakať netreba. Celý koncept má samozrejme milión logických trhlín ale pracuje v prospech filmu. Celkom obstojné zamyslenie nad rizikom ktoré v budúcnosti bude pravdepodobne vysoko aktuálne. (7/10) ()

venison

Průměrný lehce akčnější sci-fi thriller, kde prkno Ryan Reynolds relativně překvapil.. Líbivé, koukatelné, ale dlouho ve vás zaryté nezůstane.. Potěšil Ben Kingsley a Natalie Martinez ;-) Přes skoro dvouhodinovou stopáž jsem se překvapivě ani chvilku nenudila.. ;-) ()

Pavlínka9

Ten film má ohromný potenciál, ale já bych to shrnula takto: pořád tam někoho honí, stále někdo běhá tam a zpět, střílečka, vyhrožování, zase běh, pak se tam objeví samozřejmě nějaká "hispánská" žena jejíž vlasy v přirozené podobě vypadají ledabyle upraveně :D do toho nevinné dítě, zase běh tam a zpět, nadávky, výčitky a do toho tuna soucitu..No, dost mě to naštvalo, páč jsem se na film dost těšila a vlastně z toho pro mě vznikla solidní fraška :D :D Tak do háje - když už do něčeho takového jdu a mám za sebou 40let skvělé minulosti v obchodním bussinesu - tak chci žít asi dál a pokračovat v dalším životě a neobětovat se pro někoho, koho ani neznám, ne? Kurnik :D Kor s takovým kontem :D ()

Největší propadáky roku 2015

Největší propadáky roku 2015