Když se světově proslulý letecký závodník Prášek dozví, že má poškozený motor a už možná nikdy nebude moci závodit, je nucen zařadit jiný rychlostní stupeň a vrhá se do světa vzdušného boje s požáry. Prášek spojí své síly se záchranářským a hasičským veteránem, vrtulníkem Strážcem Břitvou, a s jeho odvážným týmem, jehož členy jsou mimo jiné odvážná hasička Kapka, nákladní vrtulník Větrník, bývalý vojenský dopravní letoun Cabbie či veselá parta neohrožených terénních vozítek, která si říkají Kouřoví skokani. Společně se tento nebojácný tým pouští do boje s rozsáhlým lesním požárem a Prášek zjišťuje, co je třeba k tomu, aby se z vás stal skutečný hrdina. (Falcon)

papadoce

O poznanie lepšie ako jednotka. Od príbehu cez animáciu. Jednotka bola úplná zbytočnosť a toto je taký priemer. Dokonca sa tu objavili aj vtipy, to je vec, ktorú postrádali ako lietadlá, tak aj autá. Čisté tri, zaslúžené. ()

borohub

Nevím jak ostatní, ale mě tenhle film fakt potěšil. Bál jsem se, že to bude stejná sr*čka a slátanina jako auta 2, ale nebyla. Podobnost mezi postavami z letadel 1 tam je a docela veliká, ale tak proč ne. Ano je to infantilní, ale tak jednou za čas proč ne. Kdybych to měl porovnávat s jedničkou, tak tohle se mě asi líbilo více. 90% ()

Renie42

Líbilo se mi to jako jednička. Jen mě tak trochu dostalo to, že už se jeho převodovka nevyrábí a myslím, že v tom filmu nebyl zas tak starý, tam byly i starší letadla, auta.... Jinak příběh byl dobrý a tak v duchu si přeji, aby byl další film, kde jako hasič prožije nějaký další příběh. ()

marek29

Též sem byl unešen Thunderstuckem od AC/DC a celkově mi film přijde nápaditý a podmanivý, až se divím, že je to animák :) Letadla 1 jsem ještě neviděl, ale zde jsem byl přes obavu z dětské infantilnosti příjemně překvapen. Snad je to režisérem Johnem Lasseterem (Toy story), snad očekáváním vyvolalným zde na CSFD, ale až na předvídatelnost několika pasáží, smekám před Disneym.. 4 z 5 a nestydím se, že animák, který ždímá z předem připravených aut a teď i letadel, hodnotím lépe, než kdejaký zaldumčivý psychologický brak! ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 6,0/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 44%, Audience Score - 56% | FDb.cz - 76,3% | Po docela slušné a nezaslouženě tak kritizované jedničce se dostavila Planes 2 a dle očekávání je vše horší. Ovšem tentokrát ne zas tak o málo! Pokud je něco plýtvání penězi, tak je to rozhodně natočení zbytečně drahého hollywoodského béčka... 40% ()

Pimpy

Určené pouze jen těm menším. I dospěláci se sice občas zasmějí, ale jinak je to takový nudný a občas infantilní. No prostě pro děcka :) ()

srolyma

Legendární práškovač Prášek Skočdopole, poté co odložil nádrže s močkou a naplno se vrhnul do světa závodních letadel, zjistil, že to jeho křehké tělo zemědělského pomocníka přeci jen není stavěno na extrémní zatížení a že se tedy musí z výšin pokorně vrátit zase na zem a věnovat se pro změnu něčemu užitečnějšímu. A protože má s létáním s přídavnými nádržemi jistou zkušenost začne se učit hasičem-záchranářem. A já říkám ano. Tohle má, na rozdíl od prvního dílu, smysl. K tomu napětí, humor, poučení, prostě animák, jak má být. ()

ESNYR

Příběhově o trochu lepší než první díl, ale to neznamená že to tahle parta dokáže vytáhnout na třetí hvězdu. ()

blondboss

Planes nabrali druhý dych. Stále tomu chýbala tá atmosféra a ľahkosť prvých Áut, avšak tu už bol patrný posun od prvých Lietadiel hlavne v dejovej linke a prevedení postáv. K tomu skvelé animácie, brutálny soundtrack a nádherné prírodné scenérie a vcelku slušné animované dielo je na svete. Na DisneyToon je to ešte stále málo a potenciál majú určite väčší, tak uvidíme, čo prinesú do budúcnosti. 60 % ()

Nonna

Vzhledem k totálně mužskému zaměření mého dvouletého syna jsem nucena sjíždět i díla, ke kterým bych se jinak nikdy nedostala. K Letadlům - Hasičům (obdrženým v síti Albert za nákupy plín) jsem přistupovala s despektem a očekáváním trpěné nudy. Nekonalo se. Docela milé překvapení. Nejedná se, samozřejmě, o veledílo, ale pohádka je přiměřeně akční, neskrývá se v ní žádný záporák - agresivní zabiják, po němž by dítě v noci trpělo noční můrou. Naopak, jediný záporák - totálně tupý, ješitný a snobský vysoce postavený úředník v ředitelské pozici evokoval, bohužel, životní realitu a pohádkově, byť nereálně, špatně dopadl. Taky to dětem ukazuje roztomile nenásilnou, i když zromantizovanou formou práci záchranných složek. Animace mi nevadí a hudba AC/DC při požárním zásahu, mě vyloženě potěšila. ()

izinka

Dítka ( hlavně menší ) jsou nadšena. Pro ně je to akční jízda se vším všudy. Pro dospěláka trochu nuda, která má pěknou animaci, krásnou hudbu a necelá hodina a půl naštěstí rychle uteče. ()

wick

Docela zklamání...ve srovnání s dobrým prvním dílem, tady se spíše žvaní než se něco děje, dosti hluchých míst. Na rozdíl od jiných povedených animáků se tady můj 4 lety syn nudil. ()

Ace.A.T.L.

Ikdyž to je dvojka, tak je to super film. Rozhodně to neni nějaká snaha o vydělání peněz za každou cenu. Tohle je plnohodnotnej počin. Akce, vtip, přátelství a všechno co k pořádnýmu animáku patří. Některý vtípky jsou vymyšlený přímo bravurně a podtextových vtipů je až na půdu. Navíc je to parádní pocta hasičům a záchranným jednotkám po světě :) Za mě zasloužený 4* a ROZHODNĚ DOPORUČUJU :) ()

Čekají nás Auta 3 a Úžasňákovi 2

Čekají nás Auta 3 a Úžasňákovi 2