Když se světově proslulý letecký závodník Prášek dozví, že má poškozený motor a už možná nikdy nebude moci závodit, je nucen zařadit jiný rychlostní stupeň a vrhá se do světa vzdušného boje s požáry. Prášek spojí své síly se záchranářským a hasičským veteránem, vrtulníkem Strážcem Břitvou, a s jeho odvážným týmem, jehož členy jsou mimo jiné odvážná hasička Kapka, nákladní vrtulník Větrník, bývalý vojenský dopravní letoun Cabbie či veselá parta neohrožených terénních vozítek, která si říkají Kouřoví skokani. Společně se tento nebojácný tým pouští do boje s rozsáhlým lesním požárem a Prášek zjišťuje, co je třeba k tomu, aby se z vás stal skutečný hrdina. (Falcon)

Han22

Druhý díl prakticky opakuje schéma prvního. Prášek je slavný závodník, ale díky chybné převodovce už nemůže závodit a tak začíná od nuly jako letecký hasič. Opět je za losera, který nic neumí, kazí rozkazy a opět to ve finále všem ukáže. Můj problém je v tom, že tyhle heroické hasičské filmy mě nebaví ani se skutečnými herci, takže přes to že je to dobře natočené a nechybí pořádný ohýnek, mě to za srdce nijak nechytlo. ()

Stružák

Dvojka byla asi ještě horší než jednička. Zatímco v prvním díle jsem si ještě užíval atmosféru závodů a "nával" adrenalinu, dvojka se snaží být až moc dramatická, což tomuhle žánru rozhodně neprospívá. ()

zdeny99

Druhý díl Letadel je ještě lepší než ten první. Je tu dost akčních scén, kdy hasí požáry. Ty se střídají s romantickými záběry na americkou krajinu. Animace je na vysoké úrovni, která snad u žádného jiného animáku ještě nebyla. Do toho všeho hrají ACDC. Letadla 2 jsou jeden velký animovaný zážitek. [1622. hodnocení, 81. komentář, 63%] ()

Ydrosten

Animace - super ( na TV bylo poznat že je kapku ostřejší než v prvním filmu ) Příběh - dobrej. Je to mnohem lepší než jednička. Sice začíná tam kde jednička končí, ale hned se to spraví a je to na příběhu hodně znát. Celá sekvence prvního požáru, je jedním slovem úplněnejvícnejbombastičtější část z celého filmu a to včetně hudby. Tuhle sekvenci jsem si pouštěl 3x. Celé scény z požáry, letadly a lesem, jsou krásné. Postavy jsou víc vypracované než v jedničce. Větrníkovy věštecké promluvy v indiánském duchu, mně totálně odrovnaly. No a to je asi tak ke dvojce všechno. Zbytek je už opět tak strašně moc pro děti, že nemůžu dát víc jak 3 hvězdy. ×××× Tady u toho filmu mně tak napadlo, jak by asi dopadl někdo před 20 lety, kdyby přišel do nějakého studia a řekl že má námnět na animák, který se odehrává ve městě aut, nebo letadel. Určitě by si všichni poklepaly na čelo a poslaly ho do nejbližšší léčebny. Jenže PIXAŘI dokázaly že klepat na čelo si může akorát hlupák, který se napřed ofrňuje, než aby to viděl. ( a stejně si všichni kepaly na čelo, když Pixaři oznámily že natočí animák z nehezké budoucnosti a v hlavní roli bude robot a že se tam toho moc nenamluví ) Letadla 2, nejsou špatný film. Možná že někoho jednou napadne vzít originalitu Aut ( jedničky ) a dát to dohromady z originalitou Letadel ( dvojkou ) a udělat z toho příběh aut a letadel dohromady. Tyhle 2 party by si mohly rozumnět. ()

BOURQUE

Pokračovanie príbehu „Lietadlá“ je v podstate statický bod. Oproti jedničke to nie je to krok dozadu ale ani dopredu. Osobné hodnotenie: 70% (***) ()

NitroXcz

Tak po roce tu máme pokračování Letadel… no, tak si říkám, jestli to bylo nutné. Práškovu závodnickou kariéru to moc neposunulo, i když na začátku bylo vidět, že si asi po velkém závodě “Letem světem” vede. Jenže to byly hádám takový ty normální závody. A bylo nutné mu dávat roli hasiče ? Pokud bylo nutné příběh nějak posouvat, proč zrovna takhle ? Asi proto, že si tvůrci už v roce 2013 řekli, že až nechají Práška vyhrát ten závod, tak někam v noci poletí a při přistání narazí do benzínky nebo čeho a budou muset letiště uzavřít a jediná možnost je další hasič ? Ok. Prášku, musíš být hasič. Ok. Nevím, takhle to vidím já. ()

s1r1us

Hodně slabé ***. Protože jsem dal jedničce dvě, tak tady říkám, dvě až tři hvězdy. Je to lepší, nekopíruje to děj filmu Auta. Doufám, že po Autech, šnecích (Turbo) a Letadlech, už nepříjde nic např. jako Loďě, nebo tak. Tady ve dvojce se aspoň snažili vymyslet novej děj. Jinak, pěkná animace, pomálu vtipu pro dospělé a drobotina bude rozhodně chrochtat blahem (aniž by mentálně utrpěla). ()

Shaleman

Oproti prvnímu dílu určitě veliký skok dopředu. Lepší scénář, výprava, nápady, vtipy a konečně i jiný příběh. Jen proto, že je to ze světa aut, nemusí je to věčně kopírovat. Takže za tohle určitě palec nahoru. Bohužel, když opomenu tyhle plusy, zbude mi jen další tuctový pixar. Pixar je jako nový kávovar, dáte náplň a pořád vám bude mlet to svoje jak přes kopírák. Možná by měli zvolnit, přestat točit jeden film ročně a trochu se zamyslet, kam vlastně chtějí jít a jakou cestou. Takhle za chvíli nebudou průměrné jen jejich filmy, ale společnost sama. A to měla vysoký potenciál. V rámci žánru obyčejný průměr. ()

ZnalecH

Tak oproti jedničce velké zklamání. Neviděl jsem tam tu jiskru z jedničky. Chyběl tam pořádný děj i když ta převodovka a obětování se nebylo špatný. Ale panebože jestli chtějí natočit trojku, tak nevím jestli to vydržím déle než 10 minut... ()

balcazar

Zaujímavosťou je, že príbehom by sa to uživilo nielen ako animák, ale aj ako normálny hraný film. V dvojke musíte myšlienku a príbeh vždy nejako posunúť, tu sa hlavný pretekár stáva hasičom a vďaka tomu sa dostáva do nových situácií a prekonáva nové výzvy a nástrahy. Dvojka vyšla rok po jednotke, takže to tvorcovia chrlili poriadne divokým tempom von. :D ()

s_c_o_r_p

Pruda o něco menší než jednička (Fire and Rescue je rozhodně zábavnější a akčnější). Nejvíc potěšil Thunderstruck. ()

RAFT

Úplně to samé jak předchozí díl.První díl mě nebavil,sice druhý je trochu lepší ,ale pořád je to sračka a všechno samé ,akorát přibylo pár kravin.Malé publikum si na 100% animovaný film oblíbí.Ti větší se budou zase nudit.Co mě z celého animovaného filmu bavilo nejvíc ,tak asi ty písničky ,nic víc .Film se na kino rozhodně nehodí ,spíš bych to určil na vydání dvd . ()

cheonsacz

Moc pěkné a vydařené pokračování, které mě bavilo ještě o něco více než původní film. Po animační stránce opravdu pěkné, to musím uznat. Postavy jsou sympatické a občas i vtipné a hudba doprovázená k filmu je skvělá. Na druhou stranu mi to přišlo docela krátké a dějově ani ne moc příběhové. Děj byl totiž dost jednoduchý, žádná zajímavá zápletka, žádný zloduch ale zato klasický dobrý konec. Měla jsem místy i pocit, že tam vlastně žádný příběh ani není. Prášek se prostě učí na hasiče a to je asi tak celé. Ale i tak 4 hvězdičky si ode mě snímek zaslouží :) ()

Čekají nás Auta 3 a Úžasňákovi 2

Čekají nás Auta 3 a Úžasňákovi 2