Méďa 2

USA, 2015, 115 min (Alternativní 126 min)

Některým plyšovým medvědům nestačí, že umí chodit, mluvit, hulit a milovat se s prsatými blondýnami. Někteří si dokonce chtějí pořídit vlastní dítě! Mimořádně úspěšná komedie Méďa názorně předvedla, že když jste z plyše, nic vás nezastaví, aspoň co se humoru týče. Dobrou, i když možná i lehce znepokojující zprávou je, že v pokračování se Méďa Ted vydává v doprovodu věrného parťáka Johnnyho v podání Marka Wahlberga ještě o pár kroků dál. Dobré příběhy končí svatbou, ten náš jí začíná. Urostlé a blonďaté pokladní Tami-Lynn nevadí, že je její manžel chlupatý po celém těle a navíc měří o metr a půl míň než ona. On by jí na oplátku chtěl dopřát miminko, jenže jaksi technicky... plyšák a lidská bytost... Nakonec se rozhodnou pro umělé oplodnění. A v okamžiku, kdy Ted s Johnnyho pomocí má potřebné sperma takřka na dosah ruky (či spíše packy), zařehtá úřední šiml, který rozhodne, že medvěd původem z hračkářství nemá na potomky nárok. Jenže Méďa a Johnny jsou hromský kámoši, jen tak něčeho se neleknou, a tak si najmou právničku (Amanda Seyfried). Je blonďatá, okatá a taky trošku hulí, takže veskrze sympatická. Nesourodá trojka se pustí do předem prohraného boje s takovou vervou, že se nebudete stačit divit. Sice jim to možná k vítězství nepomůže, ale hlavně že bude sranda. (Cinemart)

Makky

Ten prďola MacFarlane už roky dokazuje, že je talent a prasiak a blázon atď. S prekvapivo uceleným príbehom je druhý Ted rovnakým potešením ako prvá časť. Oživením boli nové herecké tváre, či už tie hlavnejšie v podobe Seyfried alebo epizódkovejšie v podobe Neesona. "Hashtag shit happens." ()

Céčko

7/10. Je tam spousta vyloženě trapných fórů a málem jsem to asi po dvou minutách vypnul, ale překonal jsem se a asi to bylo dobře. Film celou dobu balancuje na hranici tří a čtyř hvězd, ale pár scének se tam celkem povedlo. ()

Helo

Jestli jednička byla boží, tak tohle bylo kurva boží. V kině jsem se takhle snad ještě nikdy nenasmál (u bílých negrů jsem snad i brečel) a doma... no takhle mocně určitě dlouho ne. Vpravdě jsem se podle trailerů bál, že to bude shit, ale abych parafrázoval jedna moudrá slova: Shit didn´t happen. Tentokráte opravdu ne. ()

dom156

Viděl jsem jak dabovanou verzi tak v originálním znění. A opět se musím pozastavit na hrůzným dabingem posledních let. Ano máme tu stále i skvělé dabéry, ale ty už pomalu končí a nastupující jsou fakt k ničemu a to ještě jsem napsal velmi slabý výraz. Film splnuje co člověk od něho čeká, srandu, humor a zas humor. Více ho je ve verzi s titulkama. Jen posledních 20 min už to bylo takové ploché, a zbytečně prázdné, mohli to zkrátit. Také jedna dějová linka mohla být mnohem pestřejší a barvitější. Ale i přes malinké nedostatky doporučuju plným hodnocením, ale jdete na to v originálním znění. ()

gegina31

Kupodivu mě to bavilo víc, jak první díl. Je možné, že to je tím, že v prvním díle jsem nedokázala pochopit, jaktože všem připadá normální, že nějaký plyšový medvěd ožil. V tomhle díle už jsem si na to nejspíš zvykla. Ikdyž podle mě reakce lidí, když ho potkávali, byla neadekvátní. Ale přišlo mi to celkem vtipný, děj byl zajímavější a ani mi to nepřipadalo tak perverzní, jako jednička. ()

TominoLa

Méďa už není ničím originálním a nepřekvapí. No a co. :-) Za to je zatraceně úderný. Takhle jsem se letos snad nebavil u žádného filmu. Obával jsem se, aby to nedopadlo jako "Všechny cesty vedou do hrobu" kde spousty vtipů bylo trapných. Naštěstí ne a těžko hledat co se tady povedlo nejvíc. Snad nejvíce a od srdce jsem se nasmál parodii na Jurský park a k zahození není ani Milášek s Glumem. Viděno dvakrát v kině a vždy jsem se bavil. Zatím náběh na komedii roku. 9/10 ()

Moena

[Filmový víkend 2015] Jak subjektivně hodnotit komedii? Podle toho jak jste se smáli. A jak jsem se smál u druhého medvěda? Tak, že jsem chvílemi smíchy brečel a málem převrhl lavičku. Ok, to se stalo jen jednou. Původně to mělo být za čtyři, protože první polovina (možná spíš třetina) je nahláškovaná jako o život a postupně uvadá až do celkem sterilního a rychle odbytého finále. Ale prostě za ten jeden záchvat smíchu si to tu plnou pálku zaslouží. Edit: Tak nezaslouží. Ten děj a hlavně finále je tak stupidní, že to nechám radši na čtyřech. ()

GILLWANDER

Miestami zbytočne vážne, vsunuté romantické prvky plytké a nezaujímavé, humor a paródia na známe filmy či osobnosti ako silný pilier proti stáčajúcej sa špirále plnej lačnej nezdvorilosti a víru nekonzumnej nudy k divákovi. Ak vynecháme scény, ktoré sa pri najlepšom iba hlúpo tvária a hlúpo situáciu riešia, tak môžme byť nadovšetko radi. Kladne nabité scény či už Neeson a jeho "ilegálny" nákup cereálií Trix alebo sarkastické narážky na známe filmové postavy (Glum, Rocky) zlepšujú vizáš filmu. Postava roztomilého, plyšom vycpaného medveďa si udržala svoje čaro aj v pokračovaní a možno trochu aj navýšila kvalitu. No stále sa jedná o ten istý film, na vonok obalený súčasným humorom s kvalitným dabingom, zvnútra epocha triasu a la nekonvenční zábava pre všetkych milovníkov nelogického zvyšku sveta. No tlieskať budú aj zarití fanúšikovia Star Wars. Tým som si úplne istý... 60% ()

Huntelaar

Ta scéna, kdy se tam objeví "Shlukují se do stád. Opravdu se shlukují do stád." je vrcholnou kombinací popkulturního odkazu a jeho filmového využití. ()

Linda.csfd

Nooo, jako zasmála jsem se a neztrácela se má pozornost, ale dost mi tam vadila ta přeslazenost příběhu - svatba, děti, láska, svatba a zase děti. To si scénáristi mohli nechat pro nějakej romantickej film. A taky ta šikana nerdů na Comic-Conu, kurva! ()

maverick10

Co je platné, že uděláte výborné vtipy, narážky na spoustu celebrit a jiných různých brit, když tři výborné vtipy srazíte na kolena jedním mrdkoidním a fekálním humusem, ve kterém si rochtá tak akorát verbal a skoro celá Amerika. 20 minutová sekvence kolem honění ptáka a spermatu, byla asi tak stejně trapná, jako když byste šli na večeři s Jiřím Paroubkem a jeho bývalou manželkou a všichni kolem by si na Vás ukazovali prstem a Vy byste v tu chvíli raději vyšli na ulici a prostřelili si hlavu brokovnicí. Seth je podle mého geniální ve své tvorbě komediální parodie, od dob Abrahamse tu nebyl nikdo takový, bohužel nevím zda je tak imbecilní, nebo jen vyplňuje poptávku imbecilního diváctva, ale fekálním humorem si místo v učebnicích ještě nikdo nevydobyl. ()

applause

Tenhle film splnil veškerá má očekávání. První polovina filmu byla rozhodně lepší než druhá. Byla nabitá novými postřehy super hláškami, prostě sranda, dokonce jsem si i říkala, že je lepší než Méďa 1. Tuhle moji domněnku, ale zpochybnila 2. část příběhu, kde se řešil problém z 1. dílu, který byl až moc rychle vyřešen. Měli to více rozvést nebo podle mě to tam nedávat vůbec, když už to bylo v 1. díle. Proto takové hodnocení. ()

Jigy

Já jsem se bavil. Některé vtipy byly možná pro někoho až za hranou, ale pro mě drželi přesně tu ostrou linii, která se mi u jedničky tak líbila. Útočí a zesměšňuje vše a všechny kolem sebe a je jedno že humor útočí na gaye, černý, postižený nebo známé osobnosti. Ale chápu, že to není pro každého. ()

TheDon

Konečně movie u kterýho jsem se fakt zasmál. To se v poslední době moc nedaří. Méďovi ano. Spousta vtipných narážek na palčivý témata, ať už 9.11. , Charlie Hebdo, nebo třeba NFL. Potěšil Morgan Freeman a inteligentní soudní proces. Za mě plná palba, protože stopro kouknu znovu. 90% ()

honajz2

Znatelně slabší, než první díl, ale pořád to do sebe něco má. Jedné věci pořád nerozumím - jak může Seth McFarlane, který má na svědomí neskutečně trapný seriál Family Guy (aspoň teda pro mě je), vytvořit celkem koukatelný a sem tam i vtipný film. Druhý díl trpí hlavně délkou, která je zde přehnaná. Některé scény zde vyloženě nefungují, celý ten soud působí divně a Comic-con už zde vůbec nefungoval a působil, jako by byl z úplně jiného filmu. Humorem to ale zlé není - trapným scénám se to rozhodně nevyhne, ale zas jich tu není tolik, aby to překáželo a něco tady vtipné skutečně je. Ono to není zlé ani celkově, jen ten příběh je strašně utahaný a vystačil by snad maximálně na 85 minut. Postavy jsou ok, stejně jako v prvním díle, tady žádná změna nenastala. Dívat se na to dá, ale na první díl to nemá. Na 3* to ale pořád je, i když slabší. ()

Wiikii

A je tu dvojka a opět sprostej, fekální, ale i dobrej a inteligentní humor, který patří k perlám, nadprůměru, ale i průměru až podprůměru, načež je jen na vás kam ho zařadíte. Škoda jen, že hodně komických scén odkryly už samotné trailery no naštěstí né všechny, jako třeba Jurský park, Stand-up vystoupení, Glum a Samantha (Amanda), nový superman, no a vlastně mnoho dalších... Takže já jsem za nové pokračování rád. A můžu vřele doporučit... Tedy těm co se líbil i první díl, ostatním raději ne. :) .... HODNOCENÍ: 75% (4*) ()

M.i.k.e

kadence výborných vtipů oproti jedničce sice prořídla,ale pořád jde o nadstandardní komedii,která těch pár hluchých míst dokáže vyvážit geniální scénou.Asi takhle nějak tvoří MacFarlane Family guye,kdy to funguje úplně stejně.Amanda překvapivě sedla mnohem víc než Mila Kunis..70% ()

Aljak

Podľa mnohých bola táto dvojka lepšia ako jednotka, no ja som úplne opačného názoru. Jednotka bola naozaj parádna a to boli naozaj výbuchy smiechu, navyše aj kvalitný námet a schopný scenár. Čo sa týka tohto pokračovania, stále si to síce udržalo svojský humor s perfektnými hláškami, ale po dejovej stránke dosť slabé. Mila Kunis sa mi do takéhoto druhu filmu hodila určite viac ako Amana Seyfried, ktorá mi pasuje skôr do dramatického alebo romantického žánru. No a Morgan Freeman, to som prekvapený že sa na také niečo vôbec dal. Ale OK, globálne sa to dalo - no nie viac ako na 3*. ()

Co čeká Liama Neesona?

06.08.2015

Neeson a drogová ponorka

Neeson a drogová ponorka

25.03.2015

Kdo se vytáhnul na Super Bowlu?

Kdo se vytáhnul na Super Bowlu?

02.02.2015