Amy se ztratila v den pátého výročí svatby s Nickem. Vše naznačuje, že nezmizela dobrovolně. Zoufalý manžel organizuje rozsáhlé pátrací akce a snaží se dělat vše možné pro to, aby se jeho žena našla. Pokud možno živá. Paralelně s tím probíhá policejní vyšetřování, které kromě Amy hledá i člověka, jenž má její zmizení na svědomí. Všechny stopy, nalezené důkazy a svědectví Amyiných blízkých ale ukazují právě na Nicka. Kdo to vlastně je? Trpící oběť zločinu, nebo cynická zrůda, která vodí policii i veřejnost za nos, aby ze sebe sňala podezření? Kdo má pravdu? Jak ji poznat? A co se vlastně stalo s Amy? Na znepokojivé otázky se vrší další a odpovědi zoufale chybějí. Trpí tím především Nick, který se z miláčka médií proměnil ve veřejného nepřítele číslo jedna. Dobře ví, že když se Amy nebo strůjce jejího únosu nenajdou, ponese si cejch až do konce života, který možná stráví za mřížemi. Pokud ovšem nemá Amy skutečně na svědomí. (Cinemart)

Kubeska

Mělo to opět chladný nádech jako poslední dva Fincherovy kousky (Sociální síť a Muži, kteří nenávidí ženy). Vlastě i technická stránka je pomalu jak přes kopírku, ale pořád prvotřídní (střih, kamera a hudba). Pokud budete dávat pozor, tak se v ději nebudete ztrácet, protože scénář je srozumitelný bez logických děr s několika zajímavými zvraty. Jedná se o takovou intimní sondu do manželství, kde oba jsou pokřivení, ulhaní a plní intrik. Pokud chcete vědět, kdo z nich je horší člověk nebo snad i vrah, tak rozhodně navštivte kino. ()

h4k

Do poloviny filmu jsem si říkal: To má být ta další velká věc od Finchera? Námětem podobným mnoha jiných thrillerů mě to nějak neposadilo na zadek. Ale pak nastal zlom a snímek dostává úplně nový rozměr dusného Fincherova formátu a je radost koukat. Pike to zahrála tak, že ji budete nenávidět a role pro Afflecka byla jak na míru ušité sako. Fincher opět nezklamal! ()

iCube

Dublinský kino z 90% zaplněný (pátek 20:30)!? Do první poloviny jsem se nemohl Finchera dohledat, ale potom se příběh zamotal ve stylu Fight Clubu a já byl do tý promakaný pavučiny chycenej na 100%. Postelový scény na tý úrovni, že chudák Arab nechce v životě radši žádný děti... :D Na konci se půlka kina smála a ta druhá nehybně seděla s otevřenou držkou. Podle mě se David nespletl vůbec v ničem. ()

FanKalEl

V kine sa mi to stalo asi prvý krát že som čakal niečo iné ale dostal som niečo lepšie, resp. originálnejšie. Ani tu nie je krátka stopáž ale rozhodne to bolo pútavé a zaujímavejšie než Fincherov zodiak. Perfektná atmosféra a hudba neboli jedinými jedinečnosťami. Scenár pod palcom knižnej autorky tohto diela bol bezchybný a hlavne zrozumitelný, len tých nadávok bolo občas zbytočne moc ale zase tu bolo aj nečakane dosť humoru keby sme ho mali vystrihnúť z celej stopáže. Affleck tu podal velmi slušný výkon ale Rosamund Pike to dosť seriózne zahrala a určite by si zaslúžila nejakú sošku za ženskú úlohu keďže je celý hollywood žien precenený. Film má dosť nevypočítavé zvraty ale síce toho thrilleru je tu akosi málo. Veru dostal som niečo iné ale bolo to super prekvapko a mám fajnový zážitok z filmu. Radšej nespoilujem ale len odporúčam pre tých, ktorých sa nebaví dívať na to isté ale chcieť už okúsiť niečo nové. (100%) ()

redwik

Až pri tomto filme som si uvedomil koľko má David Fincher fanúšikov, hlavne medzi mojimi obľúbenými. A myslím si, že zaslúžene. Gone Girl bol úplne fantastický film, ktorý ma v kine dokázal udržať celý čas v napätí. Ben Affleck je fajn herec (absolútne mi nevadí, že bude hrať Batmana v novom Batman vs. Superman) a Rosamund Pike bola tiež klenotom filmu, no hlavne Emily Ratajkowski waaaaaa. Škoda len trošičku nešťastného záveru, ktorý však mňa sklamal o čosi menej ako ostatných (súdim podľa reakcií troch rôznych ľudí). Ben Affleck - Nick Dunne /:/ Rosamund Pike - Amy Dunne /:/ Neil Patrick Harris - Desi Collings /:/ Tyler Perry - Tanner Bolt /:/ Carrie Coon - Margo Dunne /:/ Kim Dickens - Detective Rhonda Boney /:/ Patrick Fugit - Officer Jim Gilpin /:/ Emily Ratajkowski - Andie Hardy /:/ Casey Wilson - Noelle Hawthorne /:/ Lola Kirke - Greta /:/ Boyd Holbrook - Jeff ()

Gixian

Propracované, místy zajímavé, ale hrozně překombinované, nerealistické a těžce stravitelné. Celkově určitě ne špatný film, ale těch 90% vážně nechápu. ()

Fat'Fatal

David Fincher se zase jednou předvedl. Nebýt pomalejšího začátku, kdy jsem se neorientoval v postavách a (především Affleckovo) rychlém mluvení, čemuž nepomáhaly ani tragické titulky (poměrně dost překlepů a špatné časování, kdy jsem sem tam nestíhal číst; na Cinestar docela trapas), bylo by to na pět hvězd. Rosamund Pike rozjíždí hrátky se svým manžílkem a ne, nejedná se o ty sexuálního druhu, ty rozjíždí jen s Barneym Stinsonem. Ani mi nevadil ten poměrně otevřený konec, který docela nabízí buď přímé pokračování nebo nějaký spin-off. Trochu novodobá Válka Roseových :) // Viděl jsem v originálním znění s titulky. ()

Killingjoke

Balancuji na hraně mezi čtvrtou a pátou hvězdou. Ale to pouze co se filmařiny a hereckých výkonů týče, protože příběh si tak vysoko prostě nesáhne. Zcela určitě pro mne Zmizelá představuje Fincherův nejlepší film za posledních 15 let (ano, opravdu poslední pecka byl Palahniukův zfilmovaný opus), za což jsem přirozeně rád. Fincher je totiž jedním z nejtalentovanějších režisérů současnosti a moc bych si přál, aby na nás znovu začal chrlit pecky jako na počátku své kariéry. To proč váhám nad pátou hvězdou je zmíněný příběh a chlad, který z filmu vyzařuje. Na druhou stranu, druhá část filmu mne v kině (filmařsky, ne dějově) přikovala do sedačky, místy jsem se zamýšlen nad rafinovaností a psychopatickými sklony hlavní hrdinky (pokud si letos Rosamunde Pike neodnese Oscara, tak jsou porotci naprosto slepí), místy jsem se pousmál tomu až ironickému sarkasmu, který naplňoval kousavé dialogy. Dále, nikdy jsem nesdílel onu davovou psychózu, kdy někdo řekl, že Affleck je hrozný herec a ostatní "znalci" to jen tupě papouškovali. Je pravda, že Paul Newman z něj nikdy nebude, ale mě jeho herectví nijak neirituje a musím uznat, že ve Zmizelé stojí první půlka filmu pouze a jen na jeho projevu, ve kterém obstál velice slušně... Zmizelá se dá brát jako kriminálka nebo jako dost ujetá satira na manželské vztahy, záleží na každém jak film bude vnímat. Na hony daleko je cítit, že předlohu a vlastně i scénář psala žena a aniž bych chtěl působit nějak sexisticky, prostě mám raději osudy ženských hrdinek psané muži. Knižní předlohu Gillian Flynn jsem nečetl a zcela určitě ji vynechám. Protože, ač se mi film po filmařské stránce líbil, číst mne podobné příběhy prostě nebaví, jsem hold stavěny na jiný typ detektivek (a ani tady to s tou detektivkou nebude nijak žhavé, protože vývoj filmu byl prostě předvidatelný a počítám, že kniha na tom mnohem lépe nebude). Na film se v budoucnu určitě ještě podívám (moc lepších filmů jsem letos asi neviděl, což je hodně smutné), jen bych si sakra přál, aby se vrátil starý dobrý David Fincher z dob, kdy natočil Sedm a Klub rváčů, jo to byly časy... ()

Jajar

Fakt výborný film z hlediska pohledu na stav dnešních médií. Pomalý rozjezd, propracované dialogy, zajímavá zápletka, překvapivé zvraty. Zmizelá dosahuje kvalit nejlepších Fincherových thrillerů, jenom ta 2,5 hodiny dlouhá stopáž je trochu moc. ()

piotro

dokonalý thriller, ktory by bol dokonaly aj bez finchera, ale s nim sa posunul na pre mna jednoznacne najlepsi film tohto roka. Musim si ho pozriet este raz, ale momentalne sa taha do mojich top 10. ()

Stíba

Jak tak koukám kolem tak nejsem jediným kdo to tak vidí, ale je to zkrátka tak. Co Gone Girl nejvíce škodí je ta strááášná odtažitost od diváka. Do příběhu, byť řemeslně bezchybného, jsem se strašně těžko vžíval a popravdě se mi to ve finále ani nepovedlo. Film jsem několikrát zastavil a vyložená touha po dalším dění (i díky tomu, že vše bylo vidět dlouho dopředu) nepřicházela a nepřicházela. Tohle vše měli lonští Prisoners kteří mi dali o hodně silnější osobní prožitek v podstatně hutnější atmosféře. ()

fraktal

Výborná předloha ze které mrazí + dobře odvedené řemeslo u kterého lehce mrazí. Není to žádný masterpiece, ale za týden si na úvodní/závěrečnou scénu jistě ještě vzpomenete. ()

michald99

Mám z tohoto filmu trochu rozporuplné pocity. Občas jsem se cítil, jako bych byl v nějakém dramatickém hororu a občas mi to přišlo, jako kdybych pozoroval každodenní konverzaci obyčejných lidí. Herecké výkony jsou super, občas mi sice přišli trochu nepřirozené, ale to bylo nejspíš součástí jejich role. Trochu mě naštval konec, protože mne dost zajímalo, jak se celá situace vyvrbí, ale určitě je to kvalitní dílo, od pana Finchera jsem viděl Social Network, která se mi sice líbila víc, ale je možné, že jeho tématika mě více fascinovala.||70%|| ()

Drom

Pan prošvihávač opět neviděl začátek, nějak ta čtvrteční zírání na plátno občas nestíhám. Ale asi to bylo dobře, protože přicházeje v prvním kamžiku omráčen obvyklou toporností Bena Afekta, míjel jsem mnohé opouštějící projekci. Asi slabé nátury, nicméně i mých prvních 20 a možná i více minut byla nuda plná pokryteckých keců (a citečků). Naštěstí pravda začala vyplouvat na povrch a tak, krom toho, že to nijak originální nebylo, ponejvíce vadily různé detaily, které si tedy režisér mohl ohlídat. Ale jako oddychovka mě to zabavilo a až na nudnej začátek a trochu mainstreamový pojetí to nebylo špatný. Možná negativní vliv mělo i to, že se hledá zrovna Amy a Beník (nejen) při tom zásadně nikdy nehraje. ()

darkreider

Fincher a jeho veletoč. Od polovice sa rozbehnete iná rovina a atmosféra spraví kotrmelec a na záver to potočí ešte raz, aby ste pri titulkoch premýšľali, či je svet ešte v poriadku. Povinnosť pre všetkých zasnúbených a horor pre čerstvo vzatých. ()

KUFI

Nejednalo se spis o scifi zanr? Takhle do mrte promyslenej podvod by nevymyslel ani Ajnstajn a je to nejvetsi chyba filmu. Absolutni nesmysl. Zmateny, prekombinovany a spousta divnych dialogu do toho. Ty televizni show byla dalsi velka blbost. Moc pritazeny za vlasy aby to pusobilo realne. ()

PlutisMovie

Komplikované krimi v podání Mistra Finchera! Ze začátku vlastně divák neví jak co vlastně je, kdo lže, kdo si jen trochu poupravil svou pravdu a kdo má pravdu. Fincher asi tak v polovině vyjasnil celou situaci, což mi trochu vadilo. Osobně mám rád, když můžu v průběhu filmu přemýšlet a až do konce netrpělivě čekat na rozuzlení. Konec mě naštval, neskončilo to tak jak jsem chtěl. ()

Tim Burton chystá remake klasického sci-fi

Tim Burton chystá remake klasického sci-fi