Sedmero krkavců

• Slovensko Sedem zhavranelých bratov (více)

Pohádkový příběh vychází z klasické pohádky Boženy Němcové "Sedmero krkavců". Mladá dívka na sebe bere těžký úkol. Musí se pokusit zachránit své bratry a zbavit je prokletí, které na ně uvrhla jejich matka. Je to příběh o odvaze, vytrvalosti, ale také síle slova, pravdy a opravdové lásky... Hlavní hrdinkou je mladá dívka Bohdanka, která se narodí do utrápené rodiny pekaře, jehož žena před lety v návalu vzteku proklela sedm svých synů a z těch se stali krkavci. Rodiče před Bohdankou toto rodinné neštěstí tají. Když se Bohdanka na prahu dospělosti dozví o prokletí své rodiny, rozhodne se, že musí bratry zachránit. Od místní čarodějky se jí dostane rady, že musí svým bratrům ušít košile. Ale ne lecjaké - sama bez pomoci musí natrhat kopřivy, zpracovat vlákna, utkat látku a ušít každý steh. Bohdanka se vydává na dlouhou cestu za záchranou svým bratrů. (Bohemia MP)

Lady ButterFly

Na české pohádky jsem v posledních letech dost zanevřela, neboť to byla jedna příšernost za druhou, a mnohdy bohužel i příšernost s kvalitním hereckým obsazením. Asi proto, že máme Marthu jako herečku rádi, řekla jsem si, že to zkusím a musím uznat, že jsem docela nadšená. Ano, jsou tam momenty, které mi nepřipadají příliš vhodné ("ňákej sraz", "ty seš UKECANÁ, i když mlčíš" atd.), ale na druhou stranu - ono i ty pohádky se zkrátka musí přizpůsobovat dnešním dětem. Navíc to bylo jediné, co mi na filmu vadilo. Martha byla skvělá! Film krásně natočený, efekt přeměny bratra v krkavce po probuzení Bohdankou - tak ten byl geniální! Jsem velmi spokojená a Alice Nellis podala důkaz, že i v 21. století je pořád možné v Česku (a Slovensku) natočit kvalitní, krásnou pohádku. ()

althinka

proste skvelé!:) nádherná rozprávka , 5 hviezdičiek (1 za skvelé poňatie príbehu, 1 za nie prvoplánoplánovo "vyčačkanú" hlavnú hrdinku, 1 za hudbu,1 za nádherné kostýmy a 1 za myšlienku o pravde, ktorá vo mne rezonuje vždy po vzhliadnutí ešte dlho). Skvelé herecké výkony .. humorné a svieže, roztomilé a vizuálne veľmi príjemné pozeranie .. táto rozprávka si u nás vybojovala svoje čestné miesto v obľúbenosti:) ()

Welington

Nemohu si pomoci, ale opravdu není důvod se snažit to nějak zachraňovat, ani přehánět. Sedmero krkavců je místy až snaživá pohádka, má spousty světlých okamžiků, krásných, dojemných a opravdu kouzelných, ale kdykoliv bych mohl na chvíli jen pomyslet, že se jedná o rodinnou podívanou, šeredně bych se zmýlil a složil jak leporelo. Ono je to dobré, vlastně i dobře zpracované, efekty byly ucházející a na Marthu Issovou jsem si za tu stopáž stihl zvyknout a našel jsem k ní nějaké sympatie a získal jsem dojem, že by na ní něco mohlo být. Možná to bylo tím, že toho moc nenamluvila, ale svůj půvab má. Ostatek byl ve svých rolích taky dobrý a Zuzana Bydžovská byla skvělá. Co však nemohu říct je, že by to bylo až tak zdařilé. Je tu vše, co má být, vše, co by mělo k pohádce patřit, ale ten hororově akční nádech nevydýchám. Na nějaký oddych během filmu jsem mohl zapomenout. Tempo bylo až nelítostné, stejně jako sekvence, které dokázaly vystřídat vlídné momenty. Bylo to až k neuvěření a já měl co chvíli pocit ztráty očních víček. Tak zběsilou a drsnou pohádku jsem dlouho neviděl a na její vlnu se naladit opravdu nedokážu. ()

Honey007

Alice Nellis si nemohla na pohádku vybrat lepší motiv - ukázala, že i tak "vážná" látka, se dá pojmout s lehkostí a vtipem. Navíc je to naprostá herecká etuda Sabiny Remundové a Marthy Issové, která opravdu nepotřebuje jediné slovo, abyste přesně věděli, jak se zrovna cítí a jak moc to bolí ;) jasných 90% ()

Studentkaba

Pre mňa jedna z najlepších rozprávok, videla som ju už asi 6x a vždy si to rada pozriem znova. Výrobné herectvo Marthy Issovej, pekný romantický príbeh, dobré efekty.. Za mňa 5 z 5. Nič mi tam nechýbalo. ()

Vojta.Cina

Musím se přiznat, že toto je moje nejoblíbenější pohádka. Má v sobě zvláštní atmosféru, skvělý příběh, který si hraje s uvěřitelností všeho, co bylo ve filmu řečeno a perfektní hudbu. Pohádka je obrovsky napínavá a i pro dospělého člověka je to velké dobrodružství. Princ je milá postava (mimochodem dobře zahraná) a každý si k ní najde vztah. Bohdanka (Martha Issová) mě velmi překvapila hereckými výkony. Ze začátku se mi sice moc do role nehodila, ani nelíbila, ale po deseti minutách jsem se do ní zamiloval. Zahrála to úžasně a nejlíp, jak si to umím představit! Lokace a scény byly natočeny v dechberoucí tajuplné a drsné krajině, což opět pohádku pozvedá. Celou dobu jsem příběh prožíval a beznaděj střídal pocit plnosti a lásky, akorát trochu jiné, než v tradičních pohádkách o pozlacených princeznách. Pohádka je obrovsky kvalitní a jsem hrdý na to, že v Česku taková díla vznikají. ()

Falkenstein

Nejlepší pohádka poslední let. Prima ukázala, že tento žánr ještě není v takové krizi, jak se nás snaží o tom přesvědčit naše veřejnopravní Česká televize svojí součastnou produkcí. ()

darius1706

Po Krtek a kalhotky je to další úžasné instruktážní video o technologických postupech při výrobě látek, tentokrát na místo lnu z kopřiv a do doby, než se začalo mluvit, to bylo úžasné. Zároveň se musím omluvit Marthě Issové, kterou jsem dříve docela nemusel a ona tam podala výborný výkon. Lukáši Příkazkému to také výborně sedlo a vlastně všem. Byla to oproti všerejšímu průšvihu jménem Řachanda docela vzpruha. Škoda jen té druhé části, kde to opravdu ztratilo dech. Ale co, důstojné, místy vtipné a ve správný čas temné zpracování této pohádky. ()

Zrzavakocka

konečně jsem měl tu možnost vidět tuto pohádku, a rozhodně si dovolím říct, že to nebyla ztráta času,ba naopak ano původní verze je původní verze, ale Alice Nellis mám předvedla že i zavedené dílo a pohádková klasika jdou pokud se nad tím vším člověk zamyslí ztvárnit novým pohledem - způsobem aniž by došlo ke ztrátě hvězdičky obsazení super, lokace super námět klasika tedy děkuji ()

pumlic

Krásná pohádka, která se víceméně drží podle hlavní předlohy. Zdánlivě jednoduché a prosté, vtipné a přirozené zpracování. Herci vybraní moc dobře. Hezká hudba, krajina, prostě všechno se povedlo! Gratuluji tvůrcům! Myslím, že pohádky se dají natočit kvalitně a poutavě i v dnešní době. ()

yloveiou

Po dlouhé době nová pohádka, která mě zaujala a dokonce se mi líbila.Herecké obsazení mi sedělo a vše působilo sladěně.Jen konec bych já osobně viděla trochu jinak udelaný,proto 4 hvězdy. Ale jinak doporučuji. ()

Mermaidee

Tak se točí pohádka! Určitě jedna z nejlepších, které v posledních 20 letech vznikly. Přiznám se, že jsem měla trochu pochybnosti o Martě Issové, hrála mladičkou holku, kterou prostě už není. Ale ona je tak hrozně vtipná a svá, že bych jí odpustila cokoliv. Snad Alice Nellis ještě něco pro děti (a dospělé děti) natočí, už jen casting zvládla výborně. Nebyl vlastně podbízivý, plný krásek a hezounů, na čemž se, zdá se mi, zakládají především slovenské pohádky, ale dal si záležet na tom, aby tam byli především výborní herci. A ten rozdíl je pak opravdu poznat. Super! ()

Zdenka23

Tleskám! Po dlouhé době v ČR opravdu vydařená pohádka. Nejvíce mě zaujal skvělý scénář který zahrnoval příběhy dvou generací, kouzelné Tatry, krásné kostýmy, vtip, moudrost, poučení. Také velice kladně hodnotím herecké výkony, z nichž nejvíce září Issová, která mě velmi pozitivně překvapila. Skvělý nápad, že je hlavní hrdinka svérázná a někdy má své "mouchy". Konečně parádní pohádka bez pitvoření, laciných vtipů a prvoplánovosti. Nellis by měla točit víc takových pohádek. ()

andreas_tool

Scénář i kamera jsou moc fajn. Výprava i exteriéry velice povedené. Herecké výkony velmi dobré, na Zuzanu Bydžovskou jsem si trochu musel zvykat, pravda. Ale Martha Issová byla úplně skvělá. Veliký překvapení, fakt jako jo. Jako by ta role byla psaná přímo na ní! ()

Horn

Dobré vidět už jen kvuli Issové - to co provádí s obličejem je neuvěřitelné a je úžasné co dokáže mimikou vyjádřit. Myslím, že je to poměrně nedoceněná herečka a že pokud dostane příležitost, tak nám všem ještě ukáže. ()

lukas.pukas.

ackoliv nejsem vubec na pohadky proto davam 4* ale neveril jsem ze vdnesni dobe pujde natocit pohadka aby se mi libila , herci pervektni hlavne ta zla kralovna uplne jsem ji nesnasel a proto rikam ze to zahrala perfektne. ()

Atilla

Jedno jediné pěkné zpracování tradiční pohádky. Nechybí tu vtip, herci jsou výborní, krajina úžasná. Tohle se fakt povedlo.A dalším plusem je to, že se tu nezpívalo (jako v jiných novějších pohádkách) - a pak že to bez kdákání nejde. Jde, musí se to umět. ()

23. Český lev - výsledky

09.07.2015

Zlín metropolí filmu pro děti a mládež

Zlín metropolí filmu pro děti a mládež

28.05.2015

Mezinárodní festival filmů pro děti a mládež ve Zlíně letos slaví jubilejních 55 let. Na Kudlově, na kopci nad Zlínem, se filmy natáčí již od léta 1936, zatímco dole ve městě se už od roku 1961 koná… (více)