poster

Sedmero krkavců

 • slovenský

  Sedem zhavranelých bratov

 • anglický

  The Seven Ravens

  (festivalový název)

Pohádka / Fantasy

Česko / Slovensko, 2015, 99 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • dopitak
  *****

  Nejlepší pohádka poslední doby, která si na nic nehraje, podařilo se dosadit pasující herce a Martha, jakkoliv jí někdy nemusím, předvádí úžasný pantomimický výkon. Doporučuji pustit, až zase "naše" televize spustí na Vánoce každoroční kanonádu trapností (zejména NOVA, která celý vánoční program zreprízuje přes rok a každý rok dvakrát).(14.12.2015)

 • akisha
  *****

  Úžasná pohádka, nesrovnatelně lepší, než podivná a ponurá starší verze s hrůznou Chýlkovou. Nemám ráda Marthu Issovou, ale tady byla naprosto skvělá, prototyp správné hrdinky - odvážná, odhodlaná, vtipná i něžná. Ale celému obsazení se nedá nic vytknout. Remundová vystřihla záporačku jak fík, příjemně překvapil Václav Neužil ml. v komediální roli (a scény s ním patří k tomu nejvtipnějšímu, co ve filmu je), skvělá Bydžovská a sympaticky obyčejný, citlivý koktoň Příkazký. Rovněž chválím krásnou výpravu, přenádherné lokace i interiéry a v neposlední řadě nádhernou hudbu. Nelis se prostě podařilo perfektně vyvážit všechny prvky, které má správný pohádkový příběh mít, a to - romantiku, kouzla, humor, drama a samozřejmě vítězství dobra nad zlem. No vedle Anděla Páně 2 pro mě nejlepší nová česká pohádka. Kéž by Nelis natočila ještě pár, ideálně aspoň jednu ročně.(23.12.2016)

 • NinadeL
  ***

  Dlouhá linie filmových pohádek podle Boženy Němcové sahá ve svých počátcích až do roku 1929. Jak šla léta, měnil se vkus, styl i filmové vyprávění. Zatím poslední výzvu přijala Alice Nellis a vytvořila cosi nového. V hlavní roli drzá Martha Issová, poměrně ponurý námět ustoupil moderním gagům a i v dalších rolích se můžeme setkat s netypicky vedenými Remundovými či Bydžovskými. Z princů potěší příjemný Lukáš Příkazký i Václav Neužil. Zprvu jsem si nebyla jistá, ale když to srovnám s těmi "lepšími" podle Svěráků či Trošky, tak Nellis jasně vyhrává.(20.9.2016)

 • Allien.9
  **

  Alice Nellis z nějakého (mně neznámého) důvodu režíruje klasickou POHÁDKU, na které je - krom pěkných záběrů shora - špatně snad úplně všechno. Issová je mizerná, Remundová dělá filmovým záporákům maximálně tak ostudu, innogy-Příkazký působí jako děcko a Neužil ml. je tu naprosto zbytečný. Jo, a proč je polovina krkavců tmavá, to jsem taky nepochopila. Že by snaha vyhnout se nařčením z rasismu? Zkrátka naprosto zoufalý remake, který nesahá předchozí (ujeté? experimentální?) verzi ani po kotníky. Nulové emoce, nulové napětí, zato čeština alá 21. století a maximální otrávenost. Závěrečnou scénu z třiadevadesátého mám v paměti doteď, a to jsem ji neviděla přes 10 let. Tady? Pche.(26.11.2016)

 • tron
  ***

  "Keď je človek nahnevaný, mal by byť ticho." Po vizuálnej stránke to nie je najhoršie (už horšie je to s akustickou - od toľkého škriekania havranov si budete musieť vziať paralen), občas je to milé, vtipné, pôvabné a dojemné a Martha Issová je fajn, hoci predsa len už nemá vek na úlohy "dievčat" a začína to byť vidno. Inak ale vcelku fajn. No dosť filmu láme vez nie príliš zaujímavý scenár a miestami až vyložene mimoriadne mimo herecké obsadenie v čele s príšernou neherečkou Remundovou a extra nesympatickou Bydžovskou.(25.12.2016)

 • - Film se pouze inspiroval povídkou Boženy Němcové. Podle předlohy se Bohdanka o zakletí bratrů dozvěděla od staré služky. Při hledání bratrů jí pomáhali tři mládenci: Vítr, Měsíc a Slunce. Také úkol se šitím košil Bohdance řekli přímo její bratři, se kterými v povídce mohla (oproti filmu) zpočátku hovořit. Bydlela ve vykotlané vrbě a její milý nápadník měl pouze zlou sestru. Hlavní rozdíl proti filmu však je, že Bohdanka v povídce zasela a pěstovala len, ze kterého nakonec košile ušila a ne kopřivy. (zalmalen)

 • - Natáčení probíhalo na hradě Zvíkov. Točilo se i ve skanzenu Zuberec. (wirtr)

 • - Titulnú filmovú pieseň s názvom „Ten príbeh za náš sen stál“ naspievala slovenská speváčka Marika Gombitová. Jednalo sa o jej prvú pieseň po ôsmich rokoch. Hudbu k nej zložil Vašo Patejdl a o text sa postaral Kamil Peteraj. (Markus)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace