poster

Sedmero krkavců

 • slovenský

  Sedem zhavranelých bratov

 • anglický

  The Seven Ravens

  (festivalový název)

Pohádka / Fantasy

Česko / Slovensko, 2015, 99 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • heyda
  *****

  Od dob Lotranda a Zubejdy nejlepší česká pohádka. Museli jsme čekat neuvěřitelných 19 let, než někdo natočí něco milého, vtipného, inteligentního a vhodného pro všechny věkové kategorie. Martha Issová naprosto geniální a Bydžovská jakbysmet. Opravdu nemám jediné slůvko proti a jsem moc rád, že si můžu přiřadit ke starým klasickým pohádkám z dob komunismu i tento malý český klenot !!!(23.1.2016)

 • Eawy
  *****

  Najkrajšia rozprávka roku 2015. Výborne zvládnutá, troška okorenená predloha klasickej rozprávky. Natočené v krásnych interiéroch i exteriéroch, neprehnané nadbytočné efekty, Veľmi milá fúzia slovenskej typickej "vážnej a dramatickej rozprávky" s českou "vtipnou a nenútenou rozprávkou". Dobre sa na to pozerá, lebo komická stránka nie je uvedená do krajnosti (ako to niekedy býva), a dramatickosť je držaná tiež na uzde. Spočiatku som nebola presvedčená výberom Issovej ako hlavnej hrdinky, ale na konci som musela uznať, že rolu zvládla krásne. 100%(10.1.2016)

 • Lama.Lama
  ****

  V životě bych nevěřila, že se mi bude líbit nějaká česká pohádka natočená v tomto století. Ha! Tohle je trefa do černého. Zábavné, dobře napsané, zajímavě provedené, skvělé nenucené herecké výkony (tak, jak to češi prostě většinou neumí!) a perfektně natočené. Normálně jsem se i dost nasmála. Wow. Tleskám.(15.11.2015)

 • Stanislaus
  ****

  Po dlouhé době konečně kvalitní česká pohádka, která si zaslouží srovnání i se zahraniční produkcí, protože ji může zcela bez okolků konkurovat. Rážova verze z roku 1993 měla rovněž něco do sebe, byla taková syrová a temná, nicméně film od Nellis se mi přece jenom líbil více. Sedmero krkavců je pohádka se vším všudy - disponuje nádhernými záběry a (v rámci tuzemské produkce) slušně udělanými speciálními efekty, vedle toho nepostrádá humor, obsahuje tajemnou zápletku a má takový ten milý pohádkový nádech. Zkrátka moc pěkně udělaná pohádka, která vedle zpracování zaujme i sympatickým hereckým obsazením a nevídaným způsobem herectví (gestika Issové).(1.2.2016)

 • salahadin
  *****

  Tak abych si koupil pořádnou lepící pásku, jíž dám dokupy nad novodobými českými pohádkami zlomenou hůl. Sám jsem se divil, ale tohle byla pohádka, u které jsem se velmi dobře bavil. Nebýt hrozné a přehrávající Remundové, tak by to bylo na plných pět (4,5 se zaokrouhluje). Martha, když nemohla mluvit, hrála parádně. Jako herečka je vynikající. Velmi příjemně působila i Zuzana Bydžovská, svou postavu prodchnula tragikou i vlídností. Do příběhu ale výborně pasovali i pánové, Lukáš Příkazký i Václav Neužil (hraje mladšího z bratrů, byť je starší!). Nejen na soudobé poměry, ale i v porovnání se starší produkcí je tohle pohádka opravdu pohádková, inteligentní (!), poetická, s přesně dávkovanou romantikou a vtipem, zkrátka dobře odvedená práce. Plus krásná hudba. Konečně po dlouhé dobře film, kde se nikdo nepitvoří, nebo ze sebe nedělá pitomce (teda vyjma té Remundové, ta mi nesedla).(7.11.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace