Sedmero krkavců

The Seven Ravens

(festivalový název)

Pohádka / Fantasy

Česko / Slovensko, 2015, 99 min

Tuto pohádkovou předlohu nemám moc rád a určitě se s tím popasovala režisérka dobře. Mě osobně mi vadilo, že pohádka byla určená spíše pro starší publikum a moc si nedovedu představit, jak by zaujala ty nejmenší. celé to na mě působilo pochmurným, temným nádechem a chybělo mi tam něco milého nebo něco, co by dokázalo chytnout za srdce......6/10(27.11.2016)

V životě bych nevěřila, že se mi bude líbit nějaká česká pohádka natočená v tomto století. Ha! Tohle je trefa do černého. Zábavné, dobře napsané, zajímavě provedené, skvělé nenucené herecké výkony (tak, jak to češi prostě většinou neumí!) a perfektně natočené. Normálně jsem se i dost nasmála. Wow. Tleskám.(15.11.2015)

Žánr zdiskreditovaný ČT, která potřebuje každé Vánoce minimálně tři nové pohádky, zřejmě ještě nemá tak na kahánku, jak jsem se obával. Alice Nellis adaptovala známou pohádku velmi dobře, postavy se chovají i mluví současně, po vizuální i technické stránce všechno klape jako hodinky. Martha Issová je navíc mimořádně přesvědčivým hereckým tahounem celého filmu (ne že by to ostatní nějak kazili, ale ona z toho plátna skoro neslézá). Nejlepší česká pohádka za pěknou řádku let.(28.6.2015)

„LIDSKÉ PŘÁNÍ MÁ VĚTŠÍ SÍLU NEŽ VĚTŠINA KOUZEL.“ /// Československej horor o největší královský svini, si to štráduje po těch nejlepších pohádkovejch stezkách. Lidi si vyprávěj cokoliv, ale třeba tuhle si vyprávět klidně nechte! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Božku Němcovou nečtu. 2.) Chystám se rodit a tchýně shání kočku. 3.) Potřebuju, aby se z parchanta stal krkavec. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ *(14.2.2016)

• Radko

Cítiť snahu vytvoriť formálne skvelé dielo. Obsadiť presvedčivo hlavnú úlohu, nezanedbať genderové role atď. Prílišná snaha občas vytvorí presilenie. Z neho často bodne do svaloviny, základu pohybu, kŕč. Nuž a kŕčovitá snaha o dokonalosť sa s tajomnom a čarovnom úžase, aké by sa pri tej správnej rozprávke malo prebudiť v detskom srdci, veľmi nemusí.(30.12.2015)