Reklama

Reklama

Sedmero krkavců

  • Slovensko Sedem zhavranelých bratov (více)
Trailer

Obsahy(1)

Režisérka Alice Nellis vzala klasickou pohádku Boženy Němcové Sedmero krkavců a přepsala příběh na svěží pohádkový filmeček pro celou rodinu. Nechybí v něm dramatické a děsuplné momenty, ale ani vtipné dialogy, nádherné kostýmy, skvostné záběry přírody a páni herci, co opravdu umějí hrát. (TV Prima)

Videa (1)

Trailer

Recenze (581)

Cival 

všechny recenze uživatele

Sebevědomá pohádka, která je vyváženým mixem humoru, napětí, babičkovského poučení a současného špičkového řemesla, kdy se můžete opájet nádhernou krajinou a nořit do temných hvozdů. Dobrá práce a body k dobru za ty místy až fyzické pasáže, které obstojí i beze slov - v českém filmu nevídané! Nellis se jako zakázková filmařka našla. ()

Tosim 

všechny recenze uživatele

Nebýt překotného úvodu, kde se vypravěčův monolog (musí?) vlézt ještě do úvodních titulků, bylo by to bez hlavních pochybností. Zvlášť zajímavé jsou úvahy o pravdě/vyprávění a subjektivních pohledech těch, kteří jsou jejich tvůrci, Alice Nellis nám tak předkládá i poněkud teoretické zamyšlení o určitých zákonitostech snímku. V pohádce zajímavé a od režisérky rozhodně osvěžující úkrok stranou. 70%. ()

Reklama

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet CZK 48miliónov ($2milióny)Tržby Celosvetovo $478,000▐ Česko-slovenská koprodukcia Sedem zhavranelých bratov, bola z jednej strany príjemný prekvapením, čo sa týka prevedenia a hlavne keď bola zverená do rúk režisérky Alice Nellis, ktorá má svoj chladní štýl tvorby ktorý moc nekomunikuje s divákom. V tomto prípade ale režisérka pookriala a rozprávka bola príjemne hravá, taká trošku iná, príbehovou schémou neokukaná. Jedinou a to veľkou vadou bolo obsadenie, ktoré pripomínalo výber tých najmenej sympatický hercov a to na každom poste, či už princezné, kráľovné či princov, čo sa fakt moc na takýto tip filmu nehodí, jediný svetlí zjav bola v úlohe služky Kristína Svarinská. /videl v kine: 45%/(filmový festival Art Film Fest 2015) ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Naprosto skvělá pohádka, která má blíž k Princezně Fantaghiro, než ke Třem veteránům. Prostě a jednoduše je spíš fantasy, než pohádka...a to je přesně to, co se mi na tomto filmu tak strašně líbilo. Nemá v sobě tu klasikou usměvavou atmosféru českých pohádek, ale spíš realistično zaobalené do originálního fantasy světa se špetkou středověku. Tak se mi to líbí a tak by to v příštích letech klidně mohlo vycházet. Do toho nádherné prostředí Tater, ale i hradu Zvíkov, perfektní spolupráce Českého a Slovenského štábu, skvělá hudba a herci, kde ani jeden nebyl vůbec špatnej. Naopak. Dokonce si i myslím, že Issová předvedla naprosto parádní výkon...a to vlastně skoro vůbec nemluvila :-) Fantasy pohádka, z českých luhů a hájů, jak se patří. ()

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Poněkud mě vyděsilo v programu označení žánrů "Fantasy/Akční/Válečný", ale naštěstí je to ryzí česká filmová pohádka klasického střihu, která kdyby ve druhé polovině neuhnula do pohádky poněkud jiného naturelu a neztratila tah na branku poloviny první, tak tu máme novodobou klasiku (nejen) času vánočního. Takto je to "pouze" nejlepší pohádka několika posledních let. ()

Galerie (58)

Zajímavosti (11)

  • Natáčení probíhalo na hradě Zvíkov. Točilo se i ve skanzenu Zuberec a Moravském krasu. (wirtr)
  • Film se pouze inspiroval povídkou Boženy Němcové. Podle předlohy se Bohdanka o zakletí bratrů dozvěděla od staré služky. Při hledání bratrů jí pomáhali tři mládenci: Vítr, Měsíc a Slunce. Také úkol se šitím košil Bohdance řekli přímo její bratři, se kterými v povídce mohla (oproti filmu) zpočátku hovořit. Bydlela ve vykotlané vrbě a její milý nápadník měl pouze zlou sestru. Hlavní rozdíl proti filmu však je, že Bohdanka v povídce zasela a pěstovala len, ze kterého nakonec košile ušila a ne kopřivy. (zalmalen)
  • Titulnú filmovú pieseň s názvom „Ten príbeh za náš sen stál“ naspievala slovenská speváčka Marika Gombitová. Jednalo sa o jej prvú pieseň po ôsmich rokoch. Hudbu k nej zložil Vašo Patejdl a o text sa postaral Kamil Peteraj. (marek.stone)

Související novinky

23. Český lev - výsledky

23. Český lev - výsledky

05.03.2016

Filmovým králem Českých lvů za rok 2015 se stává film Kobry a užovky. Film si přímo z vyhlašování ocenění odnesl šest sošek Českých lvů. Za nejlepší film si cenu převzali producenti Jan Prušinovský a…

Startuje zimní přehlídka Best Film Fest

Startuje zimní přehlídka Best Film Fest

10.12.2015

Pražská kina Atlas, Evald, Lucerna a MAT pořádájí od 10. do 16. prosince tohoto roku BEST FILM FEST, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů druhé poloviny roku 2015 za jednotné…

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST

09.07.2015

Volné seskupení čtyř artových kin v Praze: Atlas, Evald, Lucerna a MAT pořádá od 9. do 15. července tohoto roku BEST FILM FEST, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů první…

Zlín metropolí filmu pro děti a mládež

Zlín metropolí filmu pro děti a mládež

28.05.2015

Mezinárodní festival filmů pro děti a mládež ve Zlíně letos slaví jubilejních 55 let. Na Kudlově, na kopci nad Zlínem, se filmy natáčí již od léta 1936, zatímco dole ve městě se už od roku 1961 koná…

Reklama

Reklama