Blutgletscher

• angličtina The Station (více)

Skupinku štyroch vedcov, zaoberajúcich sa topením ľadovcov v alpských horách, nečakane prekvapí výpadok jednej z vysoko umiestnených signálnych staníc. Po príchode na miesto objavujú neznámu organickú baktériu, ktorá nebezpečne mutuje. Telá ľudí či akýchkoľvek zvierat využíva ako schránku pre rast vraždiacich monštier. Situáciu ešte viac skomplikuje príchod samotnej ministerky vied. Existuje len jediná šanca na záchranu vlastných životov: vydržať do príchodu záchrannej skupiny. (*CARNIFEX*)

Morholt

Globální oteplování je prevít. Ledy tajou, pouštěj do světa bakterie a tak není divu, že se po alpských svazích brzy prohánějí kozomouchy, liškochrobáci a psostonožky. Mě to přišlo docela zábavný. Hory sice nejsou prostředím, ve kterym bych se cejtil nejlíp, ale musim uznat, že Alpy jsou nádherný. To je první plus. To druhý je docela sympatický osazenstvo, pokud nepočítam krávu u mikroskopu a tu duchapřítomnou babu z Doktora z hor. No a do třetice všeho dobrýho tu byly potvory, které jakoby vypadly z osmdesátkových monstr-hororů, což je dneska, kdy dělá digitální triky každej lempl, docela osvěžení. Navíc určitě je lepší točit po staru, než si nechat nadávat za špatnou animaci. Takže i přes absenci napětí či nějaký tý hororovější atmosféry to vidim na hezkejch 55%. ()

ledzepfan

Uchopím to protentokrát střízlivě a namísto ušmudlané trojky ze sympatií tomu dám solidní a silné 2. The Thing tohoto desetiletí na evropský způsob se rozhodně nekoná- hlavně proto, že film silně selhává v tísnivé, klaustrofóbní atmosféře a psychologii postav(což jsou hlavní zbraně Carpenterova mástrpísu). Z hlediska designu mutantů je tam znát jistá snaha a láska pro nekompromisní oldschool, ale asi tam chybělo nějáké to oiro aby se to ohladilo o ty pomyslné, nechtěně komické hrany a přidalo se pár kloubů, motorků a pístů pro nějáký ten pohyb navíc. Projekt je to sympatický ale ve výsledku jde o prestuhodně nezvádnutou a promarněnou šanci=škoda. ()

raimi

Ach bože, co to zase bylo, totok?! Ten film vypadal první hodinu docela slibně. Ty panoramata! Ten oldskool kozoroh! Ten alkáčskej Sandokan! Ta slušná kamera! Pak jsem si dal pauzu, abych si udělal pitíčko, a někdo mně nejspíš vyměnil film! Ta trapná hysterie! Ta všudypřítomná debilita! Ty srandovní triky! Ta "operace" slečny! To trauma! To Big WTF finále! Ou jéééé!!! ()

honajz2

První půlka funguje celkem dobře díky pomalému budováním atmosféry (která ale zase není tak silná, jak bych si přál) a prostředí Alp. Sice to hodně připomene Věc - a to fakt hodně - ale to mi až tak nevadí, když se jedná o rakouský horor (kterých teda moc není a sci-fi horor je to snad jediný). Bohužel v té druhé se to jaksi rozplizlo a přestalo mě to bavit, taky to celé bylo divně vedené. Tak jako tak se ale jedná o slušnou práci, obzvlášť na Rakousko. A taky mi přežila oblíbená postava - a to se děje fakt jen výjimečně. 3* ()

Khumbac

Dávam čtyřku, ale jen tak tak. Kde se v horách vzala ta utíkající dívka? A konec s dítěpsem to také sráží. Nu co Evropo raduj se! I "My" Rakušané umíme natočit solidní survival-mutant-horor. Navíc v krásném prostředí, to vždy pomůže. Zvuk je čistý a jasný. Mé bodové hodnocení patří ministryni. Ta, když zařvala, jako bych slyšel samotného Hitlera. ()

Castrator

Stačí aby šlo o horor, kde je trochu sněhu (byl tam vůbec sníh?) a už se v komentářích šermuje Věcí :-) Blutgletscher nemá s Věcí pranic společeného, spíš si bere trochu z Mouchy, trochu z King Konga (mutace zvířat) a samozřejmě z Vetřelců. Zmutované svině jdou po chudácích vědcích a výletnících podobně jako alieni po Riplejce, po paranoie nebo nejistotě z Věci tu fakt není ani stopy, o atmosféře nebo kvalitě nemluvě. Poměrně slušný film, pokud nečekáte příliš, na druhé zhlédnutí to však není, bohužel. Čoklíka mi bylo trochu líto, pro mě nejsilnější scéna celého filmu. Zasmál jsem se u vrtačky a hovadsky velkého a otravného kamzíka a samozřejmě na konci. Mít haranta s vlastním čoklem, co by za to mnozí pejskaři dali. ()

manonfire odpad!

Hlavně, že tihle imbecilové ve chvatu převlečení za filmové tvůrce dali v závěrečných titulcích na třetí místo čokla. Film slaboučkej jak intelekt EvilPhoenixe a jemu podobnejch přidruženejch sralbotků, co by se asi třásli strachy i u Policejní akademie. Vždycky mě fascinuje, jak se může někdo s tak zjevným nedostatkem umu uchytit jako filmař, kterému se na ty svoje zvratky pokaždé podaří najít potřebnej peníz. 0% ()

bobstock

Můj první rakouský hororek a musím uznat, že né úplně špatný. Dokonce bych řekl, že s některými nápady to o pár let předběhlo samotného Alien Covenanta a z jiných sympaticky čerpalo viz. Věc či nervózní hudební motiv z Pod kůží(2013). Pěkné záběry na alpská skaliska, vystrašený a zakrvácený vědecký tým spolu s neohroženou ministryní, kterou jsem musel ke konci vzít s úsměvem. Mimochodem, tady by mohla naše Karlička Šlechtová čerpat inspiraci pro své hrdinské činy pro republiku. Slušná animatronická zvířátka, která opravdu působila často i lépe než kdyby to procpali počítačovou grafikou, za to jsem v dnešní době vlastně rád. Téma zblázněné evoluční epidemie zamrazí, pokud by se to skutečně stalo ani sám doktor z hor Gerhard Lippert by nás nezachránil. 60% ()

Wancohoff

thing feat. relic = Blutgletscher velke prekvapenie a konecne nieco zaujimave, a neokukane, no nie originalne. viac takychto hororov ! 75% ()

Hapretor

Velké překvapení. Bavilo mě to víc než jiné horory, kde je znát, že se nešetřilo. Pár neznámých ksychtů, pár masek oblud, pár divných zvuků a je z toho velké divadlo. Jen ten konec jsem nepobral. To byl total úlet. ()

Rathalos

Tak na to,ze to bol film z produkcie Rakuska,ma to prijemne prekvapilo,slusny animal horor,monstra sa mi pacili,takmer vzdy sa nieco dialo,cize suma sumarov davam styri hviezdicky...:-) ()

MindTuber

O dost lepší, než jsem čekal. Blutgletscher je horor ze zástupů hororů jako je například legendární Věc nebo jeho napodobeniny, jako jsou například Harbinger down nebo Leviathan. Máme tu partičku vědců v izolaci a samozřejmě nějaké to měnivší se zlo, které vesele mutuje a šíří se dál a dál. Trochu se nemůžu zbavit pocitu, že rakouští herci jsou podobně prkenní jako herci němečtí, alespoň co se nízkorozpočtových filmů týká. Co relativně odporuje nízkému rozpočtu jsou masky, resp. loutky zmutovaných zvířátek, které se i tak většinou mihnou jen v rychlém střihu, ale i tak jsou obstojné. Nejvíc však boduje nádherná příroda hor, ve které bych si dokázal představit o něco lépe zasponzorovanou podívanou. Určitě nesmím zapomenout pochválit i hudbu. Slušná trojka, ale na hranici a to jen za vyústění vztahu hlavních postav (konec se psí nadílkou...). ()

Knor

Tak není to úplná sračka k zahození, ale ve finále taky nic moc. Snaha našich rakouských sousedů se určitě cení, nápad určitě dobrej, prostředí hor vynikající. Ale ty mutanti vypadali prostě strašně blbě. Totiž, když tam polítává nějakej jestřáb zmutovanej se švábem nebo co, tak je to víc k smíchu než ke strachu. Určitě oceňuju ten nápad, pár dobrej scén taky bylo a ta drsná bába co projela hlavu jednoho mutanta vrtačkou a jednoho dokázala vyoperovat z lidský nohy, tak ta byla fakt krutopřísná :-D ()

intro

Já už čekal na zmutovanou fialovou krávu. Ne teď vážně:). Blutgletscher docela ujde, určitě jsem se při sledování nenudil. Pěkná příroda, trošku pozměněná zvířátka a parta vědců. Nevím jestli to tvůrci brali jako poctu Věci, ale já za to dávám 55%. ()

Mamlas

Dalo by se rict "Die Sache", v nemcine "The Think". Podobne tema, zadne moc extremmni ulety, hezke exteriery, slusna kamera, dej konzistentni, ktery me zaujal, atmosfera po celou dobu trvale napinava. Proste takova nemecka "The think". Slabsi konec, slabsi herci, horsi interiery, slabsi efekty, ale jinak napinave to bylo a hodne se mi to libilo. ()

Pitryx

Ale jo, nebylo to zase tak pitomé. Ovšem, mimo některých vysloveně blbých scén. Ta na konci, jak Tanja najde to něco, sundala na zem, kde jsem se asi hodinu chechtal. Tím to pohnojili dokonale, ale třeba to byl účel. Efekty nic moc, osvětlení to samé. Ale některé scény se povedly, a maskéři odvedli dobrou práci. Scénář raději snad ani nepitvám, film „Věc“ a ostatní se liší jen kvalitou a produkcí, dějem moc ne. Za mne průměrný film, ale dávám lehce nad. ()