Krajina stínů

Shadowlands

Krajina tieňov

Drama / Romantický / Životopisný

Velká Británie, 1993, 131 min

C. S. Lewis se u mne nezapsal jako autorLetopisů Narnie, k těm jsem se dostala až se svými dětmi. Vryly se mi do paměti Jeho Rady zkušeného ďábla. O to víc jsem byla zvědavá na Krajinu stínů. Příběh, který je uvěřitelný, protože se opravdu stal. Nevadily mi ani drobné odchylky od skutečnosti. Žasnu nad polohami Anthony Hopkinse, který dovede zahrát prince i šílence, spisovatele, hrbáče i Picasa.(31.8.2014)

Veľmi pekný film s presne vystihnutou atmosférou a fantastickými hereckými výkonmi oboch hlavných predstaviteľov. Časť užívateľov upozorňuje na odchýlky príbehu oproti skutočnosti. Mne to vôbec neprekáža. Jednak preto, že film nepovažujem za životopisný a tiež preto, že z Lewisov poznám nanajvýš Jerry Lee Lewisa poskakujúceho u klavíru a spievajúceho svoje rokenroly.(29.7.2009)

O C.S.Lewisovi, jak ho většina lidí nezná. Film vhodný jak pro romantické duše, tak pro příznivce Lewisových (ale i Tolkienových!) spisů, pro ty, které hlouběji zajímá křesťanství, moderní křesťanství a život jednoho poměrně osamělého profesora Oxfordské univerzity. Mě se velice dotknul a zanechal ve mně příjemný pocit jakéhosi naplnění a klidu. Doporučuji. 90%.(30.12.2011)

Anthony Hopkins zahrál Clivea Staplese Lewise naprosto úžasně a to přitom nemám ani nejmenší šajnu, že nějakej Lewis existoval. No, ale co každej známe někoho, vy Lewise, já zase striptérku Cindy ze Zlatýho stromu a Tlustýho Lojzu z nálevny od Kurelů, heč ! Nicméně zpátky k filmu, ať mě uživatelka Faidra nerozbije držku, že jí tady svejma kecama o mých pofidérních známostech znesvěcuji naprosto nádherný film. Pravda totiž je, že tenhle snímek je doslova balzámem pro lidi s ciltivou duší a srdcem na pravým místě. Navíc v závěru filmu síla příběhu spustila dost hlasitý budíček pro moje emoce. Jo a Anthony Hopkins by si za svůj absolutní herecký výkon zasloužil poctu nejvyšší, které se lidem na této planetě může dostat -- mojí fotografii s osobním věnováním !(9.7.2008)

Tento životopisný romantický film je neuvěřitelně silný s výborným hereckým obsazením a krásnou dobovou atmosférou. Faktem ale je, že na mě nezapůsobil tak, jak jsem očekávala. Bojím se říct, že pro mě film byl zdlouhavý, naopak emocionálně příjemný a poučný. To je, když se setkají dva odlišní lidé, kteří se do sebe zamilují, svou lásku k sobě oddalují a když si jí konečně přiznají, mají málo času jí naplnit. Anthony Hopkins je naprosto excelentní. a vzrušující...opět dokázal, jaký neuvěřitelný herec to je. Díky němu mám chuť si přečíst vše od Clivea Lewise...Lepší trojka.(17.10.2012)

• - Anthony Hopkins nahradil v roli Jacka Lewise Nigela Hawthornea, který byl v té době prakticky neznámý. (D3VIL)

• - Barbře Streisand bylo nabídnuto režírování a role ve filmu, Barbra ale odmítla kvůli práci na projektu The Normal Heart (který stejně nebyl dokončen). (D3VIL)

• - Hospůdka "Bird and Baby" se ve skutečnosti jmenuje "The Eagle and Child" a C.S. Lewis je zde pravidelným zákazníkem. (D3VIL)