Reklama

Reklama

Obsahy(1)

V padesátých letech minulého století je C.S. Lewis (Anthony Hopkins) uznávaný spisovatel a profesor. Nikdy se neoženil a vede poklidný, uzavřený a kultivovaný staromládenecký život. Ten však rázem vezme za své, když potká energickou básnířku Joy Greshamovou (Debra Wingerová). Joy je odvážná rozvedená Newyorčanka, která si nebere servítky, a jejíž ostré a racionální postoje Lewise překvapují. Když nečekaně vtrhne do spisovatelova světa, šokuje jeho společníky a probudí v něm hluboké city, o kterých sice psal, ale nikdy je nezažil. Lewis začne této ženě pomalu otvírat své srdce a jejich láska zboří hradby jeho uzavřeného světa. Ale život plyne v křehké rovnováze a Lewis je nucen čelit zdrcující pravdě – srdce zaplavené velkou láskou je také otevřené velké bolesti. (Cinemax)

(více)

Recenze (106)

Madison 

všechny recenze uživatele

Pastva pre oči aj dušu. Jemne plynúca romantika ruka v ruke s komornými hereckými výkonmi, pričom si nie som istá, či mám Hopkinsa radšej ako intelektuálneho kanibala alebo decentného uhladeného pána so svojskými názormi a romantickými sklonmi :-) V každom prípade narniovské dobrodružstvá sú mojou šálkou kávy a príbeh o stvoriteľovi tejto detskej lahôdky, nejde nezbožňovať. ()

tron 

všechny recenze uživatele

„Vitajte v krajine tieňov; slnko svieti vždy niekde inde.“ Nenásilne pozoruhodne atmosférická melodráma o smrti, nádeji a medziľudských vzťahoch. Životopisná snímka režírujúce herca Richarda Attenborougha (ktorý zbožňuje nakrúcanie biografií – CHAPLIN, LÁSKA A VOJNA, samozrejme GANDHI) vyniká predovšetkým silným príbehom a vynikajúcimi hereckými výkonmi, medzi ktorými pochopiteľne exceluje skvelý Anthony Hopkins ako oxfordský profesor a spisovateľ slávnej fantasy série „Narnia“, C.S. Lewis. ()

Reklama

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Anthony Hopkins zahrál Clivea Staplese Lewise naprosto úžasně a to přitom nemám ani nejmenší šajnu, že nějakej Lewis existoval. No, ale co každej známe někoho, vy Lewise, já zase striptérku Cindy ze Zlatýho stromu a Tlustýho Lojzu z nálevny od Kurelů, heč ! Nicméně zpátky k filmu, ať mě uživatelka Faidra nerozbije držku, že jí tady svejma kecama o mých pofidérních známostech znesvěcuji naprosto nádherný film. Pravda totiž je, že tenhle snímek je doslova balzámem pro lidi s ciltivou duší a srdcem na pravým místě. Navíc v závěru filmu síla příběhu spustila dost hlasitý budíček pro moje emoce. Jo a Anthony Hopkins by si za svůj absolutní herecký výkon zasloužil poctu nejvyšší, které se lidem na této planetě může dostat -- mojí fotografii s osobním věnováním ! ()

Aluska88 

všechny recenze uživatele

Anthony Hopkins zde zcela exceluje a Debra Winger zase pohladí svou krásou. I přes to, že je Krajina stínů jistě silným příběhem o životním setkání a vztahu dvou odlišných osob, je naplněn smutnými momenty a emocemi, tak ve mně je nedokázal vzbudit. První polovina filmu obsahuje spousty vtipných okamžiků i dialogů, které mě rozesmály. Poté se přehoupne do té vážnější roviny, ve které jsem však nedokázala najít nějaký okamžik, při kterém bych měla slzy v očích, cítila lítost, či na mě jakkoli citově zapůsobil. Film nedokázal proniknout ke mně, nebo já k němu. Rozhodně se však jedná o skvěle zvládnuté dílo. ()

Faidra 

všechny recenze uživatele

Čím je Amazonka mezi řekami, sekvoja mezi stromy a Bajkal mezi jezery, tím je Anthony Hopkins, jehož talent se tyčí do nedohledných výšek a prostírá do širých dálek, mezi herci. Znalci Lewisova života by mohli namítnout, že Lewis přednášel na Cambridgi a ne na Oxfordu, že Joy Greshamová měla dva syny a ne jen jednoho, že v příběhu chybí řada Lewisových blízkých přátel včetně J.R.R. Tolkiena, že charaktery a podoba postav jsou pozměněny, některé události posunuty nebo vynechány...ale celkově je to tak nádherně, citlivě a v jemných barvách vyvedený příběh, že se člověk těžko zmůže na slova námitek, natož když má slzy v očích a knedlík v krku. Velké uznání hercům, režisérovi a hudbě. "Pain is a part of happiness." ()

Galerie (36)

Zajímavosti (11)

  • Barbře Streisand bylo nabídnuto režírování a role ve filmu, Barbra ale odmítla kvůli práci na projektu The Normal Heart (který stejně nebyl dokončen). (D3VIL)
  • Hospůdka "Bird and Baby" se ve skutečnosti jmenuje "The Eagle and Child" a C.S. Lewis je zde pravidelným zákazníkem. (D3VIL)
  • Michael Denison nahradil v úlohe Harryho Harringtona Petra Barkwortha. (misterz)

Reklama

Reklama