• Argentina

• Austrálie

• Nový Zéland

Komedie / Krimi / Drama / Romantický

USA / Argentina, 2015, 105 min

Tento podfukářský film začne velice dobře, zaujme diváka příjemně svižným a na pohled krásným představením samotného příběhu i charakteru postav a nechá obdivovat zajímavé lokace či milionářské prostředí. Velmi zajímavý příběh se ale později začne ztrácet v chomoutu několika nudných a špatně vyvážených scén. Celkové zakončení je bohužel strašně přeplácané a naprosto nezvládnuté, průměrný Smith a Robbie už Focus z nevýraznosti nevytáhnou. /60%/(19.5.2015)

Žádné dostupné aktuální pecky nejsou k sázce pro jistotou, a proto jsem volila stylem volby indícií. Zde je tou pravou devízou Will, jelikož jsem ho dlouho v ničem novém neviděla, nějak to lajdá kluk ušatá. Musím uznat, že nám poněkud vy(do)zrál, zahrál to dost dobře do autu až i já mu skočila na špek, takže jen jemu uděluji řád zlaté hokejky za výherní zásah do branky. Jinak bych celkově amorální téma musela shodit do koše, možná i proto, že nějak nejsem nastavená na radost z umění okrádat lidi bez rozdílu a zároveň ještě prožívat nefalšovanou lásku s opravdovými city. Blbou bloncku rozebírat raději nebudu.;-)(18.4.2015)

Hodně povedený film. Jedná se o další z již dost dlouhé řady fuckin smart thieves kousků, které však ve vypilované formě nemají šanci ani naponěkolikáté zklamat. Ve Focusu se hraje pramálo na akční strunu, zato pořádný kus pozornosti na sebe strhává Will Smith, což by ani nebylo s podivem, jenže co už s podivem jest, toť výkon neskutečně sympatické sexbomby Margot Robbie, která působí v tandemu se Smithem tak přirozeně, svůdně a zábavně, že se pak divák nemůže nenechat uvrhnout do kolotoče scénaristických intrik a z nich pramenícího náklonostního mišmaše. Kladem jsou taky stylová filmařina a vynikající soundtrack, takže nebýt podle mě suššího konce, šel bych klidně na plnej. Dá se doporučit. 85%(24.3.2015)

Nablýskaná feel-good heist romantika s výživným soundtrackom (Stouni, Iggy and the Stooges), ktorá viac ako na chytrý scenár vsádza na prekvapivé twisty a sympatičnosť ústrednej dvojice - nestarnúceho cool hocha Willa Smitha a čistokrvne sexy Margot Robbie, z ktorej nám padala čelusť už pri Scorseseho Vlkovi.(13.3.2015)

„JSTE ZNÁMÝ SVOJÍ SCHOPNOSTÍ PŘESVĚDČIT A OKLAMAT LIDI…“ /// …takže z nich udělat kretény. Vo tu hru tady jde a většina z nás se na ni ráda dívá. Sledovat kapsářskou manufakturu a mistra manipulace v akci je zábavný, ale … no nemá to sílu třeba Podfukářů. Asi to kazej tou romantikou, páč si při ní dost povídaj. Taky tady není moc věcí k smíchu (ne, líbačce se fakt smát nebudu). A tak trpělivě čekám na finální velkej podraz, kterej je zase fajn, jenže trvá chvíli a přináší další a další povídání. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Hledám hezkou slepou myš. 2.) Chcu se nechat ojebat. 3.) Thx za titule „GaRaN a -OverLord-“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ ne(13.6.2015)