Focus

Podfukár

Komedie / Krimi / Drama / Romantický

USA / Argentina, 2015, 105 min

• Enšpígl

Škoda, že celý film nebyl jen o dialozích mezi Jess a Farhadem, protože jak ty dva přišli k sobě, tak moje bránice začala makat na plnej výkon. Jenomže bohužel film má i děj a zaplétku, který nejsou úplně z nejvýsostnějších. Samozřejmě přehlídka luxusu je velkolepá, ale to taky nestačí. Asi nejvíc mě zklamaly výkony Willa a Margot, přišli mě oba hrozně ztuhlí. Navíc Willovo vypracované tělo mě cpali před kameru, tak často, až se snad nabarvím nahnědo, abych byl taky frajer, ale že by třeba někdo chtěl ukázat kozy či zadek Margot, to ani omylem, nebo toho chci po holkách tolik ?(26.2.2015)

• honajz

Těžká nuda z ranku heist filmů, která ale nepočítá s divákem. Film se nesmyslně rozpadá na dvě části, přičemž úvodní polovina je tou výukou něčím zábavná, i když i zde je spousta zbytečně nudných a nudně zbytečných scén, ve druhé polovině je to pak již jenom nuda, kdy vlastně jen čekáme na závěrečné odhalení a exposé, ale musíme se prokousat tak pitomými scénami o ničem... Kdyby aspoň na té holce něco bylo, ale ten její velký zadek, tlustá stehna a nic moc kozy mne fakt nerajcovaly.(26.6.2015)

Sympatický, zajímavě vytwistovaný žánrový hybrid se skvělými herci. Smith potřeboval návrat jako sůl a nebýt toho závěrečného (přepáleného) zvratu, tak by se mu to i bývalo povedlo. Margot Robbie ovšem potvrzuje své schopnosti a profiluje se jako hodně zajímavá herečka, která neměla "jen" štěstí na Scorseseho. Vizuálně jde o pastvu pro oči.(21.6.2015)

Filmy by sa nemali deliť iba na dobré a zlé, ale aj na príjemné a nepríjemné. Focus je extrémne príjemný film. Mohol byť však o dosť lepší, ale ako hovorím, pri kritériách príjemnosti to je jedno. Po dosť dlhej sérii art filmov a "art" filmov mi niečo takéto pohodové prišlo nesmierne vhod. Prekvapilo ma, že film nekončí žiadnym veľkolepým predstavením, čo bol určite zámer, ako sa od súčasného trendu odlíšiť a prichystať niečo menšie. Focus má nulové umelecké ambície, čo je tiež v porovnaní s momentálnymi CGI hrami na to, čo je a čo nie je realita a akú to má paralelu s dnešným svetom a neviem čo všetko ďalším plusom.(30.3.2015)

Docela škoda že ve své druhé polovině nakonec film udělá podraz maximálně tak sám na sebe, protože první polovinu považuji za hodně povedenou a skvěle vygradovanou podfukem na B.D.Wonga. Ono je docela velkým problémem, když divák ve filmu už vůbec ničemu nevěří, když nevěří, tak jej to vlastně přestane i zajímat. Takže už mě bylo docela i fuk co se stane s našimi zlodějíčky. Chemie mezi Willem a Margon jinak zcela v pořádku. První půlka 70%, druhá 40%.(23.5.2015)