• Argentina

• Nový Zéland

• Austrálie

Komedie / Krimi / Drama / Romantický

USA / Argentina, 2015, 105 min

Rozpočet $50,1miliónaTržby USA $53,862,963Tržby Celosvetovo $154,362,963Tržby za predaj Blu-ray v USA $1,903,888 //počet predaných kusov 82,064Tržby za predaj DVD v USA $1,700,855 //počet predaných kusov 113,466║ jednoznačne mi tam chýba lepšia chémia medzi postavami a aj keď miestami to má dobré napätie, troška sviežosti, je to len zlomok atmosféry oproti podobne ladeným filmom ako Dannyho jedenástka či Podfukári /55%/(28.6.2015)

Seriál Podfukáři pretransformovaný na film? Film Podraz kde Newman počernel a Redford opeknel? Povedal by som, že z každého podfukársko/podrazového rožka troška. Ak by som bral do úvahy čas od 0:00 do 50:00, tak dávam 4* s pocitom dobre premyslenej, pôsobiacej oddychovky. Nasledujúci dej však vršil zvraty až k prekombinovanému záveru, kde už človeku bolo bez tak jasné, že čo sa stalo neplatí, že príde ďalší zvrat. Na záver už len jedno osobné želanie. Nech Margot Robbie nenapodobní predchádzajúci Scorseseho blonďatý objav (Cathy Moriarty) a využije svoj vzhľad a herecký potenciál naplno.(18.6.2015)

Já napálím tebe, ale ještě, než na to přijdeš, zjistím, že to samé jsi udělal i ty mě. A ještě mému bráchovi a pro jistotu i psovi. Pojďme klamat, pojďme okrádat. Přehlídka luxusu je solidní (člověk by si chtěl aspoň sáhnout), dialogy mezi nestárnoucím egomanem Willem Smithem a dravou Margot Robbie (na tu by si člověk taky rád sáhnul) nešustí papírem, scénář vše staví na nepředvídatelnosti, jednotlivé twisty divák zkousne a některé i dokonce výrazně ocení, poslední minuty už ale dřou, až to bolí. Ona nepevná půda pod nohama láká, tvůrci filmu si hrají, ale nepovažují diváky v sále za hňupy. A s nějakými morálními otázkami si samozřejmě hlavu nelámou. Dvojka Glenn Ficarra a John Requa natočila Bláznivou, zatracenou lásku, jejíž disk jsem si hned koupil, tady ho přenechám jiným. Tenhle vizuální náboj sice táhne, něco ke spokojenosti však chybí. Dialogy mezi Robbie a Adrianem Martinezem výborné. Oddechovka ano, žánrová klasika se z výsledku ale nestane. Silné tři, slabší čtyři!!(18.4.2015)

Sympatický, zajímavě vytwistovaný žánrový hybrid se skvělými herci. Smith potřeboval návrat jako sůl a nebýt toho závěrečného (přepáleného) zvratu, tak by se mu to i bývalo povedlo. Margot Robbie ovšem potvrzuje své schopnosti a profiluje se jako hodně zajímavá herečka, která neměla "jen" štěstí na Scorseseho. Vizuálně jde o pastvu pro oči.(21.6.2015)

• Lucasion

Focus se ze začátku zdál být příjemnou komedii ve stylu "Velké loupeže", pak se to zdálo být chytré jako "Iluzionista". A víte co? Ani jedno z toho to není. Začátek je zajímavý a baví dobře. Smith v roli úspěšného kapesního zloděje je snadno uvěřitelný. Vlastně celá první půlka je zajímavá rozehra s pěknými zvraty. Ale... Pak příjde fakt, že ty zvraty nefungují. Nejsou čekané, ale jsou zcela zbytečné. A to myslím, že je daleko horší. Jako komedie Focus neobstojí, protože vtipný není. Leda nějaké ty trefné narážky a scény, nicméně ani těch moc není. Po většinu času se ve filmu nic neděje, takže by se snadno dalo odsoudit film, že scéna střídá scénu a divák pouze sleduje a nebaví se. Film kromě toho, že je o ničem tak finále není čekané, ale je zbytečné. A to mí drazí přátelé, nezachrání ani taková skvělá hvězda jako je Will Smith. (48 %)(29.6.2015)

• - Když byla do role Jess obsazena Margot Robbie, Will Smith si ji s manželkou Jadou googlovali. Když viděli její fotky, poslala prý manželka Willa rovnou do posilovny. (TotalFilm.cz)

• - Na konci filmu, když Jess (Margot Robbie) podepírá Nicka (Will Smith) směrem do nemocnice, je možné si všimnout na Jessině ruce dříve zmíněné hodinky Piaget Emperador. Moment, kdy je získala je možné vidět v 92. minutě filmu. (Alatiel)

• - Nicky (Will Smith)  jezdí ve filmu červenočerný sporťákem Peugeot RCZ. (Dr Lizal)