Focus

Focus: Maestros de la estafa

Podfukár

Komedie / Krimi / Drama / Romantický

USA / Argentina, 2015, 105 min

Nablýskaná feel-good heist romantika s výživným soundtrackom (Stouni, Iggy & the Stooges...), ktorá viac ako na premyslený scenár vsádza na prekvapivé twisty a sympatičnosť ústrednej dvojice - nestarnúceho cool hocha Willa Smitha a čistokrvne sexy Margot Robbie, z ktorej nám padala čelusť už pri Scorseseho Vlkovi.(13.3.2015)

Dobrá oddychovka.Štruktúrou mi to pripadalo ako 3 dielna miniséria zostrihaná do jedného filmu. Prvé 2 časti tvoriace takmer 3/4 hodinovú expozíciu sú vynikajúce. Je to vtipné, nápadité, napínavé, Will Smith je stále cool a Margot Robbie je nádherná. Problém nastane keď sa začne hlavná časť filmu, ktorá je v každom ohľade o dve triedy horšia než úvod.Navyše korunovaná úplne debilným záverom. Na druhej strane je Focus ideálnym filmom pre "obyčajného" diváka. To je ten, ktorý považuje napr. Now You see me za výborné napísaný a vymyslený thriller, Intouchables za úžasnú dramedy, komédie Adama Sandlera mu prídu vtipné alebo ľubovoľný film z vesmíru MCU mu pripadá ako geniálna comicsová adaptácia.(25.7.2015)

CITÁT - Jste masový vrah?............ Zlodějský přízrak vyprávěný s humorem je celkem napínavý a plný překvapení. Ze života pouličních podvodníků, kteří se nespokojí s málem. Příjemné herecké obsazení a nevtíravý hudební doprovod. Scéna okolo 30 minuty je boží. CITÁT - 55......... Asi v půlce to trochu ztrácí dech, ale jinak je to velmi povedený snímek. CITÁT - Na co štěstí, když mám vás............(2.7.2015)

• luka4615

Focus je jedním z těch filmů, u kterých se místo na kvalitu příběhu a postav hledělo primárně jenom na marketing a propagaci. A to je také jeden z hlavních důvodů, proč po něm za pár měsíců neštěkne ani pes. Podprůměrný Will Smith, výstřih Margot Robbie, soundtrack, ze kterého Vás za chvíli začne bolet hlava a až směšně předvídatelná zápletka s plytkými postavami. Nic víc, nic míň.(10.4.2015)

Sympatický, zajímavě vytwistovaný žánrový hybrid se skvělými herci. Smith potřeboval návrat jako sůl a nebýt toho závěrečného (přepáleného) zvratu, tak by se mu to i bývalo povedlo. Margot Robbie ovšem potvrzuje své schopnosti a profiluje se jako hodně zajímavá herečka, která neměla "jen" štěstí na Scorseseho. Vizuálně jde o pastvu pro oči.(21.6.2015)

• - Natáčení probíhalo v Buenos Aires v Argentině a v New Orleans v USA. (willy1)

• - Když byla do role Jess obsazena Margot Robbie, Will Smith si ji s manželkou Jadou googlovali. Když viděli její fotky, poslala prý manželka Willa rovnou do posilovny. (TotalFilm.cz)

• - Na konci filmu, když Jess (Margot Robbie) podepírá Nicka (Will Smith) směrem do nemocnice, je možné si všimnout na Jessině ruce dříve zmíněné hodinky Piaget Emperador. Moment, kdy je získala je možné vidět v 92. minutě filmu. (Alatiel)