Dvojnásobný držitel nominace na Oscara Will Smith hraje podvodníka, který se romanticky zamiluje do začínající podfukářky (Margot Robbie), a když se ním příliš sblíží, rozejde se s ní. O tři roky později se jeho bývalá láska objeví v Buenos Aires a on je vyšachován ze hry, kterou sám rozehrál. Aby bylo vše ještě zamotanější, oba stejně nápaditě rozehrávají své podvody a oba chtějí podfouknout stejného miliardáře, majitele mezinárodního závodního týmu (Rodrigo Santoro). (Warner Bros. CZ)

Trailer 2

viperblade

Zhlédnuto v kině. Hlavním kladem tohoto filmu je to, díky čemu je paradoxně na konci předvídatelný - zvraty. Prvních pár si užíváte, ale pak si přece jen dáte dvě a dvě dohromady, takže to finále už nepůsobí tak, jak by mohlo. Nicméně tohle je má jediná výtka vůči tomuto jinak překvapivě povedenému filmu, který má hodně povedenou ústřední dvojku (mezi Willem a Margot to jiskří, další důvod proč se těšit na Suicide Squad a díky svižnému tempu skoro žádná hluchá místa. 80 %. ()

Fiftis

Motív filmu nepatrí len tak nejakým zlodejíčkom, ale ostrieľaným profesionálom, ktorí ani na sekundu nestratia pozornosť a svoju vytipovanú obeť tak brilantne pripravia o čokoľvek, čo si zaumienia a to bez jedinej známky zaváhania. V snímke sa pomaly odhaľujú zlodejské techniky a triky, ktorých premyslenosť až trestuhodne zvádza k vyskúšaniu. Na rozdiel od predchodcov s podobnou témou, tú nemáme zlodejskú skupinu, ktorá by išla po veľkej rybe, ale sa nám predstaví komplexné zoskupenie sebaistých vreckárov a podvodníkov, ktorí sú spoločne schopní prekvapivo rýchlo vygenerovať balík peňazí. Focus patrí k filmom, ktoré ukazujú krádeže a kriminalitu z pohľadu "pohodových" zlodejov, ktorí by pokojne mohli byť našimi najlepšími kamarátmi a s nejakými morálnymi otázkami si rozhodne hlavu nelámu. ()

Frajer42

Tak já obecný obdiv sdílet nebudu. Příliš mě tenhle počin za kulky nechytil. Za zmínku stojí příjemná scénka na zápasu amerického fotbalu. Zbytek byla nezáživná nuda s poměrně předvídatelným vývojem. Will mě zde nebavil, ačkoli mi obvykle příliš nevadí. Margot Robbie je sice hodna toho pověstného opření kola, ale erekci jsem z ní nezaznamenal během sledování jedinou. Děj, jak už jsem zmínil, je z mého pohledu těžce o hovně. Veškeré zápletky jsou hrozně nezáživné až debilní. Časové skoky napříč filmem působily maximálně trapně. Emočně je to neobvykle prázdný snímek. Snímek, který vsází na rádoby šokující scénky plné zvratů. Překvapí vás maximálně scénka první. Poté už podobné "super zvraty" prostě čekáte. Když se pokusím být hodný, tak zde snad 2 * zanechat dovedu. Nicméně, musím zde hovořit o obrovském zklamání a hodný výjimečně být nechci. Takže za hvězdu! ()

TheEvilTwin

Překvapivě nečekaná pecka, o kterou jsem zavadil až teď a nechápu, jak je to možné. Smith jako podvodník a Margot Robbie, která mimochodem předvedla úplně úžasný výkon, se shodou náhod najdou a rozjíždí byznys podvodů a krádeží. Od začátku jede film v solidním tempu a chemie mezi hlavními dvěma představiteli funguje skvěle a vlastně až do konce film nepřestane napínat. Zvratů je zde hromada a ke konci jsem si říkal, že bych asi už ani více nezvládl, absolutně perfektně psaný scénář - scéna na fotbalových závodech byla jednoznačně nejlepší, nejnapínavější a nejšílenější scéna za dlouhou dobu,u které jsem skoro nedýchal. Finále by mohlo být malinko lepší, ale bez debat je to i tak perfektní film. Hodně silná 5ka ,ke které se ještě určitě vrátím. ()

misterz

Na tomto snímku je jednoznačne to najlepšie pohľad na prekrásnu Margot Robbie, čo je dosť prízemný dôvod, uznávam. No čo už, taký som, iný nebudem... Čo sa týka dejovej linky, mala aspoň hlavu a pätu a príbeh nenudil. Aj keď na druhú stranu sa to miestami zdalo dosť pritiahnuté za vlasy, napríklad tá strela blízko srdca a podobne. Nič extra od toho nečakajte, iba pohodovú lacnú zábavu na upršané nedeľné dopoludnie. Mozog na vandrovke. Priemer. 60/100 ()

• Když byla do role Jess obsazena Margot Robbie, Will Smith (Nicky) a jeho manželka Jadoa ji googlovali. Když viděli její fotky, poslala prý manželka Willa rovnou do posilovny. (TotalFilm.cz)
  • V čase 06:34 má Jess (Margot Robbie) opřenou ruku o stůl, v následujícím střihu však má obě ruce v klíně. V dalším střihu si hraje s prstýnkem v ruce a poté následuje střih, kdy má obě ruce položené na stole. (Iveet)
  • Šlo o první film Willa Smithe (Nicky) s označením R (tedy přístupný osobám mladším 17 let pouze za doprovodu dospělé osoby), od uvedení snímku Mizerové II (2003). (Dio_Padre)

Související novinky

Uprchlík Will Smith

Uprchlík Will Smith

20.02.2015

Už příští týden vtrhne do kin podfukářská krimi Focus, v níž se naplno vrací Will Smith. Bývalý Fresh Prince se v posledních letech věnoval hlavně kariérám svých dětí, teď si ho ale konečně užijeme i… (více)

Warneři zbožňují Margot Robbie

Warneři zbožňují Margot Robbie

24.01.2015

Takový vzestup tu nebyl snad od... Megan Fox v Transformers? Blonďatá kráska Margot Robbie nabrala díky Vlkovi z Wall Street armádu fanoušků a studio Warner Bros. to dobře ví. Přihrává jí proto samé… (více)