Focus

Focus: Maestros de la estafa

Podfukár

Komedie / Krimi / Drama / Romantický

USA / Argentina, 2015, 105 min

Jeden podvodník vedle druhého, až z toho jde hlava kolem. Tyto filmy obvykle moc v lásce nemám, ale tento je zdařilý. Pár výhrad ovšem mám. Hlavně vysvětlování těch podfuků. Většina z nich nedávala smysl a byla nelogická. Tam vidím jediný problém filmu, ve scénáři. Takovéto situace jsou dle mého názoru totiž potřeba vysvětlit pořádně, jinak to ztratí svůj efekt a divák pak může býti zklamán.(30.11.2015)

CITÁT - Jste masový vrah?............ Zlodějský přízrak vyprávěný s humorem je celkem napínavý a plný překvapení. Ze života pouličních podvodníků, kteří se nespokojí s málem. Příjemné herecké obsazení a nevtíravý hudební doprovod. Scéna okolo 30 minuty je boží. CITÁT - 55......... Asi v půlce to trochu ztrácí dech, ale jinak je to velmi povedený snímek. CITÁT - Na co štěstí, když mám vás............(2.7.2015)

[imdb: 6.6/10] | me: Letný hollowoodsky mainstream s ústredným duom krásnych a šikovných ľudí, ktorí sa do seba zamilujú, no potom sa jeden druhému oddialia, aby mohli k sebe opäť nájsť stratenú cestu. :) Táto premisa nám je všetkým jasná od samého začiatku. To, čo je podstatnejšie je myšlienka filmu o kolo ktorej sa všetko točí, no a v tomto prípade to je HUSTLE. OK. Pozerateľný film, no jeden z mnoha. Neprekvapí, nenadchne, neurazí, ... proste predletná štandardka ako sa na každý rok patrí. Ideálna voľba na jednoduchý jemne úsmevný večer s partnerkou. [2,8 *] It's about distraction. It's about focus. The brain is slow and it can't multitask. Tap him here, take from there.(25.5.2015)

Rozpočet $50,1miliónaTržby USA $53,862,963Tržby Celosvetovo $154,362,963Tržby za predaj Blu-ray v USA $1,903,888 //počet predaných kusov 82,064Tržby za predaj DVD v USA $1,700,855 //počet predaných kusov 113,466║ jednoznačne mi tam chýba lepšia chémia medzi postavami a aj keď miestami to má dobré napätie, troška sviežosti, je to len zlomok atmosféry oproti podobne ladeným filmom ako Dannyho jedenástka či Podfukári /55%/(28.6.2015)

Focus jsem si pustila v hodně emotivním okamžiku mého života, kdy jsem všechno vnímala mnohem intenzivněji a možná i dost nekriticky. Beztak jde o naprosto obyčejný film, kterých už se v Americe natočily stovky, ale já mám stejně v očích srdíčka a budu tvrdit, že tenhle je mnohem silnější a hlubší. Mezi vážně božsky nádhernou Margot a Willem to totiž jiskří jako hrom a já měla pocit, že se jejich lásce nevyrovná ani ta Romeova a Julie.(2.11.2015)

• - Nicky (Will Smith) používá Nokiu Lumiu 1020 s operačním systémem Windows Phone 8.1. (Lucas87)

• - Nicky (Will Smith)  jezdí ve filmu červenočerný sporťákem Peugeot RCZ. (Dr Lizal)

• - Nicky (Will Smith) říká Jess (Margot Robbie): "Austrálie je strašné místo kvůli těm lidem tam." Margot Robbie je Australanka. (tedvidek94)