poster

Focus

 • USA

  Focus

 • Argentina

  Focus: Maestros de la estafa

 • Slovensko

  Podfukár

Komedie / Krimi / Drama / Romantický

USA / Argentina, 2015, 105 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • maddy
  ***

  Focus on better script. Ľahká letná hollywoodska oddychovka s fajn ústredným duom, schopnou réžiou a solídnym tempom, ktorá však neustálym pokusom o podrazenie diváka nakoniec podrazí z palca vycucanými zvratmi akurát tak sama seba, až do takej mieri, že absolútne stráca na akejkoľvek dôveryhodnosti. Je to trocha škoda, pretože minimálne prvá polovica je podarený heist movie. Chémia medzi Will Smithom a Margot Robbie funguje dostatočne, film vďaka neustálym zmenám luxusných lokácii svižne odsýpa a aj pointa jednotlivých podvodov je zábavná (hlavne tá počas amerického futbalu). Bohužiaľ, s pribúdajúcimi minútami sa z Focus stáva zbytočne prekombinovaný heist movie s tak prestrelenými zvratmi, že už pomaly nie je možné veriť ani to, že Will Smith v hlavnej úlohe je černoch. Stále má pomerne štýlovú réžiu, ale scenáristicky už nevydrbáva ani tak s postavami vo filme ako so samotným divákom. Všetko sa deje nie za účelom zmysluplného posunu príbehu, ale iba za účelom ohúrenia diváka. Má to však paradoxne opačný efekt a keďže je celý film jeden veľký podfu(c)k, tak akékoľvek konanie postáv sa stáva predvídateľné a tým pádom očakávané. V závere, respektíve v celej druhej polovici to už zachádza do takých extrémov, že film úplne stráca na dôveryhodnosti a keby sa v ktoromkoľvek momente ukázalo, že Will Smith je vlastne mimozemšťan, ktorý chce vybabrať s celým ľudstvom vôbec by to v rámci stavby deja neprišlo divné. To sa samozrejme nestane, ale ten posledný kvázi najväčší podraz od toho svojou logikou nemá ďaleko. V rukách iného režiséra by sa Focus mohol hravo rozpadnúť do nezmyselnej frašky. Zručné režisérske duo Glenn Ficarra & John Requa (Crazy, Stupid, Love; I Love You, Phillip Morris) však túto frašku dokázalo udržať v medziach celkom štýlového heist filmu hýriaceho farbami a pútavými lokáciami. Vo výsledku tak Focus ako taká nenáročná letná jednohubka vôbec neurazí, akurát sa celému tomu podfuku radšej nesnažiť prísť na kloub ako sa hovorí. CELKOVO: 3* (6/10)(5.6.2015)

 • Spiker01
  ****

  Viděl jsem trailer, ale jinak jsem vlastně nevěděl, o co půjde..Jenomže zkrátka Will Smith a Margot Robbie! To jsem si prostě nemohl nechat v kině ujít! A výsledek je přesně takový, jaký jsem myslel. Hlavní dvojici spolupráce zkrátka dokonale sedla a na plátně je to znát. Film střídá prosluněné lokace a vůbec efektně prodává život v luxusu, na čemž staví a je to druhá největší zbraň Focusu. Další věc, co mě velice potěšila je několik wow momentů. Ačkoli závěrečný zvrat už celkem jde odhadnout, zásadních zvratů je ještě několik předtím a vážně jsem byl potěšen, když mě scénárista totálně uvedl v omyl. Rozhodně jsem rád, žd jsem na film zašel, je milé opět v kině vidět Willa Smithe, který se do natáčení opět naplno vrhnul a je na něm vidět, že si natáčení užíval. Rád si film třeba za několik měsíců zopakuji...73%...[28.2.2014_Cinema City_Flora](28.2.2015)

 • dO_od
  ****

  // Sexy, hravé a dobře otempované. Jestli má někdo strach, že se bude v kině nudit tak to opravdu nehrozí, zároveň to ale chce přistoupit na motto "v jednoduchosti je krása" (a to myslím v tom nejlepším možném slova smyslu). Zkrátka to zní a vypadá skvěle, Will Smith je sympaťák na entou a tahle role mu je imho jako ušitá na tělo, Robbie je zase okouzlující, roztomilá a jestli jste se do ní nezamilovali už ve Vlkovi, dostane vás teď. Je to v ní a nedá se s tím bojovat, teda alespoň mně ne. A vůbec se za to nezlobím. Tenhle film se asi nezapíše mezi kultovní heist snímky, pravděpodobně neskončí ani mezi mými oblíbenými vánočními romantikami, ale až si po horkém letním dnu budu chtít zchladit hlavu, osvěžit se a dvě hodiny sledovat blonďatou bohyni, jak se ladně točí kolem starého dobrého Willa, budu vědět po čem šáhnout. (still talking about the movie by the way...) 8/10(27.2.2015)

 • salisbury
  ****

  Focus rozohniskoval mé sociální cítění k lidem, kterým byla uzmuta nedobrým počinem hotovost, ať již v dopravním prostředku či v jakékoliv jiné tlačenici. Má sympatizace s hlavním hrdinou se trošku vzdálila do krajiny plné nesouhlasu s tímto podnikáním. Lehce mi to připomnělo Angeliku markýzu andělů a jejího milého Nicolase, který podobným způsobem vládl svému zlodějíčkovskému pařížskému ghettu. Film jinak nenudil, prokousal jsem se jím, aniž bych pocítil závan nudného vzdechu a snad se naň v budoucnu rád podívám znova. Hlavně mě potěšilo, že po skončení projekce má šrajtofle zůstale v tašce na stejném místě a mé zápěstí bylo nadále obalené mými hodinkami.(26.2.2015)

 • Terva
  ****

  CITÁT - Jste masový vrah?............ Zlodějský přízrak vyprávěný s humorem je celkem napínavý a plný překvapení. Ze života pouličních podvodníků, kteří se nespokojí s málem. Příjemné herecké obsazení a nevtíravý hudební doprovod. Scéna okolo 30 minuty je boží. CITÁT - 55......... Asi v půlce to trochu ztrácí dech, ale jinak je to velmi povedený snímek. CITÁT - Na co štěstí, když mám vás............(2.7.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace