Focus

Focus: Maestros de la estafa

Podfukár

Komedie / Krimi / Drama / Romantický

USA / Argentina, 2015, 105 min

Tento podfukářský film začne velice dobře, zaujme diváka příjemně svižným a na pohled krásným představením samotného příběhu i charakteru postav a nechá obdivovat zajímavé lokace či milionářské prostředí. Velmi zajímavý příběh se ale později začne ztrácet v chomoutu několika nudných a špatně vyvážených scén. Celkové zakončení je bohužel strašně přeplácané a naprosto nezvládnuté, průměrný Smith a Robbie už Focus z nevýraznosti nevytáhnou. /60%/(19.5.2015)

Úžasná Margot Robbie a ještě úžasnější Smith. Ani ne tak propracovaný scénář, jako spíše nápad tvořil celý tento film. Ze začátku to vypadalo jako velmi nepovedená vykrádačka Dannyho parťáků, ovšem zhruba od druhé čtvrtiny to nabralo zajimavý a neočekávaný spád. Finále naprosto dokonalé, ale možná lehce překombinované. Fajn všehochuť na večerní pohodu. 70%(18.5.2015)

Hodně povedený film. Jedná se o další z již dost dlouhé řady fuckin smart thieves kousků, které však ve vypilované formě nemají šanci ani naponěkolikáté zklamat. Ve Focusu se hraje pramálo na akční strunu, zato pořádný kus pozornosti na sebe strhává Will Smith, což by ani nebylo s podivem, jenže co už s podivem jest, toť výkon neskutečně sympatické sexbomby Margot Robbie, která působí v tandemu se Smithem tak přirozeně, svůdně a zábavně, že se pak divák nemůže nenechat uvrhnout do kolotoče scénaristických intrik a z nich pramenícího náklonostního mišmaše. Kladem jsou taky stylová filmařina a vynikající soundtrack, takže nebýt podle mě suššího konce, šel bych klidně na plnej. Dá se doporučit. 85%(24.3.2015)

• honajz

Těžká nuda z ranku heist filmů, která ale nepočítá s divákem. Film se nesmyslně rozpadá na dvě části, přičemž úvodní polovina je tou výukou něčím zábavná, i když i zde je spousta zbytečně nudných a nudně zbytečných scén, ve druhé polovině je to pak již jenom nuda, kdy vlastně jen čekáme na závěrečné odhalení a exposé, ale musíme se prokousat tak pitomými scénami o ničem... Kdyby aspoň na té holce něco bylo, ale ten její velký zadek, tlustá stehna a nic moc kozy mne fakt nerajcovaly.(26.6.2015)

Robbie a Smith to dohromady celkem sekne, první část snímku je našlapanější, nejlepší pasáž je asi sázení s bláznivým Asiatem. Druhá polovina už se dostává do té klasické roviny obehrané zápletky s několika zvraty, které překvapí, ale zase tak úplně neohromí. Slušná oddechovka na deštivé nedělní odpoledne.(3.10.2016)