Dvojnásobný držitel nominace na Oscara Will Smith hraje podvodníka, který se romanticky zamiluje do začínající podfukářky (Margot Robbie), a když se ním příliš sblíží, rozejde se s ní. O tři roky později se jeho bývalá láska objeví v Buenos Aires a on je vyšachován ze hry, kterou sám rozehrál. Aby bylo vše ještě zamotanější, oba stejně nápaditě rozehrávají své podvody a oba chtějí podfouknout stejného miliardáře, majitele mezinárodního závodního týmu (Rodrigo Santoro). (Warner Bros. CZ)

darkreider

Svižný prekombinovaný "hajst", kde všetko vychádza ako po masle a to aj v prípade plánu Bé. Nemá to šmrnc Dannyho, ani talianskej práce, ale berie si z toho to účinné a má s tým jasný ťah na bránku. K tomu štipku Copperfielda a tadá, zábavný výmaz na sobotu ako vyšitý. Ale predsa len je tu jedna nadpriemerná scéna a to stelesnenie pojmu organizovaný zločin. ()

FanKalEl

Tak nabušený a zábavný film až sa zdá, že stopáž je o hodinu dlhšia. Herci sú super, film nadchol a nemám mu čo vytknúť. Pre príjemné odreagovanie silno odporúčané. (100%) ()

Torgal

Will na to stále má a Margot je na zjedenie, to je to hlavné čo som si z tohto filmu odniesol. Celková stavba tohto filmu je veľmi čudná, v podstate tu nieje žiadny dejový oblúk a v polovici filmu (po vynikajúcej scéne na zápase amerického futbalu, ktorá je vrcholom filmu) dôjde navyše k jeho resetu a ide sa odznova, len o dosť pomalšie a menej zaujímavo. Jednotlivé zvraty a podrazy sú (okrem finálneho) chytro napísané, vizuálne sa je na čo pozerať, ale je to neambiciózna zábavka na jedno zhliadnutie. 6/10 ()

phoenixer

Je to zabavne a zaroven nepredvidatelne. Bohuzel, ten konec je az moc pritazenej za vlasy, skoda ho, dal bych i lepsi hodnoceni. Myslim, ze vicekrat uz se na to divat zrejme nebudu.. ()

Ondr@932

Velmi povedená podfukářská krimi komedie s Willem Smithem, který zde konečně zas hraje pořádnou hlavní roli a jako pořádný týpek a ne jako v minulých letech, jen tak dál Wille ! 80% ()

Kingjiri

Jako největší podfukáři se ukázali páni režiséři. Diváka nechávaj neustále čekat na chvíli, kdy se konečně začne dít něco zajímavýho. Je pěkný, že se jde v úvodu hned na věc - myšleno na podvod a následnou ukázku "kapsařiny", ale pak už začínaj romantický námluvy ústřední dvojice. Ty jsou sice podávaný stylem, že jsou z obou stran "hraný", ale i tak jsou všechny tyhle scény k uzoufání nudný (druhá polovina stopáže už je v tomhle směru fakt tragická) a každýmu je asi stejně jasný, jak všechno dopadne. Škoda, že neni obsaženo víc povedenejch podfukářskejch scén, jako byla ta na rugby stadionu. Zaujmout nemůže ani Will Smith, kterej nemá co hrát a je tim pádem dost nevýraznej. Jedinym zajímavějšim (a zároveň trochu děsivym) poznatkem z projekce je zjištění, že Margot Robbie vypadá s blond vlasama jako Lucka Borhyová (s podstatně menšíma dudama). ()

Whitebeard

Zloděj kam se podíváš. Od teď dávám pozor na kapsy snad úplně všude. By člověk nevěřil! No a ta Margot, ta ten film posouvá úplně někam jinam. K tomu Willík a máme tu excelentní duo. Funguje jim to pěkně. A tak nějak vlastně funguje celej film. Hercí šlapou jako hodinky do jednoho. Nechybí občasná hláška. Za mě určitě 4* a ano, jděte do toho :) ()

HenryIvan

Film, v ktorom sa veľmi ťažko predvídala ďalšia scéna a nič sa nezdalo jasné. Keď ste si povedali, čo to ten hlupák Smith robí, ukázalo sa, že to má všetko naplánované. Veľmi sa mi v tej role Will páčil ( a to nie preto, že je medzi mojimi obľúbenými hercami ), sadla mu fantasticky. Margot bola ako vždy sexy a ukázala, že vie aj hrať nie len ukazovať kundu Di Capriovim bodyguardom. Tento film mi veľmi pripomínal svojim štýlom Dokonalý trik, Podfukárov či iné až kúzelnícké filmy. Ja som sa celkom v pohode bavil a preto 4 hviezdy. ()

rukay

První polovina za pět hvězdiček, druhá za slabé tři. Celé to má nějaký nápad, ideu, a i přes citelný úpadek v druhém dějstvím je to koukatelné. Morálně se příběh samozřejmě nedá hodnotit - člověk fandí prototypu švába, kterej okrádá turisty - a osobně mi třeba úvodní čorkařská třetina nebyla přímo po chuti. Zažehlil to trošku až prostředek, a scéna se sázkami, aneb slepá myš, která táhne především nápadem. Jakmile se však film více odvrátí od pouhého rychlého podvádění, a zabředne do komplikovaných konstruktů, není to nic co by mne uchvátilo. Margot Robbie hraje výborně, o tom žádná; ani Will Smith není slabý - viděl jsem jej už v hroších rolích - jen by si snad nemusel v každé druhé scéně sundávat vršek; i vedlejší postavy jsou obsazené slušně, tudíž netřeba se obávat nějakého přešlapu v tomto ohledu. Někomu, kdo má rád Clooneyho Ocean's Eleven to určitě bude připadat zajímavý návrat ke zlodějům gentlemanům. Někomu koho kdy někdo okradl na rodinné dovolené, to asi tak nepobaví. Konec je pak vyloženě zklamání, moc kecání a málo uvěřitelnosti - takže 4**** a to ještě spíš z milosti. ()

Plechpetr

"Na co štěstí, vždyť mám vás!" Někdy má člověk víc štěstí než rozumu. Jen škoda, že jsem na konci musel vynaložit takový úsilí pro dokonalé pochopení zákrutek týhle loupeže. Opravdu jsem se v tom ztratil. Rozhodně to ke konci dost pokulhávalo a pět si to nezaslouží. Margotce a Kovářovi to opravdu vyjímečně sluší. Nejlepší částí filmu je dablováná prohrávaných sázek s číňanem. ()

anitae

Romantice jsem nějak neuvěřila, pár vtipných okamžiků, ale nějak mě okrádání lidí nenadchlo. Bavily mě hlavně dialogy hlavní hrdinky a ajťáka. ()

moviechecker

Nechápem ako mi toto mohlo ujsť. Po dlhej dobe film, od ktorého som nič nečakal a pekne prekvapil. Všetko už bolo napísané v komentároch nižšie. Nie je čo vytknúť a k tomu úžasná Margot. ()

PanOvocny

První polovina filmu vygradovaná sázkařským běsněním měla skvělé tempo za plný počet, druhá polovina sklouzla do průměru a i finální rozuzlení nebylo šokujícím překvapením. ()

rvp

Dobře jsem se bavil. Focus je akční podívaná, něco ve stylu Podfukáři se zajímavým námětem a hlavně nepředvídatelným dějem. Jistě občas tušíte, že něco nesedí, ale stejně jste nakonec překvapení. Má to zápletku, náboj a spád. Od začátku mně to vtáhlo a ani chvilku jsem se nenudil. Will Smith se role dle mého názoru zhostil na výbornou a Margot Robbie a.k.a Lucie Borhyová :-D to taky zvládá se ctí. Nemám co bych vytknul. Skvělá oddychovka za plný počet * * * * *. ()

Pavel82

"Jsou dva typy lidí. Kladiva a hřebíky. Ty se musíš rozhodnout, kterým z nich budeš." Focus nám to bohužel příliš neusnadňuje a bouchá hřebíkama do kladiv, kladivama do kladiv, hřebíkama do hřebíků, a Vy ne a ne udeřit hřebíček na hlavičku. Občas máte pocit, že už jste na to konečně přišli, ale jen se klepnete do prstu, věřte mi. ()

West

Může být vůbec nějakej film s Willem vyloženě špatnej? Nemyslím si.. Focus je o partě profi zlodějů do které naberou svůdnou Margot Robbie. Vizuálem je to pěkně zpracované, má to vtip, zajímavé propletení a konečné mind-fuck rozuzlení. A ikdyž je to sem tam typicky americké klišé, skvěle se na to kouká a nahodí vám to pohodovou náladu s úsměvem na tváři. 75% ()

Sweat55

Herecky super, nejlepší je to napětí a nepředvídatelné scény při kterých si při vysvětlení řeknete ,, jak je to možný ?''. Bohužel to shazuje dolů krkolomné finále. ()

Tamten

Příliš překombinované, až se člověk ztrácí v ději, fígle závisející na spoustě neovlivnitelných náhod a hlavní hrdina nepříliš sympatický. Nějak jsem nepřišel na to, co by mě na tom mělo bavit. ()

LordMysti

Film který neměl žádný vrchol, stále tak nějak v poklidu plynul, až moc romanticky a pak najednou konec, kam se scénárista snažil nacpat co se dalo - až to ve výsledku působilo jaksi nesourodě. Neříkám že film byl vyloženě špatnej, ale prostě tomu chybělo více jasných zvratů. ()

Uprchlík Will Smith

Uprchlík Will Smith