Gomora

• Itálie Gomorra - La serie (více)
Itálie / Německo, (2014–2021), 48 h 20 min (Minutáž: 42–57 min)

Předloha:

Roberto Saviano (kniha)

Hudba:

Mokadelic

Marco D'Amore, Fortunato Cerlino, Salvatore Esposito, Fabio De Caro, Christian Giroso, Giovanni Buselli, Carmine Monaco, Lino Musella, Marco Palvetti (více)

Série(5) / Epizody(58)

Gomora, seriálová adaptace úspěšného románu Roberta Saviana, nás zavádí do temných a nebezpečných uliček Neapole, kde se nachází centrum zločinecké organizace Camorry. Poté co je Pietro Savastano, jeden z největších a nejobávanějších kmotrů neapolské mafie, zajat a poslán za mříže, jeho prává ruka, třicetiletý Ciro Di Marzio, spatřuje svou příležitost v tom, že se konečně stane novým vůdcem. Jeho čas však ještě nedozrál. Zatímco je Pietro ve vězení, velení zpočátku přebírá jeho manželka Imma, protože jejich syn Genny - Pietrův právoplatný dědic - se v Hondurasu zaučuje v "řemesle". Soupeřící klan vedený Salvatorem Contem mezitím spřádá plány, jak zneškodnit Savastanovy jednou provždy. Válka o převzetí kontroly nad "systémem" právě vypukla, a to na území, které stále bojuje, aby nadvládě zločinu a bezpráví nepodlehlo. (Cinemax)

Recenze uživatele DonBraso k tomuto seriálu (4)

Gomora (2014)

Krása bez závoje,inu jak to chodí v Neapoli.Po prvním vlažnén dílu,jsem už myslel,že to nebude to co hledám,ale jsem rád,že jsem se zmýlil.Rovnou musím říct taky,že na tyhle postavičky ve filmu jsem si musel zvykat.Nakonec největší grázl byl stejně Ciro a jeho příběh byl určitě víc poutavej než Gennyho,který se vyklubal na bosse.Hlavní co zdobí tenhle seriál je,že se vůbec nebojí násílí,ukazuje fakta jaký jsou,kamera co sleduje před sebou kolonu aut jsem si zamiloval brzo,hudební závěrečná smyčka jakbysmet,kdy jsem si vzpomněl na The Killing,která většinou taky končila svojí hudbou každá epizoda.Bylo to surové a italsky bestiální,bez velkých famfár.Po Narcos,další skvělý seriál,na který jsem narazil až teď.Každopádně koukám,že na ČT2 to budou dávat taky.Ono poslední dobou právě tam jsou docela parádní věci,nejspíš fajnšmejkr :) Jo a Imma to byla milfka,na první pohled fakt sekera:D.Teď už jen čekat na druhou sérii,ach jo."Nevěř nikomu a ničemu.. a ani mě "- Genny Savastano ()

Série 3 (2017) (S03)

Laťka je stále na vysoké úrovni.Jen bych řekl,že zatím nejslabší z třech sérií.Začátek je jako vždy horší,kdy pilot třetí série nebyl vůbec dobrý,kdy se rozloučí i jedna z velkých postav a kupodivu i dosti tápe než nahodí kotvu a drží.Druhý díl se opět rozprostírá a třetí či snad čtvrtý s Cirem,který se odehrává v Bulharsku je nejlepší díl z celé trojky.Od té chvíle tvůrci začnou zvedat plyn,postavy se začínají redukovat a člověk je opět v Neapoli,kde je jako doma.Úplný konec je překvapení jako v prvním dílu,až tomu člověk nevěří,že se doopravdy stalo,protože tímhle seriál znatělně utrpí.Opět musím pochválit skvělou kameru,to je radost se dívat.Herecky bez chyby a seriál si prostě drží kvalitu.Tak už zas jen čekat na čtyřku.Ciao ()

Série 4 (2019) (S04)

Z mého úhlu pohledu nejhorší série.Popravdě první čtyři díly jsou někdy na hraně kacířství,protože to nemá hlavu a občas ani tu patu.5. Díl je rázem jinde a taky ho režíruje už známej Ciro a je to sakra znát.Neskutečná vata až nudný první čtyři části jsou naprostým překvapením,kdy jsem zjistil,že Patrizia zas až tak moc dobře hrát neumí.Jakmile má skoro celý díl pro sebe,tak to není ono.Ciro byl a bude magnet,bohužel bez něj se ten děj neskutečně ze začátku motal,než Gennaro vypadnul z absolutně nudného Londýna a kdy pomaličku hodil vše za hlavu.Je tu další familie do party,která hraje prim,pár známých postav z dob minulých,který zahřejí na srdíčku.A hlavně opet Neapol kam tento seriál patří.Nejhorší je,že od prvních dílů jsem si říkal,že jak ve trojce někdo z hlavní linky bude mrtvej.Ano bylo tomu i zde a myslím,že dost diváků to i tušila.Škoda překvapení,ale konec trojky byl šok.Zde jen mávnutím ruky.Jinak je tu samozřejmě vše jak v jiných sérií.Takže typická kamera za vozidlem i postavou,skvělý soundtrack,od půlky konečně pravá mafie.Já doufám,že pětka nebude vymýšlet občas zbytečné dějové linky,který nevedou vůbec někam a místo zbytečné vaty ukážou to co každý divák může vidět neustále.Boj o moc.Pátá série má vyhlídky naprosto grandiozní a doufám,že tvůrci opět ukáží staré kořeny.85% ()

Série 5 (2021) (S05)

Reálně bych asi nedal plný počet,ale je to konec seriálu a ta závěrečná scéna to by jeden se musel zamyslet jestli to dopadlo vůbec jak mělo nebo se z toho spíše stala fraška.Na první dobrou je to blbost,když člověk vezme jak se chovají postavy předtím.Jestli to měl být šok nebo necháme to takhle otevřený v tom důsledku kdo to byl,tak to asi bylo fajn.Přesto pachuť tam stále je.Zde dojde k několika zvratům,zradám,že je toho až moc,tak to má jedinou výhodu v tom,že si takhle s někým můžete diskutovat jak dopadne v dalším díle.Poslední série měla jen 10 dílů a opět se ukázalo,že tento seriál se má vždy odehrávat na Sicilíii.Je to až k nevíře,ale vždycky snad první tři díly nebyly vyloženě super.Zde jak se dostal Ciro z vězení a pak někam na stavbu si vzal prachy byly prostě úsměvný.Mistrál a Mníšek už bylo zase jiný kafe.Jinak je to stále stejná parádní písnička,která skončila tak jak skončila.Jedno musel vědět každý divák,to jak dopadne to okolo a kým už byla jiná.90% ()

Kdo natočí Call of Duty?

Kdo natočí Call of Duty?

14.02.2018

Itálie na nic nečeká

Itálie na nic nečeká

29.06.2014

Především díky senzačnímu mezinárodnímu úspěchu Velké nádhery se dostává italské filmové produkci v posledním roce velké pozornosti, důvěry sponzorů a zástupci domácí scény se snaží, aby tento úspěch… (více)