Paddington není jen tak obyčejný medvídek. Pochází z nejtemnějšího Peru, nosí červený klobouček a víc než cokoliv jiného miluje marmeládové sendviče. Když zemětřesení zničí jeho domov, pošle ho teta Lucy do Londýna, aby zde našel novou rodinu. Sám a opuštěný na paddingtonském nádraží pomalu zjišťuje, že život ve velkoměstě není úplně takový, jak si ho představoval. Naštěstí ale potká rodinu Brownových, která se ho ujme i přes kategorický nesouhlas tatínka Browna - typického, spořádaného a trochu i nudného Brita. K jeho zděšení, kdekoliv se medvídek objeví, začnou se dít neuvěřitelné věci. Svými ztřeštěnými nápady často převrátí celý dům vzhůru nohama a způsobí neskonalý chaos. Svým úsměvěm a dobrým srdcem si však nakonec získá srdce celé rodiny a vše se v dobré obrací... avšak jen do okamžiku, kdy si ho všimne zákeřná ředitelka místního muzea, která z něj chce udělat vycpaný exponát... (A-Company CZ)

ing.man

Lehká oslava Londýna a taky trochu sebeironie angličanů s pěknou moderní bajkou ála Myšák Stuart Little. Bezzávadný rodinný film s pěknou animátorskou invencí. Jenom ta Nikolka Kidmanojc nemusela tolik připomínat Cruellu ze 101 Dalmatinů. ()

Psichi

Čekal jsem jen jednoduchou ptákovinu pro děti a dostal jsem dokonale odladěnou anglickou BOMBU!!! Chci mít doma medvídka! Opravdu mě to tak potěšilo, že si asi zajedu do útulku pro pejska… :D Od začátku do konce jsem se výborně bavil. Spousta originálních nápadů, rodinka dobře šlapala, i když hodně tradiční, tetička Wesleyová to dobře doplňuje, bohužel hodně zestárla :-( Doporučuji 80% ()

s1r1us

Vskutku rodinná komedie, s příchutí promočeného sendviče s marmeládou a chlupů z medvědích uší :). Díky tomu, že je to cíleno opravdu jako rodinný film i pro nejmenší, tak jsou patrně hrany pověstného britského humoru až příliš obroušeny, obávám se. Ocenil bych poněkud menší podobnost s dětskou tupou komedií 101 dalmatinů a naopak jízlivější suchý humor. UK reálie a dialogy jsou svěží vítr do US moře animáků. Celkově potěší, a rozhodně neurazí. ()

Franc1s

Další medvěd se dere do filmového světa, a tentokrát jako rodinná záležitost. Vtipné, zábavné, dají se poslouchat i vedlejší postavy. Jednoduchý příběh nevadí, naopak. Narážky a anglický humor, super! Takový pohoda na vánoční svátky. 7,5/10 ()

prasklinka

mohla to být super pohádka, který bych dala 5 hvězdiček, kdyby tam nebyla zkopírovaná půlka filmu 101 dalmatinů a Nicole Kidman, která celej film hrozně zkaila. Ale vychovaný a slušný Paddington se mi moc líbil, hned bych si ho pořídila domu i s červeným kloboučkem :) ()

Kritik.

Neočakával som veľa. No napokon to bolo prekrásne! Ono to spolu všetko krásne ladí: premietaný čiernobiely film, expedícia v džungli, scenérie Londýna (navyše kto Londýn skutočne pozná, všimne si známe miesta, dokonca múzeum, budovy, ulice). Rodinná komédia, ktorá sa smutno-vtipnou a chvíľami vianočnou atmosférou skutočne priblížila starším filmovým veľdielam ako je Sám doma či E.T. mimozemšťan ()

ZnalecH

Takhle jsem se u rodinného filmu už dlouho nebavil. Kdo by to řekl, že to bude taková legrace, když do Londýna přijede medvěd... Zábavné, legrační, rodinné, odpočinkové a zároveň i docela akční. Užil jsem si to. ()

E lan

Hezký příjemný dětský film, u kterého jako prvního hraného filmu dcerka vydržela:-) Za to jedna hvězda navíc. Jinak je ale vše povedené, včetně velmi vkusné animace a pozitivního příběhu. ()

balcazar

Ľudsko-zvieracie filmy nemám rád, snažia sa byť roztomilé a vtipné, no dosiahnu opak. Paddington sa tomu nevyhol, no ponúkol veľa zaujímavého a vtipného. Balansuje u mňa medzi 2 a 3 hviezdami, priklonil som sa hore, hoci je okolo neho v hodnoteniach ostatných až priveľký hype. ()

maxmen

Tomuhle já říkám britský humor! Krásně povedenná rodinná komedie. Celkově lepší než jsem očekával. 80% ()

Likan7

Na mě je Paddington moc pohádkový. Nejvíc mě iritoval fakt, že nikomu není divný, že, naprví pohled v reálném světě, si hopká medvěd v klobouku, co mluví a má rád med a ústní vodu. Tohle jsem nepřekousl, asi jsem už moc starý. Na druhou stranu se na samotného medvídka kouká pěkně, je roztomilý až běda a jeho animace je povedená. Některý vtipy se povedly, většina bohužel ne. A Kidman? Při sledování téhle jinak pěkný ženský jsem si vzpomněl na Sharon v Catwoman. ()

RAFT

No film s medvědem no budiž.Tenhle film si oblíbí spíš menší publikum,jako není to špatný ,film má své kouzlo ,ale u tohodle filmu mi to přišlo o trošičku lepší jak alvin a chipmunkové sice s nějakým dosti chlupatým medvědem.Přidejte ještě médu bédu a jeho věrného kamaráda budu a máme tu pokračování méda béda 2.Některé scény s medvědem ušli jiné nikoliv.Herci do filmu vybráni, prostě skvěle.Soundtrack byl dobrej.Další zhlédnutí nepotřebuju.Za mě 65% ()

karlospr

"Rychlý" příběh o roztomilém méďovi, který se musí vypořádat se svým životem, a tak hledá domov v ulicích Londýna. Děj je plný typických prvků, které vytvářejí jeho zápletku - nic originálního, ale neurazí to. Hlubší myšlenku ve filmu nenajdete, což vzhledem ke charakteru filmu by bylo nevhodné. Pozitivní je, že děj má spád, a tak na nudné prostoje nenarazíte. ()

3mates33

Prv opice, psy a kočky a teraz medvedi....Nesťažujem si, je to príjemná, milá komédia, ktorá neurazí a pobaví, žiadna vulgárna hovadina, asi znížim hodnotenie TEDovi.... ()

Karlíka a továrnu na čokoládu čeká prequel

Karlíka a továrnu na čokoládu čeká prequel

20.10.2016

Willy Wonka začal svoji pouť v roce 1964 v románu Karlík a továrna na čokoládu od Roalda Dahla. První filmová adaptace přišla v roce 1971 a proslavila nedávno zesnulého Genea Wildera, druhá se… (více)