Rezistence

• Belgie

• Nizozemsko

Sci-Fi / Dobrodružný / Thriller

USA, 2015, 119 min

Vôbec nie taká hrôza akú som po prvej časti očakával. Charaktery sa viacej komplikujú a vyvíjajú a pomaly sa začína rozbalovať aj zmysel celého mesta frakcií. Schwentke natočil dynamickú a vo výpovedi pomerne hodnotnú a zaujímavú jednohubku. Zase to umne vykráda všetko možné, ale stále si to drží určitý nadhľad. Určite poteší Daniel Dae Kim z Lost ako hlavný sudca, ale aj Naomi Watts, ktorej tie hnedé vlasy fakt seknú. Inak stále rutinná jazda, ale znova bez ujmy na zdraví. Priznám sa, že takéto teen sci-fi drámy moc nemusím. Hunger games považujem za jeden z najväčších filmových shitov. Táto séria ma ale kupodivu veľmi baví. Som zvedavý kam sa to celé vyvinie. Ale už by si tvorcovia mohli vstúpiť do svedomia. Finále je rovnako odfláknuté ako v prípade prvej časti. Silné 3*(20.3.2016)

• Praxis

Ještě větší WTF než v minulém díle. První hodinu mě děj totálně nezajímal, hlavní hrdinka se chová naprosto nepředvídatelně a nesmyslně a okolo stojící sidekickové jsou ještě mnohem více ulítlejší. Druhá hodina s testováním je sice o něco zábavnější, ale celkový dojem rozhodně nijak nezvýší. Co potěšilo byl vizuál, podařené triky i výprava a zdařilé kamerové vychytávky. Inu, za 110 míčů se dá dělat velké divadlo. Technicky se film prostě povedl, to, co se dělo před kulisami se teda ale moc nepovedlo. 40%(20.8.2015)

• Anderton

Asi nemá zmysel sa zaoberať tým, že teen postapo série trpia jednak tým, že tak trochu parazitujú na úspechu Hunger games a potom tým, že teenager v ich fikčných svetoch musí mať nutne riadny bordel. Séria so sympatickou Shaileen mu to ale uľahčuje svojou jednoduchosťou a lacnejším vizuálom. Hrá sa tu viac na psychologickú strunu, Tris sa musí vyrovnávať s tým, že prináša smrť. Bohužiaľ sa z tohto motívu dalo vyťažiť viac, rovnako ako zo simulácií, ktoré mali byť triumfom filmu. Nakoniec sú tromfami celej série ženy. Neprvoplánovo pekná Shailene a tri nastajlované milfky Naomi, Kate a Maggie. Ale zatiaľ iba zovňajškom a asi sa v treťom dieli na tom nič nezmení.(18.2.2016)

Řikám to děsně nerad, ale po idiotské jedničce mě dvojka vlastně vyrazila dech.U prvního dílu jsme dostávali záchvaty smíchu a já sypal hlášku za hláškou na tu vlnu idiocie, pubertálního chrchlání sraček a tu ohyzdnou Matyldu v hlavní roli.Od dvojky jsem nic nečekal a když po pěti minutách hlavní chrlíček neštěstí ostříhal hučku a najednou tak hlavní hrdinka byla mentálně retardovaný chlapeček s Dawnovým syndromem, myslel jsem si že je konec.K mému obrovskému překvapení jsem se ale dočkal dost dobře napsané i zahrané akční sci-fi.Hlavně díky akci, které je o proti jedničce fakt mrak jsem se vlastně vůbec nenudil a Gay Country, který mi je díky novému Terminátorovi poněkud sympatičtější než dřív mě v tý roli sednul a celkově je těch zajímavých režisérských inovací mrak.Místy naprosto nepředvídatelný a nekompromisní scény a ubírání děje mě dost bavilo.Hodně mi to připomělo Labyrint, který se taky povedl nad očekávání.Jen žasnu opět nad tím, že mnohem lepší díl má menší hodnocení než příšerně hloupá a nezáživná jednička.Asi tu bude hodně nanynek co každý večer usínají s první knížkou pod polštářem a vklouzají do říše snů, kde je přijde vypenetrovat hezounký Tobias.Sice mi lezou krkem všechny tyhle moderní braky natočené podle ještě ubožejších knížek, ale když není režisér debil a vlastně tak trochu génius, dokáže s totálně debilní látky vytřískat zábavné béčko.V jedničce se to nepovedlo, ve dvojce ano a kdyby nebyl zase Allegiant posraně rozdělený na dvě části kvůli dolárkům, možná bych se ráčil vyrazit na finiš do kina už jen pro to, že bude sladké vidět toho dawna umírat, ale pokud režisér nebude mít koule a všechno překope aby se 13. letý školačky hromadně nepodřezávaly jako u poslendího Twajlajtu, osobně mu zajedu vyAllegiantovat prdel.70%.(25.8.2015)

• Filmmaniak

Bez předchozí znalosti Divergence prakticky nesledovatelné. Přitom je to hůř režírované, ještě o něco stupidnější, s ještě slabším dějem a s ještě prázdnějšími dialogy. Akčních scén je pomálu, emocionální splynutí s hrdiny takřka nulové a hluchých míst, ve kterých se nic neděje, zas pro změnu spousta. Celkový dojem z Rezistence je ale ten, že se v ní nic neděje skoro pořád, a nezachrání to ani sem tam slušný herec/herečka, ani technicky zdařilé digitální triky. Mlátí se prázdná sláma, hlavní hrdinka se donekonečna vyrovnává s traumaty a divák jen vrtí hlavou, jak je ten futuristický svět Rezistence zoufale nefunkční a nesmyslný i uvnitř sebe sama. Delší recenze ZDE.(19.3.2015)