• cheyene

Zatímco první díl si u mě vysloužil 3*, druhý dostane o jednu méně. V prvém případě se jednalo o start série a dopadl tak nějak průměrně. Neurazil, ani nenadchl, přinesl zajímavý námět, ale v mnoha ohledech působil až moc lacině či prvoplánovitě. Rezistence se mi zdála ještě více určená teenagerům a to po všech hlediscích, avšak to není nic proti ničemu, jenže celkový dojem v sobě odráží nesporný fakt, že si mě v tomto případě tvůrci nedokázali udržet v pozornosti. Měl jsem tendence se nudit.(26.11.2017)

Obsahuje spoilery: "Oddělili jsme vás od ostatních. Kvůli zachování míru jsme vytvořili frakce. Je načase, abyste se přestali izolovat a připojili se k nám. Přiměli jsme vás myslet si, že jste poslední z nás. Ale nejste. Pokud mě teď sledujete, je minimálně jeden z vás důkazem, že se náš experiment podařil. Lidstvo vás očekává s nadějí za hradbami. Divergentní jsou pravým cílem tohoto experimentu. Jsou nezbytní k přežití lidstva." O tomto filmu budete i za pár týdnů vědět, že jste ho viděli, ale těžko si vybavíte nějakou pamětihodnou scénu. Okamžitě to navazuje na děj prvního dílu. Shailene Woodley se nechá lapit a pak ztrácí pojem o skutečnosti. Zde nahlédne do jejího mozku s prošpikovanějšími počítačovými triky než v předchozím díle. Vypořádává se tady s traumaty a s nočními můrami, přičemž je objevena jakási schránka s poselstvím, které zanechaly zakladatelé. Tu může přehrát pouze někdo divergentní. Obsah/Vzkaz jsem vám vypsal na začátku svého komentáře. Musím dodat, že Shailene Woodley je hezčí s dlouhými vlasy, než krátkými. Rozesmála mě tady scéna, kde se Theo James hrdině postaví na volném prostranství a pálí proti svým nepřátelům, které zabíjí jendoho po druhém a to bez toho aniž by se kryl. Prostě sci-fi pro teenagery, s výraznou hrdinkou, s níž se mohou dívky v pubertálním věku snadno ztotožnit. - 50%.(8.2.2020)

• heyda

Hrdinové jsou možná divergentní, ale divák aby byl značně rezistentní vůči debilitě v chování postav, ději, zvratům, scénáři a mohl bych tady jmenovat až do aleluja. Jednu chvíli jsem přemýšlel, že dám jen 1 hvězdu, ale nakonec jsem se slitoval. Přece jenom Shailene Woodley má charisma a baví mě se na ní dívat a některé triky se tvůrcům taky povedly. Jinak je to průser a procentuálně to nevyleze výš než na 40%.(8.3.2016)

• Tom_Lachtan

A s tímhle pokračováním mám dva problémy. Tím prvním jsou mizerné výkony obou hlavních postav, které naprosto přehrávají postavy vedlejší (hlavně Miles Teller) a především hlavní dívče (S. Woodley) prostě nezvládá jinak zajímavé herecké příležitosti při virtuálních simulacích. Není bez zajímavosti, že jednoznačně nejzábavnější postavou je pro mě ukázkově klišovitý padouch, co rád bije hodné lidi a tváří se u toho poněkud uspokojeně. A to není dobrá vizitka pro hlavní herce a pro scénáristu. Druhej problém mám v tom, že jsou naprosto nevyužity ony scény s virtuální realitou, které by při lepším hereckém zvládnutí mohli klidně mět nálady takřka Matrixovské. A taky by pomohlo, kdyby tam bylo pár lidožravejch ježků, to by se mi asi líbilo víc.(10.8.2020)

Řikám to děsně nerad, ale po idiotské jedničce mě dvojka vlastně vyrazila dech.U prvního dílu jsme dostávali záchvaty smíchu a já sypal hlášku za hláškou na tu vlnu idiocie, pubertálního chrchlání sraček a tu ohyzdnou Matyldu v hlavní roli.Od dvojky jsem nic nečekal a když po pěti minutách hlavní chrlíček neštěstí ostříhal hučku a najednou tak hlavní hrdinka byla mentálně retardovaný chlapeček s Dawnovým syndromem, myslel jsem si že je konec.K mému obrovskému překvapení jsem se ale dočkal dost dobře napsané i zahrané akční sci-fi.Hlavně díky akci, které je o proti jedničce fakt mrak jsem se vlastně vůbec nenudil a Gay Country, který mi je díky novému Terminátorovi poněkud sympatičtější než dřív mě v tý roli sednul a celkově je těch zajímavých režisérských inovací mrak.Místy naprosto nepředvídatelný a nekompromisní scény a ubírání děje mě dost bavilo.Hodně mi to připomělo Labyrint, který se taky povedl nad očekávání.Jen žasnu opět nad tím, že mnohem lepší díl má menší hodnocení než příšerně hloupá a nezáživná jednička.Asi tu bude hodně nanynek co každý večer usínají s první knížkou pod polštářem a vklouzají do říše snů, kde je přijde vypenetrovat hezounký Tobias.Sice mi lezou krkem všechny tyhle moderní braky natočené podle ještě ubožejších knížek, ale když není režisér debil a vlastně tak trochu génius, dokáže s totálně debilní látky vytřískat zábavné béčko.V jedničce se to nepovedlo, ve dvojce ano a kdyby nebyl zase Allegiant posraně rozdělený na dvě části kvůli dolárkům, možná bych se ráčil vyrazit na finiš do kina už jen pro to, že bude sladké vidět toho dawna umírat, ale pokud režisér nebude mít koule a všechno překope aby se 13. letý školačky hromadně nepodřezávaly jako u poslendího Twajlajtu, osobně mu zajedu vyAllegiantovat prdel.70%.(25.8.2015)

• - Filmovalo sa v amerických mestách Atlanta a Chicago. (Hudakfilms)

• - Film nebyl natáčen jako 3D. Až v postprodukci se rozhodlo, že bude převeden i do trojrozměrného formátu. (Stoka)

• - Shailene Woodley odmietla nosiť parochňu po tom, čo si ostrihala vlasy pre rolu Hazel vo filme Na vine sú hviezdy (2014). V knihe si Tris síce ostrihá vlasy, ale nie až tak, ako môžeme vidieť v snímke. (just_pie)