Ako obrovskú chybu musím napísať, že z inak vždy sexi Shailene Woodley, som sa tu skoro povracal po jej ostrihaní na chlapca. Insurgent je presne kúsok skladačky, ktorý nemá začiatok, ani koniec, rozpovie kúsok mozaiky a nechá vás opäť rok čakať. Má svoje momenty, no zároveň je výzvou pre bežných návštevníkov. Toto je akčné sci-fi, kde si mnohé postavy robia čo chcú, iné plnia príkazy a medzi nimi skupina hrdinov hľadá svoje opodstatnenie a ďalší cieľ. Jedna vec je istá. Rezistenciu neradno sledovať bez znalosti jednotky. Skúste to a neodhalíte ani fakt, že Tris a Caleb sú súrodenci. V Rezistencii sa skutočne veľa nestane, dej by sa dal zhutniť na 30 minút, no mám neskutočnú chuť siahnuť po tretej knihe a zistiť, čo má nasledovať. Ak je to účel filmu, navnadiť na ďalšie diely, ten si plní výborne. Oproti jednotke stratila kus čara, odkryla kúsok mozaiky sveta, aj navnadila na viac. Ako plus môžeme pochváliť sexice Kate Winslet a Naomi Watts, ktoré sú tu za dokonalé "milfky".(1.6.2019)

Která holka by (občas) nechtěla být "krásná", celospolečensky důležitá a v hledáčku vyzrálejšího hrdiny ala Four?:-) Změna režiséra je poměrně citelná, plynulejší a rozvážnější styl "Divergence" nahrazuje styl, jenž je o poznání... já nevím... roztříštěnější? komerčnější? Nenapadá mě to pravé slovo, ale kdo viděl, pochopí (alespoň doufám). Kromě této zásadní změny jsem také zaregistrovala mnohem více (drobných) nesmyslů typu proč dělají to a to, když by mohli udělat to, vzhledem k žánru s nimi ale člověk nejspíš musí počítat. Tvrzení, že "Rezistenci" zachraňuje akční stránka, může být možná trošku nefér (líbí se mi na ní ostatně i další věci / lidé), na druhou stranu to není zas tak úplně nepravda. V porovnání s "Hunger Games" a mnoha dalšími dobrodružně romantickými teen sci-fíčky, kterých je teď jako hub po dešti (a další vznikají), klade tahle série mnohem větší důraz i na líbivý zevnějšek, protože to je to, co dnes divák (OK, tak většina diváků) chce. K dobru budiž "D" + "R" i umění recyklace, neboť jsou - více než cokoli jiného - důkazem, že i x-krát recyklované scény mohou vypadat (a znít) dobře; viz. přeskakování kolejí těsně před projíždějícím vlakem. Loňská "Divergence" mi sedla více, jelikož ale na čsfd neexistují půl hvězdy, dávám taktéž 4. (Zbytek komentáře obsahuje spoilery.) P.S.: Nezdál se mi věkový rozdíl mezi představitelem Čtyřky a jeho matky ("Uložíš ho ty, nebo mám já?"XD), ale je mezi nimi 16 let, což skutečně odpovídá jejím výrokům, že ho měla "velmi brzy". P.P.S.: Ach jo, proč museli zabít zrovna Erica? Ten byl boží!!!:-( P.P.P.S.: Jsem zvědavá, jak si tvůrci poradí s dvojitou zápletkou. Kapitol, tedy chci říct Chicago, padlo v prvních dvou dílech a zbylé dva tak budou začínat téměř od nuly. Nečekané a zajímavé.;-)(2.4.2015)

Film, který totalně podlamuje mojí sexualitu, protože je narvanej těma nejhezčíma chlapama, který Hollywood momentálně nabízí. V jejich světě bych asi byla nejradši taky divergentní, aby mi jedinej z nich neutekl. Co se kvalit filmu týče, jsou srovnatelné s jedničkou, jen ty simulace mohly být propracovanější, oproti té neohrožené působí zbývající jen jako nastavováná kaše. Když to porovnám s libovolným dílem Hunger Games, nebo Labyrintem, působí Divergence jednoznačně nejpřirozeněji. Blockbuster jak má být, i ta praštěná romantika se v něm dá ustát, třeba Hostitel s ní dokázal prudit daleko víc. Jen to 3D tu absolutně postrádá smysl a je po celou dobu nevyužito.(25.7.2015)

Tak právě přemejšlím jakým nejtrefnějším výrazem shrnout tenhle film a napadá mě rozpolcenost. I když nepatřím mezi fanoušky současných teen sérií, tak Divergence mi sedla. Byl jsem tedy zvědavej jak se to vyvrbí dál a místo čum ripu jsem dal přednost kinu. No a nevím jestli jsem udělal dobře nebo špatně o pohřbu se mluvit nedá, ale o nadšení taky ne. Je to někde mezi. Neznám předlohu, takže nevím do jaký míry je to vinou knihy, nebo špatnýho scénáře kterej ji nesprávně adaptuje, ale jak se mi v prvním filmu zdálo, že všechno do sebe celkem zapadá a dává i logiku, tak tady už ten pocit nemám. Tvůrci od začátku na sebe vrší nové a nové zvraty. Co se zdálo, že je takhle se najednou ukáže, že je úplně jinak. Někdy se jedná i o vyložený nelogičnosti. Postavy se samovolně mění z klaďasů na záporáky a zase naopak. No a ta finální pointa to pak pro jistotu převrátí úplně. Jinak spousta scén je bohužel trochu samovolně upravených jenom aby vynikli opět naprosto nedůležitý 3D efekty, takže se občas musí všechno zhroutit a rozpadnout na kousky. No blbost no. Jednička se bez 3D v pohodě obešla, ale tak je to v kurzu že jo... No abych zase jenom nenadával, tak musím férově říct, že jsem se určitě nenudil, akční výplň ujde, byť je pravda, že se ve větší míře jedná o zde již zmíněné simulace a uměle vytvářené sny, ale podobně jako u prvního dílu se tahle část povedla. Z ústředním duem nemám problém, Winsletová je pořád kvalitní mrcha a víceméně mi ty necelý 2 hodiny svižně utekli, takže nasranej nejsem, ale nevím jak chtějí pokračovat. Já měl totiž po konci tohoto pocit, že je vyčerpáno, ale oni už něco vymyslí.60%(27.3.2015)

Citeľne slabšie ako prvý diel a po takmer všetkých stránkach. Ak som prvému dielu vyčítal hlavne nelogickú premisu, Rezistencia sa chvíľami topí aj v nie úplne logických scénach, či zvratoch. Ani dej sa výrazne neposúva dopredu a ako takou záchranou sú len veľmi dobre osadení herci a úplný záver, ktorý zdá sa mení pravidlá hry. A že ide o záchranu na poslednú chvíľu. Tradičné rozdelenie finále na dva samostatné filmy však už teraz nepôsobí dobrým dojmom. 50%(24.8.2015)

• Kate Winslet

• - Film nebyl natáčen jako 3D. Až v postprodukci se rozhodlo, že bude převeden i do trojrozměrného formátu. (Stoka)

• - Spoiler: Rozdíl oproti knižní předloze je např. v tajemné skříňce se zprávou od zakladatelů. Existuje pouze ve filmu. V knize má Jeanine zprávu celou dobu v počítači a dělá vše proto, aby se nedostala ven. V knize se míru divergentnosti Tris dozví až v Alianci. Jelikož v knize skříňka není, není nutné zjišťovat procento divergentnosti a hledat toho stoprocentního pro její otevření. V knize se Tris vydala sečtělým zcela dobrovolně. Jeanine na ní dělala pokusy se simulacemi proto, aby zjistila, proč na divergentní nefungují a vyvinula sérum, které bude působit na všechny. (Calwen22)

• - Filmovalo sa v amerických mestách Atlanta a Chicago. (Hudakfilms)