Rozpočet $110miliónovTržby USA $130,179,072Tržby Celosvetovo $295,238,201Tržby za predaj Blu-ray v USA //počet predaných kusov Tržby za predaj DVD v USA //počet predaných kusov ║ až príliš z toho saje Matrix a to vo veľa ohľadoch, už to nemá takú atmosféru ako predchodca, režisér Robert Schwentke je čoraz väčší rutinér a nemá čo dať na vrch a tieto post-apo filmy ako Hunger Games a The Maze Runner začínajú byť až moc podobné na jedno kopyto až chuť z toho prechádza, zlatý Terminátor /60%/(18.8.2015)

Tris je presvedčená o tom, že nestojí za to, aby kvôli nej zomierali ľudia ... ale to aj Katniss ... som rada, že tretiu knihu rozdelili do dvoch častí ... srandujem ... v niečom o trošku lepšie ako jednotka a v niečom zase horšie, takže zase len taký priemer. Videné v rámci Season Challenge Tour (12.8.2015)

Tak jsem zkoukl Rezistenci a divím se tomu červenému hodnocení,za mě by ho rozhodně nedostal,ale zpět k mému hodnocení.Druhý díl se nese na podobné úrovni jako první je děj se místo rozmístění dětí do určitých frakcí(Sečtělý,Mírumilovní atd.) zaobírá tím co je za branou celého komplexu a boji Tris a čtyřky proti myšlence celého systému a hlavně proti Kate Winslet coby vůdkyni všech frakcí.Nevím,ale opravdu nemusím čím dál tím v poslední době populárního aspektu filmů a to jest mladá holka pomalu ještě s horkou občankou jak pobíha se samopalem nebo podobnou zbraní a je snad ještě líp vycvičená než Jean Claude v univerzálním vojákovi a kosí jednoho nepřítele za druhým pomalu bez mrknutí oka.Sice je to lepší než pro mě úplně mimo film Hunger Games v čele s přehrávající Jennifer Lawrence,ale to,že je naopak Shailene Woodley docela sympatická (plus má u mě pořád za hvězdy nám nepřáli) můj dojem z filmu nevylepšuje.Jediné co nějak stojí za zmínku je závěrečných pár minut kde dojde k nějakému jako by zvratu a nástřelu na další pokračování.Nevím jestli jsem už moc starej,ale tenhle typ filmu by se mi nelíbil ani ve 12 letech.Neupírám to holkám,které na to jdou,ale ta emancipace je už opravdu všude a mě už to stačí.Takže za mě celkově 50 % a tři hvězdy.(14.4.2015)

Pro tuhle sérii mám slabost, takže u dvojky jsem se bavil skoro stejně skvěle jako u jedničky. Nečetl jsem knižní předlohu, takže nemám s čím srovnávat, nicméně věřím, že některé události a situace byly v knize lépe vykresleny, protože zvláště ve druhé půlce se scénář kroutil a zamotával. Na druhou stranu, simulace byly velmi pěkně zpracovány. Shailene Woodley je jako vždy vynikající a velikost a síla obsazení se zase o nějakou tu hvězdu rozrostla. Jelikož je dvojka lehce slabší než jednička, dávám o hvězdičku méně. Hoooodně se těším na další díl.(5.10.2015)

• katasta

Knihu jsem sice nečetla, ale podle filmu bych si tipla, že jde o další zfilmovanou knihu, která nemá filmový potenciál. Věřím, že kniha by dokázala popustit uzdu fantazii a může být zábavná, nicméně s filmem už nemáme práci s fantazií a samotný příběh není až tak zajímavý, aby vyplnil tolik hodin filmu. Setkáváme se tu tak s hloupými dialogy, s nepropracovanými postavami a s divnými motivy... Celé je to takové nedotažené a hloupoučké.(18.1.2016)

• - Film nebyl natáčen jako 3D. Až v postprodukci se rozhodlo, že bude převeden i do trojrozměrného formátu. (Stoka)

• - Shailene Woodley odmietla nosiť parochňu po tom, čo si ostrihala vlasy pre rolu Hazel vo filme Na vine sú hviezdy (2014). V knihe si Tris síce ostrihá vlasy, ale nie až tak, ako môžeme vidieť v snímke. (stefi7773)

• - Jedná se o první film v kariéře Kate Winslet, v němž si zopakuje svou roli v pokračování. (kklepkaa)