• katasta

Knihu jsem sice nečetla, ale podle filmu bych si tipla, že jde o další zfilmovanou knihu, která nemá filmový potenciál. Věřím, že kniha by dokázala popustit uzdu fantazii a může být zábavná, nicméně s filmem už nemáme práci s fantazií a samotný příběh není až tak zajímavý, aby vyplnil tolik hodin filmu. Setkáváme se tu tak s hloupými dialogy, s nepropracovanými postavami a s divnými motivy... Celé je to takové nedotažené a hloupoučké.(18.1.2016)

Nakonec to bylo docela dobré. Minulý díl se mi ale líbil víc. Je tu sice víc akce, některé nelogické momenty tomu trochu ubírají. Začátek je celkem nuda, rozjede se to až ke konci. Kate Winslet je tady ještě drsnější než v minulém díle. Je nám tu přestaven i zbytek frakcí. Divergentní jedinci jsou stále nahánění a spojují se s Odpadlíky. Společně s Neohroženými se snaží o revoluci proti Jeanine. A Tris se podaří otevřít tajná zpráva od zakladatelů jejich komunity. Konec mě docela mile překvapil a jsem zvědavý na finále. Ale je škoda, že si Tris hned na začátku ostříhá vlasy... "Jednou škrob, pořád škrob."(19.8.2015)

• Anderton

Asi nemá zmysel sa zaoberať tým, že teen postapo série trpia jednak tým, že tak trochu parazitujú na úspechu Hunger games a potom tým, že teenager v ich fikčných svetoch musí mať nutne riadny bordel. Séria so sympatickou Shaileen mu to ale uľahčuje svojou jednoduchosťou a lacnejším vizuálom. Hrá sa tu viac na psychologickú strunu, Tris sa musí vyrovnávať s tým, že prináša smrť. Bohužiaľ sa z tohto motívu dalo vyťažiť viac, rovnako ako zo simulácií, ktoré mali byť triumfom filmu. Nakoniec sú tromfami celej série ženy. Neprvoplánovo pekná Shailene a tri nastajlované milfky Naomi, Kate a Maggie. Ale zatiaľ iba zovňajškom a asi sa v treťom dieli na tom nič nezmení.(18.2.2016)

• heyda

Hrdinové jsou možná divergentní, ale divák aby byl značně rezistentní vůči debilitě v chování postav, ději, zvratům, scénáři a mohl bych tady jmenovat až do aleluja. Jednu chvíli jsem přemýšlel, že dám jen 1 hvězdu, ale nakonec jsem se slitoval. Přece jenom Shailene Woodley má charisma a baví mě se na ní dívat a některé triky se tvůrcům taky povedly. Jinak je to průser a procentuálně to nevyleze výš než na 40%.(8.3.2016)

• castor

Netvrdím, že mi bylo úplně stydno, ovšem sledovat určité fikční světy a v něm jednoho vyvoleného, který překonává mdlé překážky (ach ty zoufalé oslí můstky), není ani zajímavé ani nějak intenzivně natočené. Takový Hunger Games nám předkládá poměrně jasný příběh s jasnými pravidly, tahle série je ovšem rádoby mnohovrstevnatá, ve výsledku ale spíš chaotická. Místy jsem netušil, která bije (první díl jsem viděl před třemi lety), když bych to chtěl přejít, rád bych si užil alespoň akční scény nebo talentovanou Shailene Woodley. Tu sice čeká sakra zajímavá budoucnost, ovšem tady ji mohla hrát kterákoliv herečka, která je zvyklá na průměrné požadavky. Průměrné jsou pak i akční sekvence, které jsou místy příjemně zvládnuté, jindy je to klasické spotřební zboží, které házíme do košíku bez mrknutí oka.(4.1.2018)

• - Pracovný názov projektu bol Mineral. (Hudakfilms)

• - Filmovalo sa v amerických mestách Atlanta a Chicago. (Hudakfilms)

• - Naomi Watts (Evelyn) je prírodná blondínka, no kvôli tomuto filmu si ich musela prefarbiť na hnedo. (Hudakfilms)