Rozpočet $110miliónovTržby USA $130,179,072Tržby Celosvetovo $295,238,201Tržby za predaj Blu-ray v USA //počet predaných kusov Tržby za predaj DVD v USA //počet predaných kusov ║ až príliš z toho saje Matrix a to vo veľa ohľadoch, už to nemá takú atmosféru ako predchodca, režisér Robert Schwentke je čoraz väčší rutinér a nemá čo dať na vrch a tieto post-apo filmy ako Hunger Games a The Maze Runner začínajú byť až moc podobné na jedno kopyto až chuť z toho prechádza, zlatý Terminátor /60%/(18.8.2015)

|78%| Tak a máme tu pokračování vydařené Divergence. Nechci se nějak rozepisovat, tak to shrnu do kostky. Jedná se o přímé pokračování, scénář se tu dál obohacuje, máme tu zajímavé scény, nápady atd. Především mě zaujal test, kdy Shailene měla split 5 zkoušek – částí frakcí, aby se rozluštil tajuplný předmět. Hlavní hrdinka tu prodělá menší přerod do odvážné bytosti. Trochu je tu místy přehnané, pár ostatních aspektů bych vylepšil, ale furt jsem spokojen a pokles oproti Divergenci tu je opravdu minimální. Dějem se to moc dopředu neposune, ale to vůbec nevadí. Herci jsou opět ok, stejně jako hudba. Takže něco bych doladil, ale přesto, vzhledem k tomu, že obdobné filmy s mladými herci nevyhledávám, tak jsem dost spokojen. Těším se na další díl nesoucí název: Série Divergence: Aliance, na který půjdu s chutí do kina.(12.3.2016)

• ORIN

Druhý díl sci-fi teenage ságy je továrnou na klišé, dementní dialogy, absurdní a nelogické scény a sekvence a toporné herecké výkony. To by v důsledku ani tak nevadilo, protože jednička je v mnoha ohledech podobná. Jenže v Divergenci koncept postapokalyptického světa ještě bavil, v Rezistenci uz nepřináší nic nového a nudí. V prvním díle zaujal trénink, ve druhém se jen snažíte zorientovat v neustále se měnících motivacích a jednáních postav, které generují nové a nové zvraty. Hlavně se ale jednička oproti dvojce nebrala příliš vážně, takže ačkoli výraz herců pronášejících stupidní repliky byl v obou dílech stejný, ve dvojce to působí strašně směšně. Z trojlístku dystopických sci-fi ság poslední doby (Hunger Games, The Maze Runner a Divergence/Rezistence) je právě ta hodnocená a komentovaná jednoznačně nejhorší. Jen kvůli očekáváním, co přinese třetí část, dávám dvě hvězdy. I když všechny tyhle podobně zaměřené sci-fi, jakmile dostanou širši (či vyšší) rozměr, vlastně nakonec odkryjí, jak moc logicky děravé a chatrné jsou.(13.7.2015)

Oproti prvnímu dílu se mi to nezdálo vůbec špatné pokračování. Možná bylo trošku jednodužší celé seskupení děje a místo dění, ovšem grafický "nátěr" to slušně vykompenzoval a tak můj finální pocit je asi tak stejný jako u prvního dílu. Rozhodně lepší "teen" série knižní předlohy než Hladové hry! 70%(16.5.2015)

Insurgent překvapivě sází na úplně jiný feel, než měla jednička. Pomalejší, psychologičtější a celkově o něco méně naivnější. Avšak pořád dostatečně akční a vizuálně přitažlivé, byť ten digitál byl digitální někdy až přespříliš. Příběh se vyvíjí velice zajímavým směrem, celou dobu nás na něco připravuje a končí cliffhangerem, který slibuje mnohé, což je přesně to, čeho se obávám nejvíce. Obávám se totiž, že předloha není nosná natolik, aby závěr trilogie nebyl jen jedním velkým zklamáním.(15.7.2015)

• - Daniel Dae Kim, představitel Jacka Kanga, byl natolik nadšený ze svých kostýmů, které nosil ve filmu, že si je chtěl odkoupit do osobního vlastnictví. (Calwen22)

• - Jedná se o první film v kariéře Kate Winslet, v němž si zopakuje svou roli v pokračování. (kklepkaa)

• - Spoiler: Zeke, Shauna, Fernando, Robert, Susan sú postavy, ktoré sú v knihe, ale vo filme sa neobjavili. Naopak, postava Edgara, ktorú stvárnil Jonny Weston, sa v knihe nenachádza. (stefi7773)