Reklama

Reklama

Rezistence

  • USA Insurgent (více)
Trailer 4

Obsahy(1)

Z Tris a Čtyřky se během okamžiku stali psanci podobní lovné zvěři. Nikde není klid a bezpečno, vůdkyně sekce Sečtělých je s pomocí ozbrojené sekce Neohrožených neúnavně pronásleduje odhodlaná dostat je za každou cenu. Současně nechává pochytat další divergentní lidi, kteří do stanoveného společenského systému nezapadají. Vystavuje je krutým testům, aby odhalila vhodnou osobu, jenž jí může pomoci rozluštit dávné tajemství. Tris a Čtyřka zjišťují, že mají víc spojenců, než se zdálo, rozhodnou se přestat utíkat a zkusí překvapivý protiútok. Je to právě Tris, která se stane klíčem k tajemství, na němž stojí základy světa, ve kterém žijí. Tajemství minulosti i budoucnosti. (Bontonfilm)

(více)

Videa (35)

Trailer 4

Recenze (511)

cheyene 

všechny recenze uživatele

Zatímco první díl si u mě vysloužil 3*, druhý dostane o jednu méně. V prvém případě se jednalo o start série a dopadl tak nějak průměrně. Neurazil, ani nenadchl, přinesl zajímavý námět, ale v mnoha ohledech působil až moc lacině či prvoplánovitě. Rezistence se mi zdála ještě více určená teenagerům a to po všech hlediscích, avšak to není nic proti ničemu, jenže celkový dojem v sobě odráží nesporný fakt, že si mě v tomto případě tvůrci nedokázali udržet v pozornosti. Měl jsem tendence se nudit. ()

Spiker01 

všechny recenze uživatele

Z Divergence si toho nepamatuji mnoho :) Druhý díl někde navázal a mně bylo vlastně jedno, co se dělo předtím, tak nějak jsem to dokázal vstřebat i bez hlubší mytologie. U Divergence jsem to shrnul celkem trefně a v úpdstatě za tím samým si stojím i zde. Ať už Neil Burger nebo Robert Schwentke...je zkrátka vidět, že podobné kousky točí hlavně producenti a ne režiséři s vizí, takže jsou oba díly vlastně lehko zaměnitelné (což ale není pravidlem, viz Harry Potter, kde je poznat rukopis všech tří režisérů). Co bych snad jen dodal, že má tento díl navíc oproti předchozímu je honička k vlaku, kterou hodnotím jako nejlepší scénu v sérii, která mě osobně dostala a je tam cítit nějaký ten vztah k látce a akčnímu pojetí. Jinak vesměs průměr... Shailene Woodley sice možná není taková hvězda jako Jennifer "Katniss" Lawrence, nicméně nakročeno má také velice slušně...60% ()

Reklama

claudel 

všechny recenze uživatele

Pro tuhle sérii mám slabost, takže u dvojky jsem se bavil skoro stejně skvěle jako u jedničky. Nečetl jsem knižní předlohu, takže nemám s čím srovnávat, nicméně věřím, že některé události a situace byly v knize lépe vykresleny, protože zvláště ve druhé půlce se scénář kroutil a zamotával. Na druhou stranu, simulace byly velmi pěkně zpracovány. Shailene Woodley je jako vždy vynikající a velikost a síla obsazení se zase o nějakou tu hvězdu rozrostla. Jelikož je dvojka lehce slabší než jednička, dávám o hvězdičku méně. Hoooodně se těším na další díl. ()

Allien.9 

všechny recenze uživatele

Která holka by (občas) nechtěla být "krásná", celospolečensky důležitá a v hledáčku vyzrálejšího hrdiny ala Four?:-) Změna režiséra je poměrně citelná, plynulejší a rozvážnější styl "Divergence" nahrazuje styl, jenž je o poznání... já nevím... roztříštěnější? komerčnější? Nenapadá mě to pravé slovo, ale kdo viděl, pochopí (alespoň doufám). Kromě této zásadní změny jsem také zaregistrovala mnohem více (drobných) nesmyslů typu proč dělají to a to, když by mohli udělat to, vzhledem k žánru s nimi ale člověk nejspíš musí počítat. Tvrzení, že "Rezistenci" zachraňuje akční stránka, může být možná trošku nefér (líbí se mi na ní ostatně i další věci / lidé), na druhou stranu to není zas tak úplně nepravda. V porovnání s "Hunger Games" a mnoha dalšími dobrodružně romantickými teen sci-fíčky, kterých je teď jako hub po dešti (a další vznikají), klade tahle série mnohem větší důraz i na líbivý zevnějšek, protože to je to, co dnes divák (OK, tak většina diváků) chce. K dobru budiž "D" + "R" i umění recyklace, neboť jsou - více než cokoli jiného - důkazem, že i x-krát recyklované scény mohou vypadat (a znít) dobře; viz. přeskakování kolejí těsně před projíždějícím vlakem. Loňská "Divergence" mi sedla více, jelikož ale na čsfd neexistují půl hvězdy, dávám taktéž 4. (Zbytek komentáře obsahuje spoilery.) P.S.: Nezdál se mi věkový rozdíl mezi představitelem Čtyřky a jeho matky ("Uložíš ho ty, nebo mám já?"XD), ale je mezi nimi 16 let, což skutečně odpovídá jejím výrokům, že ho měla "velmi brzy". P.P.S.: Ach jo, proč museli zabít zrovna Erica? Ten byl boží!!!:-( P.P.P.S.: Jsem zvědavá, jak si tvůrci poradí s dvojitou zápletkou. Kapitol, tedy chci říct Chicago, padlo v prvních dvou dílech a zbylé dva tak budou začínat téměř od nuly. Nečekané a zajímavé.;-) ()

Rosaviva 

všechny recenze uživatele

Už od prvního traileru jsem měla z filmu hrůzu, protože i přesto, že si knížku nepamatuju do nejmenšího detailu, přišlo mi, že tak 80% scén vůbec nebylo v předloze. No, na jednu stranu si dost uzpůsobili většinu příběhu, ale pointu nechali, takže jim to těžko můžu mít za zlé. Celkově se mi to líbilo, akorát mi přišli zbytečně upozaděné všechny vedlejší postavy, které měli v knížce víc prostoru (Christina, Uriah, Marlene & Lynn), jako jasně, do dvouhodinového filmu prostě nenarvete všechno z knížky, ale oni udělali haló s obsazením právě zmíněných - Uriaha, Marlene a Lynn a ve výsledku tam někteří snad ani nepromluvili (přišlo mi, že je klidně mohli vypustit jako v prvním dílu). Tvůrci si vymysleli pěknou krabičku a způsob jak to otevřít. Vizuálně byli simulace až dechberoucí, ale přišlo mi, že to celé vzniklo právě proto, aby ty triky mohly uplatnit. No, každopádně, Tris by mohla být rozený kadeřník, takhle se ostříhat s rezatýma nůžkama... ale Shailene to holt sluší jak s dlouhýma, tak s krátkýma. No a Tobias mě potěšil stejně jako minule, tady není co dodat. Film běžel až moc rychle a ty dvě hodiny uplynuly jako voda. První se mi líbil o něco víc a byl tam lepší soundtrack, takže za mě "jen" 4*. ()

Galerie (167)

Zajímavosti (16)

  • Natáčelo se v Chicagu v USA. (willy1)
  • Jedná se o první film v kariéře Kate Winslet, v němž si zopakuje svou roli v pokračování. (kklepkaa)
  • Film nebyl natáčen jako 3D. Až v postprodukci se rozhodlo, že bude převeden i do trojrozměrného formátu. (ČSFD)

Související novinky

Kdo se vytáhnul na Super Bowlu?

Kdo se vytáhnul na Super Bowlu?

02.02.2015

Super Bowl je každoročním svátkem nejen pro fanoušky amerického fotbalu, ale také filmu. Studia totiž utrácejí miliony dolarů za to, aby mohla mezi reklamy procpat své půlminutové TV spoty, obvykle… (více)

Po Divergent přijde Insurgent

Po Divergent přijde Insurgent

13.02.2014

Stmívání odstartovalo fenomén knižních adaptací pro mladistvé, které se pokouší nasbírat divačky přes odvážnou hlavní hrdinku a nadpřirozený koncept. Ve šlépějích Twilight ságy se snažily kráčet… (více)

Reklama

Reklama