Rezistence

The Divergent Series: Insurgent

Sci-Fi / Dobrodružný / Thriller

USA, 2015, 119 min

• Sarkastic

„Uložíš ho nebo mám já?“ Sice jsem čekal úpadek oproti jedničce, ale…nic, samozřejmě přišel. Ovšem pěkně popořádku. Už úvodní ostříhání vlasů mě rozesmálo (to jsou alespoň problémy odbojářek) a naznačilo mi, že podobných scén dostanu (zase) hodně. Jakože Rezistence nabízí tu nejtěžkopádnější červenou knihovnu pro teenagerky, při které dávivý smích nahrazuje zvracení. Pak je člověk vděčný i za to „přetrikované“ efektní pozlátko, hlavně když se nemusí pořád soustředit jen na hormonální erupce hlavní hrdinky, která je takřka neustále na-přes-držku (vede srdceryvné „sérum pravdy“). Nicméně, pořád jsem doufal. V to, že přijde něco podobného tréninku a boji s vlastními strašáky z jedničky, což měla v Rezistenci obstarat Simulace. No, pravda, vrchol filmu to sice byl, ale zároveň jen slabší odvar výše zmíněného. A pak v to, že dojde na grandiózní souboj Naomi vs. Kate…který tvůrci sprostě odflákli. Čímž si u mě definitivně vysloužili krásné 2*, ehm. Nicméně věřím, že mě zvědavost zase přemůže a já (blbec) kouknu i na další díl.(13.7.2016)

Už od prvního traileru jsem měla z filmu hrůzu, protože i přesto, že si knížku nepamatuju do nejmenšího detailu, přišlo mi, že tak 80% scén vůbec nebylo v předloze. No, na jednu stranu si dost uzpůsobili většinu příběhu, ale pointu nechali, takže jim to těžko můžu mít za zlé. Celkově se mi to líbilo, akorát mi přišli zbytečně upozaděné všechny vedlejší postavy, které měli v knížce víc prostoru (Christina, Uriah, Marlene & Lynn), jako jasně, do dvouhodinového filmu prostě nenarvete všechno z knížky, ale oni udělali haló s obsazením právě zmíněných - Uriaha, Marlene a Lynn a ve výsledku tam někteří snad ani nepromluvili (přišlo mi, že je klidně mohli vypustit jako v prvním dílu). Tvůrci si vymysleli pěknou krabičku a způsob jak to otevřít. Vizuálně byli simulace až dechberoucí, ale přišlo mi, že to celé vzniklo právě proto, aby ty triky mohly uplatnit. No, každopádně, Tris by mohla být rozený kadeřník, takhle se ostříhat s rezatýma nůžkama... ale Shailene to holt sluší jak s dlouhýma, tak s krátkýma. No a Tobias mě potěšil stejně jako minule, tady není co dodat. Film běžel až moc rychle a ty dvě hodiny uplynuly jako voda. První se mi líbil o něco víc a byl tam lepší soundtrack, takže za mě "jen" 4*.(27.3.2015)

• klerik

Dve hviezdy s prižmúrenými očami. Toľko peňazí, toľko solídnych hercov, toľko výborných trikov a taká hovadina. Postavy sa chovajú ako blázni, logika hapruje na každom kroku. Vzhľadom na finále resp. postavenie v sérii absolútne zbytočný film...(27.1.2016)

• akisha

Jednička byla strašná blbost, která čas od času zabavila nějakým lepším nápadem, ovšem zapadnutým v rámci jednoho z nejhorších nápadů na young adult fiction, co jsem zatím viděla (jako sorry, ale ty frakce jsou od začátku totálně nesmyslný a není divu, že se schyluje k revoluci, i Labyrint měl lepší nápad, a to i ten nestál za moc). Už jen pohled na ten plakát vyvolává smích, jen se na něj chvíli dívejte. Mělo to ale dva hlavní hrdiny, co byli míň hrozný, než Bella a Edward (moderní srovnávací měřítko) a dokonce absentoval i "Jacob" (jestli to ovšem nebyl onen týpek, co se zasebevraždil). Dvojka je ale opravdu strašná. Neděje se tam vlastně vůbec nic, než neustále se opakující simulace v mozku hlavní hrdinky, a i když se tam náhodou děje něco jinýho, pořád je to ta stejná sterilní a otřesná nuda. Kate Winslet mě iritovala, Naomi Watts taky, obě ze stejnýho důvodu - bylo jasný, že si v každý svojí scéně v duchu říkají, do jaký strašný chujoviny se to daly uvrtat. Shailene Woodley, která mi v prvním díle přišla sympatická, byla tady k nesnesení (jestli za to mohly ty ostříhaný vlasy, to nevím) a její boyfriend taktéž. Upřímně se divím, že se točí další díly a doufám, že poslední díl se tradičně rozdělí na dva, aby se děj ještě víc rozpliznul.(27.2.2016)

Tris je presvedčená o tom, že nestojí za to, aby kvôli nej zomierali ľudia ... ale to aj Katniss ... som rada, že tretiu knihu rozdelili do dvoch častí ... srandujem ... v niečom o trošku lepšie ako jednotka a v niečom zase horšie, takže zase len taký priemer. Videné v rámci Season Challenge Tour (12.8.2015)

• - Naomi Watts (Evelyn) je prírodná blondínka, no kvôli tomuto filmu si ich musela prefarbiť na hnedo. (Hudakfilms)

• - Daniel Dae Kim, představitel Jacka Kanga, byl natolik nadšený ze svých kostýmů, které nosil ve filmu, že si je chtěl odkoupit do osobního vlastnictví. (Calwen22)

• - Pracovný názov projektu bol Mineral. (Hudakfilms)