• cheyene

Zatímco první díl si u mě vysloužil 3*, druhý dostane o jednu méně. V prvém případě se jednalo o start série a dopadl tak nějak průměrně. Neurazil, ani nenadchl, přinesl zajímavý námět, ale v mnoha ohledech působil až moc lacině či prvoplánovitě. Rezistence se mi zdála ještě více určená teenagerům a to po všech hlediscích, avšak to není nic proti ničemu, jenže celkový dojem v sobě odráží nesporný fakt, že si mě v tomto případě tvůrci nedokázali udržet v pozornosti. Měl jsem tendence se nudit.(26.11.2017)

Kvalitatívne zhruba na úrovni jednotky. Plusom je pár lepších akčných scén a trocha napätia, mínusom zasa, že tu opadlo mystérium ohľadom samotných frakcií, diváka už tak nepohlcuje scifi atmosféra fiktívneho sveta. Celkovo ma snímok nijak výrazne nenadchol, ale ani neodradil od pokračovania. Budúcnosť ukáže, čo je za mestom.... 65/100(28.7.2015)

Řikám to děsně nerad, ale po idiotské jedničce mě dvojka vlastně vyrazila dech.U prvního dílu jsme dostávali záchvaty smíchu a já sypal hlášku za hláškou na tu vlnu idiocie, pubertálního chrchlání sraček a tu ohyzdnou Matyldu v hlavní roli.Od dvojky jsem nic nečekal a když po pěti minutách hlavní chrlíček neštěstí ostříhal hučku a najednou tak hlavní hrdinka byla mentálně retardovaný chlapeček s Dawnovým syndromem, myslel jsem si že je konec.K mému obrovskému překvapení jsem se ale dočkal dost dobře napsané i zahrané akční sci-fi.Hlavně díky akci, které je o proti jedničce fakt mrak jsem se vlastně vůbec nenudil a Gay Country, který mi je díky novému Terminátorovi poněkud sympatičtější než dřív mě v tý roli sednul a celkově je těch zajímavých režisérských inovací mrak.Místy naprosto nepředvídatelný a nekompromisní scény a ubírání děje mě dost bavilo.Hodně mi to připomělo Labyrint, který se taky povedl nad očekávání.Jen žasnu opět nad tím, že mnohem lepší díl má menší hodnocení než příšerně hloupá a nezáživná jednička.Asi tu bude hodně nanynek co každý večer usínají s první knížkou pod polštářem a vklouzají do říše snů, kde je přijde vypenetrovat hezounký Tobias.Sice mi lezou krkem všechny tyhle moderní braky natočené podle ještě ubožejších knížek, ale když není režisér debil a vlastně tak trochu génius, dokáže s totálně debilní látky vytřískat zábavné béčko.V jedničce se to nepovedlo, ve dvojce ano a kdyby nebyl zase Allegiant posraně rozdělený na dvě části kvůli dolárkům, možná bych se ráčil vyrazit na finiš do kina už jen pro to, že bude sladké vidět toho dawna umírat, ale pokud režisér nebude mít koule a všechno překope aby se 13. letý školačky hromadně nepodřezávaly jako u poslendího Twajlajtu, osobně mu zajedu vyAllegiantovat prdel.70%.(25.8.2015)

• kulyk

Poposunuli jsme se o pět dní kupředu. Winsletčina prdel mordyjácky bobtná, Tris má jedno oko větší (patrně mrtvička), všichni změnili sto plus padesátkrát strany, byl vykopán artefakt a dojde k pohlavnímu styku. Nezkoušejte nad dějem přemýšlet, jen pusťte koutkem slinu a prsty zajeďte do trenek, neboť oligofrenický výzor pomáhá vstřebat složité nástrahy této peripetie. Tak. Hotovo. Z kleté stává se vyvolená. Naši divergentní přátelé zrezistentuovali a míří za hradby ven, proskotačit se po polích. Copak je tam asi čeká? Allegiantence? Flatulence? Vylízané řitní věnce? Žijme zatím v napětí.(6.11.2015)

• heyda

Hrdinové jsou možná divergentní, ale divák aby byl značně rezistentní vůči debilitě v chování postav, ději, zvratům, scénáři a mohl bych tady jmenovat až do aleluja. Jednu chvíli jsem přemýšlel, že dám jen 1 hvězdu, ale nakonec jsem se slitoval. Přece jenom Shailene Woodley má charisma a baví mě se na ní dívat a některé triky se tvůrcům taky povedly. Jinak je to průser a procentuálně to nevyleze výš než na 40%.(8.3.2016)

• - Režii si měl zopakovat Neil Burger, avšak po neshodách se studiem ho nahradil německý režisér Robert Schwentke. (Digi_cz)

• - Spoiler: Rozdíl oproti knižní předloze je např. v tajemné skříňce se zprávou od zakladatelů. Existuje pouze ve filmu. V knize má Jeanine zprávu celou dobu v počítači a dělá vše proto, aby se nedostala ven. V knize se míru divergentnosti Tris dozví až v Alianci. Jelikož v knize skříňka není, není nutné zjišťovat procento divergentnosti a hledat toho stoprocentního pro její otevření. V knize se Tris vydala sečtělým zcela dobrovolně. Jeanine na ní dělala pokusy se simulacemi proto, aby zjistila, proč na divergentní nefungují a vyvinula sérum, které bude působit na všechny. (Calwen22)

• - Daniel Dae Kim, představitel Jacka Kanga, byl natolik nadšený ze svých kostýmů, které nosil ve filmu, že si je chtěl odkoupit do osobního vlastnictví. (Calwen22)