• Anderton

Asi nemá zmysel sa zaoberať tým, že teen postapo série trpia jednak tým, že tak trochu parazitujú na úspechu Hunger games a potom tým, že teenager v ich fikčných svetoch musí mať nutne riadny bordel. Séria so sympatickou Shaileen mu to ale uľahčuje svojou jednoduchosťou a lacnejším vizuálom. Hrá sa tu viac na psychologickú strunu, Tris sa musí vyrovnávať s tým, že prináša smrť. Bohužiaľ sa z tohto motívu dalo vyťažiť viac, rovnako ako zo simulácií, ktoré mali byť triumfom filmu. Nakoniec sú tromfami celej série ženy. Neprvoplánovo pekná Shailene a tri nastajlované milfky Naomi, Kate a Maggie. Ale zatiaľ iba zovňajškom a asi sa v treťom dieli na tom nič nezmení.(18.2.2016)

• kulyk

Poposunuli jsme se o pět dní kupředu. Winsletčina prdel mordyjácky bobtná, Tris má jedno oko větší (patrně mrtvička), všichni změnili sto plus padesátkrát strany, byl vykopán artefakt a dojde k pohlavnímu styku. Nezkoušejte nad dějem přemýšlet, jen pusťte koutkem slinu a prsty zajeďte do trenek, neboť oligofrenický výzor pomáhá vstřebat složité nástrahy této peripetie. Tak. Hotovo. Z kleté stává se vyvolená. Naši divergentní přátelé zrezistentuovali a míří za hradby ven, proskotačit se po polích. Copak je tam asi čeká? Allegiantence? Flatulence? Vylízané řitní věnce? Žijme zatím v napětí.(6.11.2015)

• katasta

Knihu jsem sice nečetla, ale podle filmu bych si tipla, že jde o další zfilmovanou knihu, která nemá filmový potenciál. Věřím, že kniha by dokázala popustit uzdu fantazii a může být zábavná, nicméně s filmem už nemáme práci s fantazií a samotný příběh není až tak zajímavý, aby vyplnil tolik hodin filmu. Setkáváme se tu tak s hloupými dialogy, s nepropracovanými postavami a s divnými motivy... Celé je to takové nedotažené a hloupoučké.(18.1.2016)

Řikám to děsně nerad, ale po idiotské jedničce mě dvojka vlastně vyrazila dech.U prvního dílu jsme dostávali záchvaty smíchu a já sypal hlášku za hláškou na tu vlnu idiocie, pubertálního chrchlání sraček a tu ohyzdnou Matyldu v hlavní roli.Od dvojky jsem nic nečekal a když po pěti minutách hlavní chrlíček neštěstí ostříhal hučku a najednou tak hlavní hrdinka byla mentálně retardovaný chlapeček s Dawnovým syndromem, myslel jsem si že je konec.K mému obrovskému překvapení jsem se ale dočkal dost dobře napsané i zahrané akční sci-fi.Hlavně díky akci, které je o proti jedničce fakt mrak jsem se vlastně vůbec nenudil a Gay Country, který mi je díky novému Terminátorovi poněkud sympatičtější než dřív mě v tý roli sednul a celkově je těch zajímavých režisérských inovací mrak.Místy naprosto nepředvídatelný a nekompromisní scény a ubírání děje mě dost bavilo.Hodně mi to připomělo Labyrint, který se taky povedl nad očekávání.Jen žasnu opět nad tím, že mnohem lepší díl má menší hodnocení než příšerně hloupá a nezáživná jednička.Asi tu bude hodně nanynek co každý večer usínají s první knížkou pod polštářem a vklouzají do říše snů, kde je přijde vypenetrovat hezounký Tobias.Sice mi lezou krkem všechny tyhle moderní braky natočené podle ještě ubožejších knížek, ale když není režisér debil a vlastně tak trochu génius, dokáže s totálně debilní látky vytřískat zábavné béčko.V jedničce se to nepovedlo, ve dvojce ano a kdyby nebyl zase Allegiant posraně rozdělený na dvě části kvůli dolárkům, možná bych se ráčil vyrazit na finiš do kina už jen pro to, že bude sladké vidět toho dawna umírat, ale pokud režisér nebude mít koule a všechno překope aby se 13. letý školačky hromadně nepodřezávaly jako u poslendího Twajlajtu, osobně mu zajedu vyAllegiantovat prdel.70%.(25.8.2015)

Nakonec to bylo docela dobré. Minulý díl se mi ale líbil víc. Je tu sice víc akce, některé nelogické momenty tomu trochu ubírají. Začátek je celkem nuda, rozjede se to až ke konci. Kate Winslet je tady ještě drsnější než v minulém díle. Je nám tu přestaven i zbytek frakcí. Divergentní jedinci jsou stále nahánění a spojují se s Odpadlíky. Společně s Neohroženými se snaží o revoluci proti Jeanine. A Tris se podaří otevřít tajná zpráva od zakladatelů jejich komunity. Konec mě docela mile překvapil a jsem zvědavý na finále. Ale je škoda, že si Tris hned na začátku ostříhá vlasy... "Jednou škrob, pořád škrob."(19.8.2015)

• - Natáčelo se v Chicagu v USA. (willy1)

• - Naomi Watts (Evelyn) je prírodná blondínka, no kvôli tomuto filmu si ich musela prefarbiť na hnedo. (Hudakfilms)

• - Pracovný názov projektu bol Mineral. (Hudakfilms)