Rezistence

• USA Insurgent (více)
Trailer 3
USA, 2015, 119 min

Z Tris a Čtyřky se během okamžiku stali psanci podobní lovné zvěři. Nikde není klid a bezpečno, vůdkyně sekce Sečtělých je s pomocí ozbrojené sekce Neohrožených neúnavně pronásleduje odhodlaná dostat je za každou cenu. Současně nechává pochytat další divergentní lidi, kteří do stanoveného společenského systému nezapadají. Vystavuje je krutým testům, aby odhalila vhodnou osobu, jenž jí může pomoci rozluštit dávné tajemství. Tris a Čtyřka zjišťují, že mají víc spojenců, než se zdálo, rozhodnou se přestat utíkat a zkusí překvapivý protiútok. Je to právě Tris, která se stane klíčem k tajemství, na němž stojí základy světa, ve kterém žijí. Tajemství minulosti i budoucnosti. (Bontonfilm)

Trailer 3

BMW12

Mám rozporuplné pocity. Divergence byla fantastická, ale toto pokračování už není tak kvalitní. Ale není ani vyloženě špatné. Jen mi to dost připomíná sérii Hunger Games, ve které byl dost podobný příběh a také to šlo film od filmu kvalitou dolů. Co se týče hudby, akce, tak to bylo dobré, příběh také celkem dobrý, divergentní a odpadlíci bojují proti Jeannine a jejímu systému frakcí. Ovšem má to jednu velkou vadu a to hysterické a sebeobviňující pocity Tris. A ano jsme opět u HG, kde Katniss první filmy byla super, ale pak se z ní stala hysterická kráva. Tady Tris byla v prvním díle skvělá, ale tady v tom filmu se pořád a pořád obviňovala, že za všechno může ona a podobné kecy, a tohle já opravdu nesnáším. Dívám se na akční Sci-Fi a nepotřebuji sledovat jak si tam neustále vylévá srdíčko. Doufám, že v dalších dílech už toto neuvidím. Takže tohle byla jediná vada filmu, jinak se mi to celkem líbilo, dávám 3,5*. ()

M.a.t.t.

Citeľne slabšie ako prvý diel a po takmer všetkých stránkach. Ak som prvému dielu vyčítal hlavne nelogickú premisu, Rezistencia sa chvíľami topí aj v nie úplne logických scénach, či zvratoch. Ani dej sa výrazne neposúva dopredu a ako takou záchranou sú len veľmi dobre osadení herci a úplný záver, ktorý zdá sa mení pravidlá hry. A že ide o záchranu na poslednú chvíľu. Tradičné rozdelenie finále na dva samostatné filmy však už teraz nepôsobí dobrým dojmom. 50% ()

Filmmaniak

Bez předchozí znalosti Divergence prakticky nesledovatelné. Přitom je to hůř režírované, ještě o něco stupidnější, s ještě slabším dějem a s ještě prázdnějšími dialogy. Akčních scén je pomálu, emocionální splynutí s hrdiny takřka nulové a hluchých míst, ve kterých se nic neděje, zas pro změnu spousta. Celkový dojem z Rezistence je ale ten, že se v ní nic neděje skoro pořád, a nezachrání to ani sem tam slušný herec/herečka, ani technicky zdařilé digitální triky. Mlátí se prázdná sláma, hlavní hrdinka se donekonečna vyrovnává s traumaty a divák jen vrtí hlavou, jak je ten futuristický svět Rezistence zoufale nefunkční a nesmyslný i uvnitř sebe sama. Delší recenze ZDE. ()

S.Quentin QUALE

Plusem jest to, že Veronica Roth nenapsala druhý díl jako tradiční prostřední vatu bez začátku a konce, takže se po skončení divák necítí zneužitý, mínusem jest fakt, oproti jedničce už neobjevujeme nic moc nového, s čímž se vytratila míra divákovi zvědavosti. Přihodivší k tomu romantiku, padáme do průměru. 65% ()

corpsy

Takže postavy a dejová línia sa nám predstavili v minulom diely a tým pádom môžu tvorcovia šľapnúť na akčný plyn a pustiť sa do čistokrvného dobrodružstva. Na to by však museli mať lepší cit pre napätie a dynamiku, pretože tento ďalší prírastok do YA kategórie nieje nič nové, prevratné a ani napínavé. Ak som pri predošlej časti v recenzii dúfal, že sa séria asi vydala tým správnym smerom, tentoraz to asi zoberiem späť. Ale stále ešte dúfam. ()

• Filmovalo sa v amerických mestách Atlanta a Chicago. (Hudakfilms)
  • Ve 24. minutě po souboji s Ericem (Jai Courtney) je Tris (Shailene Woodley) hlavou mimo vagón. V dalším záběru, kdy jí pomáhá čtyřka, má hlavu uvnitř vagónu a je v jiné poloze. (Zix.)
  • Pracovný názov projektu bol Mineral. (Hudakfilms)

Související novinky

Kdo se vytáhnul na Super Bowlu?

Kdo se vytáhnul na Super Bowlu?

02.02.2015

Super Bowl je každoročním svátkem nejen pro fanoušky amerického fotbalu, ale také filmu. Studia totiž utrácejí miliony dolarů za to, aby mohla mezi reklamy procpat své půlminutové TV spoty, obvykle… (více)

Po Divergent přijde Insurgent

Po Divergent přijde Insurgent

13.02.2014

Stmívání odstartovalo fenomén knižních adaptací pro mladistvé, které se pokouší nasbírat divačky přes odvážnou hlavní hrdinku a nadpřirozený koncept. Ve šlépějích Twilight ságy se snažily kráčet… (více)