Rezistence

• USA Insurgent (více)

Z Tris a Čtyřky se během okamžiku stali psanci podobní lovné zvěři. Nikde není klid a bezpečno, vůdkyně sekce Sečtělých je s pomocí ozbrojené sekce Neohrožených neúnavně pronásleduje odhodlaná dostat je za každou cenu. Současně nechává pochytat další divergentní lidi, kteří do stanoveného společenského systému nezapadají. Vystavuje je krutým testům, aby odhalila vhodnou osobu, jenž jí může pomoci rozluštit dávné tajemství. Tris a Čtyřka zjišťují, že mají víc spojenců, než se zdálo, rozhodnou se přestat utíkat a zkusí překvapivý protiútok. Je to právě Tris, která se stane klíčem k tajemství, na němž stojí základy světa, ve kterém žijí. Tajemství minulosti i budoucnosti. (Bontonfilm)

lobo87

Výrazne slabšie ako Divergencia. Dej je slabý a rozťahaný, scenár má medzery. Vynikajúcu úroveň si držia len triky (snové sekvencie ako z Počiatku) a celkový vizuál, ktorý drží snímok v prvej lige... 60% ()

kiararaftl

Slabsie ako jednotka. Priserny uces Tris je skutocne na zaplakanie, ostrhane vlasy jej vobec nepristanu. Naomi Watts predviedla priserny vykon - ako herecka 3. kategorie. Jediny, kvoli komu ma to bavilo bol Theo James a Miles Teller. Inak cely film nelogicky. ()

blondboss

Táto séria sa strašne snaží svojim poňatím napodobniť megaúspešné Hunger Games, avšak tu chýba základná unikátna, ale zároveň vábivá myšlienka. Už tak čudný systém frakcií je v dvojke doplnený ešte aj o prapodivný experiment týkajúci sa divergentných, ktorý má privodiť mier. Celkovo mi z toho vychádza síce vizuálne pôsobivé, ale myšlienkovo chabé filmové spracovanie už tak slabej predlohy. Slabé tri hviezdy. Čakal som od toho viac. 50 % ()

srolyma

O chlup lepší série než Hángrs. O chlup lepší děj, o chlup lepší, smysluplnější a méně trapné dialogy, o chlup lepší a ne tak nabubřelá akce, o chlup snesitelnější hlavní chlapecký hrdina a přímo o drn hezčí a sympatičtější hlavní holčička. Na druhou stranu v Hladomoru byl zase hlavní padouch dědoušek Donald o chlup roztomilejší než ta tlustá ošklivá paní z Titaniku v Divergenci. Takže jestli jsem poslední Hángrs hodnotil (zpětně těžko uvěřitelnými) třemi hvězdami, musím teď dát tři a chlup. Což je pořád tři. ()

vodkasesemte

To je moc složitý i na mě. Na kostce je strom života. Na tu kundu se nedá koukat, protože si ostřihala vlasy. Takovej debilní sestřih na kluka je poslední dobou v modě. Proč? - Recover humanity we have lost - We created factions to ensure peace - But we believe there will be those among you who will transcend these factions - These will be the Divergents - They are the true purpose of the experiment (život na zemi) - They are vital to humanitys survival - The time has come for you to emerge from your instalation and rejoin us - We have allowed you to believe that you are the last of us - But you are not - Mankind waits for you with hope beyond the wall - Vidítě, a pak se řekne blbej americkej film - Ale s takovým poselstvím? - Pak se řekne, typickej - You were wrong about us (mluví k blondatýmu satanovi) - We were never the problem (mluví ke mně) - We were solution - Bitter laugh - Dokonce tam byly i ty čipy, že jo? - Máme tady město, supercity - Duležitá byla i ta simulace, kdy nevíte, co je realita, než bude pozdě a tendle film současně říká pravdu a zároven vás přesvědčuje o tom, že jste vyvolení - Nikdy to nebude procházka ružovou zahradou, nic si nezasloužíte zadarmo - Tak poznáte ten správný směr - You changed everything - Tak se podíváme ještě na začátek - Long time ago, before Founders estabilished this great city of yours, that world was all but meaningless. - Bezvýznamný - An ideal as elusive as a dream - Now 200 yrs later we are living proof that peace is indeed attainable - A komu jde o mír, ty špíno? - The reason for this is, of course, our Faction Systém - Erudite, dauntless, amity, candor, abnegation - In dividing ppl according to personality and aptitude, we have created a society in which each faction plays a critical role in maintaining the social order - But this harmony (program) we have achieved is now under attack from a small but extremely dangerous group of individuals - To jsme my, chyby v Matrixu - Rebellious, defiant and uncontrollable - Rogue group of divergents attempt to cripple the system by attacking its most vulnerable members - These divergents despise our system bcs they are incapable of conforming to it - We are all that is LEFT of humanity. The vast WALL that encloses this city may protect us from our toxic surroundings, but it is up to us to confront any element that could poison us from within - Because when you are civilization last hope, PEACE is not merely an ideal. It is an obligation - Co to má píča zase s rukou (Zach)? - A message from The Founders that will ensure the future our ppl deserve - Zase celej biblickej podklad - Ona je falešnej pastýř, program, který si nikdy nepřipustí, že lidé jsou něco víc než jen zvířátka, která chtějí žít v naprosté harmonii, míru a bezpečí za vysokými zdmi - Vy prasata, co se s takovým programem shodnete, jste předem ztracený. Odpad - Divergents will destroy our society unless we destroy them - Svatí budou pronásledování - Only a divergent can open this box - Jako knížka by to mohlo bejt zajímavý. Film stojí za hovno - Todle je totiž naše budoucnost () (méně) (více)

Aniki

Slabší nez Divergence? Rozhodně. Více šablonovité, průhledné, naivní a prvoplánové. Stejný počet hvězd jako u prvního dílu, tedy čtyři, dávám z důvodu mé velké sympatie k závěrečné myšlence a vysvětlení přínosu divergence lidstvu. Přínosu takových postižených jedinců k zachování života na zemi. Jako typický blíženec vím, o čem mluvím. My, narození v tomto znamení nezvládáme jít do hloubky tzv. monotématicky, ale naopak projevujeme velký přehled napříč veškerým děním, byť sklouzáváme zdánlivě po povrchu problematiky. Ne, není to žádný med, s takovými geny žít, jsme skoro oborově nezařaditelní a trvá nám déle než ostatním, objevit svůj smysl života a smířit se s ním. Takoví jsme my, my divergentní. ()

blazma

Pokračování, které pro mě nefunguje. Nějak jsem se nedokázal zpátky do toho dostat, a ikdyž celou sérii jako celek hodnotím 4 hvězdičkami, protože bez prvního dílu by tento ani nebyl. Tak samostatně by tohle zasloužilo tak 2 hvězdy. ()

anonima

Asi prvních 30 minut jsem byla docela znuděná z ufňukané hlavní hrdinky a říkala jsem si, kdy už to konečně začne.. ale zvrat brzo nastal a film mě začal bavit. Herecké výkony byly super, efekty taktéž, jen mi chyběla hudba. Těším se na třetí díl a prosím hudbu a méně ubrečených scén. ()

challik

Romanticko-akčný film plný romantických a akčných scén. Wow. Fakt? Nehovor. Vo filme bola celkom slušná akcia a aj trošku tej slušnej romantiky. Kate Winslet [alebo, ako jej ja často hovorím, "kočka z Titanicu"] bola dobrou "záporáčkou". Mohla by si to skúsiť znova, pretože jej to celkom išlo. [Spoiler Alert] Škoda, že ju na konci matka Four zadzigala... no, a trošku som aj dúfal, že nám Shailene ukáže kozy, ale to tiež nevyšlo... aspoň sa ľudia v kine pobavili, keď som povedal, nech ukáže kozy... alebo keď som chytil záchvat smiechu z toho, že Tris "zomrela" a ona bola z toho úplne mimo [o Kate Winslet hovorím]...no, a ešte sa mi páčil zadok Kate Winslet... celkovo sa mi film páčil, dávam mu 85%. ()

vERuNk.A

Bylo to lepší, než moje očekávání. Věděla jsem, že to nebude podle knihy, věděla jsem, že to bude uplně jinak, předpokládala jsem, že mě film zklame a stal se opak. Super zpracování, spolupráce hlavních hrdinů se mi nesmírně líbí. Přeji si, aby do mě nekopal ten mladý smrad v kině. Jinak bych si to mohla užít na 100%. Bojím se ale, že až si film pustím mimo kino, nebude už tak stoprocentní. ()

elizabet

No nevím, nevím. Myslím, že kdo četl knížku (jako já) tak bude pořádně zklamaný. Jediné co nezměnili sou asi jména postav. Myslím, že knížka je naprosto dokonalá a vážně nevidím důvod to takhle zkazit. Jsou tam úplně, ale úplně zbytečně rozvinuté jen ty akční části kde se pouze střílí a nemá to ani hlavu, ani patu. Všechny dobré části na které jsem se těšila z knížky vyškrtly a i příběhu moc nedali. Na druhou stranu kdybych nečetla tu knížku tak by se mi asi celkem líbil. Shrnuto, podtrženo, tři hvězdy sem dala jen proto že mě knižní trilogie naprosto uchvátila (i když s filmem nemá moc společného) a kdybych to viděla a nečetla knížku tak by se mi asi tento film líbil. ()

wick

Mizerné pokračování...bez napětí a logiky, které se může líbit tak 13-letým puberťákům. A to se mi jednička docela líbila. ()

MaxQ69

Na pokračování scifárny s divergenty a frakcemi se Shailene jsem se těšil tak, že mi ani nevadil její sestřih, který byla nucena změnit kvůli romanťáku Hvězdy nám nepřály. (Btw je až vtipné vidět hrát Shailene Woodley s Anselem Elgortem - představitele životní lásky Hazel - v Resistenci, kde teď hraje jejího mladšího vyděšeného brášku.) Mimořádně kvalitní audiovizuální podívaná se v kooperaci Schwentkeho, Ballhause a Trapanese opravdu vyvedla natolik, že by se za to nemuseli ve svým snímcích stydět ani Spielberg nebo Chris Nolan. Knižní předloha Veronicy Roth režii ani scénáři moc prostoru nedává a svazuje jim ruce víc než by potřebovali. To je bohužel důvod, proč by vůbec nevadilo, kdyby postavy ve filmu mlčeli. O nic bychom totiž nepřišli. Je to přesně ten směr, kterým se pokračování kultovní ságy nemělo ubírat. Obrovský rozpočet je sice slušným nástrojem pro vytvoření parádní, do detailu propracované akční show, ale ani několik desítek miliónů dolarů nestačí k uvěření předstíraného sekundovaného levelu s Divergencí. Bortící se domy, zpomalovačky, létání v plamenech - to vše je jen vatou, pouhým obalem prázdné schránky, kterou Rezistence představuje. Žádný vývoj, děj, směr ani spád. Vzhledem k tomu, s jakou předlohou si museli poradit (podobně, jako se to obtížně dělalo s Jamesovými Fifty Shades), musím uznat, že se výsledek povedl. Ale jako knihou nezaujatý divák na druhou stranu nemohu zapřít, že jsem se nudil. 60% ()

Jessicahamby

Okej, co se proboha stalo s Tris? Změna režiséra prostě jde znát a dle mého to filmu tedy moc neprospělo. Nicméně, jako fanda knižní série se stejně dalšího dílu ani dočkat nemohu ()

klara.leb

Už už jsem to vypínala, páč jsem se nehorázně nudila. Nic jsem se nedozvěděla, nic se nedělo, prostě nuda.. Ale pak se naše hrdinka, aka nejvíce přeceňovaná herečka současnosti, vydala na simulaci, kde se mi konečně přestaly klížit víčka a já to ze zvědavosti dokoukala. No, lituju toho, protože konec byl nezajímavý a opět se nic nestalo. Vlastně, jsem to čekala.. Jediné, co mě za ty dvě hodiny překvapilo, bylo to, jak se ten blbeček Peter dokázal přehupovat ze strany na stranu. Caleba jako zrádce jsem čekala, smrt Erica a Jeanine jsem čekala, prostě dopředu víte, co se stane, jako v každým rádoby akčním romantickým filmu. Ale tak, dám dvě hvězdičky za knižní předlohu, i když ta je stejně nudná a nepoutavá, a efekty. Prostě blbost:) ()

Kdo se vytáhnul na Super Bowlu?

Kdo se vytáhnul na Super Bowlu?

02.02.2015

Po Divergent přijde Insurgent