Reklama

Reklama

Láska na vlásku

  • Slovensko Láska na vlásku
Trailer
Pohádka / Rodinný
Slovensko, 2014, 111 min

Předloha:

Mark Twain (kniha)

Kamera:

Ivan Finta

Hrají:

Samuel Spišák, Celeste Buckingham, Tomáš Hanák, Gabriela Dolná, Judit Pecháček, Štefan Šafárik, Tomáš Matonoha, Karol Čálik, Jakub Spišák, Ľudovít Cittel (více)
(další profese)

Obsahy(1)

Kde se štěstí drží za ruku se lží, tam je láska v nebezpečí! Výpravná pohádka si vzala ústřední motiv z Twainovy prózy "Princ a chuďas". Do království, v němž král (T. Hanák) onemocní a princ Matěj (v dvojroli S. Spišák) ještě nechce převzít zodpovědnost za vládnutí, přichází vyslanec osmanského sultána, který zemi ohrožuje. Král nechá povolat benátskou princeznu Beatrix (C. Buckingham), aby se sňatkem s jeho synem obě země spojily a mohly čelit náporu vetřelců. Jenže Matěj se ženit nechce. Není spokojen se svým životem, v němž je neustále chráněn, ale přesto se cítí být sám. Navíc proti svatbě intrikuje zrádný hvězdář (T. Matonoha), který se tajně spojil s nepřítelem. Kousek cesty za horami žije kovář a jeho syn Tomáš. Ani on není spokojený se životem, který vede. Chtěl by do světa za dobrodružstvím. Když krajem cestují kejklíři, Tomáš se k nim přidá a shodou okolností se dostane až do královské konírny. Tam se potká s princem, který dostane nápad: díky jejich podobě se mohou na jednu noc vyměnit. Oba zakusí život toho druhého, poznají lásku, a zjistí, co je to zodpovědnost… (Česká televize)

(více)

Videa (2)

Trailer

Recenze (342)

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Přiznám se, že se mi do téhle pohádky moc nechtělo. Hlavně proto, že mě první dva vánoční svátky Česká televize hrozně zklamala. Pak jsem ale povolil uzel a přeci jen se do Lásky na vlásku pustil. No a nebylo to tak strašný. Zároveň to ale taky nebylo úplně dobrý. Měl jsem třeba problém s vyprávěním, které mi přišlo brutálně zdlouhavé a těch 111 minut bych klidně o půl hodinu zkrátil. Naopak jsem měl radost z herců, i když jsem je z té slovenské strany zase tak moc neznal. Každopádně Celeste Buckingham a Judit Bárdos byly naprosto skvělý. Škoda, že měly tak strašně málo prostoru. Rozhodně bych na ně koukal radši, než na toho baču, co hrál hlavní roli. ()

Spooner 

všechny recenze uživatele

Nevím, zda to bylo neuvěřitelně příšernou českou "úpravou" (dabing nejen slovenských, ale i českých herců? Really?), ale stupidnější pohádku už jsem dlouho neviděl. Tady totiž nefunguje naprosto nic. Mark Twain ze znásilnění své klasiky div nevstal z hrobu, dialogy a jednotlivé scény nedávají mnohdy smysl a postavy se často chovají jako úplní idioti. Na pohádkovou atmosféru pak tvůrci už úplně kašlou a já se sám sobě divím, že jsem u této skoro dvě hodiny(!!!) trvající nudy neusnul. Na ten vypatlaný herecký výraz Celeste Buckingham ale jen tak nezapomenu. ()

Reklama

hammer_head 

všechny recenze uživatele

Docela příjemné překvapení. Pohádka, která (stejně jako Anděl páně) překvapí především svoji výpravou, příjemnými herci a slušným příběhem. Je zapotřebí si připustit, že dnešní pohádky (bohužel toto neplaní jen pro pohádky, ale pro celou česko-slovenskou kinematografii) jsou labilní ptákoviny točené v kýčovitých kulisách, které by člověk nikdy neměl vidět=> naštěstí pohádka Láska na vlásku k těmto dílům nepatří. Nedostatek bych viděl v tom (alespoň pro Čechy), že jsou herci dabováni někým jiným, než sami sebou (např. Bahůl). ()

tron 

všechny recenze uživatele

„Každá hra sa raz skončí.“ Behom roka mali premiéru dve pomerne hrozné rozprávky: Láska na vlásku a Sedem zhavranených bratov. Láska na vlásku je o čosi vydarenejšia, ale zas konkurencia od Alice Nellis bola čistokrvná rozprávka, kým Láska na vlásku je síce zdatnejšie zrežírovaná, ale žánrové zaradenie je otázne. Čo robí rozprávku rozprávkou, ak nie nadprirodzené prvky? Šťastný koniec? Ten má aj Mlčanie jahniat. Hrady a zámky? To má každý historický film. Ak necháme bokom (nevyjasnenú) žánrovú otázku, ide o uchádzajúci priemer s nábehom na ľahký podpriemer. Najviac ma potešila pomerne štedrá výprava. Bohužiaľ, príbeh je plný predvídateľných zvratov, postavy sú strašné klišé, kasting je brutál mimózny (najviac sa mi asi páčila Judit Bárdos a paradoxne neherečka Celeste Buckingham) a vidno, že scenár nepatril na natáčaní k prioritám, keďže obsahuje plno absurdných obskúrností. Šašo kráča meter pred týpkom, na toho spoza rohu vyskočia dvaja machri a šašo kráča ďalej a nič si nevšimne. Baba vypije „nápoj lásky“, meter a pol od nej sedí princezná a tá to nevidí. A pochopil som to správne, že na konci v podstate len kúsok od kráľa, žije jeho dvojník, pracuje ako kováč, je na očiach dennodenne stovkám ľudí a nikomu jeho zarážajúca podobnosť s kráľom nepripadá čudná? Alebo tomu mám chápať tak, že o dvojníkovi všetci vedia a tým pádom vedia aj to, že sa o trón delia dvaja muži? ()

Slarque 

všechny recenze uživatele

Popravdě řečeno mám radši pohádky, ve kterých dobro překonává překážky zla. Tady zlo bylo tak neschopné, že radši ani moc nepřekáželo, takže to bylo celé jen o dvou stejně vypadajících mladících, kteří chtěli žít jinak, než žili. A na to mi výsledný film zase připadal příliš dlouhý. Aspoň to bylo trochu výpravnější, než bývá ve zdejších krajích zvykem – takže tentokrát hodnocení průměrného filmu zaokrouhluji nahoru. ()

Galerie (52)

Zajímavosti (18)

  • Paradoxne nie šermiarske scény, ale dojenie kravy spôsobovalo Samovi Spišákovi (Matej/Tomáš) najväčší stres. (Zdroj: sme.sk)
  • V čase 1:45:04 je z klece vypouštěn krkavec z řádu Pěvců, nemající nic na pařátech a v dalším záběru se najednou změní na zástupce řádu Dravců (pravděp. orel) s typickým vázáním na pařátech používaným sokolníky. (Petsuchos)

Reklama

Reklama