Uprchl vězeň... 38,000 stop nad zemí! Šerif Pete Nessip doprovází, věhlasného počítačového podvodníka, který má ve federálním vězení nastoupit výkon trestu. Během letu na pravidelné lince z Los Angeles ovšem dojde k únosu a vězeň záhadně zmizí. Dokázat to nadřízeným je pro Petea tvrdý oříšek, zvlášť, když sám dlouho nechápe, jak k únosu došlo. Wesley Snipes jako Nessip podniká odvážné seskoky, aby odhalil ve světě parašutismu nebezpečné teroristy. (oficiální text distributora)

honajz

Akce, akce, akce. Kdo to nemá rád, ať se tomuhle DVD radši vyhne. Střílečky, mlátičky, drsňácká klišé, profláklé vtipné poznámky, účelové scény. Ale jelikož vám ražisér moudře nedá čas na přemýšlení, budete mít po celou dobu pocit, že je to skvělá zábava. Tentokrát víc než kdy jindy varuji před jakýmkoli jiným zvukem, než originálním. Pokud si film pustíte dabovaný a na nějaké staré malé televizi, připravíte se o 90 % toho, co je na Zóně dopadu dobrého - tj. o zvukovou a obrazovou složku. Tu vám zabezpečí pouze dobrá aparatura. Pak by vám totiž mohl zbýt jen film se sice zajímavým námětem, leč dokola omílající dialogy ve stylu průměrných akčních seriálů. Zloduši unesou policií eskortovaného počítačového génia z dopravního letadla. Zní to divně, ale chlapíci jsou zkušení parašutisté, takže pro ně není problém vyskočit z Boeingu 747 letícího ve velké výšce. Během únosu ale zahyne jeden ze sourozenců - policistů. Přeživší polda chce padouchy dopadnout a bratra pomstít. Ovšem ví, že se musí nenápadně vmísit mezi parašutistickou komunitu, a pátrat tam. A hezky rychle, protože díky unesenému počítačovému guru se zloduši mohou dostat do databáze tajných konfidentů FBI, a pohodlně je likvidovat. Jak už bylo řečeno, 90 % filmu stojí na kvalitním technickém zpracování. Naštěstí nám DVD technologie dokáže zprostředkovat nevšední zážitek z kina, který mám osobně stále v živé paměti, byť už je to 7 let. Originální zvuk na disku je opravdu skvělý. Totéž se dá bez obalu říci o obrazu. (Mimochodem nezávidím Polákům, jejich dabing je mono! Náš je aspoň v Surroundu.) Někdy se vydavateli podaří tuto výbornou a užitečnou vlastnost dévédéčka úspěšně ignorovat. Skoro na jedničku se to tentokrát podařilo Paramountu. Kdyby na disk nepřidal filmovou upoutávku, bylo by to takřka dokonalé. Navíc zase chybějí české titulky. Film 3/5 - Akční snímek postavený hlavně na výborném obrazu a zvuku DVD 1/5 - Pouze trailer ()

MM11

Drsňák na objednávku Wesley Snipes plní další zadání. A docela mě u toho baví. Nedělá žádné zbytečné nelogické výlety, jen občasně hláškuje a létá pro zábavu v doprovodu parašutistů. K zemi klesá tenhle temperamentní bouchač zásluhou nejisté zápletky, ale udrží se dost vysoko, aby mě nezprudil až do zánovního konce s patřičnou dávkou jiskry. Rozumím unavenému mávnutí rukou řady z Vás, ceny se udělovat skutečně v tomhle případě nebudou. Je to příliš obyčejné a nepůvodní, hledejte však v tom i to lepší. V případě Zóny úniku jednoznačně platí, že sázka na známého herce, atraktivní prostředí a režiséra s citem pro akci plodí solidní zábavu. Víc radno nehledat. ()

SOLOM.

Wesley Snipes určitě nezklamal, přestože jsem s ním viděl už lepší kousky. Příběh jako takový nebyl špatný a to hlavně po akční stránce. Už jsem si jednou skočil (sice v tandemu s instruktorem) takže se dokážu vcítit do strachu, který hlavní hrdina zpočátku měl. Nicméně já se hlavně bavil díky té partě šílenců, do které se dostal během sledování padouchů v čele s vynikajícím Gary Buseym. Ti neměli absolutně chybu a Yancy Butler byla v té době ještě celkem sexy. Takže kdykoliv se na to rád podívám znova, ale na víc jak průměr to nevidím… ()

eraserhead666

Člověk by neřekl, kolik toho dokáže zachránit úsměv Yancy Butler. A sympatická Grace Zabriskie (mám hodně rád herce, kteří dokáží vytsřihnout dvě naprosto odlišné role a zdejší pilotka je naprostý protiklad, úplně naprosto někdo jiný, než její matka Laury Palmer). Film je solidní jistota, zaujme prostředím a zajímavou zápletkou (skákání padákem), jinak ale prostě solidní průměr. Snipes a Busey předvádí přesně to, co se od nich očekává, v tomhle ohledu žádné překvapení. ()

matestlust

Pohodová akční jednohubka se skvělým Snipesem a neméně špatným Busheyem. Prostřední paraglidingu mě baví. Nechybí dostatek suchého humoru, bitek, přestřelek, tak, jak to k tomuto žánru patří. Spokojenost na 4*. ()

Lacike

Ten druhy a lepsi film o parasutistoch z roku 1994. Trochu to vyzera jak Point Break. Len namiesto surfistov tu su parasutisti. Proste naš odvazny policajt Snipes musi zatknut adrenalinovych magorov, ktory si radi privyrobia nejakym tym zlocinom. Len sa tu Snipes nezblizi s hlavnym zaporakom, ale s krasnou Yancy Butler, ktora ho zasväti do komunity. Tradicnych akcnych scen tu vela nie je. Väcsinou sa len skace padakom na x spôsobov a je to celkom pôsobive. Okrem toho tu je uz len par kratuckych prestreliek. Na zaciatku, ked Snipesa po filme Passenger 57 znova prepadnu v lietadle a potom uz len vo finale. Okrem toho tu ma Sniper asi 4 bitky, v ktorych znova predvedie, ze sa vie bit. Bitky su dynamicke a prehladne. Ale len kvôli nim sa asi neoplati film pozerat. Z postav okrem sympataka Snipesa, krasky Butlerovej stoji za zmienku este skvely zaporak Busey a komicka figurka Jeter. Vysledkom je slusny standard svojej doby, ale znova nijak extra zaujimavy film. Snipes mimo Bladeov nemal prilis stastie na solovky, ktore by obstali skusku casu a celkom pravom zapadli. 5/10. ()

corpsy

Priemer, ktorý je paradoxne tým, že sa zaoberá adrenalínovým parašutizmom tak nejako pomalý. Účet mu vylepšuje dynamická hudba od Hansa Zimmera. ()

bourec

Tohle je moje další oblíbená věc z devadesátek. Proč už tyhle filmy nikdo netočí, a když jo, nikoho to nezajímá. Kam jste si strčili hlavy. 90%. ()

Sabrewulf

Dost nedoceněný film, opět kategorie (už pro ni musím vymyslet nějaký název) filmu, který existuje sám za sebe, bez sequelů a s neokoukaným obsahem. Pro mě lákavé prostředí parašutistů sice bylo už v Nebezpečných pádech, ale zde je to pozvedlé všema těma serepetičkama kolem, tedy komplet komunita, nácviky sestav a tak. Casting je fajn (Yancy Butler tam sedla jak prdel na hrnec, věřil bych jí, že se s tím padákem narodila) a poctivé kaskadérské kousky parašutistů ocením vždycky moc rád. Hudba mi místy připomínala Resident Evil (Zimmer měl dělat hudbu k filmovým RE). Mrzí mě, že se to neuchytilo, viděl jsem to tak 10x a baví mě to pořád. ()

eye candy

2-3* Je to někde na pomezí béčka a celkem zábavného akčňáku. Kvalit podobně situovaného Bodu zlomu to ovšem nedosahuje, hlavně co se obsazení týče jde o zcela jinou váhovou kategorii. Dobře, je tu Snipes což zaručuje nějakou tu scénu martial artu, G.Busey což více méně zaručuje, že se bude jednat o pěknou sračku a Yancy Butler, které to ve filmu hodně sluší. Její postava je navíc ve srovnání s mírně dementním Nessipem, alespoň trochu zajímavá. Mimochodem, to mi připomíná scénu, ve které ji dá Nessip přes držku. Galantní hlavní hrdina, opravdu úplnej Oldřich Nový. ()