Užovka (Matěj Hádek) je ztracen ve svém vlastním životě. Je mu už skoro čtyřicet a nemá holku ani práci, přičemž cítí, že má poslední šanci sám se sebou něco udělat. Naskytne se mu šance, kterou nehodlá promarnit. Jeho bratr Kobra (Kryštof Hádek) je magor, nezodpověděné dítě a feťák, bydlící s věčně opilou matkou (Jana Šulcová). Staví vzdušné zámky a vykrádá chatky. Ve chvíli, kdy se ukáže, že by Užovka mohl být už konečně šťastný, se objeví Kobra. Užovka se mu rozhodne dát pořádnou lekci, situace se ale vymkne kontrole. (Falcon)

luga

Film se mi hodně nelíbil. Při jeho sledování mi nebylo dobře a čas ubíhal pomalu. Bezútěšný, syrový a veskrze negativní. Nenalezl jsem ani jednu vrstvu, kterou bych mohl sledovat v klidu, ani nějaký světlejší moment. Film beru nejen jako svědectví doby v nějakém regionu, osudu nějaké části obyvatel, které prostředí táhne dolu, ale hlavně jako obžalobu dnešní společnosti, která nedokáže vytvářet zdravé prostředí a bránit hodnoty. Na filmu oceňuji věrohodnou syrovost a nepodbízivost. Kromě toho, že jsem po filmu velmi špatně spal, bych za nedostatek označil to, že jsem v něm postrádal katarzi a jakýkoliv záblesk naděje na lepší časy. Pro jistou formální podobnost si vybavuji film Dům pro dva (ČSSR 1987) http://www.csfd.cz/film/10201-dum-pro-dva/prehled/ Domnívám se, že by bylo zajímavé si ho připomenout. ()

kodwin

Tahle sociální dramata se těžko hodnotí. Kobry a užovky mají rozhodně sílu, film je pojat tak realisticky, že na mě měl místy až dokumentární dojem. Postavy fungovaly díky výborným hercům, na druhou stranu trochu chyběl příběh a konec byl pro mě zklamáním. Vše bylo skvěle rozehrané a najednou bum prásk konec. Hvězda navrch je za odvahu sáhnout po neokoukaných tvářích, které se povedly, hlavně obě hlavní ženské postavy. ()

teckax

Přiznám se, že jsem tento film začínala na několik pokusů. Ne že by byl špatný, ale hlavní postava Kobry (Kryštof Hádek) mě naprosto iritovala (irituje); nemám ráda tyhlety rozmazlený hajzlíky bez špetky odpovědnosti, kteří svým bytím ničí ostatní kolem sebe. To ovšem vypovídá o skvělém provedení dané role, když mi byla postava tak odporná, že jsem se na ni ani nemohla dívat. Film jako takový je velmi dobrý a určitě stojí za shlédnutí. ()

Kivis

Vzpomínám si, jak jsem dal Kobrám a užovkám nadšeně pět hvězd a pochválil je i v komentáři. Ale asi se mi o tom zdálo, protože teď koukám, že tu nemám ani hodnocení, ani komentář. Takže znovu. Největší překvapení z české tvorby za poslední roky. Trailer vypadal atraktivně, ale to už tak u trailerů bývá, takže jsem si nedělal přehnané iluze. Jenže tenhle film neuvěřitelně šlape. Nemám co vytknout a pokud bych měl naopak něco vypíchnout, tak to budou dialogy. Jsou tak civilní, jako by je psal sám život. Žádný filmový kýč, ke kterému by to u rodinného dramatu mohlo snadno sklouznout. Na první zhlédnutí jednička s hvězdičkou. Zároveň film působí jako trvalka, která s časem a s dalším zhlédnutím neztratí nic ze své krásy. Trochu překvapivě ale druhá projekce (asi po roce) nebyla taková síla. I tak nechávám plné hodnocení. ()

Royaldell

,,Já mám plán,’’ řekl jednou Prušinovský a vznikl tenhle skvělej film. Vidět bratry Hádkovy hrát bratry ve filmu je fakt super podívaná,kór když jsou to oba vynikající herci. ()

Michalsafr

Super scénař s velkou dávkou realismu o takových klasických českých poměrech sociálního dna. Žváčka vidím jako velkou naději. ()

gizi

Povedený pohled do naší současnosti a ukázka toho, jací magoři také ve společnosti jsou a jak bezmocné je s nimi něco udělat. 70% a 3*. ()

Cesty timem

Tak jsem se podíval, kdo a proč tomuto kusu dal také 2*.... A ejhle třeba pod tento komentář (Handle) bych se podepsal, protože vystihuje zcela přesně můj dojem... takže mohu klidně zkopírovat (ve škole jsem neopisoval, ale tady se snad může?) a autora komentáře pozdravuji :-) .... Handle ** Kobry a užovky mají skvělou psychologii postav a herecké výkony jsou věrohodné, ale tady s chválou končím. Jako celek mě to nebavilo, příběh mi nepřišel zajímavý, za pár dní si zcela jistě nevybavím jedinou scénu. Kde se tu vzalo 83 % je mi tak trochu záhadou, ale na druhou stranu musím objektivně uznat, že filmařské kvality to má. 2,5* ()

90125

O zivote ludi, ktori nemaju plan ako prezit v postsocialistickom svete, vo svete v ktorom sa treba vediet o seba postarat. Silny pribeh, so spádom aky môže vacsina dnesnych, beznych filmov len zavidiet. Skvele napisané dialogy, vyborne vymyslení týpci a absolutne presna autenticita prostredia. Bezvychodiskove situacie pramenia zo skutocneho zivota, vdaka čomu je pribeh dokonale uveritelny. Hluché miesta v scenari prakticky nie su. No a nepamatam, kedy ma naposledy cz/sk herci takym spôsobom oslovili, ako v tomto filme. Specialne Kobra Krystofa Hadka je mimoriadne presvedciva. Čo viac si priat. Len viac takychto filmov. 80 % ()

entronov

Taková Česká klasika: z celkem dobrého námětu se stane užvaněný bobek roztažený do 100 minut, který zachraňuje hrstka dobrých hereckých výkonů a u kterého ani nevíte o jaký žánr filmu se vlastně jedná. Byl by to celkem fajn průměr, ale zakončení filmu se nezdařilo. ()

Nick321

Skvělý film o muži , který střídá jednu práci za druhou a má plány, jak se mít líp , až jednou rozpozná tu pravou příležitost . Jenže stále je ve hře jeho drogově závislý brácha s matkou , kteří ho táhnou ke dnu, až to jednou přestřelí a Užovka se rozhodne vyřešit věci po svém . Zajímavá introspekce do života průměrných lidí. ()

vavsek

,,Důležitý je mít plán" Realistický film, který skvěle vyobrazuje život dvou neúspěšných bratrů, přičemž jeden fetuje a druhý není o moc více lepší, i když se snaží během filmu stavět na vlastní nohy. Dialogy mě opravdu baví. Bratři Hádkovi zahráli výborně. Použitá hudba Prago Union nebo PSH v závěrečné scéně tomu pro mne dodalo úplnou tečku. Tenhle film patří na můj rewatch seznam a musím ho alespoň 2x za rok vidět zas a znovu. ()

VOD tipy na konec srpna

VOD tipy na konec srpna

19.08.2023

Nový seriál televize Mall.tv

Nový seriál televize Mall.tv

28.03.2019

Ústřední trio mediální agentury VJJ je mladé, nadějné a odhodlané přicházet s unikátními kreativními koncepty, kterými zasáhnou srdce koncového spotřebitele a přepíšou dějiny marketingové komunikace.… (více)

23. Český lev - výsledky

23. Český lev - výsledky