Užovka (Matěj Hádek) je ztracen ve svém vlastním životě. Je mu už skoro čtyřicet a nemá holku ani práci, přičemž cítí, že má poslední šanci sám se sebou něco udělat. Naskytne se mu šance, kterou nehodlá promarnit. Jeho bratr Kobra (Kryštof Hádek) je magor, nezodpověděné dítě a feťák, bydlící s věčně opilou matkou (Jana Šulcová). Staví vzdušné zámky a vykrádá chatky. Ve chvíli, kdy se ukáže, že by Užovka mohl být už konečně šťastný, se objeví Kobra. Užovka se mu rozhodne dát pořádnou lekci, situace se ale vymkne kontrole. (Falcon)

markyzgero

ve všech možnejch ohledech českej film, kterej jako jeden z mála snese srovnání se světem. kriplovství tu neni kriploidní, ale tak lehce bez manýry artový. ()

ANTYCHRYST

Hádek mladší neskutečně dovádí..jako největší zmrdeček zlodějskej..vyfetlej..a drzej až na půdu..:) :) tvl... brácha mám plán... On je na zabití celej film...je jedno jestli okrade babičku.. nebo bráchu..:) dostane přes držku ale jede hned znovu.. žádné servítky.. mít doma takovou ženušku jako Tomáš.. tak ta by šla hned..čubka... Vše doplňuje dobrá hudba..a natáčení na Kladně :) 80% povedenej českej film... konečně..:) ()

Doutas

Film Kobry a užovky je dle mého názoru na české poměry zcela výjimečný a zasloužilo by se mu takové pozornosti jako loňské Cestě ven, která bodovala jak u kritiky tak při předávání Českých lvů. Oba tyto filmy si jsou v podstatě velice podobné, oba se zaměřují na těžký osud postav žijícím na společenském okraji, o jejich snaze se z tohoto dna vyhrabat, zatímco je okolí stahuje zpět, a je až překvapivě jedno, že jednou jsou postavy černé a podruhé bílé. Oba snímky jen potvrzují, že problematika sociálního vyloučení se může dotýkat stejně tak Romů jako bílých Čechů. Avšak kdybych měl oba filmy srovnat po filmařské stránce, tak Kobry a užovky u mě jasně vítězí. Václav možná dosahuje větší autenticity obsazením neherců, ale Prušinovského sázka na bratry Hádkovy pro roli bratrů “Kobry” a “Užovky” dopadla skvěle. Obzvlášť výkon Kryštofa Hádka je tak autentický, že jsem ho občas podezíral, jestli tu okenu mezi scénami opravdu nepije. Skvěle vybraní nejsou pouze herci, ale i všechny lokace, které působí správně maloměstsky omšele a zaplivaně (natáčelo se v Kralupech nad Vltavou, Velvarech a v Kladně), a především hudba, která buď obsahově podtrhává dění na plátně, nebo navozuje atmosféru venkovských diskoték, barů a tancovaček. Kobry a užovky (podobně jako Cesta ven) navíc neukazují prstem jen na jednu příčinu této mizérie, není to jen o drogách nebo alkoholismu (stejně tak jako Cesta ven není jen o diskriminaci). Závěr filmu sice může někomu připadat trochu rozpačitý, ale mně celkový dojem z filmu nijak nezkazil. ()

Sholi

Kryštof Hádek to zahrál opravdu skvěle. Celou dobu jsem ten film hltal a těch 111 minut uteklo ani nevím jak. ()

DKNY

Skvělý film, který vám umožní přestat se soustředit na herce a vidět jen jejich postavy. Film, který jde na dřeň a který skvěle využívá stále obecně velmi neutěšené prostředí českých měst. Myslela jsem si, že to bude dobrý film, ale nečekala jsem, že tak moc. Opravdu velmi uvěřitelné zobrazení života a vztahu dvou bratrů, kdy se až do konce nemůžete rozhodnout, který je vlastně ten hodný a který je hajzl. Úžasný plakát a perfektně zvolený soundtrack jen dotahují film k dokonalosti. ()

Erinel

Hádkové jsou prostě klasa. Mladší Kryštof si dával feťáčka náramně, opravdu brilantní hereckej výkon! Celej příběh mě bavil od začátku, až do konce. Po delší době českej film, kterej má hodnotu a není to jen nějaká dementní komedie z českých vesnic s humorem postiženejch sáněk. .. Akorát ten konec byl takovej... že by si zasloužilo k tomu něco přidat. Příšlo mi to useknutý v nesprávnej čas. Jinak není výtek. ()

MyrnaAlec

V Praze je údajně 16tisíc fetek a ročně potřebují na drogy 15mld korun. A ty se musí někde brát, že ? Se štípačkama na zádech jsem ale ještě nikoho neviděla, to je asi móda menších měst:) konečně něco vtipnýho a přitom realistickýho o tomhle tématu. ()

miki68cz

Hodně syrové a silné téma, fantastické výkony obou bratrů, Matěje bych vypíchl. Úžasná muzika, občas trochu pokulhává scénář. Vřele doporučuji ()

Plastík

Je to jako, když se těšíte se na jídlo, protože máte veliký hlad. Nevíte, co máte čekat. Ale pak si nakonec děsně dobře pochutnáte. Ani nemáte chuť na přídavek, protože to bylo úplně TipŤop. Absolutní spokojentost. P.S. A Hádkové - bomba bomb. A kdybych měl určit toho lepšího, a měl by to být tedy jeden, tak ten mladší Kryštof. Tomu to šlo fakt ze vnitřní strany. ()

Vykuk

Jeden z těch lepších českých filmů současnosti. Bratrské duo Hádků to zahrálo na totální jedničku, solidně jsem se nasmál, ta bezprostřednost mě dostávala, ale jen cca do poloviny filmu, co mi vadí, že film opět v podstatě nemá žádný děj, ano nějaký vývoj tu byl, ale konec přišel tak rychle, že jsem se vzpamatoval až po pár titulcích, vlastně mě příběhová linka vůbec nezajímala a když to přirovnám třeba ke starým dobrým Kamarádům do deště, tak tohle tomu příběhově, atmosférou, vtipem a hereckým (vlastně i nehereckým) umem nesahá.. no dobře.. řekněme po trenky:) Rozhodně ale doporučuju skouknout:) ()

kymla

Čekala jsem víc. Bezpochyby úžasné výkony hlavních hrdinů. Chyběla mi plynulost příběhu, konec byl předvídatelný. Hvězda navíc za hudbu. ()

nK_!

Současná česká kinematografie získala ve snímku Kobry a užovky další klenot. Syrové vyprávění o dvou bratrech, z nichž jeden je feťák a druhý imbecil nemohl režisér Prušinovský uchopit lépe. Kobry a užovky jsou o těžkém životě lidí bez představ o budoucnosti, zabitých ideálech i neochotě některých jedinců připustit si sebepřesvědčivější fakta. Zprvu zbytečná nadmíra sprostých slov místnímu koloritu nakonec výborně sedne. Škoda jen příliš široce otevřeného závěru. Bratři Hádkové jsou na stříbrném plátně povedená dvojka a doufám, že si v brzké době zase střihnou nějakou společnou roli. ()

teba

Tak z tohodle je mi fakt nevolno, asi jako z Requiemu za sen, i když v tomhle případě ani ne tak fyzicky, spíš duševně... Výborně natočený, Matěj Hádek neskutečnej, ale i Jana Šulcová a další. Dobrá volba soundtracku. ()

VOD tipy na konec srpna

VOD tipy na konec srpna

19.08.2023

Nový seriál televize Mall.tv

Nový seriál televize Mall.tv

28.03.2019

Ústřední trio mediální agentury VJJ je mladé, nadějné a odhodlané přicházet s unikátními kreativními koncepty, kterými zasáhnou srdce koncového spotřebitele a přepíšou dějiny marketingové komunikace.… (více)

23. Český lev - výsledky

23. Český lev - výsledky