Užovka (Matěj Hádek) je ztracen ve svém vlastním životě. Je mu už skoro čtyřicet a nemá holku ani práci, přičemž cítí, že má poslední šanci sám se sebou něco udělat. Naskytne se mu šance, kterou nehodlá promarnit. Jeho bratr Kobra (Kryštof Hádek) je magor, nezodpověděné dítě a feťák, bydlící s věčně opilou matkou (Jana Šulcová). Staví vzdušné zámky a vykrádá chatky. Ve chvíli, kdy se ukáže, že by Užovka mohl být už konečně šťastný, se objeví Kobra. Užovka se mu rozhodne dát pořádnou lekci, situace se ale vymkne kontrole. (Falcon)

teba

Tak z tohodle je mi fakt nevolno, asi jako z Requiemu za sen, i když v tomhle případě ani ne tak fyzicky, spíš duševně... Výborně natočený, Matěj Hádek neskutečnej, ale i Jana Šulcová a další. Dobrá volba soundtracku. ()

andysek88

3* a to jenom za skvělé herecké výkony. Z filmu čiší beznaděj a zase jenom beznaděj. Jako celku chybělo takové to TO. Bohužel nebavilo. Ale i přes to všechno se jedná o lepší film české tvorby. ()

Mamlas odpad!

Hnusny film o hnusnych lidech, mizerny pribeh jako o kolovratku. Pracne se na film koukalo, protoze bylo treba neustale poskakovat dopredu, abych preskocil idiotske dialogy, a zaroven pridavat a ubirat zvuk, protoze ten kolisal od tichych dialogu po extra urvanou hudbu. Otresny zazitek z teto kravoviny a mizerne odvedena prace scenaristy a zvlast zvukare. Odpad. ()

Phantasma

Pokud mě baví nějaká česká tvorba, je to především tato. I když se obsah filmu může zdát někomu jako klišé, podle mého tyto filmy mají stále co nabídnout českému divákovi, především pak mládeži. ()

donnovann

Já říkám konečně! Konečně film české produkce, který mě po celou dobu neskutečně bavil. Opravdu ze života i když myslím že ne všem se to bude líbit. každopádně mému kruhu přátel stoprocentně bude! Kryštof Hádek je tady prostě neskutečnej, skvělá role. ()

angel.CZ

Kvalitní český film? Tyhle 3 slova k sobě jdou jen málo kdy dohromady. Tady se to povedlo díky dobrému tématu, kvalitnímu scénáři a hlavně bravurnimu hereckemu výkonu Kryštofa Hádka..... 75% ()

kubilov

Vynikající záležitost ve všech směrech, přičemž Jan Prušinovský potvrzuje svůj status jednoho z nejprogresivnějších současných českých filmařů a bratrská dvojice úžasně "civilní" Matěj Hádek, který prochlastal dekádu, a úžasně vyšinutý a zfetovaný Kryštof Hádek, který se vždy jednou za čas objeví a nutno říci, že totálně skvěle obohatí každou scénu. Kobry a užovky jsou především (kromě toho, že jde o nejlepší české drama posledních moooc let) vynikající sociální studií o fatalismu, predestinaci a beznaději života v polorozpadlém a morálně i lidsky mrtvém maloměstě - Kralupech, přičemž nechybí chlast, fet, sex, argot a zlodějiny. Bezchybně za pět. ()

mac000

Velmi silné drama. Některé vypjaté scény utkví člověku v hlavě dlouho poté, co film shlédnul, a okamžitě si je dokáže vybavit. Těžko říci, který Hádek je herecky lepší. Každý má značně odlišnou roli, charakter, jenž ztvárňuje, a oba do toho dávají maximum. Výborná je i J.Šulcová. Takže rozhodně žádná oddechovla, ale stojí za to film vidět. ()

Pitryx

No, já nějak k té nové herecké generaci nelnu, ale tady musím uznat, že to zahráli naprosto skvěle. Uvěřil jsem jim úplně všechno. Dějově to, pravda, trošku sem tam škobrtalo. Ten závěr se také mohl propracovat a snad i dodělat. Ale jinak jsem se u snímku nepokrytě bavil, a ani mi to jako drama, jak je nám prezentováno, nepřišlo. Další mínus dávám za hnusnou hudbu, kterou jsem byl nucen poslouchat. Možná by ani tak nevadila, ale v tomto filmu jí bylo až moc. Velká škoda, protože je to zbytečná ztráta plusových bodů.//////*** a půl ()

Daertelon

Na české poměry řekl bych velmi vydařený film. Bratři Hádkovi zahráli své role excelentně, myšlenka a zápletka je rozhodně hluboká, jen u hudebního podkreslení scén to takové bryskní není. Film umí vylíčit realitu spodních vrstev naší společnosti tak, jak to opravdu chodí a jak to je. Zaujala mě ta nespravedlnost života promítaná do role Užovky, s níž jsem nejednou nemálo souhlasil a soucítil. Všechny postavy sedly do svých rolí (sociálních a emočních, ne filmových) brilantně. Pro někoho možná ne, pro jiné však film působí jako "ze života". Vytknu ovšem naprosto příšerně poskládanou hudbu, tady se filmaři značně sekli a je to jedna z pomyslných much létajících nad naší filmovou polévkou. Nevím, co k tomu dodat, slabší 4**** a 80% ()

Hrabovo

4 hvězdy Hádci, 3 hvězdy scénář a režie, -1 hvězda zvuk, ten je zase jednou příšerný a jako na potvoru dialogy často snímané přes hudbu nebo v rušném prostředí, nerozumíte vcelku nic! ()

PAVLIS

Feťáček dělá problémy pořád dokola a dokola... Na mě příliš ubíjející vývoj děje, že bych film na konci tipoval na tři hodiny. ()

kslaww

Proč 5*? Určitě za Kobru...Kryštof hádek má roli na českého lva...fajn příběh ze života... a hlavně feťákovi nevěřit i když má plán! ()

DjsVorel

Některým hodnocením tu opravdu přestávám rozumět. Za mě je tenhle film jedním z nejslibnějších českých počinů desetiletí a takhle dobrý a silný film jsem neviděla z české produkce vážně dlouho. Bráchy Hádkovi mám ráda, především Kryštofa, ale oba podali své vrcholné výkony. Neříkám, že to byla ukázka skvělého herectví, protože podle mě tohle jejich představení bylo zcela přirozený a fakt, že jsou to bratři i v reálném životě, je prostě neopomenutelný. Konec byl nečekaný a možná trošku zamlžený, ale jinak hodně realistické. A plus má rozhodně i hudební podkres! ()

zubrik66

Ak je toto filmom roka v čechách, tak česká kinematografia sa uberá po tej istej ceste ako grécka ekonomika...civilná dráma českého malomesta nemá na to byť dobrým filmom. ()

VOD tipy na konec srpna

VOD tipy na konec srpna

19.08.2023

Nový seriál televize Mall.tv

Nový seriál televize Mall.tv

28.03.2019

Ústřední trio mediální agentury VJJ je mladé, nadějné a odhodlané přicházet s unikátními kreativními koncepty, kterými zasáhnou srdce koncového spotřebitele a přepíšou dějiny marketingové komunikace.… (více)

23. Český lev - výsledky

23. Český lev - výsledky