Užovka (Matěj Hádek) je ztracen ve svém vlastním životě. Je mu už skoro čtyřicet a nemá holku ani práci, přičemž cítí, že má poslední šanci sám se sebou něco udělat. Naskytne se mu šance, kterou nehodlá promarnit. Jeho bratr Kobra (Kryštof Hádek) je magor, nezodpověděné dítě a feťák, bydlící s věčně opilou matkou (Jana Šulcová). Staví vzdušné zámky a vykrádá chatky. Ve chvíli, kdy se ukáže, že by Užovka mohl být už konečně šťastný, se objeví Kobra. Užovka se mu rozhodne dát pořádnou lekci, situace se ale vymkne kontrole. (Falcon)

Romeroo

Příjemné překvapení, ale tak nějak furt na stejnou českou notu. Co třeba zkusit natočit něco jiného než hořkou komedii nebo kriminálku a nepůsobit trapně? Jak jsem již napsal, dou Hádek velmi hezky překvapilo stejně jako celý film. ()

nula87

Rozhodně špička toho, co se u nás v roce 2015 objevilo. Film konzistentní, s depresivní atmosférou, místy až bezvýchodný. Navíc s hereckým koncertem obou Hádků. 80% ()

SlamLenka

Klobouk dolů Kryštofovi za to, jak zvládl zahrát narkomana - pro mě to je opravdu vynikající výkon, hodně podobně to vídám skoro dennodenně v práci. ()

lolaloka

Přemýšlím, co mi na tom filmu tak moc vadí, proč nepěji ódy jako někteří...asi je to o tom, že každý hledá něco jiného. Realita? Proboha jen to ne. Sranda? těch pár Hádkovejch vulgarit to nezachrání, ani ty nůžky na zádech. Celkově mi bylo z filmu dost úzko. Film mi nějak nemá co dát.Já snesu i těžká témata, ale tady kdyby všichni umřeli, bylo by to snad lepší než scénář, který nabízí ten hnus dnešních některých úspěšných prospěchářů a podvodníků, ze kterého pro hlavního hrdinu není cesta ven. Snad na ni nikdy nevstupovat a nebýt její součástí. Je mi fuk, jestli je dobrá kamera nebo střih. Herecky opravdu není co vytknout. To je důvod ocenit film dvěma hvězdami. Za herecké výkony. Jinak podruhé film vidět ....děkuji, nechci. ()

iz67

Samozejmě oba Hádkové jsou úžasní. Atmosféra hodně depresivní, režie fajn. Asi největší problém mám se scénářem, spousta detailů tam nefunguje (zázračné zbohatnutí lůzra díky obchodě s mikinami, 'úschovna léků', ...). A nejvíc mě dopálil konec, poselství o něštěstí pramenícího z blahobytu a podnikání!?: Takže z toho nejsem tak per plex jako zbytek světa. ()

JosefTomas

Uznávám, že to je docela blbost, ale to odhodlání něco takového natočit u nás, to musím hodnocení zvednout a těch Českých lvů, s tím by se dali dláždit ulice. 80% ()

george82

Slušnej kousek. Každopádně výborně zahraný od Kryštofa Hádka. Ty stavy atd. zahrál znamenitě. Každopádně tyhle fetky jsou asi největší utrpení pro rodinu co může být. Mělo by to být používaný jako naučný film. :) ()

pomalonozka

U tohoto filmu bych rozhodně nadhodil perfektní herecký výkon obou bratrů Hádků, kteří zde dokázali naprosto pře-svědčivě ztvárnit dva tragédy. Z počátku film zaujme hlavně svou vtipností, jelikož je pohled na sjetého Kryštofa Hád-ka opravdu k popukání. V druhé části filmu si však divák začne uvědomovat vážnost tohoto tématu a nad filmem se začne zamýšlet spíše jako nad smutným osudem mnoha lidí, kteří žijí mezi námi. Film je zpracován na výbornou a herecké výkony taktéž. Za mě krásných 85%. ()

ostravak30

Přiznám se, že tohle je jeden z filmů, který sice oceníte jako kvalitní, ale jedno pokoukání asi stačí. Výborné herecké výkony obou bratrů se mísí se zajímavým scénářem a záživným dějem. Rozhodně to není klasický film o feťákovi a jeho bráchovi co ho jen tahá z průšvihů. Je to něco víc. Je to pohled do duše člověka ve středních letech, který chce se svým životem něco udělat, ale je to zatraceně těžké. Oceňuju i hodbu, která se k jednotlivým scénám hodila a pasovala přesně tam, kam pasovat měla. Zkrátka zapadla, ač já zrovna některým žánrům neholduju. Koukal jsem na žebříčky natočených českých filmů za poslední roky a opravdu moc jich tedy není. A tak je dobře, že Kobry a užovky patří k těm povedenějším. ()

Bartex

Po druhém zhlédnutí musím konstatovat, že film zanechá v duši šrám. Hádek & Hádek to zahráli tak věrně, že z toho mám až husí kůži. Ufff, silný filmový zážitek. ()

dalibor.durcak

Českou scénu tak nějak úspěšně ignoruji, nebo se jí spíše vyhýbám, ale Prušinovský je jméno, po kterém jdu. A nezklamal. Ba co víc, potěšil. Už zase. K tomu výborní bratři Hádkové, dobrá hudební kulisa. Nadstandardní český film! Díky za něj. ()

SAINTS

Kobry a užovky nesklamali.Kvalitna socialna drama s vybornym hereckym obsadenim a trocha bizarnym sountrackom.Inak by ma zaujimalo kolkokrat vo filme padlo slovo ty vole. ()

niska98

Tak jsem to konečně viděla. Nedělala jsem si zbytečné iluze, ale nakonec jsem byla mile potěšená. Hádkové jsou skvělí i ostatní skvěle tvoří. Ale mě osobně vadily stále požívané fráze, i když měly svůj význam. ()

subic

Olvovaná Lucie Žáčková za vedlejší roli, Hádek starší už se vyhrál a Hádek mladší tu smažku jede fakt věrohodně. Jsou filmy, které stačí vidět jednou a jsou filmy, na které se dá znovu dívat třeba někdy za 10 let jako tento. 53% ()

Arkagas1989

Film, na který jsem přišla jen díky tomu, že jej dostali k hodnocení lidé na streamu v pořadu jak nás vidí cizinci. Nechápu, jak mi tenhle český film mohl uniknout tak, že jsem ani nevěděla že existuje. Film ověnčený Českým lvem. Film, který se vleče pomalu, zanechává ve Vás úzkost a zavrtává se Vám do svědomí. Dlouho jsem neviděla tak skvěle zpracované rodinné drama, ve kterém hrají hlavní roli drogy, ztráta zaměstnání, problémy s matkou a sen něco změnit. Film, u kterého se sice při některých scénách zasmějete, ale v širším kontextu to vlastně vůbec k smíchu není. A pak je tu otázka toho, jestli když si začnete plnit sny a obětujete vše práci, zda je to v pořádku, nebo je to zase špatně. Troufám si říct, že toto je film o Češích a jejich problémech. O hnaní se za sny, které ne vždy má smysl a o pochopení smyslu života a rodiny, tak jak je. Protože můžete být jací chcete, ale vždycky si sebou ponesete stopu těch, které máte za sebou.To, že bratry zahráli opravdu bratři tomu už jen dodává na autenticitě. ()

tkey

Requiem for a dream po česku, vlastně je to celkem povedené. Blbé je, že nedokázali najít tak hnusně uvěřitelné město pro fetky ve městě Mělník a tak to raději natočili převážně na Kladně, kam ten film zkrátka patří. Krása střídá hnus, stejně jako město v kterém to bylo natočené. ()

Tominni

Zajímavý film Jana Prušinovského o dvou bratrech, které skvěle vystřihli Matěj a Kryštof Hádek. Jeden Užovka a druhý Kobra. Ale kdo je vlastně užovka a kdo kobra? A kdo je na zabití? Až překvapivě dobrý film, který dodá pořádnou dávku deprese a přidá k tomu dost lítosti, bolesti a bezvýchodnosti. ()

VOD tipy na konec srpna

VOD tipy na konec srpna

19.08.2023

Nový seriál televize Mall.tv

Nový seriál televize Mall.tv

28.03.2019

Ústřední trio mediální agentury VJJ je mladé, nadějné a odhodlané přicházet s unikátními kreativními koncepty, kterými zasáhnou srdce koncového spotřebitele a přepíšou dějiny marketingové komunikace.… (více)

23. Český lev - výsledky

23. Český lev - výsledky