Všechno, co jste kdy chtěli vědět o sexu (ale báli jste se zeptat)

• USA Everything You Always Wanted to Know About Sex * But Were Afraid to Ask (více)

Na začátku sedmdesátých let minulého století napsal dr. David Reuben osvětovou příručku o sexu, z níž se stal bestseller. Woody Allen se tento epos instruktážní erotiky rozhodl převést na stříbrné pláno. Ve svém povídkovém filmu věnuje každému ožehavému tématu vlastní epizodu: Pomáhá afrodiziakum? (tato povídka je podána v hávu shakespearovské tragikomedie), Co je to sodomie?, Proč mají některé ženy potíže s orgasmem?, Jsou transvestité homosexuálové? a grandiózní finále Co se děje při ejakulaci?, v němž Tony Randall, operátor v řídící centrále mozku vzrušeného muže, vyšle Woodyho jako druhou spermii v pořadí. To je skvělá startovní pozice, nebýt toho, že se téměř jasný vítěz Woody ocitne tváří v tvář obrovskému pesaru! (Cinemax)

Melies

9 / 10 Spolu s mojim zbožňovaným Maverickom asi najlepšia komédia, akú som kedy videl - absurdná zábava prešpikovaná inteligentnými narážkami a myšlienkami a navyše o mojej / vašej / našej obľúbenej téme. Síce nie všetky časti sú dokonalé, ale na druhej strane sú tam pasáže, počas ktorých sa budete chytať za brucho (prípadne za inú časť tela) a plakať od smiechu. Vrelo odporúčam aj anti-allenistom a ľuďom, ktorí sa s jeho tvorbou ešte nestretli, pretože toto je film skutočne pre každého - teda pre každého, komu neprekážajú slovné prejavy typu "Oh no! Ravaging boo!!!" PS: Woody hrajúci spermiu pred štartom je jeden z mojich najsilnejších filmových zážitkov. ()

Morien

Jsem překvapena, nakolik mi tento film přišel nevtipný až blbý. Uznávám, že si za to ale můžu sama, protože kvůli různým vědomostem jsem si vytvořila jistá očekávání. Například jsem trpěla dojmem, že šašek z úvodní povídky měl být vtipný a král je jenom blbec, že ho nechápe. No, o tom se tvůrcům nepovedlo mě přesvědčit. Povídky s ovcí a vousatou dámou mi zase přišly postavené tak, že člověk se má chlámat jen kvůli tomu šílenému nápadu a žádná větší práce pro vtipný efekt vynaložena nebyla. Šíleného vědce vcelku oceňuju, stejně jako závěrečnou povídku, ale to už je trapné říkat, protože to už tak nějak říká každý. ()

gudaulin

Tenhle snímek nedosahuje hloubky takových filmů, jako je Mannhattan nebo Annie Hallová, ani není komediálně tak vybroušený jako Láska a smrt, ale právě díky němu mohl Allen natočit všechny výše uvedené filmy. Je o poznání lepší než jeho předchozí filmy a i když není tak konzistentní a objevují se v něm slabší momenty, jak už to u povídkových filmů bývá, ta silnější místa to bohatě vyvažují. I na poměry sexuální revoluce ve Spojených státech to bylo téma a zpracování, které diváky i kritiky v době svého vzniku hodně šokovaly. Je nutné si uvědomit, že filmový průmysl v USA reaguje obvykle na dění ve společnosti s velkým zpožděním. Osobně mám velice rád moment s oddílem malých nadržených skautíků chystajících se zprznit nebohou dívku nebo závěrečnou povídku s Allenem coby spermií, kde je lidské tělo ztvárněné jako fabrika a mozek jako velín s manažery, kteří např. vydávají příkazy hledat výmluvy v případě selhání při sexuálním aktu. Celkový dojem: 85 %. ()

Sarkastic

Tento film obsahující 7 příběhů je co do kvality humoru velmi nevyrovnaný. Od opravdu výborných (2., 7) přes dobré (1., 3., 6. ) až po téměř bez humoru (4., 5.). Ve výsledku naštěstí převládají ty lepší, tudíž si snímek zaslouží nadprůměrné hodnocení a u povídek Co je sodomie? a Co se děje při ejakulaci? se člověk pobaví víc než luxusně (zvlášť u první zmiňované, kdy mě jen doktorův výraz v obličeji po sdělení pacientova problému naprosto odrovnal, stejně jako bonbónek v podobě ovčích podvazků). "Já tam nejdu. Nenechám se z toho vystřelit! A co když masturbuje? Skončím někde na hoře na stropě!" ()

Gilmour93

Opravdu všechno? Já jsem se třeba nedozvěděl, proč má dle výzkumů žena za život v průměru méně sexuálních partnerů, než muž, ale jisté podezření mám.. Allen se puritánům asi moc nezavděčil, přičemž úroveň povídek je značně kolísavá - vlastně bych je viděl tak, že v které neúčinkuje sám autor, ta za moc nestojí. Nejvíce bavila italská epizoda se sexem na veřejnosti odkazující na barevný vizuál Bertolucciho a za neoddiskutovatelný vrchol celé satiry považuji vylodění ve Vaginii (tedy doufejme, že tam - pro dobro alespoň jednoho člena výsadku). Konečně vím, po kom nese své jméno Clooneyho postava v seriálu E.R. - ještěže je na chicagskou pohotovost ovcím vstup zakázán.. ()

Lynn

Povídkový film plný geniálnosti Woodyho Allena. Jeho neurotická spermie na konci filmu je stále citována (vzpomeňte si na reklamu na kondomy), povídka ze středověku mě dostala do kolen, a to vůbec nemluvím o ovčí story. Pár slabších chvilek si tu pomalu ani nevšimnete. ()

TeeAge

| Scenár: Woody Allen / David Reuben | Hudba: Mundell Lowe | Produkcia: Charles Joffe | Distribúcia: United Artists | Rozpočet: 2 miliónoy $ | Tržby: 18,016,290 $ | Neuveriteľne svojský film, ktorý divák buď nezhletne, alebo ho naopak miluje. Jednoducho štylizácia ala Woody Allen, ktorý si svoje roličky užíva úplne na maximum. Nič to ale nemení na fakte, že scenáristicky je to trochu plytké a nedotiahnuté - ono to tak býva s epizódovými filmami... V danej dobe však neuveriteľne odvážny a nápaditý kus, už s cítiteľnou esenciou rozvýjajúceho sa Woodyho do výšin výnimočných tvorcov filmových klenotov. ()

genetique

Dnes by tieto miniscénky už človek považoval za dennú rutinu a nič z toho už ako tabuizované nevyznie. Napriek tomu je to veľmi osviežujúce sledovanie, len škoda, že komediálnosť jednotlivých častí tak veľmi kolíše. Bezkonkurenčne najpeckovejšia bola ovca! Veď kto by odolal. :D 80%. ()

Madison

Pre niekoho, kto nepozná Woodyho Allena, by sa touto snímkou mohol zapísať do povedomia ako oplzlý nechutný sexuálny maniak, ktorý nemá sklon k umeniu, ale schopnosť rozvracať žalúdok. Ja, keďže ho poznám, som vedela, čo mám očakávať a poviedky "sex s ovcou", "transvestita", sex na verejnosti" a najmä hneď úvodná "Allen ako dvorný šašo" ma natoľko uveličili, že musím dať 3* bez ohľadu na to, že ide o snímku, ktorú zaraďujem skôr k horším allenovkám. Niektoré scény sú vážne vtipné aj keď Allen má na svojom konte aj lepšie kúsky. ()

sud

Jedinečný soubor sedmi vynikajících povídek. Woody Allen se s tím zjevně nepáral a všechny povídky jsou více než lechtivé, ba přímo ožehavé (v některých případech i "ožehavé" je trochu slabé slovo). Povídky jsou krátké (bohužel nebo bohudík), ale je v nich spoustu vtipu a nenudí (alespoň mne vůbec ne). A samozřejmě nejlepší povídkou je ta poslední. ()

Falko

Tak v tejto poviedkovej komedii ma Allen dokazal rozosmiat len pri niektorych poviedkach. Zoradil by som ich do troch kategorii a to z mojho pohladu boli nadpriemerne napriklad Transvestita alebo Allen ako spermia. Dalej len ako priemerne Allen ako nevtipny dvorny saso, pohlavny styk s oveckou alebo parodia na Frankensteina a tie podpriemerne, ktore Allen sice zamyslal humorne, mne to tak ale neprislo, napriklad sex na verejnosti alebo televizna show. Samozrejme moje nazory neberte vazne, lebo vam sa moze pacit najviac prave ta poviedka, ktora sa mne pacila najmenej. ________ Woody Allen - (Saso / Fabrizio / Victor Shakapopulis / Spermia) +++ John Carradine - (Dr. Bernardo) +++ Lou Jacobi - (Sam Musgrave) +++ Lynn Redgrave - (Královna) +++ Burt Reynolds - (Muz v telefonnej ustredne) +++ Gene Wilder - (Dr. Doug Ross) +++ Hudba: Mundell Lowe +++ ()

castor

Z epizod poskládaný film, téma sexu je pro Allena dostatečně rozsáhlé, aby si na něm vyzkoušel několik „zásadních“ otázek. V prudérní Americe měl ovšem trable s distribucí, nebyl přijat zrovna ideálně, Allen tlačí příliš na pilu a žene vše opravdu do absurdit. Je velmi dobře, že se režisér necpe do všech epizod (ta s ovcí a všedností jednoho praktického lékaře bez něho je asi nejpovedenější). Zábavné, přesto to nedosahuje ani zdaleka kvalit Banánů nebo Lásky a smrt. ()

viperblade

Nebudu zde hodnotit jednotlivé epizody, z nichž je tento film tvořen, protože pro mě jsou plus mínus všechny stejné. Jen dvě vybočují - druhá povídka o muži, který má neobvyklý vztah s ovcí, byla hodně divná a nevtipná. Chápu, co tím chtěl Woody říct či naznačit, ale fakt to bylo dost mimo. Poslední povídka taky vybočovala, ale jinak - ta se mi opravdu bavila. Navíc se v ní objeví i Burt Reynolds a některé vtípky mě fakt dostaly (černá spermie, například). Ale jinak - všechny povídky jsou hodně průměrné a málo vtipné. Nevím, jestli je to tím, že o tomhle filmu jsem nejvíc slyšel, pokud jde o filmy Woodyho Allena, ale docela zklamání. Nebýt té poslední povídky, šel bych zřejmě ještě mnohem níž. Promiň, Woody. 50 %. ()

D.Moore

Povídky s šaškem a královnou, zvrhlou televizní soutěží, útokem obřího ňadra a tím, co se během sexu děje uvnitř muže, byly naprosto bezchybné. Zbytek možná mohl být o něco srandovnější (třeba příběh s ovcí vyloženě zachránil výborný Gene Wilder), ale i tak jsem se bavil více než dobře. A Cole Porter zpívající v titulcích... Co chtít víc. ()

Niktorius

S písní Máš má ovečko dávno spát... na rtech a podprsenkou zavěšenou proklatě nízko u pasu, vydal se Woody cestou intelektuálně laděné absudrní povídkařiny o věcech spjatých s kopulační činností... Párkrát klopýl, párkrát se zarazil na rozcestí, ale do cíle nakonec zdárně dorazil. ()

troufalka

Na tenhle film jsem se hodně těšila, jsem moc ráda, že na něj došlo v době, kdy jsem si humor Woodyho Allena oblíbila. Výborně jsem se bavila já i moje 16letá dcera. ()

gogo76

"Na nechutnosti celej veci pridáva fakt, že ovca ešte nedovŕšila vek 18 rokov..." Jeden z prvých filmov W. Allena je rozdelený na niekoľko mini príbehov na tému sex. V každom sa nájde nejaký ten vtip, niekde viac niekde menej, no najviac ma pobavil Stavros Milos a jeho ovca Daisy. Neviem prečo, ale strašne mi ten úchylný pastier pripomínal Borata. Ten jediný príbeh ma naozaj bavil, pri ostatných som sa sem tam zasmial. Za originálny i vtipný ešte považujem minimpríbeh zo zobrazením tela ako stroja, ktorý ovláda množstvo "zamestnancov". Popravde čakal som trochu väčšiu sprchu vtipov, ale arménsky Borat mi to vynahradil. O gigantickom striekajúcom prsníku, by sa asi dal natočiť i horor, ale to by bol riadny prúser.80%. ()

Ony

Název tohoto filmu jsem si sice nikdy pořádně nezapamatovala, ovšem to, jak jsem se u něj nasmála, si pamatuju moc dobře. Woody opět perlí. Např. povídka s milovanou ovcí nebo ta s olbřímím ňadrem musí dostat snad každého. ()

FlyBoy

Prológ: Rôzne sexuálne otázky v podaní poviedkovej fantázie vynaliezavého rozprávača, ktorý nepozná (alebo nechce) poznať zábrany akéhokoľvek druhu. 7 pekelne dobrých príhod v "xy" prevedeniach z ktorých nevyzdvihujem a nezatracujem ani jednu. Považovať tieto kapitoly za súdržnú jednotku je k ničomu, pretože každá zaberá inak, v inej intenzite, ale s tým istým zámerom. 1/ Funguje afrodiziakum? => Šašo a jeho príliš inteligentné vtipy venované kráľovi striedajú pokus dostať kráľovnú do postele všemožnými prostriedkami. Hovorené slovo má svoju váhu a je to aj vidieť (počuť). 2/ Čo je to sodómia? => Toto je úkaz, ktorý sa len tak nevidí. Mňa osobne doslova roztrhal. Mr. Milos from Arménia je PASTVEC (jeho brat predáva kvalitné koberce) a prichádza k obvodnému doktorovi riešiť upadajúcu lásku so svojou OVCOU. Vývoj prekvapí a začnú sa diať veci, to Vám teda poviem:) Suché, ale predsa výborné. 3/ Prečo majú niektoré ženy problémy s orgazmom? => Italský dialekt snobského bossa, obava z frigidity a súlož na verejných priestranstvách. A nepozeraj to... 4/ Sú transvestiti homosexuáli? => Priateľské posedenie u priateľov ruší krádež kabelky nesmelej "dámy". Radosť dotyčného s patričnej úchylky veľmi pobaví. 5/ Čo to je keď sa povie, sexuálny zvrhlík? => Show "What is your perversion?" a jej porota háda, odhaľuje netradičné praktiky v živote náhodných ľudí. Víťazí rabín a jeho fetiš. 6/ Sú výsledky v oblasti sexu presné? => Ola la la, poučná exkurzia po laboratóriu doktora, ktorý to "všetkým ukáže", absurdné pokusy, gigantické, útočné prso. Nemám slov. 7/ Čo sa deje pri ejakulácii? => Luxusný pohľad na detašované pracovisko orientované na sexuálny styk. Trávenie, činnosť srdca, svedomie, erekcia všetko pod kontrolou licencovaných pracovníkov. Do toho ešte Allen ako spermia a mám dosť...Epilóg: Tých zajacov je tam koľko? ()

Zemřel Gene Wilder

Zemřel Gene Wilder