Ve snímku Inferno se známý symbololog (opět v podání Toma Hankse) pouští do pátrání po stopách, které souvisí se samotným Dantem. Když se Langdon probouzí se ztrátou paměti v italské nemocnici, spojí své síly se Siennou Brooksovou (Felicity Jones), doktorkou, do které Langdon vkládá naděje, že mu pomůže ztracené vzpomínky znovu získat. Společně se pouští do závodu s časem, který je provede napříč celou Evropou ve snaze zabránit smrtícímu globálnímu spiknutí. (Falcon)

Gilmour93

VANADIHO. Není to anagram? Ano, je to anagram..! Howard se snažil absenci kvalitní látky vyvážit vizuálními nápady a intenzivnější akcí, ale proti větrem poháněným lopatkám nezáživné fabulace neměl sebemenší šanci (obzvláště když si vzal do hlavy, že krom Langdona trpí amnézií i divák). Zaplaťpánbůh za indické stéblo Irrfan Khan, které mě tahalo z rezervoáru, v němž ekoteroristé místo pragmatičnosti volí okázalost a virus neplodnosti přenechává místo kečupovému moru.. Úplně vidím, jak producent vysvětluje Danu Brownovi, že jestli se nepodepíše pod Koeppův vyšperkovaný scénář, dostane jen 2,5 % ze zisku namísto 3 % a to by mohlo nejeden běžný účet mrzet.. ()

Psema

Langdon je asi nejnudnější protagonista v dějinách. Tupý predčítač, jehož nezáživnost Howard tradičně podtrhuje strnulým vizuálem, kde kromě výjevů od Danteho děsí akorát hrozba mikrospánku. Fuckin' hell. Pun intended. ()

TeeAge

Dejom priamočiarejší film, než predošlé kusy. A ajkeď sú tam nečakané zvraty, pôsobilo to na mňa až príliž jednoducho. Zo začiatku podarene deprimujúci vizuál, ktorý sa k druhej pólke vytratí, a mení sa na jednoduchý thriller. Jemný nadpriemer, ktorej najsilnejšiou stránkou je hudba Zimmera, ktorú som už ale v Angels and Demons počul, a takmer bez zmeny. ()

3DD!3

Slabší než Andělé, lepší než Šifra. Pěkné památky a Hanzova muzika sic k pozitivnímu hodnocení stačí, ale Brown tentokrát zamakal i na zápletce a nechává panděrátého Hankse zachraňovat svět před nebezpečným patogenem. Což je fajn, cheesy, ale fajn. Pekelné halucina jsou povedené, i když trochu rušivé v celkovém kontextu, ale na Danteho já slyším. Kdo ví na co jde, odejde spokojen. ()

Kaka

Ukrutně obyčejný, ryze řemeslný Hollywood střední třídy. Herecky tak akorát - dvě tři zvučná jména, zbytek komparz, nějaké to mysteriózno, panoramata slavných měst v Itálii a sem tam náznak akční scény. Hanks je kabrňák, ale Langdonem díru do světa nikdy neudělal. Kdyby tohle byl jediný film, dal by se charakterizovat průměrem. Avšak vzhledem k trilogii, kde jsou všechny tři filmy v podstatě úplně stejné jak přes kopírak (!), je to propadák, který látku nikam neposouvá, tzn., že upadá. ()

Spiker01

Howardova cesta za osvětou po tolika letech dopadla až na otravný začátek podobně jako předchozí díly. Záleží jestli člověk inklinuje k Brownově populistické literatuře a asborbuje Hanksova stárnoucího Langdona, který tentokrát po většinu není mozkem celé té honby za pokladem (tedy skoro). Tím je půvabná Felicity Jones, která se sice nestala soňáckou Felicií Hardy, ovšem zde jí to sedlo perfektně. Ten poslední díl si už jen ke zkompletování celé série rád dám a ačkoliv se i nadále stojím za tím, že ačkoliv mě 1 knížka velice bavila, filmy za pochybnou kvalitou předloh nezaostávají, ovšem jiný režisér by to možná zvládl o něco mýtičtěji...7/10 ()

castor

Tahle série je pro filmové plátno zřejmě prokletá. Zda je to režisérem Howardem nebo tím, že některé bestsellery by měly zůstat jen na papíře, nevím. Ale po dvou předchozích zastaveních je i Inferno silně obyčejné a řemeslně průměrné povídání, které dešifrování záhadných kódů představuje jako úsměvnou a často náhodnou hru. Panoramatické záběry na italské památky ještě jaro nedělají, fakt ne. Země je přelidněná a bude hůř, což šílený ekolog řeší po svém. Našemu hrdinovi alias Štístkovi přichystal jakousi schránku s bakteriemi moru, symbolog Langdon se prozatím probouzí v nemocnici s ošklivou ránou na hlavě a dočasným výpadkem paměti (a s otravnými apokalyptickými vizemi), vzápětí mu jde o kejhák, takže startuje honička, která má několik zastavení, ve kterých nám ukáže tajné vchody různých muzeí, okomentuje nějaký vzácný exponát a pak se (často náhodně) dostane z další zapeklité situace, aby byl blíž záchraně lidstva. Je to blbé, přitom se to tváří nesmírně vážně. Místy prostě docela peklo. A Tom Hanks? Frajer, kterému ovšem mnohem víc svědčí obyčejný chlapík v neobyčejné situaci (Sully, Kapitán Phillips, Terminál, Trosečník ad.), než nějaký hrdina. Felicity Jones bohužel zklamání. Mezi dvěma a třemi hvězdami, sorry. ()

*CARNIFEX*

Od úvodu v rýchlom tempe, pričom štruktúra príbehu opätovne spĺňa kritériá tajomna. Bohužiaľ, samotný scenár sa nevyhol určitým prapodivným prvkom, ako nevysvetliteľným náhodám či rozhodnutiam osôb, vďaka ktorým vývoj deja stráca na logike. Tak či onak, snímok v rámci možnosti baví, zbehne pomerne rýchlo, takže z môjho pohľadu sa mimoriadne sklamanie nekoná. Každopádne, "Inferno" je najslabšia časť z trilógie ... ()

Rex Mundi

Nemám rada štýl Dana Browna a pri počúvaní audioknihy Inferno som takmer bez prestávky škrípala zubami - no aj vďaka tomu, že film je oveľa kratší a ani to Brownove neustále mudrlantské vysvetľovanie tam toľko necítiť, bol v porovnaní s knihou milosrdne znesiteľný, skoro až dobrý ;-) ()

D.Moore

Zklamalo mě to méně než knižní předloha, u které jsem místy jen nevěřícně kroutil hlavou a zíval. Scénář ten z prstu vycucaný příběh trochu pročesal a uhladil, nicméně hlavní hloupost v něm bohužel zůstala - nedá se ale říct, že by film byl špatný, protože má svižné tempo a na konci do sebe všechno tak nějak zapadne (pokud o tom nebudete přemýšlet víc než je nutné) a Tom Hanks i Felicity Jones jsou fajn. Jen Hans Zimmer se tentokrát moc nepředřel a kdybych nevěděl, že hudbu skládal zase on, ani by mě to (v porovnání s perfektním Da Vinciho kódem a hlavně s Anděly a démony) asi nenapadlo. Myslím, že Ron Howard měl sáhnout raději po Zraceném symbolu... Nebo nejlépe točit něco úplně jiného. ()

kulyk

I ti pomalejší již tuší, že rámec je daný. Tomík se zaplete s nějakou církví, protože co už může být tajemnější, než vydrolení demagogičtí tajnůstkáři s patentem na věčnou pravdu, vyfasuje kundičku, aby bylo na co čumět a motá se po tom historickém městečku, které pisálkovi z fondu podpory turistiky poskytlo nejlepší rauty a rozkuřovačky. A protože to již víme, není proč být znechucen, když se tak děje, že? Poslední díl je asi nejkřečovitější, neb se čerstvoučká frnda v půlce mění za dost odřený model a Tomovi to i jinak moc nemyslí. No - ale těch UNESCOvesnic zase prolezou více, takže... furt je čím se inspirovat. ()

Wacoslav1

Předchozí dva filmy si takřka nepamatuji. Vím, že první jsem hodnotil 3* a druhý 1*, ale těžko říct co bych na ně říkal dneska. Na tohle jsem vyrazit původně neplánoval, ale když už byla po dlouhý době projekce na Černým Mostě, tak jsem si řekl proč ne a vyrazil jsem. No a je to určitě slušný řemeslo které Hanks i Howard rozhodně ovládají, ale zase, že by mě to posadilo na prdel to ne. První půlka mě bavila byla svižná furt se v ní něco dělo a hlavně po počátečních zmatcích se tu nastavila jedna dějová linka které se film držel. Bohužel krátce po polovině filmu přichází docela šílený twist, který popírá prakticky veškeré dění v první polovině a staví ho na hlavu. Na to se pak už nabalují další a další zvraty a nevytrhne to ani nevýrazné finále u kterého stejně víte předem jak dopadne ať už jste četli předlohu nebo ne a pro mě postrádalo jakékoliv napětí. Takže takhle víc jak z půlky solidní film, ale v tý druhý zbytečně překombinovanej. 4* by byli asi moc, zůstaneme u tý lepší trojky. Zase tvrdit, že něco podobnýho a líp udělanýho už tu nebylo předtím by byl nesmysl.65% ()

Davies182

Kolosální dobrodružná konina, která si v ničem nezadá s tím nejhorším ze stáje Flynna Carsena. Cestování po světě a luštění legračních historických rébusů nikdy nebylo (a asi už ani nikdy nebude) nudnější. ()

pepo

not cool, asi zostrihane komplet z b-rollu a rezirovane stylom: kaslite na to, ta story je strasna hovadina, tak sa setrite na dobre projekty a uzivajte si tie velke honorare. Ale aspon to ma sialene tempo tak to nestiha nudit. 5/10 ()

Tom_Lachtan

Tohle bylo hodně špatný a to ríkám jako člověk, pro kterého jsou Langdonovky hodně velké guilty plesure, ty knížky (i filmy) jsou prostě fajn v tom, že se jedná o nepříliš složité čtení o profesoru, který je takovou modernější verzí Indiany Jonese, až na to, že se Langdon chová jako profesor, co má historii a umělecká díla rád a hrobky nevykrádá a když, tak s nechutí. Takže jsem zklamanej o to víc. Pravda, tady byla mimo i předloha (nečetl jsem, jen poslouchal audioknihu) ze které si filmová adaptace vzala to špatné a nepřidala téměř nic dobrého, Toma Hankse to evidentně velmi nudilo a tak už tak dost tupý děj dostal novou úroveň nudy. Ono to totiž na place evidentně nebavilo nikoho, tohle je film, který téměř nikdo nechtěl a tržby v kinech to ukázali docela jasně. PS: proč je pro mě nejlepší ze série Da Vinciho kód? Je pomalý, děj se odehrává na větší ploše a je tam mnohem větší prostor pro myšlenkové pochody, jakkoliv přitažené za vlasy, česový pres totiž titulní postavě nesvědčí ()

Xmilden

Běčko s áčkovým rozpočtem, obsazením a produkcí. Hrát v tomhle Nicolas Cage a kupa neznámých herců, možná bych tomu leccos odpustil. Doufejme že Hanks měl jako ryzí profesionál podepsanou smlouvu jen na 3 filmy a Howard taky. Plýtvat talent do podobných konin je opravdu zbytečné. 20% ()

cheyene

Popravdě nečekal jsem mnoho. Šifra mistra Leonarda i Andělé a démoni měli něco do sebe, avšak o nadprůměrné snímky se rozhodně nejednalo. Nebyl tedy jediný důvod, proč by se to právě s Infernem mělo nějak razantně zlomit. Šifru si již tolik nepamatuji, tak se k ní nebudu vracet, ovšem druhý díl mě svého času během premiéry značně zaujal a bavil, ale celkový dojem rapidně snížil závěr. Inferno mě možná od samého počátku nebavilo tolik, ovšem dojem z něj byl správně vyvážený a i díky tomu budu hodnotit o hvězdičku lépe. ()

filmfanouch

Třetí díl Brownovské trilogie se nese ve stejném dílu jako předchozí dva díly. Zase to režíruje Ron Howard, zase je tam Tom Hanks a zase je to podle předlohy Dana Browna. A je to fajn. V Inferno moc akce není (ale to nebylo ani v předchozích dvou dílech) ale i tak to nezačíná nudit ani po dvou hodinách. Opět se cestuje po různých nádherných oblastech, opět do toho hraje krásná hudba Hanse Zimmera a opět nic není tak jak se zdá. Jistý problém je jenom v pasážích které nejsou řádné vysvětleny nebo jsou vysvětleny zmateně a vždycky se ukáže, že vše bylo jinak. To by za normálních okolností bylo fajn, ale když se to děje pořád a pořád začíná to unavovat . Přesto je Inferno fajn odpočinkový film. Jenom u něj radši vypněte mozek. ()

Shakers

Dobre. Ale dobre je iba za tri. Predošlé diely ma viac bavili. Tom Hanks stále hra to isté a stále mu to sedí, tento krát mu dobre sekunduje aj Felicity Jones. Príbeh je tiež celkom zaujímavý, pár dobrých zvratov, flashbackov a vysvetľovačiek zaujme a znova je to fajn detektívka, ktorá sa odohráva na zaujímavých miestach, akurát že predošlé diely mi prišli trošku viac zaujímavejšie a hlavne napínavejšie. Tu až nefunguje ani Zimmerova hudba, ktorá ako keby tu ani nebola. 70% - 3* ()

Pepinec

Běhá Tomáš okolo, dokud není hotovo. Takhle náročný den má leda tak bagr na stavbě, profesor Langdon se nezastavil ani když omdlel. Doufám, že si na film zajdou všichni remcalové, kteří by strašně moc cestovali, ale nemají čas. Přitom jen jižní Evropa se dá očividně v klidu sfouknout za půlden. K filmu samotnému bych měl napsat asi něco ve smyslu, že když si ho dva dny po projekci musím připomínat v galerii, mám buď já na krku stejný vpich jako Langdon anebo si Hauvárd plete film s kombinačním slalomem. ()

Zemřel herec Paul Ritter

Zemřel herec Paul Ritter

06.04.2021

PF 2016

PF 2016

24.12.2015

Koho čeká Inferno s Langdonem?

Koho čeká Inferno s Langdonem?

19.02.2015

Toma Hankse čeká Inferno