Po celosvětovém úspěchu filmů Godzilla a Kong: Ostrov lebek uvidíme v kinech další kapitolu z filmového monstrsvěta: Godzilla II Král monster. Ve výpravném akčním dobrodružství se Godzilla střetne s jedněmi z nejznámějších monster v historii popkultury. Nový film sleduje osudy kryptozoologické agentury Monarch, jejíž členové změří síly s armádou obrovských monster, včetně impozantní Godzilly. Ta se střetne s gigantickou radioaktivní můrou Mothrou, kaiju Rodanem a také svým největším nepřítelem, trojhlavým Kingem Ghidorahem. Když tyto předpotopní druhy, které byly doposud pokládány za pouhé mýty, opět ožijí, začnou bojovat o nadvládu a samotná existence lidské rasy tak visí na vlásku. (Vertical Entertainment)

shabazza

Kdyby se ve filmu seřízla dějová linka s lidmi na naprosto nezbytné minimum a takto ušetřený čas by se vyplnil bitvami monster, tak bych byl ochotný dát i o hvězdu víc :-D ()

zsn odpad!

Toto už vůbec není o dinosaurech! Poslední dva díly jsou útrpné! Zmodernizovaný kýč plný radioaktivních robotů a zprzněných oblud z legend, včetně motýla z Pikachu. Atomové pumy, devastace, roboti a nulová korelace mezi lidmi. Toto je smrt pro přirozený vývoj dětské fantazie. Ubohý filmový start pro M.B.Brown. ()

NDroo

Béčko plné hory debilit, kišovitých hlášek (až jsem chvílemi přemýšlel, jestli to není schválná parodie), nelogičností a špatných hereckých výkonů. Aneb, "máme zminula 3D model Godzilly, chtělo by to ještě na něco využít, tak přes noc vymodelujeme zbylá monstra, za odpoledne uháčkujem 'příběh'... a celé za, *cink cink*, pohých $200M"! Za monster fighty to dosáhlo skoro na 2*, jinak odpad... ()

fiLLthe3DD

Snímek "Godzilla" z roku 2014 mne nikterak nenadchl - měl nevýrazné postavy, příliš tmavé záběry a dosti pomalé tempo - i přes to jsem však u něj zpozoroval cosi jako "tvůrčí rukopis," zaznamenal snahu o vytvoření alespoň trochu "seriózního" sci-fi a díky tomu byl schopen plně respektovat jeho fanoušky. Další snímek z tohoto universa mne pak sice uchvátil svými krásnými digitálními efekty a sytě barevnými záběry, avšak díky hromadě nelogických scén a vyloženě otravným postavám neměl "Kong" daleko od odpad!u... "King of Monsters" se naneštěstí z chyb svých předchůdců nepoučil - vytkl bych přehršel postav, absolutně nefunkční chemii mezi herci, debilni scénář a fakt, že snímek postrádá nějaké ikonické a zapamatovatelné scény (výjimkou je scéna se sopkou, příchod Rodana a jeho ústřední hudební motiv). Oproti tomu CGI bylo pastvou pro oči a soundtrack přímo božský, nicméně ani to nestačí, abych mohl druhou "Godzillu" ohodnotit byť jen průměrnou známkou, bylo by to nefér vůči "Asylum" produkci, od které se tento počin liší akorát tak vysokým rozpočtem a známějšími herci... A ostatní zřejmě sdílí stejný názor, jelikož těch 385 milionů dolarů na celosvětových tržbách je opravdu bída (film by potřeboval minimálně 600, aby se zaplatil). ()

blackkocour

Já nechápu, co mají všichni pořád za problem. Prostě, terordaktální monstrum ještěrka si chtěla jen na balkón zakouřit mátovou e-cigaretu. Nemusíte přeci kvůli tomu odvolávat celou světovou armádu, kde z nějakého neznámého důvodu chybí východní Evropa, a zapínat ty nejrůznější a nejmodernější fíčury, zapínat japonský klystýrní záchod, shromažďovat doživotní zásoby, dávat si na hlavu nočník, zaučovat malé děti na jejich první zestřílení teroristů a točit o tom dlouhý a nudný tyrkysový pazchnet, a míchat do toho obřího Kyborga, King Konga, Tříhlavou saň, Barbru Straisand, postelového roztoče, Čupakabru a tyvole, já nevím, třeba ještě šesti-hlavového žraloka. Jednička sice také nebyla dílo jak od Piccasa, ale dalo se na něho aspoň koukat, a nepřipadal jsem si jak po kolonoskopii. Mně to jen připomnělo nedávný Nový útok.. taky hromada nesrovnalostí a digibordelu, že bych ho mohl po ránu chroupat místo Nesquiku. Ale koho mi bylo líto, je té Godzilly, nebo Gadžily nebo Ghkázili, kurva i její krásné jméno zprstili. Ona by taky nemusela koho žrát a zabíjet, a ničit Tokijské město do luftu, kdybyste se jí prostě nevšímali, a neplteli se do jejího přirozenýho útočiště. Ona se vás bojí víc než vy, a radši se schovala a spláchla jak zdechlá ryba, do Tichého oceánu. Chudinka, z jejich ostrých hrotů a hrošího brušeného kožichu, se jen udělají prázdné plasty a polycegerový velrybí olej. Dáváme dobrý příklad těm nahoře. Stop barbarství! #SAVETHEGÁDŽILU ()

Fox85

Řekl bych tak na úrovni předchozího dílu. Opět destrukce obřích rozměrů, až se začínám bát, že s přibívajícími díly nebude co ničit ()

Maynard.

No, tak po celkem solidní jedničce sem se docela i těšil na pokračování, dokonce sem i chvíli přemejšlel, že bych šel do kina, což sem naštěstí neučinil. Jako, efekty sou na tý nejvyšší úrovni, ale to je v dnešní době tak trochu automatika. Rozmanitost všech potvor je docela originální. Ten alfa trojhlavej drak se taky celkem poved. Ale celkově to ve mně nenechalo hlubši dojem a nic, co bych si zapamatoval. Takže esi to někdy budou dávat v telce, tak se možná podívám, ale třeba ani nee :o) ()

Soweek

Je pro mě nemalým překvapením, že ač se jedná o americký blockbuster, tak se tvůrci snaží být věrní nejenom japonskému Godzilla universu se všemi jeho monstry, ale také se drží japonského stylu akce a pravidel anime, kdy hlavní hrdina musí být napřed několikrát poražen, ne li zabit, aby nabral svou konečnou finální podobu, ve které ultimátně problém vyřeší. Za tohle mají tvůrci určitě velké plus, protože v dnešním Hollywoodu, kdy všichni sází na jistotu je tohle krok do neznáma pro celou západní populaci, která na tento styl akčních filmů popravdě ještě není připravena. Otevřený konec naznačuje díl další a tentokrát to vypadá, že už by konečně na řadu mohli přijít monstra jako Mecha Godzilla, Mecha Ghidorah nebo dokonce Space Godzilla, což by byl opravdu velký úlet. ()

sedm.1

Po dokonalé Godzille z roku 2014 a geniálním Kongovi: Ostrovu lebek jsem byl na toto pokračování nažhaven jako kněz na okatého ministranta, nicméně, jak už to i v kostelících občas chodívá, ne vždy se zadaří tak, jak by si zúčastnění přáli, a tak i s Králem monster se zkrátka nedostavila ona filmová extáze, jako tomu bylo v předchozích dvou případech a zásadní problém shledávám v tom, že zde tvůrci upřednostnili děj před efekty, což pěkná řádka diváků nejspíš i ocenila, já tento typ filmů ovšem vyhledávám kvůli úplně jiným věcem, než kvůli celistvému a nápaditému příběhu, či netuctovému vývoji, čímž tedy právě Godzilla 2 skutečně disponuje v míře vážně výrazné, ale já se těším především na strhující a dech beroucí demolice a devastace monstrózních rozměrů, k čemuž zde ovšem dojde prakticky až v závěrečné čtvrthodince, a to ještě v provedení, které na zadek rozhodně neposadí, ale do té doby prostě bída, a to přitom když si představím, co za možnosti daný scénář nabízel, je mi až do pláče. Tolik monster a výsledek? Vzájemných destrukčních soubojů jak cikánů v práci. Vždyť se tu mohli řezat od samého začátku až do konce, zdemolovat při tom pár velkoměst a památek, ale mé představy jsou jedna věc a realita druhá, takže se tu namísto toho naopak hodně diskutuje, polemizuje, přemýšlí a bohužel stranou nezůstali ani tradiční americké rodinné semknutí, hrdinství, obětavost, pospolitost, no tvůrci prostě v tomto ohledu opět nezklamali. Alespoň tedy že z jedničky zůstala zachována poměrně působivě syrová atmosféra, která mě hodně oslovila, a takový ten nádech lidské bezvýznamnosti vůči síle přírody, ale jinak jsem si to tentokrát bohužel skutečně příliš neužíval. Zápletka má sice spád, nenudí a poměrně i dokáže funkčně gradovat do efektního finále, ovšem opakuji, toho pro mě nejpodstatnějšího zde až tolik není a já proto pro příště rozhodně zvedám ruku pro daleko větší odvázání se, Král monster se totiž na mě tentokrát drží až moc u zdi. ()

Sdoom

Podobný případ jako Pacific Rim, luxusní trailer, který navnadí na nekonečné cool řežby mezi monstry a mezi nimi človíčky snažící se zachránit si život. Realita? Této zábavy, navíc bohužel nikterak skvěle natočené, se divák dočká tak na půlhodině stopáže. Zbytek jsou ubíjející dialogy psané naprostým scénáristikým diletantem. Jednání postav stupidní až to bolí. Nenapadlo mě ani ve snu, že se u takovéhoto filmu budu modlit, aby už byl konec. Slabší 2 hvězdičky za tu celkovou půlhodinu bitek mezi monstry. (HD, orig.) ()

iXtr3m3

Ako to zhrnúť v krátkosti? Mega blockbuster, pri ktorom slová "epický" a "monumentálny" dostávajú svoj úplne nový rozmer, ktorý zadupáva do zeme čokoľvek, čo bolo predtým. Ak niekomu vadí deštrukcia pri komixoch od DC alebo Marvelu, nech sa tomuto vyhne oblúkom, lebo keď sa sťažovali pár rokov dozadu, ako sa prehadzujú skrz mrakodrapy naši obľúbení hrdinovia (pričom to bolo presne podľa komixov), tak tu, kde mrakodrapy nielenže padajú ako domčeky z karát, ale pri "ohromnej a fakt monumentálnej" sile Godzilly sa doslova topia, to asi nepredýchajú. Všetko je tu rýchlejšie a uponáhľanejšie ako v pomaly gradujúcej jednotke, ale je jasné, že sa nedalo hrať stále na tú istú nôtu objavovania niečoho nového resp. starého ale spracovaného po novom. Tu je jasne vidieť náväznosť na Konga, je to proste jedna dlhá nekončiaca zbesilá jazda, kde je všetko niekoľkokrát väčšie a epickejšie ako v predchádzajúcich dvoch filmoch, v podstate titáni zničia polovicu planéty a druhú si nechajú na pokračovanie. Zapracovanei originálneho hudobného motívu z pôvodnej Godzilly a Mothry fanúšika resp. dnes už pamätníka poteší. Výprava, kamera, neskutočné efekty a deštrukcia, akú som nikdy v živote nevidel možno s malou výnimkou 2012-tky. Jednoducho zážitok. Akurát si neviem predstaviť, ako budú musieť zmeniť Konga, aby sa mohol Godzile rovnať, keďže tu sa z nej stal Thanos krížený s Hulkom, Captain Marvel, Supermanom, Thorom, Lobom atď. (naschvál miešam dva odlišné svety). Otvorené vrátka pre pokračovanie, vynikajúce rozšírenie perfektnej mytológie, textová návnada na Ostrov lebiek a jeho tajomstvá a nových titánov. Mega, mega, mega. ()

666Carnage

Dvojka nabízí více akce a více monster ale co také nabídne je skupina dementních jedinců, kteří zde ztvárňují lidské pokolení. Herecký výkony fakt nula musím říct, že prvních 25 minut v kině na mě padala hodně únáva a dvakrát jsem málem usnul. Za to ale nemůže Godzilla ale scénář. Souboje jsou super a monstra taky jen škoda, že jich není ukázáno více a těch soubojů je méně než bych chtěl. Efekty jsou bomba, některé scény jsou tak nádherný, že bych z nich udělal tapetu přes celou zeď. Nevím jak si povede druhý díl ale jelikož má být Godzilla vs, Kong tak by to mohlo klapnout. I když si tak říkám, že když jsem viděl co předvedla Godzilla tady, tak s Kongem to asi bude jen nějaký krátkometřážní snímek. Já jsem s filmem ve finále spokojený ale můžou za to efekty, monstra, bitky a hudba. Zbytek je fakt špatnej. 65% ()

NifKor

Ehm zatím pro mě největší zklamání tohoto roku. Herci jsou dobří, efekty a monstra jsou překrásné a epické no a to je asi vše. 2. Godzilla je pro mě něco jako Kong jenom s tím rozdílem, že od Godzilly jsem něco čekal. 4/10 ()

Dallon

Jednička je super. Kong byl průser. Tohle má bohužel blíž ke Kongovi. Hrozně hloupý, scénáristicky prázdný, plný klišé. Monstra a jejich velkolepé souboje jsou sice působivé, ale co z toho. Ale když to budu brát jen jako blockbuster u kterého mám vypnout hlavu tak budiž. Ale velké zklamání. 4/10 ()

Wally

Správně bych měl dát jen 3*, ale Godzilla je prostě srdcovka, tak mi to odpusťte :-) Film to nebyl špatný, ale nemůžu si pomoc...někdy méně je více...tady bylo všeho prostě moc moc moc...monster, efektů, výbuchů... ()

Kredy

Od 45.minuty šlo hodnocení jen dolů. Méně monster by bylo v tomto případě více. Patetický a naprosto stupidní film. ()

BluT

Asi jsem se měl podívat na recenze a průměrné hodnocení, než jsem si novou Godzillu pustil. Třeba bych nebyl tak strašně strašně zklamanej. Asi ve čtvrtině filmu mě to totálně přestalo bavit, tak jsem šel dělat něco jiného, po chvíli jsem se k filmu vrátil, ale dialogy byly tak stupidní, hlavní herci a herečky tak strašně necharismatičtí a nesympatičtí a příběh plytkej, že jsem to prostě nedokoukal. Za některé efekty tomu nedávám odpad!, ale aspoň tu jednu hvězdičku. Nekoukejte na to. 20% ()

borec999

Tak ani na druhý krát sa to úplne nepodarilo. Edwardsova jednotka mala dobre natočené dialógové scény, no scén s akciou a hlavne so samotnou Godzillou bolo málo. Dvojka to má presne naopak. Scény, keď zrovna nie je na scéne monštrum sa nedajú vydržať a scén s akciou síce je dosť, no mám k nim isté výhrady. Najprv ale scenár. Je jasné, že na Godzillu nikto nepôjde do kina s cieľom vidieť pútavé dialógy a prepracovaný príbeh. No v dvojke Godzilly je scenár slabý aj na pomery takýchto filmov. Najviac si to odnášajú herci, ktorí vlastne nemajú čo hrať. I keď niektorí boli celkom snaživí (Vera Farmiga či mladá Millie Bobby Brown), žiaľ scenár ponúka maximálne scény typu: Okej, teraz buď vystrašená/ smutná a podobne. Efekty sú slušné (bodaj by neboli pri 170 mil. rozpočte), zamrzí však, že akcia nie je vždy úplne prehľadne natočená- najmä scény v tme, kde som niekedy mal problém určiť čo je čo. Ale aby som len nekritizoval, páčilo sa mi zapojenie viacero monštier do príbehu, pričom Mothra, Ronan aj Ghidorah ma zaujali (aj trikovo vyzerajú fajn) a najmä mytológia okolo nich, ktorá podľa mňa mohla dostať kľudne o niečo viac priestoru. Záver bol tiež celkom fajn a scéna s Godzillou ako kráľom, bola asi jediná ktorá mala nádych epickosti. A ešte jednu vec som nespomenul. Výrazná nelogickosť viacerých scén - viď situácie: Godzilla stojí v strede oceána, Godzilla vypúšťa rádioaktivitu 15 metrov od ľudí, ktorým sa nič nestane a pod. Celkovo sa mi potvrdilo, že filmy Michaela Doughertyho mi nesedia (nepresvedčilo ma jeho Trick n Treat ani Krampus) a myslím, že s daným hereckým obsadením a rozpočtom to znova nezvládol. Nenatočil úplný brak, no ani podarený film. Snáď sa podarí aspoň tá trojka, pretože ak porovnám Godzillu od Emmericha, Edwardsa a túto, tak najlepším filmom je dnes už 20 ročná záležitosť od Emmericha, a to nie je pekná vizitka... 55% ()

Zamíří Godzilla vs. Kong na stream?

Zamíří Godzilla vs. Kong na stream?

27.11.2020

Godzilla vs. Kong se odsouvá