Sedmá rota za úplňku

• Francie La 7ème Compagnie au clair de lune (více)

Tentokrát jsou Tassin, Pithivier a Chaudard v civilu a jejich dobrodružství začíná v roce 1942 na okupovaném území Francie. Tassin a Pithivier přijeli na návštěvu ke svému bývalému veliteli Chaudardovi. Plánují báječný společný odpočinek, který rozhodně nebude mít nic společného s válkou. Při první příležitosti se však zamotají do tajné akce a už jim nezbyde nic jiného, než se pro Francouze stát hrdiny odboje a pro fašisty nebezpečnými teroristy. Sedmá rota za úplňku je volné pokračování veleúspěšných francouzských válečných komedií Kam se poděla sedmá rota? a Návrat sedmé roty. (Česká televize)

Sairina

Lepší je mnohem první díl ale i tento není špatný. Je ale až moc křečovitý a nastavováný. Pořád však je to hezká francouzská komedie. ()

prezdivaka

Mám pocit, že jsem z jiné planety. Tenhle film má stejné hodnocení jako třeba Valmont Miloše Formana. Proboha, kde jsem se to ocitl. Tyhle slabomyslné fórky pro žáky základní školy, vtipné asi jako reklama na mixér. Tak možná na sobotní odpoledne v televizi, když venku prší, ale to je snad lepší hrát canastu. No nic proti gustu, ale do kina by mě na to nikdo nedostal. ()

thunnus

Už je to slabší než první a druhý díl. Škoda, ale sledovat se to dá, nicméně se člověk už tak dobře nezasměje... ()

RedHot

Žádný dobrý nápad nelze omílat do nekonečna o platí to i pro Sedmou rotu. Zatímco mi předchozí dva díly byly sympatické právě tím, že zesměšňovaly neschopnost francouzské armády i celého jejího aparátu s neobvyklou grácií, trojka už baví jen groteskním pitvořením a stokrát omílanými gagy, které se hodí tak možná do populárních Četníků. ()

zdeny99

Chaudard, Pithivier a Tassin jsou již váleční veteráni, přesto se vlastními chybami dostanou do francouzského odboje. Jedná se o důstojné zakončení série těchto tří francouzských Švejků z 2. světové války, ačkoliv co se týče srandy, tak je to nejslabší díl. Přesto má i své vynikající momenty jako poslání letadla do náklaďáku plného Němců či tažení min za rybářských člunem. [6708. hodnocení, 107. komentář, 78%] ()

HH

Lehká francouzská komedie. Neurazí, ale také na ní nebudete koukat víc jak dvakrát za život... ()

Olík

Hrdinové z nevlastní vůle a jejich poslední ohlédnutí za ne zrovna lichotivým obdobím francouzských dějin. Opět lehce ztřeštěné, opět příjemně lidské, opět stavěné na sympatickém castingu. Pro někoho slabý odvar, pro něho nejlepší z trilogie…..pro mne prostě Sedmá rota. Tassin, Pithivier a Chaudard si bezesporu zaslouží titulovat označením legendy. ()

Jeand´Boa

Na odpočinku? Jedině aby zmátli Němčoury...věřím, že kdyby dali těmto chapíkům ještě tak jeden až dva díly série k dobru, dostali by se až do Berlína...a to by bylo teprve tóčo...francouzský odboj ovšem také perfektní... ()

kluzo

Celá série je geniální svým humorem a v době uvedení do našich kin bylo jen málo takových podobně kvalitních sérií. Ještě četníci (ti jsou ale starší) a snad ještě Bažanti, ale to už je takový jiný poťápaný humor. ()