Sedmá rota za úplňku

• Francie La 7ème Compagnie au clair de lune (více)

Tentokrát jsou Tassin, Pithivier a Chaudard v civilu a jejich dobrodružství začíná v roce 1942 na okupovaném území Francie. Tassin a Pithivier přijeli na návštěvu ke svému bývalému veliteli Chaudardovi. Plánují báječný společný odpočinek, který rozhodně nebude mít nic společného s válkou. Při první příležitosti se však zamotají do tajné akce a už jim nezbyde nic jiného, než se pro Francouze stát hrdiny odboje a pro fašisty nebezpečnými teroristy. Sedmá rota za úplňku je volné pokračování veleúspěšných francouzských válečných komedií Kam se poděla sedmá rota? a Návrat sedmé roty. (Česká televize)

Attta

Pořád stejně vtipná tahle banda zbabělců :D.... Klidná návštěva bývalého velitele se zvrtne v neskutečné události. Vřele doporučuji:) ()

tomtomtoma

Je dobře, že třetí pokračování je oblečeno do jiných uniforem. I když jde opět především o útěk a převlékání. Na výsluní se dostává stará známá trojice Chaudard (dobrý Pierre Mondy), Pithivier (Jean Lefebvre) a Tassin (Henri Guybet), pro kterou se zdánlivý čas bezstarostnosti stává, díky sérii náhod a nehod, během o vlastní život. Tato série náhod nešťastných i šťastných z nich v očích jejích blízkých dělá hrdiny a Chaudard nabývá zcela opravdovou velikost v srdci své ženy, která je najednou plná lásky a hrdosti. Z dalších postav: Chaudardova žena Suzanne (Patricia Karim), která tak ráda přehodnotila svůj přezíravý pohled, odbojářský velitel Gilles (Gérard Hérold), jenž svým šarmem okouzluje ženy, Chaudardův švagr Gorgeton (Gérard Jugnot), překvapený během událostí, popletený převaděč Albert (Jean Carmet), vystrašený konečným zjištěním, neúnavný chytač odbojářů Lambert (André Pousse), překvapený totožností uprchlíků, Henri (Francis Lemaire), naštvaný z trojice smolařů, nebo pomáhající doktor (Yves Peneau). Do neobyčejného dobrodružství může kohokoliv zahnat pouhá náhoda, naštěstí trojice je na náhody již dávno uvyklá a zkušeně a s dávkou štěstí si klestí cestu přes každou překážku. Za svobodou, za záchranou života. A za příjemně hravou zábavou, plnou lehkého humoru. ()

pakobylka

Za úplňku se "Sedmé rotě" daří o poznání líp nežli při jejím předchozím návratu. Ale na "Sedmou rotu", která se někam poděla, to ani tentokrát nestačí. P.S.: Kromě toho pořád s trochou nostalgie vzpomínám na Tassina v podání Alda Maccioneho. ()

necisty

Poslednímu dílu už opravdu nejde dát plný počet. Sice jsou to pořád sympatické postavy, má to jakž takž děj, ale už to nemá ten šmrnc. Když tak přemýšlím, kdyby to točili až dnes, tak z toho klidně mohli udělat seriál. V jistých chvílích i počítají s menší naivitou diváka a na to nejsem u francouzských nebo třeba britských filmů zvyklý. ()

otík

Nejlepší a nejvtipnější ze série Sedmé roty. Tentokrát se vydávají i za esesáky a vypadají naprosto skvěle. Je zde hromada vtipů, gagů, akce a zábavy. A tentokrát to drží i pohromadě. ()

Belbo

"Já mám svoji síť. Má žena má svoji síť. My se do toho navzájem Nepleteme." "Vrátili se klást miny!" ()

filmmovier

Nejslabší díl z celé série. Spojaři ze sedmé roty jsou tentokrát v civilu, ale zase za sebou zanechávají nezapomenutelné hlášky a momenty ( žebřík, loď, škrrrpály ) a další. Série se nám rozrostla o několik nových postav, například paní Chauardovou, ale ta mi do filmu příliš nesedla. Potěšila mě i menší role skvělého Jeana Carmeta a hlavní trojici to zase skvěle ladilo. Třetí díl o sedmé rotě je stejně jako jeho předchůdci skvělým přírůstkem do řad válečných francouzských komediií, nejlepší dílem ale stejně vždy bude prostřední Návrat. I tady je několik momentů, které mě absolutně dostali, opravdu jsem se popadal za břicho. Výborná je i hudba a úvodní rekapitulační titulky. 85%. ()

fabecc1222

Trojka už se dějově posouvá o několik let dopředu, a nový děj už pro nikdy nebyl tolik zajímavý, jako u prvních dvou dílů, které jsou navzájem propojené. Vlastně už to ani není o Sedmé rotě jako takové...Fóry jsou sice vesměs stále dobré, či aspoň průměrné, ale už to nemá takovou tu správnou atmosféru a toho ducha, jako první dva díly. ()

giovanni3

3. film o sedmé rotě, ale zároveň logicky nejslabší... Kvalita a vtip tu nadále je, ale vojáci v civilu co si žijí ve své krámu atd.. to už není ono. Ostatně naše rota nedostává až tolik prostoru, velice často se řeší gestapáci a britští piloti. Nejlepší scénka je = ,,A pamatujete se, že jste řekl raz dva a místo toho nezačal tři čtyři?,, Lepší 3z5. ()

Jello Biafra

Komediálny pohľad na činnosť francúzského hnutia odporu do ktorého sa tentoraz proti vlastnej vôli a úplnou náhodou zapoja aj naši traja známí hrdinovia. V tomto diele ich prenasleduje kolaborant v službách Gestapa. Klasika môjho detstva, ktorú som mal kedysi nahranú na VHS. ()

herr_carter

Jako mrňous jsem celou tuhle sérii komedií o bláznivých vojáčcích hodně hltal, podobně v té době jako de Funesovi komedie, frantíci prostě v tomhle období srali do éteru moře nadstandardních komedií....................moje hodnocení = 7,5 z 10. ()

Han22

Nejslabší díl. Trojlístek hrdinů je pořád skvělý, ale celé zasazení do civilu a podivného příběhu o odbojářích tomu moc neprospělo. Přestože jsem třetí díl taky kdysi viděl, nepamatoval jsem si jedinou scénu a skoro žádná scéna nebyla zapamatováníhodná. ()

Paity

Sedmá rota se dává na ilegální partizánskou dráhu. Nějaká ty výměna, pár vtipných dialogů, ale ztrácí to lesk ostatních dílů. ()