Karate tiger 3: Pokrevní bratři

• Hongkong Qin xiong di (více)

Will Alexander (Loren Avedon) a jeho starší bratr Casey (Keith Vitali) si poslední dobou moc nerozumí a nedokáží nalézt společnou řeč ani na oslavě narozenin jejich milovaného otce Johna. Když je však John Alexander - bývalý agent CIA – zavražděn, vydávají se bratři po stopách jeho vraha až na Floridu, kde spojí své síly, aby vykonali spravedlivou pomstu. V cestě jim však stojí celý zločinecký gang v čele s ďábelským Francem, který mistrně ovládá bojová umění. Snímek, jehož originální název zní Blood brothers byl u nás uváděn jako třetí ze série akčních filmů Karate tiger. (decouble)

Ellmariachi

No jednoznačně lepší než hloupoučká dvojka snažící se o nevím co. Každopádně stále béčko do videopůjčoven. Jestli je něco co může udělat akční film, tak je to pomsta. Ta je vždy dobrá. Jenže tady jakoby se na ni postupně zapomínalo a nakonec se jedná o záchranu hlavy státu. Být mi 12 a být mezi regály videopůjčoven dám 4. Takhle 3 nějakých 60 procent v rámci video tvorby. ()

decouble

Přátelé, s českým dabingem je tento film opravdový poklad. Hlavní záporák z hlasem Jana Přeučila je borec i slizoun přímo k pohledání. Přeučil pak dabuje ještě asi pět vedlejších postav. Bojové scény nejsou špatné, ba naopak jsou dost kvalitní - hlavně závěrečná scéna v hangáru. Ale mezi námi, občas je to tak legrační, že nevíte jestli je to autorský nápad, nebo se to asi nepovedlo. A i když většinou platí ta druhá varianta, je to přece starý dobrý béčko, tak proč se čertit? ()

Lateef

"Síla pochází ze sudu prachu." Loren Avedon znovu úřaduje, avšak tento díl, který jsem viděl nesčetněkrát, má ještě výraznější prvek: totiž totální šrotovací mašinu Franca v podání bělovlasého Riona Huntera, který vrhá zahrocené šipky, rozdává železné údery rukama a v závěrečném dvojitém duelu v hangáru předvádí skutečné šílenosti (zejména to gumídkovské vyskákání po konstrukci). Děj o pomstychtivých bratrech vykazuje snad všechna možná akční klišé. Ale souboje hardcorový. ()

Flipnic

Z "Avedonových Karate tygrů 2 - 4" (ve skutečnosti docházelo jen k neustálému reklamnímu používání tohoto názvu filmu, původní názvy byly jiné a neměly samozřejmě s původním dílem pranic společného ...) se jedná o nejslabší díl. Děj filmu je opravdu trapný, ono nejde ani tak o to, že by byl nějak prostý, což bývá většinou, ale hlavně je naprosto nevyrovnaný, prostě scénář spíchlý za jednu hodinu. K mrštnému Avedonovi (kterého jsem nikdy ve své době nemusel) se přidává jako mstící se bratr ještě Keith Vitali (kterého jsem nemusel ještě víc a seděl mi spíš do záporných rolí). A i když by tahle dvojka mohla zajistit hodně slušnou zábavu, jak v době vzniku, tak dnes po letech, moc tomu tak není ... Akce si člověk příliš neužije a to co je mezi ní je příšerná nuda a otrava. Takže film se pořád zmítá mezi otravnou dějovou omáčkou a špičkovou "karate akcí". Avedon je jako vždy ve formě, choreografie soubojů výborná, prostě Hong Kong... I ten Vitali zde má dobré akční scény, ale celkově je to nuda. Navíc hlavní záporný ranař se s těmi v 2. (Hues) a 4.(Blanks) nedá vůbec srovnávat ... ()

Luk80

Dabing společnosti Intersonic je prostě nezapomenutelný. Jan Preučil musel jenom zde nadabovat snad 4 postavy. Loren Avedon byl výrazně lepší, hlavně herecky, než jeho starší bratr. Největší plus je tady záporák Franco (opět v dabingu Jana Přeučila) který svým albinským zjevem dodává všemu nevídanou pozornost. I jeho karate styl a šedivé vlasy by se dály přirovnat ke starým zlatým Shawn Brothers. Nalepit mu jen vousy a mohl by klidně hrát Paj Meje :-) ()

• Niekoľko krát počas filmu si môžete nad hlavami hercov všimnúť mikrofón. (Johnny.ARN)