Reklama

Reklama

Karate tiger 3: Pokrevní bratři

  • Hongkong Qin xiong di (více)

Obsahy(1)

Will Alexander (Loren Avedon) a jeho starší bratr Casey (Keith Vitali) si poslední dobou moc nerozumí a nedokáží nalézt společnou řeč ani na oslavě narozenin jejich milovaného otce Johna. Když je však John Alexander - bývalý agent CIA – zavražděn, vydávají se bratři po stopách jeho vraha až na Floridu, kde spojí své síly, aby vykonali spravedlivou pomstu. V cestě jim však stojí celý zločinecký gang v čele s ďábelským Francem, který mistrně ovládá bojová umění. Snímek, jehož originální název zní Blood brothers byl u nás uváděn jako třetí ze série akčních filmů Karate tiger. (decouble)

(více)

Recenze (65)

Wacoslav1 

všechny recenze uživatele

Sakra proč to má tak málo? Po dvojce můj druhý nejoblíbenější díl. Na starý ošuntělý vhs jsem to v klukovských letech sjížděl furt dokola a obstojí to u mě i dneska. Každej tu říká, že to má debilní příběh jasně, že má ale ruku na srdce který z podobných filmů byl natáčen s oscarovým scénářem? žádný o příběh tu nejde. Prostě dva bráchové mstí smrt táty a jenom tak mimochodem při tom zmaří i atentát na prezidenta. To co potom předvedla čtveřice Avedon, Vitali, Hunter a Russo na konci filmu v hangáru patří mezi vrcholné ukázky bojových umění všech dob. Fakt na tomhle souboji by se dalo vyučovat jak má správná bitka vypadat. A to nejenom po stránce toho co předvedou aktéři, ale i po stránce technického zpracování žádný debilní zpomalovačky žádná jeblá rozklepaná kamera žádný rychlý střihy. Tohle je prostě oldschol souboj jako prase kterej obstojí i po více než 20 letech od natočení filmu. Jako ok má to občas hluchý místa Vitaliho jako herce zrovna dvakrát nemusím, ale zase se nedá říct, že by mi to nějak zásadně vadilo. 80% ()

Flipnic 

všechny recenze uživatele

Z "Avedonových Karate tygrů 2 - 4" (ve skutečnosti docházelo jen k neustálému reklamnímu používání tohoto názvu filmu, původní názvy byly jiné a neměly samozřejmě s původním dílem pranic společného ...) se jedná o nejslabší díl. Děj filmu je opravdu trapný, ono nejde ani tak o to, že by byl nějak prostý, což bývá většinou, ale hlavně je naprosto nevyrovnaný, prostě scénář spíchlý za jednu hodinu. K mrštnému Avedonovi (kterého jsem nikdy ve své době nemusel) se přidává jako mstící se bratr ještě Keith Vitali (kterého jsem nemusel ještě víc a seděl mi spíš do záporných rolí). A i když by tahle dvojka mohla zajistit hodně slušnou zábavu, jak v době vzniku, tak dnes po letech, moc tomu tak není ... Akce si člověk příliš neužije a to co je mezi ní je příšerná nuda a otrava. Takže film se pořád zmítá mezi otravnou dějovou omáčkou a špičkovou "karate akcí". Avedon je jako vždy ve formě, choreografie soubojů výborná, prostě Hong Kong... I ten Vitali zde má dobré akční scény, ale celkově je to nuda. Navíc hlavní záporný ranař se s těmi v 2. (Hues) a 4.(Blanks) nedá vůbec srovnávat ... ()

Reklama

Divočák 

všechny recenze uživatele

Série Karate tiger se vyznačuje několika základními charakteristikami - Hloupý příběh, perfektní karate a slušná zábava. Třetí díl nabízí všechny tyto ingredience v opravdu pořádné dávce. Loren Avedon je skvělý jako vždycky, nakope prdel každému a nikdy nezapomene doma hřeben. Záporák - tentokrát šílený albín s ksichtem vánočního kapra - působí taky hodně dobře, i když jeho dábělské plány jsem nikdy moc nepobral a jeho vůbec mu nepodobný dublér v bílé elvisovské paruce je teda kapitola sama pro sebe. V čem je tedy ale problém, který dělá z Pokrevních bratrů jasně nejslabší díl série s účastí Lorena Avedona? Tenhle problém se jmenuje Keith Vitali. Tahle obluda totiž představuje všechno, co na Americe tolik nenávidíme. Nesympatický namyšlený idiot přesvědčený o své dokonalosti, který dokope každého zloducha, sbalí každou babu (přitom pochybujete, že by se ho nějaká vůbec doktla) a nikdy nic neudělá špatně. Prostě hnus. ()

Lateef 

všechny recenze uživatele

"Síla pochází ze sudu prachu." Loren Avedon znovu úřaduje, avšak tento díl, který jsem viděl nesčetněkrát, má ještě výraznější prvek: totiž totální šrotovací mašinu Franca v podání bělovlasého Riona Huntera, který vrhá zahrocené šipky, rozdává železné údery rukama a v závěrečném dvojitém duelu v hangáru předvádí skutečné šílenosti (zejména to gumídkovské vyskákání po konstrukci). Děj o pomstychtivých bratrech vykazuje snad všechna možná akční klišé. Ale souboje hardcorový. ()

sniper18 

všechny recenze uživatele

Je to priemerný akčný film s Lorenom Avedonom. Má celkom dobrý príbeh o dvojici rozdielnych bratov, ktorých otec, bývalý agent CIA bol zavraždený zabijakmi vplyvnej zločineckej organizácie, ktorá sa chystá na niečo veľké a tak ju chcú obaja zastaviť, ale každý na to ide inou cestou, no ich cesty sa aj tak prepoja. Spracovanie je ale iba priemerné, dá sa na to bez väčších problémov pozerať, film je pomerne dynamický, ale aj tak to celé pôsobí príliš detsky a tak tu ani nemá čo zaujať. Akcie je tu celkom dosť a nie je najhoršia. Súboje sú svižné a s výbornou choreografiou, ale nebavia ma až tak moc, ako by mohli, sú prispôsobené Hong Kongským hercom, ktorí by z ich potenciálu určite dokázali vyťažiť výrazne viac, tu často až príliš vidno, že na ne herci moc nestačia, jedine Avedon sa celkom drží. A zvyšná akcia ako rôzne prestrelky a podobne je aspoň pozerateľná. Najlepší je asi záverečný súboj v hangári, ale prakticky všetky súboje s Avedonom sú príjemne pozerateľné. Herecké obsadenie za moc nestojí, Loren Avedon aspoň baví v akcii, ale opäť sklame svojim hereckým prejavom, ale nie až tak, ako v predchádzajúcom diely, jeho filmový brat Keith Vitali nestojí za nič, v akcii mu to moc nejde, často používa dabléra a ani jeho postava ma nebavila. Ale aspoň hlavný záporák je celkom zábavný. Réžia je určite sklamaním, mohlo byť z toho príjemné akčné béčko, ale určite nie v takomto hlúpom prevedení a technická stránka je priemerná. Síce je to o trochu lepší diel, ako ten predchádzajúci, hlavne tie zvyšné stránky mimo akcie sú už znesiteľnejšie, ale stále to nie je nič, s čím by som bol spokojný. Objektívna kvalita filmu- 47%, film sa páči mne na 53%. ()

Galerie (10)

Zajímavosti (4)

  • U finálové rvačky v hangáru je možné vidět, že každý komplikovanější úder, zejména kopy, dělá za Keitha Vitaliho asijský stunt. (Raziel811)
  • Niekoľko krát počas filmu si môžete nad hlavami hercov všimnúť mikrofón. (Johnny.ARN)

Reklama

Reklama