Ve srovnání s Deppem je tohle rutinní, nudná a nezajímavá gangsterka, na které je zajímavá pouze Hardyho dvojitá porce. Je zde více romantiky než akce, lidé zde příliš neumírají, Hardy zde spíše řeší spory s bratrem, místo toho, aby se choval jako gangster a řešil spory ve městě. Vizuálně mě film také nechal chladným. Tohle mě minulo. 50%(3.1.2016)

"What is that? I come here for a proper shootout! What you gonna do with that rollin pin? You gonna bake me a cake? What I want is a shootout, a shootout, right, is a f***ing SHOOTOUT! Like a Western." Legend byl pro mě velmi nadějným filmem roku. Po zhlédnutí, musím přeci jen říct, že jsem čekal něco zcela jiného. V tomto případě, ale jiné, neznamená špatné. Od režiséra, jsem moc neviděl, takže jsem přeci jenom přistupoval k jeho dítku opatrně. Příběh vypráví o gangsterech dvojčatech. Přičemž Ron Kray (Edward T. Hardy) je paranoidní schizofrenik a homosexuál (aktivní, jak sám řekne) a Regginald Kray (Thomas E. Hardy) je na druhou stranu "jen" majitel Londýnského klubu, co našel dívku svých snů. O tom, že Hardy je talentovaný herec bylo napsáno hodně. V Legendách zločinu opět jen dokazuje, že jeho hraní je brilantní. Jen tak se totiž nevidí, aby v jedné scéně dokázal ztvárnit tak rozdílné postavy. Jeden obličej (víceméně) a tak moc odlišné charaktery. Nestává se totiž moc často, abyste viděli oblíbeného herce, aby kouřil doutník a plácal po zadku nahého klučinu uprostřed místnosti, kde probíhají orgie. Zároveň i skvělou proměnu Reggieho z bonbóny cucajícího sympaťáka na prvotřídního agresora s nožem. Řekl jsem, že je zbytečné rozepisovat se o výtečné dvojroli Hardyho, ale fakt je, že tahle dvojitá herecká porce dělá film skutečně takový jaký je. Na druhou stranu totiž film postrádá atmosféru skutečných gangsterových příběhů. Spíš než napínavý krimi thriller připomíná zábavný životopisný film o dvojčatech, co se rozhodli vládnout Londýnu. Vztah mezi bratry je skvělý a finální scény jsou završení všech emocí. ...protože Tebe zabít nemůžu! Krom skvělých kulis se může i Brian pochválit za scénář k některým scénám. Viz. rvačka v baru, svatba. Škoda jen absence atmosféry a skutečnosti, že celý film jsou vlastně výborné scény bez hlavní dějové linky. Díky zběsilému střihu a zbytečně rychlému vyprávění si divák nemůže „příběh“ dostatečně užít, protože tam žádný není a ve výsledku si pamatuje pouze výborný výkon hlavního herce. (78 %)(1.11.2015)

Musím říct, že Toma Hardyho jsem dlouho jako kvalitního herce nebral, ale tímhle snímkem se to definitivně změnilo. Postavu teplýho bratra zahrál naprosto fámozním způsobem, který mě připomínal mafiánský postavy v podání Joe Pesciho..z těchto postav totiž šel skutečně strach i když se třeba jen dívali. Druhá postava, kterou Tom ztvárnil byla pro změnu scénaristicky náročnější, protože zmítat se mezi láskou a gangsterstvím je skutečně hodně, ale hodně protipolné a tudíž herecky extremně náročné, ale Tom se s tím vyrovnal celkem dobře. Brianovi se podařilo dát do filmu díky vhodně vybraným exteriérům, hereckým typům a kostýmům výnikajcí dobovou atmosféru a ukočírovat tři silné, ale odlišné dějové osy, bratrský vztah dvou odlišných charakterů, lásku a nosný mafiánský příběh. Díky tomu má film neobyčejný drive a napětí až do samotnýho konce, protože jako divák jsem byl zvědav na výustění všech tří rovin filmu.(25.7.2016)

Tom Hardy opět dokázal co se v něm skrývá za bezmezný talent. Zvládnout tuhle dvojroli tak bravurně jako to dokázal on, je aspoň pro mne, velký herecký kumšt. Navíc jsem od filmu dostal i velkou dávku humoru, se kterou jsem vlastně vůbec nepočítal a tak jsem z jeho sledování, získal naprosto skvělý filmový zážitek s úplně zaslouženými čtyřmi silnými hvězdami.(20.10.2015)

Co k tomu říct. Gangsterka která nemá koule. Dalo se na to koukat, ale očekávání bylo mnohem větší. Tom Hardy v dvojroli zahrál v pohodě, ale celkově chybělo napětí a hlavně chybělo více gangsterské atmosféry. Vždyť scény z podsvětí nebyly vůbec drsné. Z bratrů Krayových nešel žádný strach a to je špatně. Do toho napůl milostný příběh tomu všemu také nepomohl a tato gangsterka byla naprosto bez šťávy. Používat hrubé slova párkrát za film nestačí. Škoda, věřím, že realita o bratrech byla mnohem drsnější a mohlo se natočit daleko lépe.(23.7.2016)