Steven určitě umí poskládat obrázky, tak aby dokázaly vytvořit atmosféru, dobovost i pocity o tom žádná, ale tady mu trošku ujela žánrovost, protože na klasickou dobovou špionážku bylo ve filmu až příliš humoru, pochybuju že v obbobí kdy studená válka nabírala na síle se zrovna v takovém příběhu vtipkovalo. Nelíbila se mě ani příliš slzotvorná Newmanova hudba zejména na konci to bylo do uši bijící. Zkrátka podbízení co nejširšímu americkému publiku jak když vyšije. Z hereckých výkonů mě zaujal Mark Rylance a docela mě mrzí, že jeho postava nedostala víc prostoru, protože to by film posnulo do roviny ve který by mu tu určitě slušelo víc.(30.11.2015)

Jakmile jsem v kině viděl pouze seniory, věděl jsem, že nebudu cílovka. Je to hezky zrežírované i poměrně inteligentně napsané, Tom Hanks hraje výborně a občas se mu vydaří fórek, ale více chvály vyslovit nemohu. Vadilo mi, že ze soudní síně se divákovi nedostane vůbec nic, stopáž je velmi přepálená a o zábavnosti nemůže být příliš řeč. ( ve srovnání s Catch me if you can, což byla také pouze dlouhá konverzačka, tak šlapala a působila na diváka mnohem úderněji i zábavněji). U Bridge of Spies mě více zajímalo kdy bude konec, než jak film skončí a to je předpokládám špatně. Kina sice nelituji, mělo to světlé momenty ( Pád letadla, konverzace v Berlíně), ale nestrhlo mě to. Silné tři. 70%(8.12.2015)

Na mě málo pohrocené, ale jinak kvalitní historické drámo se spolehlivým Hanksem.(12.1.2016)

Krom fakt že otravně patetický hudby vkusná vlastenecká slaďárna, kde mě sice Tom Hanks nepřestal iritovat, ale přesný spielbergovský mechanismus nemůže nestrhnout. Drama, jaké se už dnes nevidí, ve své promakané jednoduchosti a přímosti nenahraditelné. Vzpomněl jsem nejednou na Franka Capru.(13.12.2015)

Ve filmu mi velice překáží sci-fi scéna, kde se Gary snaží zapnout tlačítko se zpožďovačem na stíhačce U-2. To se prostě do životopisného filmu vůbec nehodí. Tom Hanks je zde navíc jen v roli obyčejného právníka, ale měl být majorem a přitom Hanksovi uniformy tolik sluší. Jak je vidno např. ve filmu Kapitán Phillips. No a hlavně mě taky ve filmu nenadchla zvolená Donovanova mise, točící se pouze kolem tří zajatců. Lepší by bylo, kdyby byl film rozdělený a další mise by byla vedena na Kubě v Castrově režimu, kde bylo třeba vyjednat výměnu daleko rozsáhlejší a tím pádem i těžší.(14.4.2016)

• - Ve scéně, kde je jednání u pana Vogela (Sebastian Koch), si nechá James Donovan (Tom Hanks) nalít drink. James Donovan se napije a sedne si. Skleničku s drinkem položí na stůl. Pak je záběr na pana Vogela. Poté je znovu střih na Jamesa Donovana a jeho sklenička s drinkem je prázdná a chtěl by další. Přitom není nikde vidět, že by James Donovan při rozhovoru znovu napil. (Yorkcz)

• - Polský list Gazeta Wroclawska popsal přísná bezpečností opatření, která práci na filmu provázela, následovně: "Ve Vratislavi, jejíž část se změnila na Berlín 60. let, muselo dojít k uzavření mnoha ulic a odklonění autobusových linek. Obyvatelé míst, kde se natáčelo, si stěžovali na až brutální zastrašování. Nesměli prý například ani vyhlížet z oken. Když tak učinili, svítila jim ochranka lasery do očí." (Tristan Rafael)

• - Když se poprvé ve filmu objeví Berlín, tak je možné vidět dostavbu takzvané 1. generace Berlínské zdi a živelnou migraci obyvatel z východní části města do západní, což bylo v období krátce po rozdělení města, tedy po srpnu 1961. Ve filmu je ale zimní období. (Šéfik)