Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Allien.9
  ***

  Spielberg už se v mých očích asi nezvedne.:-/ "Most špiónů" je pomalu plynoucí, během první poloviny možná až nudný. Neříkám, že svou roli nemohl sehrát fakt, že období od konce 1. světové války do konce studené války příliš nemusím, ale například takové scény s Berlínskou zdí byly skvělé - všechny. Pozornost udržena především díky panu Hanksovi a Marku Rylanceovi, jehož prosté "Would it help?" bylo trefnější než jakýkoli monolog.(4.12.2015)

 • Enšpígl
  ***

  Steven určitě umí poskládat obrázky, tak aby dokázaly vytvořit atmosféru, dobovost i pocity o tom žádná, ale tady mu trošku ujela žánrovost, protože na klasickou dobovou špionážku bylo ve filmu až příliš humoru, pochybuju že v obbobí kdy studená válka nabírala na síle se zrovna v takovém příběhu vtipkovalo. Nelíbila se mě ani příliš slzotvorná Newmanova hudba zejména na konci to bylo do uši bijící. Zkrátka podbízení co nejširšímu americkému publiku jak když vyšije. Z hereckých výkonů mě zaujal Mark Rylance a docela mě mrzí, že jeho postava nedostala víc prostoru, protože to by film posnulo do roviny ve který by mu tu určitě slušelo víc.(30.11.2015)

 • POMO
  ****

  Isto trochu prikrášlený a nedostatočne napínavý, ale napriek tomu spoľahlivo zábavný špiónsky thriller s nádherným retro vizuálom. Pohladili ma už len pohyby kamery, zaberajúce troch ľudí pri stole, spôsobom ako sa snímalo pred 50timi rokmi. Skvelé atmosférické zasadenie do doby, elegantne napísané dialógy, Hanks, pekná rola pres Marka Rylanca. Svetovú politiku by mali riadiť ľudia ako Spielberg. A iba takí.(24.12.2015)

 • Rosaviva
  ****

  Spielberg natočil film, o kterém bych vůbec neřekla, že je od něj. Mark Rylance hrál dobře, ale neoslnilo mi to, přišlo mi, že měl příliš málo prostoru, aby mohl oslnit, nominaci na Glóba a Oscara mu to ale přineslo, takže.. Osobně se mi víc líbil herecký výkon Toma Hankse. Film sám o sobě se mi líbil, bylo to sice dlouhé, ale ve výsledku se mi vlastně ani nezdálo, že by to mělo skoro 2 a půl hodiny. Téma je docela zajímavé, akorát mi tam chyběly momenty napětí, ze kterých bych zapomněla dýchat. Ale ve směs hodnotím kladně, 4*(17.1.2016)

 • Djkoma
  ****

  Vynikající film. Spielberg ukazuje to nejlepší ze svého umění a Most špionů je tak perfektně natočený a velmi jemně sestavený, jako by v něm všechno bylo na svém místě (a jinak by tomu ani být nemohlo). Od Hankse přes Rylance (na jehož trefnou odpověď na Hanksovy dotazy, zda se boj/dělá starosti, dlouho nezapomenu) až po skvělou práci kameramana Kaminskiho. Díky výše popsanému fungují obě části filmu, ta první "soud se špionem" i ta druhá "vyměníme ho?" velice dobře, i když stále tam cítím určitý pokles kvality (do atmosféry je lepší druhá polovina díky prostředí Západního/Východní Německa, co do intenzity zase ta první). Jediným slabým bodem filmu je tak pro mě nulová emoční vazba. I když mě film vtáhl a já si postavy oblíbil, nevyvoval ve mě film takový ten potřebný pocit prožití (až zažití). Jinak skvělé. PS: i díky návštěvě zbytků berlínské zdi, se mi líbilo, jak decetně autoři celé to šílenství vykreslili...(28.3.2016)

 • - Francis. G. Powers (ve filmu ho hraje Austin Stowell) pracoval po návratu jako zkušební pilot. O svých zážitcích napsal knihu. Zemřel při havárii vrtulníku v roce 1977. (Hvězdář)

 • - Ve scéně, kde je jednání u pana Vogela (Sebastian Koch), si nechá James Donovan (Tom Hanks) nalít drink. James Donovan se napije a sedne si. Skleničku s drinkem položí na stůl. Pak je záběr na pana Vogela. Poté je znovu střih na Jamesa Donovana a jeho sklenička s drinkem je prázdná a chtěl by další. Přitom není nikde vidět, že by James Donovan při rozhovoru znovu napil. (Yorkcz)

 • - Když Jamese  B. Donovana (Tom Hanks) sleduje v ulicích New Yorku agent CIA, jde Donovan po pravé straně chodníku a domy má po pravé ruce. Po střihu však, aniž by přešel ulici, jde po levé straně a domy má po levé ruce. (velkyvezir)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace